۴ نکته کلیدی در استفاده موثر از تبلیغات در گوگل ادوردز برای کسب و کارهای محلی

استفاده موثر از تبلیغات در گوگل ادوردز برای کسب و کارهای محلی

اگر تا بحال تبلیغات در گوگل ادوردز را امتحان کرده‌اید و موفقیتی بسیار جزئی کسب کرده‌اید (یا اصلا موفقیتی نصیبتان نشده است) کشف کنید که چه چیزی را ممکن است اشتباه انجام داده‌اید. شاید تا بحال شنیده باشید که بسیاری از صاحبان کسب و کار استفاده از گوگل ادوردز را گران، پیچیده و ناکارآمد توصیف کرده باشند. در حقیقت این باید برای شما خبر خوشایندی باشد! این به معنی آن است که با رقبای کمتری روبرو هستید.

گوگل ادوردز در بسیاری موارد دچار بی‌مهری استفاده کنندگان قرار می‌گیرد، و از آنجایی که کلیک‌ها در آن گران هستند و بسیاری افراد رابط کاربری را پیچیده می‌دانند، و همچنین به هنگامی که تبلیغ کنندگان نتایج نه چندان دلچسپی می‌گیرند، تنها کسی که برای انداختن تقصیر بر گردن او باقی می‌ماند خودشان هستند (یا افرادی که برای مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادوردز استخدام کرده‌اند).

حتما بخوانید: ۸ نمونه از بهترین نمونه های تبلیغات گوگل و دلیل موفقیت آنها

اینجا چهار دلیل عمده وجود دارد که چرا کسب و کارها در بکارگیری گوگل ادوردز شکست می‌خورند. اجازه دهید این موارد را بطور مختصر بررسی کنیم تا متوجه شوید که کجای کار مشکل دارد.

گوگل ادوردز برای کسب‌و‌کارهای محلی

1- عدم صفحه فرود یا یک صفحه فرود بد

اولین صفحه‌ای که بازدید کننده بعد از کلیک بر روی تبلیغ گوگل شما می‌بیند را صفحه فرود (landing page) می‌گویند. یک صفحه فرود(landing page) یک بخش ضروری از کمپین گوگل ادوردز شما است، و یک صفحه فرود مناسب می‌تواند سرنخ‌های شما را از گوگل ادوردز دوبرابر کند (بدون هزینه کردن یک ریال بیشتر بر کلیک‌ها).

حتما بخوانید: چه نوع صفحه‌ فرود یا landing page باعث جذب مخاطبان می‌شود؟

اخیرا بر تبلیغی درباره یک وکیل خانوادگی کلیک کردم. شاید به این فکر کنید که بعد از کلیک بر روی این تبلیغ به یک سایت مشاوره حقوق خانواده رسیدم، اما در عوض، صفحه فرود (landing page) آنها پر از مطالبی درباره قانون آسیب دیدگی بود. این چیزی نبود که به دنبالش بودم. بعلاوه، این سایت یک سایت زشت و بدترکیب بود که پیدا کردن اطلاعات در لابلای آن برای من بسیار دشوار بود. عاقبت که به صفحه مورد نظر درباره قانون خانواده رسیدم، تنها با دو پاگراف روبرو شدم که نوشته بود این شرکت از نظر قانونی توانایی ارائه مشاوره به مشکلات خانوادگی را دارد.

نداشتن یک صفحه فرود (landing page) ویژه، غنی و مرتبط با تبلیغ، اشتباه بسیار بزرگی است. با تکیه به تجربه، ما تخمین می‌زنیم که یک کسب‌وکار معمولی با داشتن یک سایت از طریق تبلیغ تنها ۵ درصد مخاطب جدید را به خود جذب می‌کند. از دیگر رو، یک صفحه فرود (landing page) با طراحی بهتر می‌تواند به سادگی ۱۰ تا ۲۰ درصد نرخ بازگشت مخاطب داشته باشد.

حتی اگر ما برای این دو وب سایت درصد پایین را در نظر بگیرید که حدود ۱۰ درصد می‌شود و آن را مقابل دیگر ۵ درصد قرار دهیم، شما با یک هزینه یک میزان به دوبرابر نرخ بازگشت مخاطب دست پیدا می‌کنید. این بدان معنی است که برای هر ۱۰۰۰ دلار هزینه، به جای کسب کردن ۱۰ سرنخ، شما اکنون ۲۰ سرنخ را به دست می‌آورید.همین تفاوت ممکن است شما را به فرش یا به عرش برساند.

2- تبلیغات نامناسب با ضریب کلیک بسیار پایین

بسیاری از تبلیغات گوگل ادوردز عموما یک چیز مشخص را می‌گویند (و صادقانه بگوییم، اصلا در شیوه ارائه تبلیغ جذاب و مجاب کننده نیستند).

برای صفحات فرود، یک تبلیغ از گوگل با نرخ دگرگونی و کلیک شدن بالا (CTR) همچنین می‌تواند سرنخ‌های شما را دوبرابر کند و بهترین بخش شاید این باشد که گوگل ادوردز برای تبلیغاتی که بیشترین نرخ دگرگونی را دارند پاداش می‌دهد. پس نه تنها دو برابر شدن ضریب کلیک بر روی تبلیغات شما منجر به دو برابر شدن سرنخ‌های بالقوه شما می شود، بلکه همچنین دیگر نیازی ندارید که برای تمامی کلیک‌ها مبلغی بپردازید.

این بدان خاطرا ست که گوگل از الگوریتمی به نام Quality Score برخوردار است که مشخص می‌کند برای کلیک‌ها چه مبلغی باید پرداخت کنید. در گوگل ادوردز، صرفا بخاطر اینکه بیشترین نرخ را برای کلیدواژه شما تعیین می‌کند به معنی این نیست که تبلیغ شما در بهترین موقعیت ممکن نمایش داده خواهد شد. گوگل به مرتبط بودن پاداش می‌دهد و اگر بتوانید به گوگل نشان دهید که تبلیغ شما نسبت به سایر رقبا مرتبط تر است و (CTR اولین فاکتور استفاده شده برای مشخص کردن مرتبط بودن است)، رتبه شما نسبت به رقبایتان بالاتر خواهد بود و نسبت به آنان هزینه کمتری نیز برای هر کلیک می‌پردازید.

حتما بخوانید: آموزش نحوه محاسبه QS یا کوآلیتی اسکور در گوگل ادورودز

3- عدم دگرگونی یا ردیابی تماس

ما متوجه شده‌ایم که ۶۰ تا ۷۰ درصد از کسب و کارهای محلی به شکل تماس تلفنی هستند. بعلاوه، تماس‌های تلفنی معمولا سرنخ‌های با کیفیتی تولید می‌کنند زیرا کاربر آنقدر مشتاق است که تلفن را برمی‌دارد و تماس تلفنی را برقرار می‌کند و جدا از ثبت اطلاعاتش بر روی وب سایت نیاز و اطلاعاتش را مستقیم بیان می‌کند.

اگر شما نرخ تبدیل تلفنی را ردیابی نمی‌کنید، در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از سرنخ‌هایتان را از دست می‌دهید، حتی بهترین سرنخ‌ها را. ردیابی نکردن دگرگونی‌های تلفنی همچنین به معنی این است که شما قادر نخواهید بود کمپین گوگل ادوردز خود را بهینه کنید. اگر تماس‌ها را ردیابی نکنید و داده‌های مرتبط با کلیدواژه‌هایی که منجر به برقراری تماس شده‌اند و کلیدواژه‌هایی که برای آنها تماسی گرفته نشده است را در اختیار نداشته باشید، تمام هزینه‌های شما بی نتیجه خواهند ماند.

4- ساختار ضعیف کمپین

با تمامی کتابهای مربوط به گوگل ادوردز، مقالات، و دوره‌های آموزشی موجود، باز هم بسیار تعجب انگیز است که دوباره باید این نکته را یادآوری کنیم. با اینحال، ما هر هفته شاهد کمپین‌هایی هستیم که بسیار ضعیف راه‌اندازی شده‌اند (اغلب اوقات توسط آژانس‌های تبلیغاتی که بالطبع باید کار را بهتر انجام دهند) و حتی ساده‌ترین نکات را نیز رعایت نمی‌کنند.

حتما بخوانید: کمپین تبلیغات گوگل خود را در ۹ مرحله تنظیم کنید

مثالی از این ساختار کمپین ضعیف می‌تواند یک کمپین واحد باشد که بر هر دو شبکه نمایش و جستجو اجرا می‌شود. جستجو و نمایش دو غول متفاوت هستند، و نباید آنها را همزمان در یک کمپین واحد بکار گرفت (در حقیقت، ما شما را از استفاده از شبکه نمایش برای تبلیغ کسب وکار محلی خود منع می‌کنیم، مگر اینکه یک ادوردز بسیار قوی داشته باشید و به دنبال آموزش بیشتر بگردید). مثال‌های دیگری از این مورد شامل داشتن یک گروه تبلیغاتی، داشتن تعداد بسیاری کلمات کلیدی و استفاده از کلمات عمومی‌تر در کمپین خود می‌شود.

تبلیغات در گوگل ادوردز شاید بعضی اوقات برای هر کسب و کار محلی کاربردی نباشد؛ مواقعی وجود دارد که بخاطر هزینه‌های بالای کلیک، بودجه، مشکلات داخلی فروش، یا مواردی دیگر، یک کمپین خوش ساخت گوگل ادوردز قادر به نرخ بازگشت سرمایه مناسبی نیست. با اینحال، از دید ما، این بیشتر از اینکه یک قانون باشد یک استثنا است. همکاران بخش تبلیغات گوگل ادوردز vdigimarketing در کنار شما هستند با ما تماس بگیرید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *