3 ویژگی جدید تبلیغات Google Discovery

3 new Google Discovery ads features

گوگل می‌گوید: برخی از برندها ۹۴ درصد افزایش فروش را از مشتریان بالقوه ثبت می‌کنند که با افزایش ۲۸ درصدی در بازده هزینه‌های تبلیغاتی سالانه، افزایش می‌یابد.
مهرداد عبداله پور در 18 فروردین 1402 در 11:28 بعد از ظهر | زمان مطالعه: 3 دقیقه

تبلیغات Google Discovery با ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی شده‌اند تا به برندها کمک کند در جذاب‌ترین سطوح تبلیغاتی ما برجسته شوند، از جمله

فیدهای محصولی که باعث جلب توجه مخاطبان می شود
گزارش در سطح محصول و اسناد مبتنی بر داده
تأثیر افزایشی را از طریق آزمایش‌های افزایش تبدیل اندازه‌گیری کنید
طرح‌بندی‌های جدید و جذاب و فیدهای محصول. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از طرح‌بندی‌های مختلف مانند چرخ فلک، مربع و پرتره استفاده کنند تا تبلیغات جذاب‌تر و تاثیرگذارتری ایجاد کنند.

با استفاده از این ویژگی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند محصولات را بر اساس علایق و هدف خود به مشتریان نمایش دهند. خرده فروشان می توانند از تصاویر سبک زندگی و متن مختصر کاتالوگ Google Merchant Center خود برای ارائه تبلیغات مرتبط تر استفاده کنند.

گوگل می‌گوید طبق آزمایش‌های اولیه، شامل فیدهای محصول در تبلیغات Discovery با اهداف فروش یا تولید سرنخ می‌تواند به طور متوسط 45 درصد تبدیل بیشتر با هزینه مشابه برای هر اقدام را به همراه داشته باشد.

به روز رسانی گزارش و اندازه گیری. در اواخر این ماه، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از گزارش‌دهی در سطح محصول برای ردیابی عملکرد اقلام کاتالوگ Google Merchant Center خود در فیدهای محصول بر اساس معیارهایی مانند نمایش‌ها یا کلیک‌ها استفاده کنند. این بدان معناست که خرده‌فروشانی که طیف متنوعی از محصولات را تبلیغ می‌کنند، می‌توانند تشخیص دهند که کدام نوع از محصولات علاقه بیشتری ایجاد می‌کنند و اقدامات مرتبط با تجارت را انجام دهند.

از ابتدای سه ماهه دوم، تبلیغ‌کنندگان Discovery می‌توانند از طریق اسناد مبتنی بر داده (DDA) به درک دقیق‌تری از عملکرد کمپین خود در اکوسیستم Google دست یابند. DDA بر اساس نحوه تعامل افراد با تبلیغات شما، تبدیل‌ها را اعتبار می‌دهد و از داده‌های حساب شما استفاده می‌کند تا مشخص کند کدام کمپین‌ها بیشترین تأثیر را بر اهداف کسب‌وکارتان دارند. سپس می‌توانید از این اطلاعات در ترکیب با استراتژی‌های مناقصه خودکار مانند حداکثر تبدیل استفاده کنید تا تبدیل‌های بیشتری ایجاد کنید.

طبق تخمین گوگل، تبلیغ‌کنندگانی که از سایر مدل‌های انتساب به اسناد داده‌محور تغییر می‌کنند، معمولاً شاهد افزایش متوسط ۶ درصدی در تبدیل‌ها هستند.

آزمایش‌های افزایش تبدیل برای ارزیابی دقیق اثربخشی کمپین‌ها، Google آزمایش‌های افزایش تبدیل را در سال گذشته معرفی کرد. این یکی از جدیدترین راه حل‌های اندازه‌گیری آنهاست که به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که تبدیل‌های افزایشی را بر اساس کاربران یا جغرافیا تعیین کنند.

برای تبلیغ‌کنندگانی که هم تبلیغات Discovery و هم کمپین‌های اکشن ویدیویی را اجرا می‌کنند، می‌توانید از افزایش تبدیل بر اساس جغرافیا استفاده کنید تا تأثیر آنها را با هم بسنجید. با نماینده حساب Google خود تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانید شرکت کنید.”

 

چرا ما اهمیت می دهیم. این ابزارهای جدید می توانند به بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی شما به طور موثرتر کمک کنند. با استفاده از گزارش‌دهی در سطح محصول، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند تشخیص دهند که کدام محصولات علاقه بیشتری را به خود جلب می‌کنند و بر اساس آن اقدام کنند. اسناد مبتنی بر داده به اندازه‌گیری دقیق تأثیر کمپین‌های تبلیغاتی بر اهداف کسب‌وکار کمک می‌کند، در حالی که آزمایش‌های افزایش تبدیل، بینش‌هایی را درباره تبدیل‌های افزایشی ایجاد شده توسط کمپین‌هایشان ارائه می‌کنند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و ویژگی‌های گوگل ادز حتما مجله وی دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *