۱۰ نکته درباره تبلیغات در گوگل که کسی به شما گوشزد نمی‌کند

۱۰ نکته درباره تبلیغات در گوگل که کسی به شما گوشزد نمی‌کند

۱۰ نکته درباره تبلیغات در گوگل که کسی به شما گوشزد نمی‌کند

در حالی که صدها راهنمای آنلاین گوگل وجود دارد که توسط وبلاگ نویسان باهوش و حتی خود گوگل نوشته شده است، غول بزرگ تبلیغات نکاتی را در خود نهفته است که به ندرت درباره آن صحبت شده است. آیا با همه‌ی این اوصاف می‌توان گفت پلتفرم تبلیغات در گوگل همیشه محبوب است یا نه؟

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ 

 1. گویا تبلیغات در گوگل مثل سابق مفید نیست. بازاریابان در سراسر جهان متوجه شده‌اند که تبلیغات در گوگل بطور فزاینده‌ای دشوار است. افراد در ابتدا تصویری را ناچاراً مشاهده می‌کنند تا به سایت اصلی راهیابی یابند.
  شما باید روی سودآوری کلی کسب و کار و همچنین ارزش پیگیری تبلیغات در گوگل تمرکز کنید. باید این مسأله را دنبال کنید که کاربران از سایت شما زمانی بازدید می‌کنند که یا سر کار هستند یا از طریق موبایل آگهی شما را در حین مسافرت مشاهده می‌کنند یا در منزل خود وارد سایت شما می‌شوند، در هر کدام از این شرایط اغلب چه اتفاقی ممکن است روی دهد؟
  همچنین ممکن است اتفاقی دیگر رخ دهد و هنگامی که کاربر روی لینک تبلیغات گوگل کلیک می‌کند به سوشال مدیا یا همان رسانه‌های اجتماعی متصل شود. بررسی همه‌ی این موارد به شما کمک می‌کند تا مشکلات موجود در یک کانال تبلیغاتی را براحتی دنبال کنید. بهتر است بدانید که برعکس گذشته تبلیغات در گوگل و فعالیت در بازار آنلاین به نحوی مؤثر، بسیار پیچیده و دشوار شده است و شما باید تمام زوایای معادله را بخوبی در نظر بگیرید و بسنجید.
  ممکن است در بعضی از موارد مشتریان شما خریدی روی سایت شما انجام ندهند، اما قبل از تصمیم‌گیری نهایی بهتر است قیمتها و تولیدکنندگان دیگر را در پلتفرمها و شبکه‌های تبلیغاتی مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. این یکی از چند دلیلی است که بازاریابی در چندین کانال چندرسانه‌ای را محبوب کرده است. بازاریابی چند کاناله، تبلیغاتی است برای کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند ولی تنها از طریق یک کانال تبلیغاتی، شما و حرفه شما را مشاهده کرده‌اند، کانالهای تبلیغاتی عبارتند از: توییتر، گوگل و فیسبوک.
 2. گوگل به مدت سه ماه حساب کاربری شما را رایگان مدیریت می‌کند. پارتنرهای گوگل رسمی این اختیار را دارند که به مدت سه ماه مشتریان جدید خود را توسط نمایندگان فروش گوگل بصورت رایگان مدیریت کنند. بطور طبیعی، این خدمات رایگان است و می‌تواند در طول چند هفته اندکی خیال شما را آسوده نگهدارد تا بررسی کنید که آیا کمپین تبلیغاتی شما برایتان سودآور است یا خیر. البته شما همچنان باید هزینه تبلیغات در گوگل را بپردازید اما مدیریت تبلیغات در گوگل می‌تواند برایتان بصورت رایگان صورت گیرد که باز بستگی به نحوه عملکرد نمایندگی‌های گوگل دارد. با در نظر گرفتن این امر شما می‌توانید حداقل در هزینه‌های بالقوه مدیریت حساب خود صرفه جویی کنید و بدین ترتیب می‌توانید یک دوره ۶ ماهه را برای تبلیغات خود در نظر بگیرید تا بتوانید با اطمینان بیشتری از بازخورد تبلیغات در گوگل مطمئن شوید.
 3. بکارگیری همه‌ی ویژگی‌ها و امکانات جدید تبلیغات در گوگل برای کسب و کار شما مناسب نیست. گوگل همواره ویژگی‌ها و امکانات جدیدی ارائه می‌دهد اما آیا آنچه که اخیراً ارائه شده، برای اعمال روی حساب کاربری شما مناسب است؟ مطمئناً پاسخ این سوأل همواره مثبت نیست. فرض کنید که هدف اصلی شما از تبلیغات در گوگل و ایجاد کمپین تبلیغاتی بدست آوردن تماس از طریق ترافیک تلفنهای همراه است و شما به کلیکها و بازدیدهای دسکتاپی اهمیت نمی‌دهید. در این صورت شاید افزونه‌ها و امکانات جدید باعث شود تا سایت شما بازدید دسکتاپی خوبی پیدا کند ولی شما ترجیح می‌دهید از این افزونه‌ها که برای تبلیغات دسکتاپی مناسب هستند، استفاده نکنید.
  افزونه‌ خوب برای شما، افزونه‌ای خواهد بود که اجازه دهد رشته‌های اضافی متون را بدون هیچگونه لینک اضافه‌ای به سایت اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی نیازهای منحصربفرد خود را تجزیه و تحلیل کنید و از افزونه‌هایی استفاده کنید که برای شما مفیدترند و مزایای بیشتری برای شما دارند.
 4. آفرهای گوگل برای گوگل پلاس سفارشی سازی شدند. خبر بد؟ شما به بودجه‌ای نسبتاً زیاد و یک پارتنر گوگل عالی نیاز دارید که می‌تواند شما را به افراد مناسبی در گوگل مرتبط کند. خبر خوب؟ برخی از این راه‌حلهای سفارشی بصورت خصوصی ایجاد و سفارشی سازی شده‌اند و اگر شما از وجود آنها مطلع هستید، شما می‌توانید درخواستی مبنی بر اعمال آنها روی کمپین تبلیغاتی خود ارائه دهید.
 5. شما می‌توانید از google hangouts برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. آیا می‌دانستید که شما می‌توانید محصولات تجارت الکترونیک خود را بطور مستقیم از طریق یک google hangout به فروش برسانید؟ این ویژگی همچون جواهری ارزشمند است که بسیاری از تبلیغ‌کنندگان درباره آن اطلاعی ندارند. به همین دلیل است که شما از طریق رابط کاربری تبلیغات گوگل بطور مستقیم hangout را تنظیم نمی‌کنید اما شما ابتدا باید hangout را ایجاد کنید و سپس از URL آن به منظور ترویج تبلیغات خود استفاده کنید. (شما همچنین می‌توانید از طریق وب‌سایت خود و hangout تبلیغ کنید و چه خوب است که تا این کانال تبلیغاتی مطرح نشده، شما پیشرو باشید.)
 6. گوگل کمک می‌کند تا شما بنرهایی را برای نمایش در شبکه ایجاد کنید. شما از طریق گوگل می‌توانید کمپین های تبلیغاتی را برای جستجو و نمایش در شبکه ایجاد کنید. بطور خلاصه، کمپین های جستجو، تبلیغات شما را بلافاصله بعد از یک درخواست جستجو نشان می‌دهند، در حالی که کمپین های نمایشی و تصویری، متن آگهی یا بنر تبلیغاتی شما را بصورت آگهی در وب‌سایتها قرار می‌دهند. این یکی از دلایلی است که بسیاری از استارتاپها و کسب و کارهای کوچک کمپینهای نمایشی را انتخاب نمی‌کنند چراکه در این صورت برای طراحی بنرهای تبلیغاتی خود به یک طراح وب نیاز خواهند داشت مگر اینکه بخواهند آگهی خود را به تبلیغات متنی محدود کنند.
  در راستای اینکه بتوانید بنرهای تبلیغاتی سریع و با هزینه‌هایی مؤثر ایجاد کنید، گوگل ابزار رایگانی را برای تبلیغات در گوگل درنظر گرفته است که بطور خودکار از روی متن تبلیغاتی موجود شما، بنرهای تبلیغاتی را تولید می‌کند. این امکان برای شما فراهم است تا از این ابزار بر روی سیستم موبایل و اندروید استفاده کنید و البته ابزاری عالی برای تبلیغ‌کنندگان یا صاحبان مشاغل است تا بتوانند از این ابزار برای تبلیغات استفاده کنند.
 7. بازاریابی ویدیویی بسیار بیشتر از یوتیوب برای تبلیغات مؤثر است. بازاریابی، همانطور که قبلا ذکر شد راهی برای هدفمند کردن بازدیدکنندگانی است که پس از تماشای آگهی وارد سایت نشدند. از زمانی که تبلیغات گوگل با یوتیوب یکپارچه و متحد شده است، کمپینهای تبلیغات ویدیویی آنلاین به ابزاری محبوب برای همه‌ی انواع کسب و کارها تبدیل شده‌اند. مسأله‌ای که اغلب نادیده گرفته می‌شود این است که کمپینهای تبلیغاتی و بازاریابی ویدیویی نه تنها وجود دارند بلکه می‌توانند بجای گوگل روی شبکه نمایشی گوگلgoogle display network” اجرا و نمایش داده شوند.
  بطور خلاصه ویدیوی ۳۰ ثانیه‌ای شما ممکن است در بالای یک سایت نمایش داده شود، سایتی که از نظر موضوعی با متن تبلیغات شما مرتبط است و میزان تبدیل بازدیدکنندگان شما به مشتری را نسبت به حالتی که ویدیوی خود را در یوتیوب قرار می‌دادید افزایش می‌دهد، چرا که با قرار دادن ویدیو در یوتیوب تا حدودی ریسک دیده نشدن آن بالا می‌رود.
 8. اگر فرصت انتخاب دارید، بودجه کمی را برای تبلیغات استفاده کنید. گوگل در درجه اول تبلیغات گوگل ادوردز را بعنوان ابزاری مطرح کرد که هر کسب و کاری می‌تواند از آن استفاده کند چرا که به هر دو طرف سود زیادی خواهد رساند. برای شروع، دو دلار در روز کافی بنظر می‌رسد و تا زمانی که بازگشت سرمایه مطرح است، می‌توانیم محلهای مختلف آگهی را تست کنیم تا بازخورد آنها را تخمین بزنیم. اشتباه رایجی که اکثر تبلیغ‌کنندگان و کسب و کارهای کوچک در ابتدای تبلیغات در گوگل با آن مواجه می‌شوند این امر است که گمان می‌کنند اگر آنها بودجه‎های بزرگی را در سایتها برای درج تبلیغات خود صرف کنند حجم بازدیدکنندگان بیشتری را بسوی خود سوق می‌دهند.
  شما دارای بودجه و زیرساختهای بازاریابی مناسبی هستید، در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت. باید بدانید که هدر دادن بودجه اضافی خیلی ساده و راحت است و زمانی معقولانه است که درآمد حاصله شما بسیار بیشتر از کل بودجه‌ای است که از دست می‌دهید.

حتما بخوانید: 8 روش برای صرفه جویی در بودجه کمپین تبلیغات در گوگل

9- به هر حال کمپین‌های موبایلی می‌تواند باعث دریافت کلیکهای دسکتاپی برای شما شود. تبلیغات در گوگل برای عرضه روی دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شوند. ناامیدی شدید بازاریابان از این امر بود که تبلیغات گوگل این ویژگی را ندارد اما کمپینهای تبلیغاتی موبایل از سوی گوگل ارائه شدند. مسأله این است که امکان هدفمندسازی فقط برای موبایل وجود ندارد. بله، شما می‌توانید گزینه تبلیغات موبایلی را به تبلیغات خود اضافه کنید و راهی برای حذف تبلیغات دسکتاپی شما وجود ندارد. در بدترین حالت، شما بازدیدکنندگان خود را از طریق تبلیغات و کمپینهای تبلیغاتی تلفن همراه افزایش می‌دهید و هزینه‌های کلیکهای دسکتاپی هم پرداخت می‌کنید که زیاد هم بنظر نمی‌رسد ولی بی فایده هستند.

 1. همه‌ی گواهینامه‌های تبلیغات گوگل به آدرس ایمیل شما مرتبط هستند. در ابتدای امر، هیچ چیز اشتباهی در این مورد وجود ندارد اما در طول زمان مسائلی رخ داده است. اگر فردی در حین کار در شرکتی، گواهینامه‌ها را دریافت کند به احتمال زیاد از آدرس شرکتی gmail استفاده می‌کند. به محض اینکه کارمند شرکت خود را تغییر دهد، گواهینامه معتبر است ولی بی فایده است، چرا که شرکت آدرس او را حذف خواهد کرد. گوگل گزینه‌ای را برای مرتبط کردن چندین آدرس ایمیل برای حفظ گواهینامه و رفع این مشکل ارائه می‌دهد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

۸۵. بررسی Ad Preview و Diagnosis

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این