5 دلیل که هنوز هم وبلاگ ها منبع محتوای خوب هستند

5 reasons why blogs are still a source of good content

اخیراً دیدگاه های غلطی در مورد وبلاگ نویسی به عنوان محتوای خوب رایج شده . برخی از مردم فکر می‌کنند که این یک شکل مرده از بازاریابی است یا نمی‌تواند به رشد کسب‌وکار شما کمک کند، در حالی که برخی دیگر پس از اینکه یک یا دو پست شان ناکام میشود از وبلاگ نویسی منصرف می شوند.

در واقع وبلاگ نویسی هنوز یک نوع بسیار رایج از بازاریابی محتوا است و بعد از محتوای ویدیویی همچنان در رتبه بعدی قرار دارد. بسیاری از برندهایی که می شناسید و یا دوستشان دارید از وبلاگ نویسی به عنوان یک محتوای خوب در تلاش های بازاریابی روزمره خود استفاده کرده اند.

علاوه بر رایج بودن، وبلاگ ها دارای مزایای زیادی هستند که بقیه ی اشکال بازاریابی محتوا نمی توانند آن ها را تکرار کنند. در اینجا 5 دلیل برای اینکه وبلاگ نویسی همچنان یک راه عالی برای ایجاد محتوای خوب است را آورده ایم.

1- نشان دادن میزان ارزش تخصص شما

وبلاگ ها راهی عالی برای نشان دادن تخصص شما به مشتریانتان هستند. نوشتن در مورد خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید نشان می دهد که شما واقعاً می دانید چه کاری انجام می دهید.

این باعث ایجاد اعتبار می شود، بنابراین برای رشد کسب و کار شما مهم است. وقتی مشتریان به شما اعتماد می‌کنند، کسب‌وکارشان را از این طریق کسب می‌کنید. در واقع هر دانشی که به اشتراک گذاشته می شود می تواند برای کسب و کار شما معجزه کند. دلیل اصلی خواندن وبلاگ ها جمع آوری اطلاعات و تحقیق است.

اغلب، فقط نوشتن یک پست وبلاگ برای پاسخ به سؤالات مشتریان خود راهی عالی برای ارائه محتوای ارزشمندی است که آنها واقعاً به آن اهمیت می دهند.

به دلیل ارزش ارائه شده به مشتریان، آنها به عنوان یک متخصص در زمینه خود دیده می شوند و مدیر عامل رسانه اجتماعی را قادر می سازد تا محصولات و دوره های مختلف را بفروشد.

سعی کنید یک پست وبلاگ کوتاه در مورد چیزی که در آن متخصص هستید بنویسید. چیزی که ممکن است برای شما واضح به نظر برسد ممکن است برای خوانندگان شما نباشد.

اگر آنها با پست شما برخورد کنند و چیزی را بیاموزند که هرگز نمی دانستند و برای آنها مفید است، شما را به عنوان مرجع در این موضوع می بینند. این احتمال را افزایش می دهد که آنها برای پاسخ های بیشتر در آینده به شما مراجعه کنند.

Good content

2- وبلاگ خوب ، بخشی از قیف فروش

یک وبلاگ می تواند به عنوان یک قطعه ضروری از قیف فروش شما باشد. در یک پست وبلاگ، می‌توانید چندین پیوند را وارد کنید، که می‌تواند خوانندگان را تشویق به انجام اقدام کند و آنها را به سایت‌هایی که می‌خواهید بازدید کنند، مانند وب‌سایت خودتان هدایت کند. از آنجا می توانند در مورد خدمات یا محصولات شما اطلاعات کسب کنند که به نوبه خود باعث افزایش فروش می شود.

یکی دیگر از راه‌های افزایش فروش از یک پست وبلاگ، استفاده از فراخوان برای اقدام است. از عباراتی مانند «برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید»، «اکنون بخرید» یا «خدمات ما را رزرو کنید» برای افزایش فروش خود استفاده کنید.

گاهی اوقات اینکه به مردم بگویید دقیقاً چه کاری می خواهید انجام دهند می تواند تأثیر فوق العاده ای بر نرخ گردش مالی شما داشته باشد. مردم دوست دارند بدانند دقیقاً از آنها چه می خواهید، و این یک راه روشن و ساده برای پاسخ به “حالا چیست؟” است. پس از مصرف محتوای شما

یکی از شرکت هایی که در استفاده از وبلاگ خود به عنوان قیف فروش فوق العاده خوب است Home Depot است. وبلاگ آنها “پروژه ها و ایده های DIY” واقعاً به شعار آنها “کمک به انجام دهندگان برای انجام کارهای بیشتر” عمل می کند. آنها آموزش هایی دارند که به مردم یاد می دهد چگونه انواع پروژه ها را انجام دهند.

مشتریان می‌توانند ببینند چه موادی برای تکمیل پروژه‌های خود نیاز دارند و سپس از پیوندی برای رفتن مستقیم به وب‌سایت Home Depot استفاده کنند تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارند سفارش دهند.

راه اندازی یک قیف فروش واضح و ساده با استفاده از وبلاگ می تواند به شفاف سازی قدم بعدی شما کمک کند. سعی کنید خود را به جای مخاطبان قرار دهید و بفهمید که محتوای شما به آنها می‌گوید که به کجا بروند. به محض اینکه یک فرآیند روان را برای مشتریان انجام دهید، آنها از آن قدردانی خواهند کرد و فروش شما افزایش خواهد یافت.

حتماً بخوانید: چرا باید تحلیل محتوای متنی انجام دهیم؟

3- ارتباط با مخاطب هدف از طریق محتوای خوب

ایجاد یک جامعه و شناخت واقعی مشتریان کلید موفقیت هر کسب و کاری است. وبلاگ ها اساسا راهی برای به دست آوردن زمان با مخاطبان شما هستند. هرچه بهتر آنها را بشناسید، بهتر می توانید نیازهای آنها را برآورده کنید.

گاهی اوقات، اگر بخواهید با مخاطبان زیادی صحبت کنید، ممکن است دشوار باشد. محدود کردن مخاطبان هدف و صحبت با گروهی خاص از افراد یکی از راه‌های اطمینان از اینکه محتوای شما دقیقاً همان چیزی است که آنها به دنبال آن هستند است.

یکی از وبلاگ‌هایی که پیشرفت کرده و اکنون در حال پیشرفت است، Recover Athletics است. آنها به جای تمرکز بر همه ورزش ها یا همه موضوعات دویدن، منحصراً در مورد پیشگیری از آسیب و آسیب در بین دوندگان می نویسند.

آنها دقیقا می دانند که خوانندگان چه چیزی را می خواهند ببینند و انتظارات آنها را برآورده می کنند نه اینکه از موضوع اصلی خود دور شوند. افرادی که از وبلاگ آنها بازدید می کنند دقیقاً می دانند که چه چیزی می توانند بخوانند و کدام یک از نیازهای آنها برآورده می شود.

آزمایش آسان است، و یک راه عالی برای شروع. سعی کنید در مورد موضوعات مختلف در صنعت خود بنویسید. سپس می توانید بازدیدها و تعاملی که هر پست وبلاگ دریافت کرده است را تجزیه و تحلیل کنید و کشف کنید که مشتری ایده آل شما واقعاً به چه چیزی علاقه دارد.

سپس به شما این امکان را می‌دهد که تلاش‌های بازاریابی و کسب‌وکار خود را به‌عنوان یک کل به محصولات و خدماتی که مطابق با نیازهای مخاطبان شما هستند، متصل کنید.

4- رسیدن به مشتریان جدید

اگر می خواهید به صورت آنلاین شناخته شوید، وبلاگ ها راهی برای رفتن هستند. هنگامی که مردم برای موضوعی در صنعت شما جستجو می کنند، اگر وبلاگی در مورد آن نوشته باشید، احتمال اینکه در نتایج جستجوی آنها ظاهر شوید بسیار بیشتر است. این یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از بهینه‌سازی موتور جستجو به نفع شماست. فقط یادتان باشد که درون وبلاگ جای محتوای خوب است .

مشتریان جدید به معنای فرصت های بیشتری برای رشد کسب و کار شما هستند. این بدون شک بزرگترین امتیازی است که وبلاگ ها می توانند به شما ارائه دهند.

اطمینان از اینکه کسب و کار شما منحصر به فرد است و از رقبای شما متمایز است، مفید است به طوری که وقتی کشف می شوید، به مشتریان بالقوه دلیلی برای ماندن در اطراف خود بدهید.

Hubspot شرکتی است که سئوی عالی دارد. هنگام جستجوی تقریباً هر چیزی که مربوط به بازاریابی دیجیتال است، آنها جزو چند نتیجه اول هستند و از کلمات کلیدی داغ برای حفظ آن استفاده می کنند.

وبلاگ آنها همچنین موضوعات مختلفی را پوشش می دهد که برای بینندگان بالقوه مختلف مفید است.

از آنجایی که وبلاگ ها از کلمات زیادی استفاده می کنند، سعی کنید کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید. هرچه پست شما با کلمات کلیدی غنی تر باشد، دقیقاً همان چیزی است که مشتریان بالقوه شما به دنبال آن هستند، در الگوریتم قرار می گیرد. کلمات کلیدی همچنین به اسکن شدن وبلاگ شما کمک می کنند، زیرا مردم می توانند دقیقاً به دنبال چیزی باشند که می خواهند بیشتر در مورد آن بدانند.

حتماً بخوانید: تقویم تولید محتوا چیست و چگونه آن را بسازیم؟ (همراه با نمونه)

5- تقویت برند با محتوای خوب

در حالی که بسیاری از جنبه‌ها به ایجاد یک حضور قوی در یک برند می‌پردازند، وبلاگ نویسی صدای برندی را ایجاد می‌کند که تعداد کمی از فرم‌های محتوا می‌توانند. با وبلاگ نویسی و صحبت مستقیم با مخاطبان خود، به معنای واقعی کلمه صدا و شخصیتی برای برند ایجاد می کنید.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا وبلاگ خنده دار و معمولی، حرفه ای و انحصاری، یا الهام بخش و قوی خواهد بود یا خیر، می تواند شما را در ایجاد وبلاگی راهنمایی کند که بر این هویت برای مشتریان شما تأکید دارد.

صدا مهم است زیرا نحوه ایجاد رابطه و شهرت با مخاطبان است. همچنین می تواند به شرکت شما کمک کند تا از رقبا متمایز شده و منحصر به فرد باشد.

در حالی که صدا در هر بازاریابی محتوا مرتبط است، بیشتر از همیشه در نوشته های شما وجود دارد، دقیقاً چرا پست های وبلاگ ضروری هستند. بیشتر به نحوه بیان چیزها بستگی دارد تا اینکه دقیقاً چه می گویید.

Tiffany and Co در به تصویر کشیدن صدای برند خود در وبلاگ های خود متخصص است. وبلاگ What’s New آنها نشان می دهد که برند آنها ظریف است. داستان های آنها باکلاس و حرفه ای است که به تعمیق ارتباط برند با جواهرات گران قیمت و در عین حال ساده کمک می کند.

همه چیزهایی که آنها می نویسند این موضوع را تراوش می کند، و به همین دلیل، نام تجاری آنها قوی تر از همیشه است. یک وبلاگ می تواند به شما در توسعه صدای خود در هنگام تمرین نوشتن کمک کند. شخصیت خریدار خود را در ذهن داشته باشید و با آن شخص همانطور که در زندگی واقعی صحبت می کنید صحبت کنید.

این به شما در حفظ صدای برند کمک می کند. نوشتن بایدها و نبایدها می تواند به شما کمک کند صدای خود را در هنگام نوشتن وبلاگ خود ثابت نگه دارید.

.
منبع : https://digitalagencynetwork.com/reasons-why-blogs-are-still-a-great-content-source/

.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. کارشناس تبلیغات در گوگل وی دیجیتال مارکتینگ و یکی از ادمین های وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.