ویژگیهای گوگل ادوردز که کمتر استفاده می‌کنید

ویژگیهای گوگل ادوردز که کمتر استفاده می‌کنید

ورود به دنیای کاربردی و کمی پیچیده گوگل ادوردز به ممارست و مطالعه بسیار نیاز دارد. عمدتاً صاحبان کسب‌وکار، تبلیغات گوگل ادوردز را از طریق آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهند. بنابراین تخصص و دانش فنی بالای کارشناسان دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار در راه‌اندازی و مدیریت کمپین‌ های گوگلی کمک بسیاری کند. برت میدلتون، یکی از کارشناسان مطرح گوگل ادوردز اخیراً سه ویژگی‌ کمتر استفاده‌ شدۀ AdWords را که می‌توانند تأثیر بزرگی بر عملکرد بگذارند بررسی می‌کند: متغیرات تبلیغ، تبلیغات جی‌میل و آزمایش‌های کمپین.

سه ویژگی گوگل ادوردز AdWords

نکتۀ بسیار مهم تبلیغات گوگل ادوردز

مهم‌ترین نکته دربارۀ تبلیغات گوگل ادوردز AdWords این است که ما در هرکدام از مسیرهای مشخص خودمان می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. ما تمرین‌کنندگان PPC ، هرکدام گزارش‌ها و ویژگی‌های محبوب خودمان را داریم و علایق خود را بر سر ساختن و مدیریت‌کردن کمپین‌ها دنبال می‌کنیم.

متأسفانه این بدان معناست که ما مستعد هستیم در مسیرهای خود تکرار شویم و اغلب، ویژگی‌های دیگر، یعنی گزارش‌‌ها و روش‌هایی را که با آن‌ها آشنایی نداریم، در نظر نمی‌گیریم.

سه ویژگی گوگل ادوردز AdWords - 2

این‌ها بسته به شخص تفاوت دارند. اما در ادامه سه ویژگی تبلیغات گوگل ادوردز AdWords را به بحث می‌گذاریم که به گمان ما توجه زیادی به آن‌ها نمی‌شود. به‌علاوه توضیح می‌دهیم که چرا باید به آن‌ها توجه شود.

تفاوت‌های تبلیغی در گوگل ادوردز

چند ماه پیش، گوگل مدل جدیدی از تفاوت تبلیغی را در تجربۀ جدیدی از گوگل ادوردز اعلام کرد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که تفاوت‌های تبلیغی را در تبلیغات متنی خود بررسی و آزمایش کنید. شما می‌توانید به‌سادگی تغییرات را در عنوان‌ها، توضیحات و مسیرهای نمایشی تغییر دهید و گوگل نتایج آزمایش شما را زمانی که اهمیت پیدا کنند، به اشتراک خواهد گذاشت.

کار با این ویژگی جدید بسیار ساده به نظر می‌رسد؛ اما حجم زمانی که در آن صرفه‌جویی می‌کند نباید از چشم پنهان بماند. اگر حسابی بزرگ‌تر را مدیریت می‌کنید، همراه‌شدن با یک تبلیغ آزمایشی به نوعی چالش تبدیل خواهد شد. اما گوگل ادوردز   سعی کرده است ما را با این کار آشتی دهد و کل فرایند را ساده کند.

سازمان‌هایی که در جست‌وجو عقب مانده‌اند، باید از تفاوت‌های تبلیغی به‌منظور پیداکردن سریع راه‌حل‌های مناسب استفاده کنند.

اگر همیشه به تست‌کردن تبلیغات گوگل ادوردز خود مشغول هستید و امیدوارید که بهبودی در عملکرد آن مشاهده کنید، شاید احساس کنید هیچ فایده‌ای در آزمایش مداوم وجود ندارد.

 

سه ویژگی گوگل ادوردز AdWords - 3

اما همان‌طورکه گوگل اعلام کرد، بعضی از تبلیغ‌کنندگان تفاوت‌هایی را با بیشتر از یک میلیون تبلیغات در تنها یک دقیقه انجام داده‌اند. تبلیغات جی‌میل نیاز به هدایت‌شدن به‌سوی تب‌های ترفیع را دارد و این دلیلی دیگری است که به‌کارگیری آن کند پیش می‌رود. اما این خبر که گوگل به هدف‌گیری در تبلیغات جی‌میل اجازه می‌دهد، به‌معنی آن است که شما دیگر نمی‌توانید کلاً از این فرصت مکان‌یابی چشم‌پوشی کنید.

اگر کسب‌و‌کار شما مبتنی بر نقاط اتصال متفاوتی برای ایجاد فروش و سرنخ است، هدف‌گیری مجدد، کاری ضروری خواهد بود و تعصبات مکانی باید به تاریخ بپیوندد.

تبلیغات جی‌میل می‌تواند جذاب و سرگرم‌کننده باشد و هنگامی که با یک کمپین هدفمند هوشمند همراه شده باشد، شما می‌توانید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای کاربران ایجاد کنید. کاربران هیچ‌وقت برند شما را فراموش نخواهند کرد؛ زیرا شما همه جا حضور دارید.

من در گذشته مشکلات خودم را با تبلیغات جی‌میلی داشته‌ام؛ زیرا این تبلیغات هر چیزی را نشان می‌دادند جز چیزی که مقصود بود. اما گوگل تمرکز جدیدی بر توسعۀ توانایی‌های تبلیغ‌کنندگان در به‌کارگیری جی‌میل انجام داده است و این چیزی است که ما باید به‌عنوان بازاریاب به آن توجه کنیم. کاربران در ایمیل از محتوای کاملاً متفاوتی در مقیاسه با هر شبکۀ اجتماعی یا کانال‌های دیگر برخوردارند و تبلیغات جی‌میلی هیچ حس تهاجمی ندارند؛ زیرا این تجربه تنها محدود به یک تبلیغ در جی‌میل است.

آزمایش‌ های لازم در تبلیغات گوگل ادوردز

در اینجا، دوست دارم تصور کنم که بخش عمده‌ای از تبلیغ‌ کنندگانی که با گوگل ادوردز کار کرده‌اند، حداقل سعی‌کرده‌اند برای یک بار هم که شده آزمایشی را انجام دهند. اما آیا ما واقعاً می‌توانیم با انجام یک آزمایش به نتیجه برسیم؟

آزمایش‌ها به‌خاطر هدف‌های مشخصی انجام می‌شوند؛ از‌این‌رو می‌توانند خیلی سریع تکمیل شوند. اما همیشه چیزی برای آزمایش‌کردن وجود دارد. این چیزی است که باید به ملکۀ ذهن ما تبدیل شود. اگر شما بتوانید همیشه یک آزمایش در دست داشته باشید (نه یک آزمایش که تا ابد طول بکشد)، قدمی برخواهید داشت که برای بهبود عملکرد خودتان مؤثر خواهد بود.

آزمایش‌های کمپین گوگل ادوردز AdWords به‌عنوان شیوه‌ای برای داشتن کنترل بیشتر بر بنیاد‌های تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها به ما ارائه شد. کنترل‌کردن بودجه، فقط نوعی بهینه‌سازی هوشمند است و چیزی است که ما باید از آن به‌طور مکرر استفاده کنیم.

در تبلیغات گوگل ادوردز باید چه کار کرد؟

هیچ‌وقت ایدۀ بدی نیست که به ویژگی‌های AdWords ی که هرگز به آن‌ها نگاهی نینداخته‌اید و از آن‌ها استفاده نکرده‌اید، نگاه کنید و مواردی را پیدا کنید که به گمان شما فرصت‌های بزرگی را به شما در معرفی کسب‌و‌کار و مشتری می‌دهد. اکنون زمان آن است که عادت‌های راحت و سهل‌الوصول خود را بی‌خیال شویم و تغییرات و ابزارهای جدید را امتحان کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *