16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

16 اشتباه بزرگ طراحی وب‌سایت در سال 2021

از آنجا که 86 درصد از کاربران برای یافتن مشاغل مورد نیاز خودشان به اینترنت تکیه می‌کنند، واضح است شما بدون در نظر گرفتن نوع کسب و کارتان، نیاز به وب‌سایت دارید. اگرچه طراحی یک وب‌سایت برای کسب و کار بسیار مفید است، اما باید از اشتباهات رایجی که مانع بهره‌برداری حداکثر شما از سرمایه‌گذاریتان می‌شود، اجتناب کنید. همه این اشتباهات را می‌توانید به راحتی با استفاده از یک ابزار مفیدبه نام وب‌سایت گریدر (ترازگز وبسایت) به صورت رایگان شناسایی و رفع کنید. در این مقاله، رایج‌ترین اشتباهات وب‌سایتی را که در وبسایت هاب‌اسپات دیده‌ایم به شما نشان می‌دهم و به شما راه‌حل دقیق برطرف کردن آن‌‌ها در صورتی که برایتان پیش آمدند می‌گویم.

 

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

 

اشتباهات رایج وبسایت

 1. عنوان صفحه طولانی
 2. توضیحات متای طولانی
 3. تکرار بی مورد کلمه کلیدی
 4. همخوانی بی مورد کلمات کلیدی
 5. عدم وجود متن‌ی جایگزین برای عکس
 6. متن خیلی کم (یا خیلی زیاد)
 7. عدم استفاده از تجزیه و تحلیل
 8. بارگذاری کند
 9. عدم پاسخگویی وبسایت
 10. لینک‌سازی داخلی ضعیف
 11. امنیت ضعیف وب‌سایت
 12. فرم‌های طولانی وب‌سایت
 13. نبود فراخوان
 14. نبود باکس سرچ
 15. عدم مشاهده شماره تماس
 16. استفاده از تصاویر زرد در سرتاسر وب‌سایتتان

عنوان صفحه طولانی

عنوان صفحه، مثل عنوان صفحه‌ی زیر که نتیجه‌ی جست‌و‌جو در گوگل است، به بینندگان می‌گوید که موضوع صفحه چیست.

 

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

ممکن است اگر عنوان شما خیلی طولانی باشد مرورگرها آن را کوتاه کنند. از نظر بهینه‌سازی سایت برای موتور جست‌وجوگر (سئو)، عنوان صفحه‌ی مختصر بهترین تجربه را برای خواننده پدید می‌آورد. عنوان صفحه‌ی کوتاه باعث کاهش اهمیت هر اصطلاح در عنوان می‌شود. این مسئله حتی ممکن است در رده‌بنده شما در نتایج موتور جستوجو (SERP) تاثیر منفی داشته باشد.

بهترین کار این است که عنوان خود را زیر ۷۰ کلمه نگه دارید تا خواننده بتواند تمام عنوان را ببیند و تصمیم بگیر که روی عنوان صفحه کلیک کند یا نه.

راه‌حل تصحیح وبسایت (۱): از ابزار تحلیل عنوان استفاده کنید تا سرصفحه‌های مختصر بنویسید.

از ابزاری مانند Coschedule’s Headline Analyzer استفاده کنید تا توضیحی مختصر و پر از کلمه‌ی کلیدی برای صفحه‌تان طراحی کنید. بهترین ایده این است که قبل از انتخاب، چند عنوان متنوع را امتحان کنید. مدیر تیم بهینه‌سازی مبنی بر هیستوری در HubSpot، آماندا سلرز ، امتیاز ۷۰ یا بالاتر را از نتایج ابزار تحلیل عنوان (Headline Analyzer) برای اکثر عنوان توصیه می‌کند.

 

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

توضیحات متای طولانی

توضیحات متا برای جذب بازدیدکنندگان از صفحه‌ی جستجو ضروری است. توضیحات متا متن زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو است. توضیحات متا مانند عناوین صفحات در صورت طولانی بودن کوتاه شده و با “…” جایگزین می‌شوند.

 

راه حل تصحیح وبسایت (۲): از یک کلمه‌شمار برای بررسی تعداد حروف خود استفاده کنید.

می توانید از ابزارهایی مانند WordCounter و SERPsimulator برای شمارش تعداد حروف در توضیحات متا استفاده کنید تا از حد مجاز عبور نکنید.

برای مثال، SERPsimulator به شما نشان می‌دهد که تگِ عنوان و توضیحات متا شما در صفحه نتایج موتور جستجو چگونه خواهد بود.

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

۳. تکرار کلمه کلیدی

بسیاری از افراد به اشتباه عنوان صفحه خود را با کلمات کلیدی پر می‌کنند یا کلمات کلیدی غیر واقعی را هدف قرار می‌دهند. به عنوان مثال، اغلب تلاش بیهوده ای است اگر یک وب‌سایت جدید در فضای بازاریابی آنلاین سعی کند با کلمه کلیدی مانند “بازاریابی درون‌گرا” رتبه بندی شود.

گاهی اوقات وب‌سایت‌ها کلمات کلیدی را هدف قرار می‌دهند که مقدار زیادی ترافیک را جذب می‌کنند، اما در تبدیل کردن به مشتری پتانسیل موفق نمی‌شوند.

از دیدگاه کاربر، استفاده‌ی بیش‌ازحد از کلمات کلیدی در محتوای شما باعث ایجاد تجربه‌ی بدی برای کاربر می‌شود و خواندن وب‌سایت شما را سخت می‌کند. گوگل سرچ سنترال در مورد موتور‌های جسنوجوگر یادآور می‌شود که تکرار کلمات کلیدی می‌تواند به رتبه بندی سایت شما آسیب برساند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۳): انجام تحقیقات مناسب برای کلمات کلیدی

با ایجاد لیستی از تمام اصطلاحات مرتبط که کسب و کارتان را توصیف می‌کنند، شروع کنید. سپس می‌توانید این اصطلاحات را به گروه‌های محتوا یا موضوع تقسیم کنید. به عنوان مثال، اینجا در HubSpot، گروه‌هایی مانند «بازاریابی درون‌گرا»، «بلاگینگ» و «بازاریابی رسانه‌های اجتماعی» داریم.

گام بعدی پر کردن این گروه‌های موضوعی گسترده با عبارات کلیدی است که مشتریان بالقوه شما ممکن است هنگام جستجوی آن نوع محتوا استفاده کنند.

اگر در حال حاضر کمی از گوگل ادز دریافت می‌کنید، می‌توانید در نمونه‌ی گوگل آنالیتیکس خود جستجو کنید تا کلمات کلیدی را که افراد برای دسترسی به وب‌سایت شما استفاده می‌کنند، بیابید.

به غیر از گوگل آنالیتیکس، می‌توانید از سئو و ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Ahrefs و SEMrush برای ایده‌های بیشتر درباره‌ی کلمه کلیدی استفاده کنید.

۴. همخوانی بی مورد کلمات کلیدی

کیووردهای همسان در صفحات مختلف یا به اصطلاح همخواری کلمه کلیدی زمانی اتفاق می‌افتد که دو یا چند صفحه در وب‌سایت شما یک کلمه کلیدیِ یکسان را هدف قرار می‌دهند.

مشکل همخوانی کلمات کلیدی این است که صفحات وب شما که یک کلمه کلیدی یکسان را هدف قرار می‌دهند در صفحه نتایج موتور جستجو با یکدیگر رقابت می‌کنند. این می تواند منجر به میزان کم کلیک شود و باعث کاهش ارزش هر صفحه شود.

هر صفحه در وب‌سایت شما فرصت جدیدی برای یافتن شدن در فضای آنلاین است. شما نباید همه این فرصت‌ها را با استفاده تکراری از کلمات کلیدی هدر دهید.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۴): مدل خوشه ستونی (Pillar Cluster) را امتحان کنید.

با ابزارهایی مانند Moz Keyword Explorer و  SEOScout Cannibalization Checker، می‌توانید به راحتی صفحاتی را که برای کلمات کلیدی مشابه در وب‌سایتتان رقابت می‌کنند، شناسایی کنید.

هنگامی که این صفحات را شناسایی کردید، می توانید مدل خوشه‌ی ستونی را برای سازماندهی مجدد وب‌سایت خود امتحان کنید. مدل خوشه‌ی ستونی با گروه‌بندی پست‌های وبلاگ مرتبط در حوزه‌های موضوعی خاص به جای کلمات کلیدی طولانی، سر و کار دارد.

با استفاده از این مدل، پست‌های منفرد وبلاگ به صفحه ستون پیوند داده می‌شوند و لینک‌ها را با هم شریک می‌شوند.

۵. عدم وجود متن‌ی جایگزین برای عکس

موتورهای جستجو تصاویر را «نمی‌خوانند». در عوض، آن‌ها در درجه اول دنبال متن می‌گردند. خوشبختانه با alt tag می‌توانید متن را با یک تصویر مرتبط کنید.

با توجه به اینکه اکنون حدود %۳۳ نتایج جستجوی گوگل یک بسته تصویر را نشان می‌دهند – نمایش قطعه‌ای از ردیف‌های افقی شامل لینک‌های تصویرها که در هر رده‌بندی مرتبط نشان می‌دهد – اگر متن جایگزین را به تصاویر وب‌سایت خود اضافه نکنید، ترافیک زیادی را از دست خواهید داد.

متن جایگزین (alt text) همچنین به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را در دسترس کاربران قرار دهید و علاوه بر کمک به کسب ترافیک بیشتر، تجربه کاربری را نیز بهبود می‌بخشد.

راه‌حل تصحیح وبسایت (۵): متن‌های جایگزین را به همه تصاویر خود اضافه کنید.

هر زمان که می‌توانید با افزودن چیزی شبیه به متن زیر به HTML خود، ALT text را به تصاویر اختصاص دهید:

alt=”دیوید اورتیز از تیم بوستون رد ساکس در حال ضربه زدن به توپ از جایگاه توپزن در پارک فِنوِی”

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

 

هنگام نوشتن متن جایگزین، از ساختار مناسب جمله استفاده کنید و در هنگام توصیف تصویر تا حد امکان واضح باشید.

۶. متن خیلی کم (یا خیلی زیاد)

موتورهای جستجوگر متن را بهتر از هر چیز دیگری می‌خوانند. بنابراین، داشتن متن در صفحه وب شما بسیار مهم است. برخی افراد با توجه به این موضوع، تا حد امکان یک صفحه را پر از متن می‌کنند. در نتیجه، موتورهای جستجوگر برای استخراج متن مرتبط دچار مشکل می‌شوند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۶): صفحه را روی یک موضوع متمرکز کنید.

از اینکه صفحه شما قابل خواندن و حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما است، اطمینان حاصل کنید. اما فقط برای افزایش تعداد کلمات متن با‌اهمیت اضافه نکنید.

۷. عدم استفاده از تجزیه و تحلیل

حتی پس از ایجاد محتوای جذاب در وبسایتتان، بهینه‌سازی و تبدیل ترافیک موقت به دائم، کار شما تمام نشده است! شما هنوز باید تحلیل‌های وب‌سایت خود را دنبال کنید.

تجزیه و تحلیل وب ضروری است زیرا به شما درشناختن بهتر بازدیدکنندگان خود و نحوه تعامل آن‌ها با سایتتان، کمک می‌کند. بدون ردیابی مناسب، نمی‌توانید تشخیص دهید چه صفحاتی در وب‌سایت شما بیشترین یا کمترین ترافیک را دارند، بازدیدکنندگان از چه دستگاه‌هایی برای دسترسی به سایت شما استفاده می‌کنند و غیره.

بدون دسترسی به این معیارهای حیاتی، هنگام گرفتن تصمیم‌هایی که بر وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد، اطلاعات کافی نخواهید داشت.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۷): معیارهای مهم را ردیابی کنید.

ردیابی تمام تجزیه و تحلیل‌های وب‌سایتتان باعث اتلاف وقتتان خواهد بود. در عوض، روی معیارهایی تمرکز کنید که با اهداف کسب و کار شما همسو هستند. برای شروع، باید معیارهای وب‌سایت مانند unique page view، ضریب بازگشت (Bounce Rate)، تعداد بازدیدکنندگان بازگشتی و منابع ترافیک را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید.

سپس می‌توانید داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنید تجزیه و تحلیل کنید تا تصمیمات حرفه‌ای آگاهانه‌ای بگیرید که باعث رشد کسب‌وکار شما می‌شود.

ابزارهای تجزیه و تحلیل وب مانند Marketing & Analytics Dashboard در اHubSpot و گوگل آنالیتیکس می تواند به شما در ردیابی تمام معیارهای مورد نیاز کمک کنند.

۸. بارگذاری آهسته

هیچ کس از انتظار در یک صف لذت نمی‌برد، به خصوص زمانی که گزینه‌های دیگری برای انتخاب داشته باشد. شما می توانید همین را به بازدیدکنندگان وب‌سایت خود ربط دهید. وقتی می‌توانند به وب‌سایت بعدی که تقریباً فوراً بارگذاری می‌شود مراجعه کنند، اگر بارگذاری وب‌سایت شما برای خیلی طول بکشد منتظر نمی‌مانند.

اگر وب‌سایت شما به کندی بارگذاری می‌شود، یا ممکن است به این دلیل باشد که hosting شما کافی نیست، یا تصاویر بزرگی در سراسر سایت خود دارید، ریدایرکت‌های زیادی دارید یا پلاگین‌های غیرضروری زیادی نصب کرده‌اید.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۸): سرعت بارگذاری وب‌سایت خود را افزایش دهید.

می‌توانید از ابزارهای ساده‌ای مانند Pingdom Website Speed Test، GTmetrix، Google PageSpeed Insights برای بررسی سرعت وب‌سایت خود استفاده کنید.

برای بهبود بخشیدن به سرعت وب‌سایت خود، این شیوه‌های بسیار کارآمد را دنبال کنید:

 • یک پلتفرم hosting وب را انتخاب کنید که برای سرعت طراحی شده باشد.
 • تصاویر خود را فشرده کنید.
 • فیلم ها را به جای آپلود مستقیم در سایت جاسازی (embed) کنید.
 • ریدایرکت‌‌ها را کاهش دهید.
 • cash browsing را فعال کنید.
 • استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)
 • هر پلاگین غیرضروری را حذف نصب کنید.

۹. عدم پاسخگویی وبسایت

بیش از ٪۵۴.۸ ترافیک جهانی وب‌سایت‌ها مربوط به تلفن‌های همراه است. از آنجایی که اکثر مردم از دستگاه‌های جیبی خود را برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند، به نفع شماست کاری کنید که وب‌سایت شما روی صفحه نمایش‌های موبایل پاسخگو باشد.

متأسفانه، بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها به اشتباه وب‌سایت‌های خود را فقط برای دستگاه‌های دسکتاپ بهینه‌سازی می‌کنند و در نتیجه بخش بزرگ‌تری از مخاطبان و ترافیک خود را از قلم می‌اندازند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۹): وب‌سایت خود را برای موبایل بهینه کنید.

شما باید از قرار دادن محتوایی که فقط در دسکتاپ قابل دسترسی است خودداری کنید. از استفاده از هِدِرهای بزرگ خودداری کنید تا کاربران موبایل به سرعت به محتوا دسترسی پیدا کنند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که اندازه فونت برای خواندن خیلی کوچک نیست.

Google Search Console دارای یک ویژگی خیلی خوب است که به شما امکان می‌دهد تا میزان سازگاری وب‌سایت خود را با تلفن همراه بررسی کنید. این نتیجه آزمایش برای وب‌سایت HubSpot است.

 

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

۱۰. لینک‌سازی داخلی ضعیف

لینک‌ها برای بهبود اعتبار وب‌سایت در موتورهای جستجو ضروری هستند. با این حال، بسیاری از صاحبان وب‌سایت به اشتباه از لینک‌های بسیار زیاد یا بسیار کم استفاده می‌کنند.

اگر تعداد زیادی لینک در یک صفحه وجود داشته باشد، ممکن است حواس‌تان را پرت کند. و لینک‌های بسیار کم می‌تواند باعث شود که مقاله یا صفحه وب کمتر معتیر به نظر برسد.

یکی دیگر از اشتباهات ضعیف لینک ایجاد کردن زمانی است که از anchor text برای لینک‌های داخلی استفاده نمی‌کنید. احتمالاً با وب‌سایت‌هایی برخورد کرده‌اید که دکمه‌ی «اینجا را کلیک کنید» یا متن عمومی دیگری دارند. روی آن کلیک کردید؟ به احتمال زیاد نه.

راه حل بهینه‌سازی وب‌سایت (۱۰): یک ساختار لینک داخلی ایجاد کنید.

با ابزاری مثل SEMrush، می‌توانید یک بررسی دقیقِ سایت برای شناسایی فرصت‌هایی برای ایجاد لینک‌های داخلی در وب‌سایت خود انجام دهید.

همچنین می‌توانید ساختار لینکی ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند هر زمان که پست‌های بلاگ یا صفحات وب جدید ایجاد می‌کنید، به طور طبیعی لینک‌های داخلی به محتوای موجود ایجاد کند.

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

 

اما، با اینکه می‌خواهید لینک‌های داخلی بین صفحات وب خود ایجاد کنید، فقط به خاطر اینکه کاری انجام داده باشید، برای همه چیز لینک ایجاد نکنید. در عوض، روی کیفیت لینک به جای کمیت تأکید کنید. در نهایت، از کلمات کلیدی مرتبط در anchor text برای لینک‌های داخلی خود استفاده کنید تا به موتور جستجوگر کمک کنید رابطه‌ی بین پست ها را استنباط کند.

۱۱. امنیت ضعیف وب‌سایت

احتمالاً اگر به نظرتان خانه‌تان در خطر دزد در امان نبود، شب‌ها خوب نمی‌خوابیدید. مانند شما، خریداران آنلاین (یا بازدیدکنندگان وب‌سایت به طور کلی) هر زمان که سعی می‌کنند در یک وب‌سایت ناامن حرکت کنند یا خرید کنند، احساس ناراحتی می‌کنند.

همچنین به دلیل افزایش اخیر در رخنه در اطلاعات شخصی و هک شدن وب‌سایت، ایمن بودن وب‌سایت شما ضروری است.

اکنون همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، مرورگرهای وب مانند کروم و فایرفاکس هشداری را نشان می‌دهند تا هر زمان که کاربران از یک وب‌سایت ناامن بازدید می‌کنند، هوشیار باشند.

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۱۱): یک گواهی SSL فعال کنید.

شما می‌توانید با نصب Secure Sockets Layer (SSL) در وب‌سایت خود از مشتریان خود محافظت کنید و اعتماد آنها را جلب کنید. SSL یک پروتکل امنیتی است که یک لینک رمزگذاری شده بین سرورِ وب شما و مرورگر بازدید کننده شما ایجاد می کند.

برای اینکه بدانید سایت شما محافظت شده است یا نه، URL آن را بررسی کنید تا ببینید آیا با “HTTP” یا “HTTPS” شروع می شود. اگر “HTTPS” باشد، سایت شما امن است. اگر نه، باید گواهی SSL را از ارائه دهنده domain خود یا سایتی مانند Let’s Encrypt خریداری کنید.

۱۲. فرم‌های طولانی وب‌سایت

فرم‌های وب‌سایت برای تبدیل ترافیک موقت به دائم بسیار مهم هستند، اما ترافیک دائم تنها در صورتی ایجاد می‌شود که فرم شما به درستی انجام شود.

امروزه پر کردن اکثر فرم‌های وب‌سایت نیاز به کار زیادی از جانب بازدیدکنندگان دارد. این فرم‌ها ممکن است اطلاعات غیرضروری درخواست کنند و چندین فیلد «الزامی» داشته باشند که به نظر سخت‌گیرانه می‌آیند و بازدیدکنندگان را گیج یا مستعصل می‌کنند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۱۲): فقط جزئیات ضروری را بخواهید.

محتوای فرم‌های خود را فقط به اطلاعات مورد نیاز خود محدود کنید. به عنوان مثال، در هر فرم فقط از ۳ تا ۵ فیلد استفاده کنید. همچنین، تعداد فیلدهای مورد نیاز را کاهش دهید و متن راهنما را به صورت پیش فرضِ فیلد اضافه کنید.

این فرم از Hubspot’s Marketing Grader نشان می‌دهد که یک فرم چقدر می‌تواند برای بهینه‌سازی تبدیل‌ها ساده باشد.

 

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

۱۳. نبود فراخوان

یکی دیگر از اشتباهات رایج وب‌سایت که افراد مرتکب می‌شوند این است که CTA را در وب‌سایت خود درج نمی‌کنند. احتمالاً شما زمان و تلاش زیادی را صرف هدایت افراد به وب‌سایت خود کرده‌اید. اما پس از ورود آن‌ها به وب‌سایت شما چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا می‌خواهید آن‌ها محصولی بخرند؟ در خبرنامه ثبت نام کنند؟ آنچه را که خوانده‌اند به اشتراک بگذارند؟

هر کاری که می‌خواهید انجام دهند، باید از آن‌ها درخواست کنید.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت (۱۳): فراخوان‌های مخصوص اضافه کنید.

اگر محصولی را می‌فروشید، دکمه‌های خرید را برجسته کنید و بازدیدکنندگان را در مرحله بعدی راهنمایی کنید. اگر می‌خواهید آن‌ها برای یک خبرنامه یا چیزی مشابه ثبت نام کنند، قبل از اینکه وب‌سایت شما را ترک کنند، در اسرع وقت دسترسی به یک فرم ثبت نام برایشان ایجاد کنید.

همچنین کار خوبی است که فراخوان‌های خود را در بالای صفحه قرار دهید.

16 اشتباه بزرگ طراحی وبسایت در سال 2021

۱۴. نبود جعبه جستجو

جعبه جستجو یک ویژگی ساده است که امروزه بسیاری از وب‌سایت‌ها فاقد آن هستند. بازدیدکنندگان بدون کادر جستجو، سخت‌تر می‌توانند صفحات وب خاصی که در وب‌سایت شما به دنبال آن هستند، پیدا کنند.

عدم وجود جعبه جستجو باعث می‌شود کاربران در وبسایت شما تجربه‌ی بدی داشته باشند و زمان کمتری در آن صرف کنند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۱۴): یک جعبه جستجو ایجاد کنید.

اگر وب‌سایت شما دارای چندین صفحه است، باید یک کادر جستجو نیز در آن قرار دهید. سپس بازدیدکنندگان می‌توانند با بزرگ‌تر شدن وب‌سایت شما از کادر جستجو استفاده کنند و آنچه به دنبال آن هستند را در عرض چند ثانیه پیدا کنند.

برای افزودن کادر جستجو در یک content management system (CMS) مانند WordPress، به سادگی ویجت را در جایی که می‌‌خواهید کاربران آن را ببینند، قرار دهید. صفحه اصلی مکانی عالی برای کادر جستجو است.

۱۵. سختی در یافتن اطلاعات تماس

این اشتباهی مخصوصاً برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک گران تمام می‌شود. اگر مشتریان بالقوه برای برقراری ارتباط با شما مشکل داشته باشند، ممکن است اعتماد خود را به محصول یا خدمات شما از دست بدهند.

راه‌حل بهینه‌سازی وب‌سایت(۱۵): یافتن اطلاعات تماس خود را آسان کنید.

با قرار دادن اطلاعات تماس خود مانند ایمیل و شماره تلفن در صفحات مختلف وب‌سایت خود، دسترسی بازدیدکنندگان با خود را آسان کنید.

همچنین می‌توانید لینک حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را قرار دهید تا به بازدیدکنندگان راهی برای تعامل با کسب‌وکارتان ارائه دهید. اگر دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید در HubSpot’s guide to contact forms الگوها، اطلاعات و الهام‌های مفیدی پیدا کنید.

۱۶. استفاده از تصاویر استوک در سرتاسر وب‌سایتتان

در صورت استفاده از عکس‌های استوک، تمایز وب‌سایت شما از بسیاری از سایت‌های دیگر که از همان تصاویر رایگان استفاده می‌کنند، سخت می‌شود. همچینین این عکس‌های استوک به نظر نمی‌رسد توشط شما تولید شده باشد و ممکن است تجربه‌ای بد برای بازدیدکنندگان شما ایجاد کنند.

راه حل بهینه‌سازی وب‌سایت (۱۶): از تصاویر یا گرافیک‌هایی استفاده کنید که خودتان تولید کرده‌اید.

در صورت امکان، عکس‌هایی بگیرید که محصولات یا فرهنگ کاری شما را به نمایش بگذارند و از آن‌ها استفاده کنید. اگر گرفتن مداوم تصاویر جدید بیش‌ازحد برایتان گران است، می‌توانید از یک راه حل طراحی استفاده کنید مانندCanva، تا گرافیک‌های جذاب که تأثیر ماندگارتری از خود به جا می‌گذارند ایجاد کنید.

وب‌سایت خود را به روش درست اصلاح کنید.

علی‌رغم نیت خوب شما، ممکن است اشتباهاتی در وب‌سایت خود مرتکب شوید که منجر به از دست دادن مشتریان دائم شود، اما این می‌تواند تغییر کند. اکنون که این اشتباهات رایج وب‌سایت را می‌دانید، این راه‌حل‌های ساده را برای بهینه‌سازی سایت خود برای ترافیک و تبدیل آن از موقت به دائمی آزمایش کنید. این لیست از اشتباهات در مورد وب‌سایت خود را بررسی کنید و ببینید چه تغییراتی می‌توانید برای بهبود عملکرد وب‌سایت خود برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در ژوئن 2010 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *