12 نکته برای تبلیغات در گوگل ادز

برای راه اندازی تبلیغات در گوگل ادز ، بیشترین بهره را از هر دلار تبلیغاتی باید کسب کنیم که این امر بخش مهمی از استفاده از تبلیغات گوگل برای اکثر تبلیغ کنندگان است. در اینجا 12 نکته برای تبلیغات مؤثر با Google Ads از که توسط کارشناسان انجمن Google Ads تایید شده، آورده شده است.

1_روی اهداف تبلیغاتی خود تمرکز کنید

قبل از ایجاد کمپین تبلیغات در گوگل ادز خود ، تصمیم بگیرید که اهداف بازاریابی شما چیست. تصمیم‌گیری در مورد آنچه که می‌خواهید قبل از ایجاد کمپین تضمین می‌کند که هدف‌گذاری، بودجه و قالب‌های شما به طور بهینه مؤثر هستند و به شما کمک می‌کند تا اهداف واقعی را برای آنچه از هر یک از این تنظیمات کمپین به دست می‌آورید، تعیین کنید. لازم بذکر است که تصمیم گیری در مورد اهداف بعد از ساخت کمپین بسیار دشوار تر خواهد بود .

2_تخصیص بودجه بر اساس عملکرد

اگر چندین کمپین را مدیریت می‌کنید، مطمئن شوید که بودجه بیشتری را به کمپین‌هایی اختصاص دهید که عملکرد بهتری دارند و به شما کمک می‌کنند به اهداف تجاری خود برسید و بودجه کمتری را به کمپین‌هایی که برای آزمایش استفاده می‌کنید یا بازده پایین‌تری تولید می‌کنند اختصاص دهید. به همین دلیل است که اقلب مشتریان در ابتدای کار با پیشنهاد بودجه های پایین از طرف کارشناسان مواجه می شوند.

حتما بخوانید: طراحی و تنظیم بودجه مشتری‌ برای گوگل ادز

3_مخاطب خود را درک کنید

ایجاد تبلیغات مؤثر اغلب نیازمند صرف زمان بیشتری هستند تا واقعاً افرادی را که امیدوارید تبلیغات شما را ببینند و به آنها پاسخ دهند، در نظر بگیرید. در مورد نیازهای خاص آنها و سؤالاتی که ممکن است داشته باشند فکر کنید و سؤالات و نیازهای آنها را با اطلاعات محصول، متن آگهی و سایر دارایی های خود برطرف کنید. بهترین روش برای این بخش از تنظیمات اینست که خود را به جای مخاطب قرار بدهید .

4_در صورت امکان از مکان یابی استفاده کنید

برای مکان یابی بهینه و بهبود عملکرد کمپین از گزینه های موقعیت مکانی پیشرفته در حین و پس از ایجاد کمپین استفاده کنید. البته این مورد در کشور ایران به خاطر تحریم ها چندان اثربخشی ندارد . اما برای تبلیغات خارج از کشور بسیار مورد اثر میباشد .

5_از قرار گرفتن بیش از حد در معرض تبلیغات خود جلوگیری کنید

از محدودیت فرکانس (در دسترس برای کمپین های نمایشی و ویدیویی) استفاده کنید تا تعداد دفعاتی که تبلیغات شما برای همان کاربران ظاهر می شود را محدود کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان و مشتریان بالقوه شما بیش از حد در معرض تبلیغات شما قرار نگیرند. در اغلب موارد این خطا باعث میشود که نتیحه معکوسی از تبلیغات در گوگل ادز خود دریافت کنید .

6_هدف تبلیغات در گوگل ادز برای ارتباط

هدف‌یابی محتوا، مانند استفاده از کلیدواژه، مکان و/یا هدف‌یابی موضوع، به شما امکان می‌دهد تبلیغات را در کنار محتوای مرتبطی که مشتریان و مشتریان بالقوه شما مشاهده می‌کنند، نشان دهید. برای مقیاس بزرگ‌تر، استفاده از هدف‌گیری مخاطب مانند هدف‌گیری جمعیتی، بازاریابی مجدد، مخاطبان سفارشی و مخاطبان وابسته را در نظر بگیرید که برخلاف محتوای صفحه، مشتری را هدف قرار می‌دهد.

12 نکته برای تبلیغات در گوگل ادز

7_برای بهینه سازی رعایت کنید

در صورت لزوم از تنظیمات مشاهده استفاده کنید. تنظیم مشاهده بر افرادی که می‌توانند تبلیغات شما را ببینند یا در کجا ظاهر می‌شوند تأثیری نمی‌گذارد، اما به شما این امکان را می‌دهد که عملکرد تبلیغات را برای مکان‌ها، موضوعات یا مخاطبان انتخابی خود در حین اجرای کمپین نظارت کنید. می توانید از داده های این گزارش ها برای بهینه سازی عملکرد تبلیغات خود استفاده کنید.

8_ تبلیغات در گوگل ادز را ساده کنید

سعی کنید در صورت امکان کمپین هایی از همان نوع کمپین را ادغام کنید تا کمپین های کمتری برای مدیریت و نظارت و سازماندهی کمپین های خود برای تخصیص بهینه بودجه داشته باشید. این کار از بی نظمی بیشتر و چند دستگی تبلیغات در گوگل ادز جلوگیری میکند.

9_از انواع کمپین به صورت استراتژیک استفاده کنید

اما اگر نشان دادن انواع تبلیغات در مکان‌های مختلف می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان کمک کند، از انواع مختلف کمپین استفاده کنید. در مورد انواع مختلف کمپین موجود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید یکی از انها را انتخاب کنید که به بهترین نحو با اهداف بازاریابی شما مطابقت دارد.

10_مناقصه با هدف

در صورت مفید و کاربردی از مناقصه هوشمند استفاده کنید. برای کمپین‌های جستجو، پیشنهادهای هوشمند در زمان واقعی در سطح عبارت جستجو تنظیم می‌شوند و برای انواع دیگر کمپین، ده‌ها سیگنال برای تنظیم پیشنهاد بهینه استفاده می‌شود.

11_ردیابی تبدیل برای کیفیت

از ردیابی تبدیل و ردیابی تبدیل آفلاین برای کمک به بهینه سازی کیفیت تبدیل خود استفاده کنید. ردیابی تبدیل آفلاین به شما کمک می‌کند تا زمانی که سرنخ‌ها آن را در قیف فروش پایین‌تر می‌آورند، تبدیل‌ها را ردیابی کنید. همچنین می‌توانید از Google Analytics با Google Ads برای پیشرفت بینش خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: کمپین cpaو نحوه عملکرد آن

12_تست، تست، تست

تست، تست و تست کنید تا یاد بگیرید و سپس بهینه سازی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تبلیغاتی با متن متفاوت برای یک محصول اجرا کنید تا بتوانید ببینید کدام متن و/یا تصویر مؤثرتر است. همچنین می توانید انواع مختلف هدف گذاری را آزمایش کنید. سپس بر اساس نتیجه آن آزمایش، می‌توانید تبلیغات خود را طوری بهینه کنید که دارایی با بالاترین عملکرد را شامل شود.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of وحید طلائی
من وحیدم! مدیریت بازرگانی خوندم و به تک علاقه‌مند بودم. نقطه تلاقی علاقه‌های خودمو توی دیجیتال مارکتینگ پیدا کردم. فعالیتمو با تبلیغات گوگل شروع کردم و کم کم وارد سئو شدم تا بتونم سرچ انجین مارکتر بشم. همزمان مسیر دیتا انالیست و حتی دوولوپمنت رو پی گرفتم و هدفم رسیدن به یک دید جامع نسبت به کل فرایندهای مارکتینگ و جنرالیست شدنه!Linkedin

One Response

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *