10 دلیل اصلی برای استفاده از تبلیغات گوگل

10 دلیل اصلی برای استفاده از تبلیغات گوگل

چرا از گوگل ادوردز استفاده می‌کنید؟ تبلیغات گوگل چگونه کار می‌کند ؟ کلمات کلیدی مشابهی در گوگل جستجو می‌شوند، که حاکی از آن است که بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار زیادی وجود دارند که در مورد تبلیغات در گوگل شنیده‌اند (قبلا به عنوان تبلیغات گوگل ادوردز شناخته شده است)، اما آنها مطمئن نیستند که چگونه این تبلیغات می‌تواند برای آن‌ها کار کند. ما باور داریم که تبلیغات گوگل در سیستم تبلیغاتی (PPC) می‌تواند تقریباً برای هر نوع کسب‌وکاری به صورتی موثر کار کند. استفاده از تبلیغ گوگل یا هر سیستم تبلیغاتی دیگری نیاز به صرف زمان و هزینه دارد، هزاران تاجر کسب‌وکار متوجه شده‌اند که زمان و هزینه را به درستی در جای مناسبی سرمایه گذاری کرده اند، چون در تبلیغ گوگل، بازدهی از لحاظ زمانی و مالی قابل ‌اندازه‌گیری و رویت است. در وی دیجیتال مارکتینگ صفحات بیشماری را به چگونگی استفاده از تبلیغات گوگل اختصاص داده‌ایم.

google-ads-reporting-1533900772

حتما بخوانید: مقالات آموزشی تبلیغات در گوگل

در این مقاله به سوال این که چرا باید از تبلیغات گوگل بهره مند شوید پاسخ خواهیم داد .

قبل از اینکه هر یک برداشت متفاوتی از این پست داشته باشید، عنوان می‌کنیم که هدف از تبلیغات گوگل، حذف راه‌های بازاریابی دیگر نیست.

ما همیشه برقراری تعادلی سالم بین کانال‌های بازاریابی، از جمله جستجوی سنتی (راهنمای گام‌به‌گام ۱۰ مرحله‌ای در رتبه‌بندی یک کلمات کلیدی)، بازاریابی، ایمیل‌ها، رویدادها، رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع را توصیه می‌کنیم.

اینکه چگونه بودجه بازاریابی خود را به روشهای موجود بازاریابی تخصیص می‌دهید بستگی به این دارد که کدام کانال‌ها برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر هستند؟

اما اگر قبلا ً از تبلیغ در گوگل استفاده نکرده‌اید و بدنبالی راهنمایی جهت استفاده از این ابزار هستید، این پست قطعا برای شما مفید خواهد بود.

حتما بخوانید: گوگل ادوردز بهترین نوع تبلیغات کلیکی در ایران

10 دلیل برتر در استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز

۱- تبلیغات مقیاس پذیری است

یکی از سخت‌ترین چالشها برای هر بازاریابی، یافتن کانال اصلی با سوددهی مناسب است، البته این بدان معنی نیست که باید برای دستیابی به بهترین نتیجه دست از تلاش برداشت، بلکه باید همواره تلاش و تست انجام دهید تا بازدهی خود را چندین برابر کنید. تبلیغات گوگل باعث پیشرفت روزافزون هر کسب و کاری می‌شوند و به همین دلیل بسیاری از تجار سالانه میلیونها دلار در تبلیغات در گوگل برای معرفی کسب و کارشان هزینه می‌کنند. اگر شما یک کمپین تبلیغاتی گوگل را ایجاد کنید که در حال تبدیل به نرخ سود آور است، دلیلی وجود ندارد که مخارج خودسرانه‌ای را در آن کمپین خرج کنید. شما می‌توانید بودجه مربوط به هر کلیک (PPC) و سود خود را از راه جذب مشتریان افزایش دهید. این باعث می‌شود که تبلیغات گوگل برای کسب و کارهایی که نیاز به کانالهای بازاریابی زیادی دارند ولی در مقابل زمان و سرعت قابل توجهی در جذب مشتری ندارند، بسیار مناسب باشد.

۲- سنجش پذیر است

در مقایسه با کانال‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و مجلات، بازاریابی آنلاین بسیار دقیق است و مشخص بودن هزینه هر کلیک در تبلیغات در گوگل نشان می‌دهد که یکی از سنجش پذیرترین کانال‌های آنلاینی است که می‌توان از آن بهره برد. اندازه‌گیری دقیق سئوی مربوط به مرورگرها به این دلیل دشوار است که نمیتوانید همیشه بفهمید چه اقداماتی منجر به افزایش یا کاهش رتبه‌بندی‌های شما می‌شوند. آنگاه خواهید دید که اقدامات زیادی وجود دارد که انجام نداده‌اید. سنجش عملکرد رسانه‌های اجتماعی هم می‌تواند به همین اندازه دشوار باشد. در مقایسه با شیوه‌های تبلیغاتی دیگر، تبلیغات گوگل شفافتراست، آمار مربوط به PPC به شما این امکان را می‌دهد که در سطوح جزئی‌تر و به صورت شفاف تری عملکرد تبلیغات گوگل را بررسی کنید. بدین ترتیب شما می‌توانید به سرعت مشخص کنید که آیا کمپین ‌های شما بازدهی سرمایه دارند یا خیر .

حتما بخوانید: نحوه محاسبه هزینه تبلیغات در گوگل

۳- انعطاف‌پذیر است

تبلیغات گوگل آپشن‌های زیادی برای شما فراهم می‌کند، بنابراین شما می‌توانید کمپینها و تبلیغات خود را برای نیازهای خاص خود سفارشی‌سازی کنید، هدفگیری‌های مناسب برای رسیدن به مخاطبان، به شما در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک خواهد نمود. برای مثال ، با تبلیغ گوگل می‌توانید :

  • انواع متفاوتی از کلمات کلیدی را مشخص کنید . برای مثال می‌توانید تبلیغ خود را به افرادی نمایش دهید که به دنبال کلمه کلیدی دقیق و خاصی هستند، مانند “هتل‌های پاریس وگاس”، ترافیک ورود به سایت خود را بر حسب شرایط عمومی مرتبط با لاس وگاس یا هتل مشخص کنید. (از سوی دیگر، انجام سئو کاری امیدوارکننده برای پیشرفت تبلیغات و سایت شماست، شما نمی‌توانید رتبه سایت و تبلیغات خود را خودتان تعیین کنید، شما تنها می‌توانید امیدوار باشید که بهترین نتیجه را بدست آورید).

حتما بخوانید: فهمیدن انواع کلیدواژه های همخوان با محصولات

  • از پسوندهای تبلیغاتی برای نمایش تصاویر محصول، یک شماره تماس، عبارتی مشخص برای لینک به سایت خود، موقعیت فیزیکی کسب وکار خود استفاده کنید – حتی می‌توانید یک چت برای گفتگو با مخاطبان ایجاد کنید یا یک آدرس ایمیل را برای ارتباط مستقیم با مخاطب، از آنها دریافت کنید.
  • مخاطبان خود را بر حسب مکان، زمان مشخصی از روز، زبان، نوع مرورگر یا دستگاه و مواردی دیگر محدود کنید. بخش زیادی از ترافیک جستجو گرها می‌تواند برای شما بی‌فایده باشد (برای مثال ، اگر شما تنها نیازمندیهای مبتنی بر آمریکا را بخواهید و نیمی از ترافیک وب شما از استرالیا باشد، کاری بیهوده خواهد بود)، اما شما در تبلیغات گوگل، مجبور نیستید که تبلیغات خود را در سرتاسر دنیا به نمایش بگذارید.
  • شما می‌توانید به یک شبکه عظیم از کاربران بیرون از مرورگرهای وب و تنها از طریق خصوصیاتی مانند Gmail و YouTube و تعدادی از سایتهای پارتنر و همکار دسترسی داشته باشید.
  • شبکه نمایش اهرمی است، که برای ایجاد آگاهی از برند و نام تجاری شما عالی است و اغلب دستیابی به تبدیلها در مقایسه با جستجوی گوگل هزینه پایینتری دارد.

10 دلیل اصلی برای استفاده از تبلیغات گوگل

۴- تبلیغات گوگل سریع‌تر از سئوی سایت شما در جستجوگرها است.

برای کسب و کارها و وب سایت های تازه تأسیس، می‌تواند چندین ماه طول بکشد تا نتایج حاصله از سئوی جستجوگرها را ببینند. این انتظار می‌تواند بسیار طاقت فرسا و عذاب آور باشد، مردم گمان می‌کنند که گوگل وب سایت‌های جدید را از نتایج خود فیلتر می‌کند. اما به احتمال زیاد مشکل این است که رقابت در آن حرفه شدید است و برای یک وب سایت جدید زمان می‌برد تا قدرت خود را اثبات کند و بتواند با گوگل و کاربران ارتباط برقرار کند.

تبلیغ گوگل، تبلیغاتی عالی برای کسب و کارهای جدید است، زیرا لازم نیست مدت زیادی صبر کنند تا نتایج جستجو را ببینند. در حالی که بر روی سئوی سایت خود در مرورگرهای جستجو کار می‌کنید، می‌توانید در تبلیغات گوگل فعال شوید و شروع به گرفتن تبدیل و کلیک کنید. این روش خیلی سریع و کار آمد است، تبلیغات در گوگل، راهی مناسب برای تست کلمات کلیدی است که مخاطبان از طریق جستجوی طبیعی به کسب و کار شما دست پیدا می‌کنند در نتیجه خواهید فهمید که روی چه کلماتی باید بیشتر کار کنید. اگر به خوبی در تبلیغات گوگل فعالیت کنید، می‌توانید نتیجه بگیرید که برای رتبه بندی سایت خود در موتورهای جستجو و ساخت محتوای ارزشمند، در چه حوزه‌ای باید فعالیت کنید (به روشنی مشخص است که تبلیغات گوگل و سئو می‌توانند ترکیبی عالی با یکدیگر بسازند).

به عنوان یک آیتم مثبت، شما اغلب می‌توانید با قیمت بسیار ارزان در گوگل تبلیغ کنید – گوگل اغلب آفرهایی (که اساسا ً فاقد بودجه PPC ) برای تبلیغ کنندگان جدید ارائه می‌دهد. در حال حاضر این تبلیغ برای تبلیغات گوگل اکسپرس در حال اجرا است : تا ۱۶ دسامبر میتوانید ثبت‌نام کنید و یک ماه رایگان از تبلیغات بهره ببرید.

حتما بخوانید: آخرین تعرفه ها و تخفیف های تبلیغات در گوگل

۵- تبلیغات در گوگل (معمولا) راحت‌تر از سئو هستند.

لاری در گذشته استدلال کرده بود که سئو به مراتب سخت‌تر از PPC است. مباحثات او با عدم توافق و اختلاف نظر مواجه شد، اما احتمالا ًبیشتر اختلاف نظرها، حاکی از چگونگی بیان این مطلب از جانب او بوده است. افراد باتجربه هر دو گزینه SEO و PPC را در کنار هم حفظ می‌کنند. وقتی کمپین ‌های تبلیغاتی PPC ساخته و اجرا می‌شوند، متوجه می‌شویم که به تلاش بسیار کمتری برای حفظ SEO نیاز داریم. نگهداری از یک وب سایت نه تنها بسیار دشوار است، بلکه به منظور افزایش ترافیک واقعی ، یک تیم 3 – 5 نفره به طور مداوم از محتوای جستجوگرها برای بهینه سازی و لینک سازی بکار گرفته می‌شود. چنین کاری سرگرم کننده، خلاق و باارزش خواهد بود اگر نتایج خوبی به همراه داشته باشد و بدرستی کار کند. دانستن اینکه تبلیغات در گوگل می‌تواند از تمامی موانع ممکن بگذرد و شما را مستقیما به هدف مطلوب سوق دهد بسیار خوشآیند است.

تبلیغات گوگل هم احتمالا ً براحتی قابل یادگیری است چرا که اطلاعات متناقض کمتری در این زمینه وجود دارد. اگر تا به حال تبلیغات گوگل را امتحان نکرده‌اید می توانید بعنوان یک بازاریاب در این مسیر گام بردارید و از هم اکنون شروع کنید. صنایع زیادی هستند که تبلیغات در گوگل را امتحان نکرده‌اند و شما می‌توانید گام بزرگی در بهبود کسب وکار خود بردارید. بهتر است از همین الان شروع به یادگیری کنید.

۶- تبلیغات گوگل در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شوند.

تبلیغات گوگل در اصطلاح فرزند گوگل است (حسابهای کاربری تبلیغات در گوگل باید در حدود ۹۷ % از درآمد آن‌ها را تامین کند ). با گذشت زمان صفحات نتایج مرورگرها تغییر کرده است به طوری که بیشتر رتبه های بالای جستجو به جای نتایج ارگانیک و واقعی به تبلیغات گوگل اختصاص داده می‌شود و این می‌تواند برای کاربران آزاردهنده باشد. اما انجام تبلیغات در گوگل برای بهبود کسب و کارتان ایده بدی نخواهد بود! این یک فرصت برای شما است که پیام کسب و کار خود را به روش بسیار قابل قبولی اعلام کنید.

حتما بخوانید: محل نمایش تبلیغات در گوگل (google adwords)

این گفته که کاربران روی تبلیغات گوگل کلیک نمی‌کنند شایعه‌ای بیش نیست. برای جستجو با اهداف تجاری بالا (نکته: کلماتی که شما می‌خواهید در مورد آن‌ها تبلیغ کنید)، تبلیغات برای دریافت 2 کلیک از 3 کلیک در صفحه اول پشتیبانی می‌شوند.

۷- فرمتهای تبلیغات در گوگل می‌تواند بسیار جذابتر از نتایج واقعی عمل کند.

گوگل در چند سال گذشته تعداد زیادی از فرمت های تبلیغاتی جدید را منتشر کرده‌است، از جمله تبلیغات لیست محصول و تبلیغات ویدیویی در YouTube. گوگل این کار را انجام می‌دهد چون انگیزه‌ای خاص دارد چرا که تبلیغات جذاب بیشتر، کلیکهای بیشتری را دریافت می‌کنند و این به معنای کسب سود بیشتر برای گوگل است. اما کلیک‌های بیشتر برای تبلیغ کنندگان هم بسیار خوب است، بنابراین از فرمت های تبلیغاتی جدید بهره ببرید و آنها را تمدید کرده و حتی توسعه دهید. لیست‌های جستجوی واقعی در مقایسه با تبلیغات گوگل بسیار خسته‌کننده به نظر می‌رسند .

۸- ترافیک تبلیغات در گوگل ممکن است نرخ تبدیل بهتری از ترافیک واقعی داشته باشند.

ترافیک واقعی بسیار عالی است ما منکر آن نیستیم اما شواهدی وجود دارد که عنوان می‌کند ترافیک جستجو بهتر از ترافیک واقعی تبدیل می‌شود، آن هم با نرخ‌های تبدیل تا دو برابر بیشتر. نرخهای تبدیل در صنایع مختلف، متفاوت هستند. چنین نرخ تبدیلی ممکن است برای کسب‌وکار خاص شما صادق نباشد، اما تا زمانی که تلاش خود را نکنید نمی‌توانید به درستی آن پی ببرید. این امر احتمالا به این دلیل است که ترافیک جستجو بدست آمده بیشتر هدفمند و واجد شرایط است ( به دلیل انتخاب هدف تبلیغاتی که در مباحث بالا بیان کردیم)، نمایش داده‌هایی که به کلیک روی تبلیغات منجر می‌شوند، بیشتر به نوعی تجاری هستند نه اینکه تنها برای اطلاع رسانی باشند.

۹- تبلیغات گوگل مکمل کانال‌های بازاریابی دیگر

تبلیغات گوگل مکمل تلاش‌های بازاریابی دیگر شما است. بازاریابی یک روش بسیار قدرتمند برای استفاده از آگهی‌ها برای هدف قرار دادن افرادی است که به کسب‌وکار شما علاقه نشان داده‌اند. با بازاریابی توسط تبلیغات در گوگل، شما می‌توانید بازدیدکنندگان گذشته را به سایت خود بازگردانید (این افراد ممکن است شما را از طریق رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ شما، یک کلیک بر روی یک صفحه محصول از یک ایمیل ارسال شده و غیره پیدا کرده باشند). تبلیغات نمایشی شما در بستر اینترنت باعث می‌شود تا نام تجاری شما در ذهن مخاطبان باقی بماند. برای مثال ، تبلیغات Land’s End و Priceline در زیر هر دو مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما حتی می‌توانید دقیقا محصولی که آنها به دنبالش هستند را به آن‌ها نشان دهید. علاوه بر آن با ایمیلهای تخفیف سبد خرید، تبلیغات هدفمند دارای ROI فوقالعاده بالایی نسبت به سایر کانالهای بازاریابی خواهند بود.

۱۰- رقبای شما در حال استفاده از تبلیغات  در گوگل هستند

همیشه در انجام هرکاری یکسری فشارهای محیطی وجود دارد: “هر کسی این کار را انجام می‌دهد پس چرا شما انجام ندهید؟” این یک استدلال است که همیشه وجود دارد. این استدلال در انجام کارهای پرخطر کارآمد نیست اما می‌تواند در بازاریابی موتورهای جستجو جمله‌ای قانع کننده باشد. کوواریا اخیراً گزارش داد که هزینه‌های جستجوی پرداختی در جهان در سه ماهه سوم سال 2012، سالانه بیش از 33 درصد افزایش یافته است. براساس مطالعه‌ای که بر روی 38 کسب و کار بزرگ ایالات متحده و 120 میلیون آگهی تبلیغاتی انجام شد، درآمد ناشی از جستجوهای انجام شده در بلک فرادی، به میزان قابل توجهی تا 31 درصد میزان سالانه افزایش یافت، چرا که تبلیغ کنندگان روی کلمات کلیدی 21 درصد بیشتر از سال 2011 سرمایه‌گذاری کردند. با انجام چند جستجو بر روی کلمات کلیدی مهم و مرتبط به کسب و کار خود، احتمالاً خواهید دید که رقبای شما در بالای صفحات نتایج مرورگرها قرار دارند. آیا شما هم می‌توانید برای تبلیغات گوگل هزینه کنید؟

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *