13 اشتباه رایج در مدیریت اینستاگرام

13 اشتباه رایج در مدیریت اینستاگرام

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شما به عنوان یک بازاریاب اینترنتی باید بیاموزید که چگونه از بروز مهم‌ترین اشتباهات در خصوص مدیریت اینستاگرام جلوگیری کنید تا بتوانید برند خود را حفظ نمایید و مانع از بین رفتن محتوای خود شوید.

استیسی مک لاکلان 16 سپتامبر 2020

اشتباهات اتفاق می‌افتد. متأسفانه اشتباهات اینستاگرام در ملاعام رخ می‌دهد.

برای جلوگیری از بروز این اشتباهات رایج و مدیریت اینستاگرام با ما همراه باشید تا با 13 مورد از رایج‌ترین اشتباهاتی را که برندهای تجاری و کسب و کارها انجام می‌دهند آشنا شوید و مهم‌تر از همه، نحوه جلوگیری از آن‌ها را کشف کنید.

نکته: بهتر است یک چک لیست برای مدیریت اینستاگرام خود تهیه کنید تا این موارد را به ترتیب بررسی کنید و بتوانید کسب و کار خود را رونق ببخشید.

 

1- خرید لایک و فالوور

برای دریافت لایک و دنبال کننده بیشتر یک راه میانبر وجود دارد آن هم خرید لایک و فالوور است.

این موضوع کاملا حقیقت دارد. اینکه شما بخواهید برای حساب کاربری خود لایک و فالوور تقلبی بخرید دقیقا مثل این موضوع است که بخواهید برای عروسی خود مهمان کرایه کنید.

نکته مهم در این زمینه این است که هنگام خرید لایک و فالوور کمیت مدنظر قرار داده می‌شود نه کیفیت. ممکن است از نظر تعداد لایک‌ها و فالوورهای شما زیاد و خوب به نظر برسند اما وقتی که این‌ها فقط ربات هستند (ویا حتی اگر ربات هم نباشند) هیچ ارزشی برای شما ایجاد نمی‌کنند، پس چه فایده‌ای دارد؟

به این ترتیب این فالوورها نمی‌توانند هیچ گونه نظر یا کامنتی برای شما بگذارند. بنابراین وقتی نتوانید با مخاطبین خود ارتباط واقعی برقرار کنید این تعداد چه ارزشی خواهد داشت و چگونه در مدیریت اینستاگرام به شما کمک خواهد کرد؟

مدیریت اینستاگرام

برندهای موفق در شبکه‌های اجتماعی برندهایی هستند که با افراد واقعی ارتباط برقرار می‌کنند و سعی دارند مدیریت اینستاگرام خود را به بهترین نحو انجام دهند. بهتر است به جای اینکه پول خود را صرف خرید فالوور و لایک تقلبی کنید، این هزینه‌ها را صرف شناخت مخاطبین هدف خود برای تبلیغات، اجرای مسابقه بین فالوورها و یا هر روش دیگری که منجر به بهبود حساب کاربری شما می‌شود کنید.

 

2- استفاده از تصاویر بی‌کیفیت و عدم مدیریت اینستاگرام

اینستاگرام یک رسانه تصویری است. بنابراین اگر می‌خواهید چیزی ارسال کنید، باید زیبا یا حداقل جالب باشد!

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام استفاده از تصاویر بی‌کیفیت است.

مدیریت اینستاگرام

حتی اگر به مهارت‌های عکاسی حرفه‌ای یا دوربین درجه یک دسترسی ندارید، سعی کنید با نور طبیعی یا در پس زمینه‌های خنثی عکس بگیرید.

واقعاً بهتر است هیچ عکسی ارسال نکنید تا یک عکس بد. با وجود بسیاری از ابزارهای عالی برای ویرایش عکس و طراحی گرافیک، هیچ بهانه‌ای برای انتشار یک عکس بی‌کیفیت قابل قبول نیست و مدیریت اینستاگرام شامل توجه به کیفیت عکس‌های ارسالی در اینستاگرام هم است.

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده را بررسی کنید تا بتوانید مدیریت اینستاگرام بهتری داشته باشید.

 

3- انتشار پست خیلی کم یا خیلی زیاد

پی بردن به تعداد مناسب پست‌ها در اینستاگرام، یا هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، واقعا یک مهارت ظریف است.

تعداد پست‌های کم باعث می‌شود که مخاطب شما را فراموش کند. تعداد پست‌های بسیار زیاد نیز ممکن است ناامیدکننده یا آزار دهنده به نظر برسد.

بنابراین تعداد مناسب پست در اینستاگرام واقعا به چه میزان است؟

می‌توانید جدیدترین داده‌ها را در اینجا بررسی کنید، اما به یاد داشته باشید که با پیشرفت کاربران این میزان در طول زمان دائما تغییر می‌کند. بنابراین همیشه خود را به روز نگه دارید. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که این تعداد به برند شما و فالوورهای شما نیز بستگی دارد.

مثلا برای یک خبرگزاری انتشار چندین مطلب در طی یک روز عادی است. ولی برای یک برند آرایشی انتشار مطلب چند بار در هفته منطقی‌تر به نظر می‌رسد و به مدیریت اینستاگرام به شیوه‌ای بهتر کمک می‌کند.

نکته مهم دیگر این است که شما باید دقت کنید و ببینید که زمان آنلاین بودن مخاطبانتان چه موقعی است. شما باید این موضوع را تجزیه و تحلیل کنید و برنامه ‌ریزی زمانی برای خود داشته باشید تا بهترین ساعت برای انتشار مطلب را به دست آورید.

حتی می‌توانید برنامه ‌ریزی زمانی خود را با استفاده از پلتفرم Hootsuite به صورت خودکار انجام دهید تا بهترین تایم برای انتشار پست‌ها را پیدا کنید. ممکن است مخاطبین شما نیمه شب را بیشتر دوست داشته باشند، چه کسی می‌داند؟

 

4- نادیده گرفتن تجزیه و تحلیل در مدیریت اینستاگرام

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام که ممکن است بازاریابان آن را انجام دهند این است که داده‌ها را نادیده بگیرند، پس برای یافتن بهترین روش مدیریت اینستاگرام باید به داده‌ها توجه داشته باشید.

شما باید با وسواس معیارهای مهم را ردیابی کنید تا بتوانید روندها و رشد را شناسایی کنید.

این موضوع دقیقا مثل این است که یک بازیکن فوتبال بخواهد بازی خود در میدان را تجزیه و تحلیل کند. اگر این کار را انجام ندهید چگونه می‌خواهید اشتباهات خود را شناسایی کنید و دفعه بعد از بروز آن جلوگیری نمایید؟ یا چطور می‌خواهید موفقیت‌ها خود را دوباره تکرار کنید؟

اگر می‌خواهید میزان تامل خود را افزایش دهید، ولی داده‌ها و آمارهای خود را کنترل نمی‌کنید، چطور این کار را انجام می‌دهید؟ چطور می‌خواهید بدون در نظر گرفتن داده‌ها علایق مخاطبین خود را شناسایی کنید؟ شما به راحتی می‌توانید جواب این سوالات خود را از طریق پلتفرم Hootsuite به دست آورید و مدیریت اینستاگرام بهتری داشته باشید.

 

5- استفاده از هشتگ‌های زیاد و سو مدیریت اینستاگرام

هشتگ‌ها یک روش عالی برای کاربران اینستاگرام برای یافتن مطالب شما هستند. آن‌ها همچنین روشی عالی برای نشان دادن ارزش هر مطلب در اینستاگرام است.

شما می توانید حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید، اما متداول‌ترین هشتگ‌هایی که در اینستاگرام مشاهده خواهید کرد بین یک تا سه مورد در هر پست است. اداسپرسو پیشنهاد می کند که حداکثر 11 مورد قابل قبول است. باید آزمایش کنید تا ببینید چه تعداد برای شما بهتر است.

مدیریت اینستاگرام

 

6- انتشار محتوای خسته ‌کننده

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام انتشار مطالب خسته کننده یا اسپم است و با مدیریت اینستاگرام صحیح می‌توانید این اشتباه را به حداقل برسانید.

اگر می‌خواهید کاربران با برند تجاری شما تعامل داشته باشند، باید به آن‌ها چیزی بدهید تا بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. فقط به فکر انتشار مطلب نباشید. پست‌هایی ایجاد کنید که برای آن‌ها مهم باشد. به دنبال مطالب جذاب، آموزنده یا سرگرم کننده باشید.

برای فالوورهای خود ارزش قائل شوید تا آن‌ها هم نظر بدهند، مطالب شما را لایک کنند و به اشتراک بگذارند و در حالت ایده‌آل، رابطه عمیق‌تری با نام تجاری شما برقرار کنند. ارائه محتوای با کیفیت به افراد جدید نیز می تواند آن‌ها را به فالوور تبدیل کند. انجام این امور سخت نیست و باید تنها به شیوه صحیح مدیریت اینستاگرام توجه نمایید.

مدیریت اینستاگرام

اینکه شما فقط به فکر ایجاد یک حساب کاربری و انتشار مطلب باشید هیچ کمکی به کسب و کار شما نخواهد کرد. شما باید مطالب مورد علاقه مخاطبان خود را شناسایی کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید. گاهی نیز برای جذب مخاطب لازم است که مسابقاتی را برگزار نمایید.

برای مطالعه نکات خاص‌ در مورد مدیریت اینستاگرام به راهنمای افزایش فالوور ما مراجعه کنید.

 

7- نداشتن برنامه راهبردی و عدم مدیریت اینستاگرام

آیا می‌خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید؟ آیا شما امیدوار هستید که پیروان خود را رشد دهید؟ آیا شما خواهان فروش بیشتر در فروشگاه اینستاگرام خود هستید؟

اگر شما نمی‌دانید که برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کنید، رسیدن به موفقیت دشوار خواهد بود.

اگر با اتومبیل خود به یک سفر جاده‌ای رفته‌اید هیچ مقصدی را در ذهن خود نداشته باشید، ممکن است یک ماجراجویی شگفت ‌انگیز داشته باشید … اما ممکن است در یک شهر شبح‌وار با یک پمپ بنزین و هتل نامناسب رو به ‌رو شوید.

برای شروع یک هدف انتخاب کنید و یک برنامه استراتژیک برای رسیدن به آنجا ایجاد کنید. به این ترتیب، شما معیاری برای راهنمایی هر تصمیم و راهی برای اندازه‌گیری رشد خود خواهید داشت.

 

8- نام تجاری متناقض و مدیریت اینستاگرام

حساب اینستاگرام شما تنها بخشی از کل اکوسیستم برند است.

احتمالاً شما یک وب سایت، سایر صفحات رسانه‌های اجتماعی و شاید حتی یک فروشگاه حضوری داشته باشید. همه این عناصر باید یک موضوع ثابت داشته باشند که آن‌ها را به هم متصل کند تا مطمئن شوید برند تجاری شما قوی و شفاف است.

برند تجاری شما باید در هر نمایه باشد. هر فعالیت شما باید سبک بصری و لحن تحریریه مشابهی داشته باشد. به این نکات باید به درستی توجه نمایید تا مدیریت اینستاگرام شما به بهترین حالت ممکن و اثرگذار باشد.

مدیریت اینستاگرام

تصور کنید اگر مارک لوکس Louis Vuitton وب سایت مجلل خود (عکس صفحه سمت چپ) را با یک حساب اینستاگرام مانند تصویر سمت راست مرتبط کند، چقدر گیج کننده خواهد بود.

بسته به مخاطبان شما برای هر پلت فرم، ممکن است در نوع محتوایی که به اشتراک می‌گذارید یا تعاملات شما تغییرات نامحسوس ایجاد شود. ممکن است شما در هر کدام از رسانه‌های اجتماعی خود تغییرات جزیی داشته باشید اما به طور کلی، همه سیستم‌ها و پلتفرم‌های شما باید ارتباط مناسبی داشته باشند.

نکته: بهتر است یک چک لیست برای خود تهیه کنید تا این موارد به ترتیب بررسی کنید تا بتوانید کسب و کار خود را رونق ببخشید.

راهنمای رایگان را همین حالا دریافت کنید!

 

9- تصاویر ناسازگار و مدیریت اینستاگرام

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام ارائه تصاویر ناسازگار است.

به طور کلی تصاویری که شما منتشر می‌کنید باید با محتوای کلی صفحه شما و مطالبتان ارتباط داشته باشد. شما باید وقتی به صفحه اینستاگرام خود نگاه می‌کنید یک روند منطقی را در آن مشاهده نمایید. در اینجا دو نسخه مختلف از مشخصات اینستاگرام یک بوتیک لباس جعلی وجود دارد.

در سمت چپ عکس‌هایی جذاب از قسمت‌های اصلی شرکت، سهام شرکت، برخی از محصولات دیده می‌شود که هر کدام در سبک متفاوت است. در سمت راست، همه تصاویر از یک پالت رنگی یکسان برخوردار هستند و همه تلاش می‌کنند تا یک نمایش بصری عالی از یک برند را ایجاد کنند.

اگر به کمک چندین نفر به تولید محتوای اجتماعی می پردازید و آن‌ها به شما کمک می کنند، یک راهنمای سبک ایجاد کنید که به همه کمک کند ماموریت بصری را درک کنند، بدین ترتیب مدیریت اینستاگرام برای شما ساده‌تر خواهد شد. همچنین می‌توانید برای اطمینان از اینکه همه در یک صفحه با یک سبک کار می‌کنند از برنامه‌ریزی Hootsuite استفاده کنید.

مدیریت اینستاگرام

 

10- غلط املایی

یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام غلط املایی است. اشتباه تایپی بخشی از زندگی در اینترنت است. حتی برخی از نویسندگان حرفه‌ای نیز ممکن است گاهی اشتباه کنند. اما غلط املایی به همراه ایرادات نگارشی و گرامری می‌تواند یک پست را بی ‌ارزش و بی‌ دقت جلوه دهد. بنابراین قبل از انتشار مطالب بهتر است آن‌ها را خیلی سریع ویرایش کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌های مدیریت اینستاگرام توجه به ایرادات نگارشی و املایی قبل از انتشار مطالب است.

مدیریت اینستاگرام

 

11- عدم استفاده از استوری اینستاگرام

ما می‌دانیم که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی به اندازه کافی از این مورد استفاده می‌کنند.

اما اگر از استوری اینستاگرام استفاده نمی‌کنید، فرصتی را برای دسترسی به 500 میلیون کاربر که از این قسمت از سیستم اینستاگرام استفاده می‌کنند، از دست خواهید داد.

آیا شما مبتدی و تازه وارد هستید؟ مقاله پست اینستاگرام و 11 نکته ای که برای بهبود اکانت تجاری باید بدانید را مطالعه کنید.

همچنین می‌توانید برای جذب مخاطب از طریق استوری اینستاگرام از منابع خوبی بهره مند شوید و در این خصوص بیشتر بدانید.

 

12-مدیریت اینستاگرام و عدم تعامل با پیروان

ما قبلاً در مقالات گفته‌ایم و دوباره نیز خواهیم گفت که یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام و سو مدیریت اینستاگرام عدم ارتباط با فالوورها است.

اگر با پیروان خود تعامل ندارید، وقت و انرژی خود را هدر می‌دهید. هر بار که کاربر نظر می‌دهد یا سوالی می‌پرسد، این فرصتی برای ایجاد رابطه و ایجاد یک تجربه مثبت است.

مدیریت اینستاگرام

 

13- اشتراک لینک‌های نامناسب

اینستاگرام URLهایی که نامناسب و یا بیش از حد طولانی باشد را به نمایش نمی‌گذارد و حذف می‌کند. علاوه بر این هیچ ‌کس تمایل ندارد این لینک ها را در مرورگر خود تایپ کند.

برندهای کسب و کار دارای 10000 دنبال‌ کننده می‌توانند لینک هایی را در استوری اینستاگرام خود داشته باشند.

مدیریت اینستاگرام

گزینه دیگر برای برند‌هایی که مرتباً به دنبال انتشار لینک‌های مختلف هستند ایجاد پیوند Catchall است. این نشانی اینترنتی است که همه پیوندهای اخیر ارجاع شده شما را در یک مکان نشان می‌دهد و به مدیریت اینستاگرام شما کمک می‌کند.

سایت‌هایی مانند Campsite یا Linktree دو گزینه عالی هستند. شما همچنین می‌توانید یک صفحه خاص  در وب سایت خود ایجاد کنید که همه لینک های موضوعی شما را در خود جای بدهد.

نکته‌ای که در مورد یک پلتفرم دیجیتال وجود دارد این است که برای اصلاح هرگز دیر نیست. اشتباهات رایج در اینستاگرام را شناسایی کنید و آن‌ها را به فرصت تبدیل نمایید و حضور اجتماعی برند کسب و کار خود را به اوج برسانید.

 

منبع:

blog.hootsuite[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *