4 نکته مهم برای نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل (۴ نکته مهم)

معمولا در تبلیغات گوگل ادوردز بر پایه کلمات کلیدی به جذب مشتریان می پردازند. برای همین در این مطلب به چگونگی انتخاب بهتر کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل می پردازیم. کلمات کلیدی شامل واژه یا عباراتی هستند با تبلیغات شما هم مرتبط بوده و کاربران آنها را در گوگل جستجو می کنند. بنابراین هر چه کلمات کلیدی بهتر و دقیق تری انتخاب نمایید به شکلی بهتری می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

با انتخاب درست کلمات کلیدی می توانید سود دهی کمپین را بهتر کنید یا از هدر دادن بودجه بیشتر خودداری کنید. یکی از اشتباهاتی که در انتخاب کلمات کلیدی انجام می شود این است که کلمات دارای معنی نسبتا معادل جستجوی یکسانی دارند.

4 نکته مهم برای نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

 

مثلا شاید فکر کنید دو عبارت “خرید بلیط چارتر” و “خرید بلیط ارزان قیمت” هر دو به یک اندازه در گوگل جستجو می شوند در صورتی که جستجوی عبارت ” خرید بلیط چارتر ” چندین برابر عبارت دیگر است.

حتما بخوانید: آموزش حذف کلمات غیرمربوط سرچ شده در کمپین تبلیغات گوگل

جالب است بدانید در دو عبارت “خرید بلیط چارت” و “خرید بلیت چارتر” هم تفاوت محسوسی وجود دارد و با توجه به اینکه املای “بلیت” درست است ولی میزان جستجوی عبارت “خرید بلیط چارتر” چندین برابر عبارت درست آن می باشد.

در انتخاب کلمات کلیدی خود شخصیت مشتریان خود را هم در نظر بگیرید و کلمات را با توجه به آنها و سلایق و فرهنگ آنها تعیین کنید. در ادامه ۴ نکته در انتخاب و تعیین کلمات کلیدی را معرفی می کنیم:

1- باید مانند مشتری فکر کنید

نکته اول این است که مانند مشتری خود فکر کنید. متصور شوید که مشتریان شما در هنگام جستجو چه عبارات و کلماتی را بیشتر جستجو می کنند تا به هدف خود برسند. از روی شخصیت و شناخت ویژگی های مشتریان برای این امر کمک بگیرید.

2- گروه بندی موضاعات

لیست کلمات کلیدی خود را در قالب موضوعات مختلف گروه بندی کنید. هر چقدر نگرشتان موضوع محور باشد کلمات بهتر گروه بندی می شوند. بطور مثال برای گروه تبلیغات “بلیط چارتر” باید موضوعات را برای این گروه درنظر بگیرید مانند “بلیط چارتر استانبول”، “بلیط چارتر کیش”، “بلیط چارتر گرجستان” و موارد از این دست.

3- دقیق و تخصصی باشید

سومین و یکی از مهمترین نکات این است که دقیق و تخصصی گروه بندی کنید. یک کلمه کلیدی کلی و عمومی جستجوهای غیرمرتبط به وجود می آورد. کلمه کلیدی “بلیط چارتر” خیلی خوب نیست، چون گروه های زیادی را شامل می شود. انواع مختلفی از “بلیط چارتر” وجود دارد پس خاص و دقیق فکر کنید و برای هر گروه ۵ تا ۲۰ کلمه را درنظر بگیرید.

4- استفاده از کیورد پلنر گوگل

آخرین نکته اینکه از ابزار کیورد پلنر گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط استفاده نمایید. در مقالات بعدی در مورد نحوه آموزش این ابزار صحبت خواهیم کرد.

حتما بخوانید: دستیابی به بهترین کلمات کلیدی با ابزار Keyword Planner

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *