3 مورد از مزایای تبلیغات در گوگل

در دنیای وب روش های زیادی برای تبلیغات وجود دارد ولی مزایای تبلیغات در گوگل ، آنرا تبدیل به بهترین ابزار تبلیغات در اینترنت کرده است. گوگل محلی است که افراد برای پیداکردن محصول یا خدمت خود به آنجا می‌روند بنابراین بهترین محل برای نمایش تبلیغات شماست.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

همانطور که گفتیم تبلیغات در گوگل مزایای زیادی دارد در این مطلب شما را با مهم ترین آنها آشنا خواهیم نمود:

تبلیغات هدفمند:

نشانه گیری دقیق مخاطبان شما را قادر می سازد که فقط تبلیغ خود را به افرادی با علایق خاص نشان دهید. در گوگل ادوردز هدف گذاری های مختلفی وجود دارد که در مطالب بعدی بطور کامل آنها را توضیح خواهیم داد. در اینجا به مهمترین آنها اشاره کوتاهی میکنیم.

هدفگیری مخاطب می تواند براساس مکان یا موقعیت مشتریان شما باشد، شما قادر خواهید بود تبلیغات خود را مثلا فقط برای یک کشور و شهر خاص بنمایش بگذارید.

هدفگیری دیگر بر اساس کلمه کلیدی است که فقط وقتی کاربران آن کلمات کلیدی که مرتبط با محصول و خدمات شما هستند را جستجو کردند، تبلیغ شما به کاربر نشان داده شود.

همچنین شما گزینه های دیگری مانند زبان، سن و جنسیت دسترسی خواهید داشت.

حتما بخوانید: ۱۰ شیوه برای بهبود بخشیدن نتایج با استفاده از گوگل ادوردز

بودجه بندی در گوگل ادوردز:

شما در پنل تبلیغات گوگل ادوردز خود می توانید تعیین کنید چه مقدار در هر ماه یا روز برای هر کلمه کلیدی شما هزینه شود. جالبتر اینکه وقتی کاربر بروی تبلیغات شما کلیک کند از حساب شما هزینه کسر خواهد شد و برای نمایش تبلیغ شما مبلغی کسر نمی شود.

شما در گوگل ادوردز هر تعداد کلمه کلیدی را می تواند تعریف کنید تا وقتی کاربران آن عبارات را سرچ زدند تبلیغ شما برای آنها نمایش داده شود اگر اینکار را می خواستید با سئو انجام دهید باید زمان و هزینه زیادی را صرف اینکار می کردید. با تبلیغات در گوگل شما می تواندی به صفحه اول گوگل بیایید و بودجه ای مناسب و منطقی را برای تبلیغات خود صرف نمایید.

توانایی اندازه گیری و پیگیری

در گوگل ادوردز شما براحتی می توانید گزارش تبلیغات خود را مشاهده کنید. ببینید کدام تبلیغ مشاهده و کلیک بیشتری داشته است و آیا مشتری بعد از کلیک و ورود به سایت سفارش و خریدی انجام داده است یا خیر.

با مشاهده کلیک های هر تبلیغ می تواند بودجه و سرمایه خود را بروی تبلیغاتی که سود بیشتری برای شما دارند صرف کنید و با اینکار بازگشت سرمایه خود را بهبود بخشید.

مزایای تبلیغات در گوگل به اینها ختم نمی شود. شما با داشتن اکانت و تبلیغ در گوگل ادوردز در کمترین زمان و با کمترین هزینه می توانید تبلیغات خود را به مشتریان بالفعل و بالقوه خود نمایش دهید.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.