5 روش موثر برای کاهش هزینه تبلیغ گوگل

5 روش موثر برای کاهش هزینه تبلیغ گوگل

کاربرد Quality Score برای دریافت بهترین عملکرد در تبلیغات گوگل ادز

یکی از بهترین شیوه‌ها در بهبود و کاهش هزینه تبلیغ گوگل در تبلیغات گوگل ادز استفاده از نمره کیفیت است، برای اینکه بتوانید بخوبی از این آپشن استفاده کنید بهتر است اول بدانید Quality Score چیست تا با بهبود کارایی آن، بهترین تبلیغ را ارائه دهید. ما در این پست سعی بر آن داریم تا شما را با این مهم آشنا سازیم.

⦁ نمره کیفیت (Quality Score) تبلیغات گوگل چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که Quality Score یک ابزار مفید برای تشخیص نحوه عملکرد شماست و شاخص کلیدی عملکرد نیست.
چرا این جمله را بیان کردیم: Quality Scoreدر واقع مانند یک آلارم هشدار برای موتور خودرو عمل می‌کند که نشان می‌دهد تبلیغات و کلمات کلیدی شما بدرستی عمل می‌کنند. البته این بدان معنا نیست که Quality Score یک معیار دقیق در کانون مدیریت حساب شما درنظر گرفته شود.
هر فردی یک تجربه تبلیغاتی خوب را دوست دارد: کاربران، تبلیغ کنندگان و حتی خود گوگل. گوگل ادوردز براساس چنین ایده‌ای ساخته شده است و سنجش کیفیت تبلیغات یکی از راه‌های اصلی برای دستیابی به یک تجربه خوب است.
اندازه‌گیری کیفیت تبلیغات به ما کمک می‌کند تا در صفحات نتایج جستجوی سایت گوگل، تبلیغات مفیدتری را در رتبه‌های بالاتری ببینیم، بدین ترتیب کاربران تبلیغاتی که می‌خواهند را براحتی پیدا کرده و در مقابل آن تبلیغ کنندگان هم به کاربرانی که می‌خواهند دست می‌یابند. بدین ترتیب علاوه بر ایجاد رضایت کاربران، تبلیغات با کیفیت بالاتری ایجاد شده که مزایای بیشتری برای تبلیغ کنندگان فراهم می‌کند مانند هزینه‌های کمتر برای هر کلیک و قابلیت سطح بندی بیشتر اطلاعات با کاربرد پسوندهای تبلیغاتی.
این امر باعث می‌شود تا کیفیت تبلیغات به شدت از نظر تبلیغ کنندگان گوگل اهمیت یابد. با این وجود تصورات غلط زیادی درباره این موضوع وجود دارد، بخصوص در مورد نمره Quality Score که در حساب کاربری شما گزارش شده است. در راستای از بین بردن این تصورات غلط، تبلیغ کنندگان باید درباره معیارهای تأثیرگذار روی Quality Score خود فکر کنند و واکنش مناسبی را نشان دهند.
جهت بررسی این آیتم به موارد زیر توجه کنید:
آیتم نمره Quality Score در حساب کاربری بین 1 تا 10 است که باید بدانید چگونه آن را تفسیر کنید و دریابید تفاوت آن با داده‌های سرشماری مانند برداشت و کلیک چیست؟
چرا باید به Quality Score توجه کنید ولی حساسیت زیادی روی آن بخرج ندهید.
درباره نحوه استفاده از Quality Score خود برای لذت بردن بیشتر کاربران از تبلیغات خود اطلاعات کسب کنید
مهمترین نکته: آنچه را که نیاز است به کاربران خود ارائه دهید و سعی کنید بالاترین امتیاز کیفی را در تبلیغات خود دنبال کنید.

از آنجا که ما معتقدیم تبلیغات باکیفیت برای همه خوب است، سیستم تبلیغات گوگل ادز برای شناسایی و ارائه تبلیغات با کیفت بالا تنظیم شده است. تبلیغات با کیفیت بالا می‌توانند رتبه تبلیغی بالاتری در نمایش به شما نشان دهد و منجر به مزایای احتمالی دیگر شود از جمله:
⦁ هزینه کمتر برای هر کلیک
⦁ پوزیشنهای نمایش بهتر تبلیغ
⦁ قابلیت کاربرد افزونه‌ها و سایر فرمتهای تبلیغاتی
کیفیت تبلیغات شما در هنگام شروع هر فعالیتی محاسبه می‌گردد اما این نکته مهم است: نمره Quality Score که در حساب خود می‌بینید، تنها گزینه مهم برای سنجش کیفیت تبلیغات شما نیست و عوامل زیادی هستند که در این امر تأثیرگذار هستند. Quality Score یک معیار کلی برای تشخیص عملکرد شما در رقابت با دیگران است.
شاید گمان کنید که نمره کیفیت، بطور مستقیم در رقابت دخیل است. اما در رقبات و مزایده‌ها فاکتورهای اضافی دیگری هم درنظر گرفته می‌شود، مانند درخواست دقیق کاربر و زمینه آن آیتم مورد جستجوی کاربر (بعنوان مثال دستگاه مورد استفاده، محل و زمان جستجو). نمره کیفیتی که در حساب کاربری خود می‌بینید در واقع یک مقدار متوسط محاسبه شده بر روی یک نمونه از تبلیغات شماست و معمولا تغییراتی که چنین عملکردی فراهم می‌آورد منعکس نمی‌شود. در راستای بهبود عملکرد تبلیغاتی، Quality Score عملکرد اخیر را براساس سه مؤلفه زیر بیان می‌کند:
⦁ پیش بینی نرخ کلیک: احتمال اینکه روی تبلیغ شما کلیک شود
⦁ اهمیت تبلیغات: تبلیغات شما تا چه اندازه با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارد
⦁ تجربه صفحه فرود یا لندینگ پیچ: صفحه لینک شده تا چه حد مرتبط، شفاف و قابل پیمایش برای کاربران است
هر کدام از این گزینه‌ها وضعیتی بالاتر از متوسط، متوسط یا زیرمیانگین دارند.
وقتی یک کاربر چیزی را در گوگل جستجو می‌کند، هر سه این مؤلفه‌ها بعنوان تعیین رتبه‌بندی آگهی شما مورد توجه قرار می‌گیرند.

⦁ کیفیت کلمات کلیدی را با استفاده از نمره Quality Score و سایر معیارها تشخیص دهید
تلاشهای تبلیغاتی خود را در مناطق با ارزشتر که می‌تواند در بازخوردتان تغییر ایجاد کند، متمرکز کنید.
لزوم این کار در چیست؟ انتخاب آفرهای بهینه شده‌ی باکیفیت به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغتان حداکثر تأثیر را داشته باشد- در مواردی که نمی‌توانید تغییری ایجاد کنید و بازخورد مناسبی داشته باشید وقت و هزینه خود را هدر ندهید.
نمره Quality Score مربوط به سطح کلمات کلیدی که در حساب کاربری تبلیغات گوگل ادز نشان داده می‌شود در واقع مشکلات احتمالی را به شما هشدار می‌دهند. این آیتم روشی برای راهنمایی در راستای بهینه سازی کلمات کلیدی است.
در نظر بگیرید که نمره Quality Score در حساب کاربری گوگل ادوردز همانند چراغهای هشدار دهنده در اتومبیل است که مشکلات احتمالی را هشدار می‌دهد. عدد این آیتم نباید اصلی‌ترین هدف بهینه سازی حساب کاربری شما باشد. بله کارهای صحیح دیگری هم هستند که انجام آنها عملکرد شما را در مسیر درست پیش می‌برد. بهتر است از ترفندها و راه حلهای کوتاه مدت برای جذب کلیک استفاده نکنید چرا که راه پیشبردی درستی نیست.
در مقابل باید روی اهداف عملکردی بلندمدت خود تمرکز کنید و به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به آنها با بهبود تجربه کاربری خود باشید. سپس Quality Score را بررسی کنید تا ببینید که عملکرد شما چگونه است. گوگل برای اندازه‌گیری این تجربیات مثبت اختصاص داده شده است، بنابراین اگر بر روی این تجربیات تمرکز کنید، اهدافتان با اهداف کاربران هم‌تراز خواهد شد.
برای بدست آوردن آمار واقعی بهتر است به سایر معیارهای نشان داده شده در حساب کاربری خود از قبیل نرخ کلیک، نرخ تبدیل و میزان درگیری سایت توجه کنید. این معیارها به وضوح با عملکرد شما در ارتباط هستند و به شما کمک می‌کنند تا تبلیغات خود را در مناطق خاص نمایش دهید و روند رشد آن را بهبود بخشید.
وقتی عملکرد خود را مرور می‌کنید، می‌توانید از Quality Score به عنوان یک فیلتر استفاده کنید تا به شما بگوید باید تلاشهای خود را کجا متمرکز کنید. برخی از افکار کلیدی:
به جستجوی کلمات کلیدی با ارزش بالا بپردازید و از Quality Score استفاده کنید تا مواردی که در آن ضعیف هستید را شناسایی کنید.
از نمره Quality Score پایین برای یافتن مؤلفه‌هایی که در حساب کاربری شما شرایط بدتری دارند استفاده کنید و اولویتهای خود را در راستای بهبود آنها تنظیم کنید.
به خاطر بسپارید که حتی اگر نمره Quality Score شما 8، 9 یا 10 است، هنوز هم می‌توانید نتایج خود را بهبود بخشید. حتی اگر متوسط نرخ کلیک شما بالا رفته و بهبود یابد در حالی که نمره Quality Score از 10 بالاتر نمی‌رود، باز عملکرد شما همواره در حال بهبود و بهتر شدن است.
بهتر است به سه مؤلفه مطرح شده برای نمره Quality Score توجه کنید چرا که بهترین نشانگر برای درستی عملکرد حساب کاربری شماست.
نکته: برای همه کلمات کلیدی خود می‌توانید تاریخچه Quality Score و مؤلفه‌های آن را مشاهده کنید تا نحوه تغییر آنها را با گذر زمان ببینید. این داده‌ها در چهار ستون در دسترس خواهند بود: کیفیت، تجربه ستون فرود، ارتباط تبلیغات و پیش بینی CTR.
برخی فاکتورها وجود دارند که بطور غیرمستقیم بر روی نمره Quality Score تأثیرگذار هستد و بخشی از کیفیت تبلیغات شما را دربرمی‌گیرند که عبارتند از:
⦁ سیگنالهای جغرافیایی (مانند کشور جستجو)
⦁ کیفیت متفاوت تبلیغات متعدد در یک گروه تبلیغاتی (چرا که یک تبلیغ ممکن است نسبت به سایر تبلیغات نتایج بهتری کسب کند)
⦁ پرسشهای مطرح شده توسط مخاطبان که ممکن است دقیقا با کلمات شما مطابقت نکنند. کلمات کلیدی منفی در تبلیغات شما بسیار تأثیرگذار هستند ولی نمره Quality Score آنها بعنوان یک فاکتور درج نمی‌شود.
روش محاسبه کیفیت تبلیغات بطور مداوم در حال بهبود است. هرگز به یک عدد بین 1 تا 10 محدود نمی‌شود به همین دلیل به آن تنها به چشم یک آپشن راهنمایی کننده نگاه می‌شود نه یک معیار دقیق.

⦁ نمره Quality Score خود را پیگیری کنید
به مؤلفه‌های نمره Quality Score که پیش از این گفتیم دقت کنید.
اما چرا این نکته مهم است: ارزیابی این مؤلفه‌ها در رقابتهای تبلیغاتی و مزایده‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر پی ببرید این سه مؤلفه بخوبی عمل نمی‌کنند می‌توانید در راستای بهبود آنها اقدام کنید و تبلیغات خود را ارتقاء دهید.
ما پیشنهاد می‌کنیم که برای هر یک از این مؤلفه‌ها اولویت بندی درنظر بگیرید و برمبنای تأثیری که از تغییرات خود می‌بینید آنها را تنظیم کنید. بعنوان مثال اگر مؤلفه صفحه فرود شما کمتر از حد متوسط است ولی در طولانی مدت تغییرات این بخش اعمال خواهد شد، بهتر است روی مؤلفه CTR یا اهمیت تبلیغات خود تمرکز کنید. باز هم اگر این مؤلفه‌ها متوسط یا بالاتر از متوسط باشند، باز هم می‌توانید عملکرد خود را بهبود دهید.
البته نمیشود انکار کرد که بسیاری از تبلیغ کنندگان تمایل دارند فقط روی CTR تمرکز کنند زیرا دستیابی به کلیک کاربر هدف نهایی آنها است. ولی در کل مؤلفه اهمیت تبلیغات و تجربه صفحه فرود برای نتایج کلی کمپینهای تبلیغاتی بسیار مهم است و هر مؤلفه‌ای رویکرد خاص خود را برای بهبود نتیجه می‌طلبد.

اگر می‌خواهید مؤلفه اهمیت تبلیغات شما بهتر شود، ممکن است بخواهید:
⦁ مستقیما زبان متن تبلیغات خود را با مکان کاربری که آن را مشاهده می‌کند مطابقت دهید.
⦁ کلمات کلیدی را به گروه‌های تبلیغاتی کوچکتر با اهداف خلاقانه منتقل کنید.
⦁ به جستجوی گروه‌های تبلیغاتی با کلمات کلیدی متفاوت که نمی‌توانید با همان تبلیغ انجام دهید بپردازید و سپس سعی کنید گروه تبلیغاتی جدید خود را با کلمات کلیدی کمتر و تبلیغاتی ارائه دهید که بهتر می‌توانند پرسشهای کاربران را مطرح کنند.
⦁ مستقیما درباره هدف اصلی در پرسشهای کاربران صحبت کنید.
⦁ کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید تا از نمایش تبلیغات در سوألاتی که مدنظر ندارید جلوگیری کنید.
درباره نحوه افزودن کلمات کلیدی منفی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر CTR مورد انتظار شما بهتر شود، ممکن است بخواهید:
⦁ متن تبلیغاتی قانع‌کننده‌تری ایجاد کنید. مؤلفه CTR درباره تبلیغ تولید شده است که باعث ایجاد عملی در صفحه نتایج می‌شود.
⦁ یک ویژگی منحصر بفرد در مورد محصول یا خدمات خود را برجسته کنید.
⦁ قابلیت call-to0actionهای مختلف را امتحان کنید.
⦁ متن تبلیغاتی منحصر بفردی ایجاد کنید.
بعنوان نمونه:
فرض کنید شما فروشنده کفشهای مجلسی هستید: عبارتی مانند “کراوات رایگان با هر سفارش” می‌تواند توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند، اما کاربرانی که با عباراتی چون “صنایع دستی خوب” یا “طراحی ایتالیایی قدیمی” وارد سایت شما می‌شوند، ممکن است در سایت شما مدت بیشتری جستجو کنند و حتی از سایتتان خرید کنند. این بدان معنی نیست که خرید و فروش محصولات ایده بدی است، اما مطمئنا نتیجه حاصله از کلیکهای عادی و کلیکهای مرتبط همیشه یکسان نیست.
جزئیات بیشتر باعث می‌شود تبلیغ قانع کننده‌تر بنظربرسد. تبلیغ باید با جستجوی کاربر متناسب باشد، این به معنای یک رابطه قوی بین یک کلمه کلیدی و یک تبلیغ است. کاربر را متقاعد کنید که صفحه فرودتان امیدوارکننده و مربوط به درخواست آنهاست، بنابراین به احتمال خیلی زیاد کاربر روی آن کلیک خواهد کرد. شما می‌توانید مزایایی که به کاربران ارائه می‌دهید را برجسته کنید (مثل “ارسال رایگان”) یا اقدام فوری برای خرید (“امروز خرید کنید تا 30% پس انداز کنید”).
مواقعی وجود دارد که یک تبلیغ خاص منجر به کاهش CTR اما نرخ تبدیل بالاتر شود. فرض نکنید که یکی همیشه بهتر از دیگری است: به دنبال برقراری تعادل باشید چرا که منجر به بهترین عملکرد ممکن برای حساب کاربری شما می‌شود.

اگر مؤلفه صفحه فرود شما شرایط خوبی دارد، ممکن است بخواهید:

ترافیک کاربران را به سوی صفحات فرودی ارسال کنید که کاربر تعامل بیشتری با آن برقرار می‌کند. بعنوان مثال کاربر عبارت “پیراهن راه راه” را جستجو می‌کند، در صفحه فرود باید حتما همین عبارت مدنظر باشد نه کلمات کلی چون پیراهن و لباس.
از تنظیم صفحات فرود خود برای موفقیت تبلیغاتتان استفاده کنید. به هر حال، دستبابی به یک کلیک تبلیغاتی یک قدم در کسب تجربه‌های بعدی است. تبلیغات شما باید به نحوی طراحی شوند که به کاربر بگوید در کل مسیر گشت و گذار او در سایت چه می‌گذرد. تبلیغات باید با کاربرانی ارتباط برقرار کنند که به احتمال زیاد مشتری شما هستند. اگر تبلیغ باعث جذب مشتری برای شما نشود، حتی اگر یک میلیون بار کلیک شود، سودی برای شما نخواهد داشت.
اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود شما ادامه دهنده محتوایی باشد که در تبلیغ مطرح کردید. آفرهای تبلیغاتی یا قابلیت برقراری تماس را ایجاد کنید. حتی اگر کنترلی روی سایت خود ندارید، هنوز این امکان فراهم است که برای یافتن مفیدترین صفحات موجود تستهای ممکن را انجام دهید. با استفاده از نرخ تبدیل بعنوان یک پراکسی برای دستیابی به یک صفحه فرود خوب تلاش کنید. شاید نشود در محاسبه کیفیت صفحه فرود از آن استفاده کرد ولی یک پراکسی خوب برای اندازه‌گیری و بهینه سازی شما خواهد بود.
نیازی نیست که عبارت مورد جستجو دقیقا به همان صورتی باشد که به صفحه شما سوق پیدا می‌کند بعنوان مثال جستجوی “هتلهایی با بودجه مناسب برای چیکاوا در شیکاگو جنوبی” نیازی نیست که با عنوان ” هتل های با بودجه دوستانه چیکاوا-چیگوگو جنوبی” به یک صفحه منجر شود. در واقع ما توصیه می‌کنیم که در راستای افزایش اهمیت صفحات فرود خود لازم نیست که صفحات فرود خود را به همان کلمات کلیدی محدود کنید. تبلیغ کنندگان بهتر است روی ایجاد تجربیات عالی برای کاربر متمرکز شوند. در واقع لذت کاربر از پیج در این مؤلفه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

⦁ چه مواردی درباره کیفیت تبلیغات مهم هستند و چه مواردی نه؟
درک کنید که چه چیزهایی در کیفیت تبلیغات مهم است و برخلاف آن چه مواردی حائز اهمیت نیستند.
انجام این امر باعث می‌شود تا توجه شما روی بهینه سازی معناداری که باعث بهبود کیفیت تبلیغات می‌شود، متمرکز شود.
بهتر است بدانید که بین کیفیت مزایده و شماره نمره کیفیت که بین 1 تا 10 است تفاوتهایی وجود دارد.

نکاتی در مورد کیفیت تبلیغات

دستگاه کاربر آیا مهم است؟
هنگام محاسبه کیفیت تبلیغات، دستگاه کاربر (لپتاپ، تبلت، تلفن هوشمند یا هر چیز دیگری) درنظر گرفته می‌شود اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای نمایش در موبایل بهینه شده است، اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، سعی کنید کاربران تلفن همراه را با تبلیغات و صفحات خاص مورد هدف قرار دهد. گوگل ضرورت نمی‌داند که شما یک سایت جدا برای نمایش روی موبایل داشته باشید، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتتان به راحتی پیدا می‌شوند و توسط مخاطبان بصورت بصری قابل پیگیری از موبایل است.

آیا مرتبط بودن با اهداف کاربر اهمیتی دارد؟

مرتبط بودن با جستجوها و اهداف کاربران در حقیقت اصل کیفیت تبلیغات است. این یعنی اینکه تبلیغات و سایتهایی که به کاربران کمک می‌کنند تا اطلاعات مربوطه را جمع آوری کنند، فروش خود را انجام دهند یا کار دیگری انجام دهند و با سهولت کار خود را پیش ببرند، حتما کیفیت تبلیغاتی و عملکرد بالاتری خواهند داشت. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم بجای تلاش برای بهینه سازی در راستای تغییر نمره کیفیت خود، بر روی ارائه تبلیغات مرتبط با سوألات کاربران تمرکز کنید و به نیاز آنها پاسخ دهید.

آیا برای کلمات کلید جدید، عملکرد کلمات کلیدی مرتبط اهمیتی دارد؟

بجای تست کلمات کلیدی جدید از همان ابتدای کار، بهتر است از اطلاعاتی که از تبلیغات مرتبط و صفحات فرودی که قبلا داشتید استفاده کنید. اگر کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحات فرود شما در وضعیت خوبی قرار دارند، همچنان تست کلمات جدید لزومی ندارد. البته طبیعی است که هرچه داده و اطلاعات بیشتری داشته باشیم به مرور در جایگاه بهتری قرار خواهیم داشت. داشتن یک حساب کاربری موفق، انتظارات اولیه از عملکرد تبلیغ را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما هنگامی که اطلاعات کافی در دست دارید، با اطمینان بیشتری اقدام می‌کنید و گزارش معتبرتری کسب می‌کنید. همیشه برای افزایش بازدید خود در جستجوهای مربوطه سرمایه‌گذاری کنید، به خصوص در مناطقی که تبلیغات شما از کیفیت بالایی برخوردار است.

آیا نحوه تنظیم حساب کاربری مهم است؟

حتمای بخوانید:همه چیز در مورد تبلیغ گوگل ،ترفندها و امتیازات (آپدیت 2019)

اگر این کار بر روی تجربه‌ای که کاربر کسب می‌کند تأثیر نگذارد، در نتیجه رو کیفیت یا امتیاز آن تأثیر نخواهد گذاشت. حساب کاربری خود را به نحوی تنظیم کنید که با هر روشی بتوانید آن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و براحتی در صورت نیاز مواردی مانند نام کمپین یا تعداد گروه‌های تبلیغاتی را مجدداً تغییر دهید. بهتر است بدانید چیزی با عنوان نمره کیفیت سطح گروه، سطح کمپین یا سطح حساب کاربری وجود ندارد. توجه کنید که شکستن کلمات کلیدی در گروه‌های تبلیغاتی یا کمپینهای جدید (بدون تغییر متن تبلیغ یا صفحه فرود) هیچ تأثیری در کیفیت آنها ندارد. اما انتقال یک کلمه کلیدی به یک گروه تبلیغاتی جدید که دارای متن تبلیغاتی جدید است می‌تواند برآورد کیفیت تبلیغات شما و بدنبال آن نمره کیفیت شما را تغییر دهد چرا که می‌تواند بر روی تجربه کاربر تأثیر بگذارد.

آیا اجرای تبلیغات در شبکه‌های دیگر اهمیت دارد؟

هدفگذاری شبکه نمایش گوگل یا جستجوی گوگل برای تبلیغات گوگل ادز بر روی کیفیت تبلیغات شما در گوگل تأثیر نمی‌گذارد. همانند کلمات کلیدی از معیارهای عملکردی موجود مانند تبدیل، هزینه برای هر فعالیت و غیره استفاده کنید. اگر می‌خواهید ترافیک بیشتری بدست آورید شبکه جستجو و نمایش گوگل را تست کنید.

آیا مکان شما در صفحه اهمیت دارد؟

درحالی که داشتن موقعیت عالی در صفحه نتایج گوگل عالی است، داشتن این ویژگی باعث افزایش رتبه CTR مورد انتظار تبلیغات شما نمی‌شود. پیش بینی می‌شود که در جایگاه‌های بالاتر، کلیکهای بیشتری نسبت به جایگاه‌های سوم به بعد انجام می‌شود. این امر برای فاکتورهای دیگر چون بکارگیری افزونه‌های تبلیغاتی و سایر فرمتهای تبلیغاتی صدق می‌کند.
برای افزایش امتیاز کیفیت، نیازی به پیشنهاد موقعیتهای بالاتر ندارید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که به عملکرد خود ادامه دهید: دریافت کلیک، تبدیل و پرداخت هزینه‌هایی برای کسب و کارتان.

⦁ کیفیت تبلیغات را در راستای عملکرد بهتر پیش ببرید.

مطمئن شوید که رقابتی‌ترین تبلیغات شما برای هر مزایده و رقابت ارائه شود.
چرا: ارائه تبلیغات بهینه شده، زمینه خاص مزایده و رقابت در فروش را در نظر می‌گیرد. تبلیغات، افزونه‌های تبلیغاتی و بودجه‌بندی شما می‌توانند با هم کار کنند تا کلیکهای بیشتری بدست آورید.
درک کیفیت تبلیغات به شما بینش مهمی در مزایدات تبلیغات گوگل ادز می‌دهد. برای استفاده کامل ازاین بینش، این روشهای عالی را دنبال کنید.
همانطور که پیش از این گفتیم مطمئن شوید که رقابتی‌ترین تبلیغات شما می‌تواند برای هر مزایده ارائه شود.
عوامل زیادی بر روی ارائه یک تبلیغ عالی مهم هستند. تعدادی مراحل ساده وجود دارد که هر فردی می‌تواند انجام دهد و باید آنها را انجام دهد تا بهترین نتیجه ممکن را بدست آورد. به منظور بهینه سازی کلیکها تبلیغات خود را بچرخانید. این امر به گوگل ادوردز اجازه می‌دهد تا کاربر خاص و محتوای جستجوی یک مزایده را در نظر بگیرد، سپس پیام‌رسانی مناسبی را برای آن لحظه تحویل دهد.
برای استفاده کامل از خدمات بهینه سازی تبلیغات، شما حتی می‌توانید برای متن تبلیغات خود گزینه‌های زیادی را در اختیار سیستم قرار دهید. 3 تا 5 تبلیغ را در هر گروه تبلیغاتی پیاده سازی کنید. تبلیغی که در نهایت در رقابت وارد می‌شود، تبلیغی است که پیش بینی می‌شود بهترین وضعیت را در موقعیت خود خواهد داشت. این یک راه سریع برای مرتبط کردن بیشتر تبلیغ و مناسبتر کردن متن تبلیغ با متن موردنیاز یک کاربر است.
علاوه بر متن تبلیغ خود، سعی کنید تا حد امکان پسوند تبلیغاتی را نیز به سیستم اختصاص دهید. تمام افزونه‌هایی که برایتان مفید است را برای تبلیغ تنظیم کنید. افزونه‌ها تبلیغات شما را برجسته‌تر می‌کنند، که عموما با کلیکهای بیشتری روبرو خواهند شد. توجه کنید که کیفیت افزونه‌های تبلیغ شما می‌تواند بر افزایش کلی کلیکهایی که دریافت می‌کنید تأثیر بگذارد. تأثیر پسوندهای تبلیغاتی روی CTR در زمان تعیین CTR نادیده گرفته می‌شود، بنابراین نباید انتظار داشت که با افزودن پسوندها، پیشرفت در نمره Score Quality مشاهده کنید.
بودجه بندی‌ها و مزایدات را به نحوی تنظیم کنید که با ارزش کلیکهای شما مطابقت داشته باشند.
متوسط CPC معمولا هزینه‌ای نیست که برای هر کلیک خود پرداخت می‌کنید. از آنجایی که سیستم پویا است، CPC که برای هر کلیک می‌پردازید می‌تواند از یک رقابت تا رقابت بعدی متفاوت باشد.
دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است مقدار این میانگین را جابه جا کند، از جمله فروش فصلی، تغییر در رفتار مصرف کننده و رقبا. حتی برای تبلیغ کنندگانی که فروش فصلی یا رقابت زیادی را تجربه نمی‌کنند، تغییر CPC با گذشت زمان غیر معمول نیست.
نکته اصلی تعیین بودجه‌ای است که شما را در معرض خطر قرار نمی‌دهد. CPC متوسط شما می‌تواند بسیار متفاوت با CPC واقعی باشد که برای هر کلیک درنظر می‌گیرید. یک مثال ساده:

5 روش موثر برای کاهش هزینه تبلیغ گوگل

 

در این حالت کاهش 18% در بودجه منجر به افت 50% در CPC می‌شود اما کلیکها فقط 10% کاهش می‌یابد.
یک راه عالی برای درک بهتر این رفتار تقسیم‌بندی گزارشهای مختلف شماست. روزهای هفته، دستگاه و منطقه جغرافیایی می‌توانند به شما کمک کنند نگاهی دقیقتر به میانگین CPC داشته باشید. این گزینه‌ها به شما در یافتن هر روشی در بهبود عملکردتان کمک می‌کند، پس از یافتن روش مناسب، می‌توانید بودجه خود را کاهش داده یا متعادلتر کنید تا اطمینان حاصل کنید که همیشه متناسب با ارزش هر کلیک هزینه می‌کنید.
نکته:
یکی از مؤلفه‌های رتبه‌بندی تبلیغات شما، آستانه‌های رتبه‌بندی تبلیغات هستند که حداقل هزینه نمایش را برای تبلیغ شما تعیین می‌کنند. آستانه‌های رتبه‌بندی تبلیغات با توجه به کیفیت تبلیغات شما تعیین می‌شوند و براساس فاکتورهای مختلفی از جمله موقعیت تبلیغ، موضوع و ماهیت جستجو، سیگنالها و ویژگی‌های کاربر مانند مکان و نوع دستگاه تنظیم می‌شوند. بنابراین تبلیغات با کیفیت بالاتر مینیمم هزینه را برای نمایش دارند.

ترندها را با گذشت زمان دنبال کنید اما عملکرد فعلی را بیشتر ارزیابی کنید
ستونهایی وجود دارند که هنگام ایجاد تغییرات، در تاریخچه رتبه‌بندی‌های کیفیت به شما هشدار می‌دهند. ستونهای مؤلفه‌های کیفیت بسیار مهمتر از اعداد 1 تا 10 هستند و شما باید فقط از آنها در کنار معیارهای مهم دیگر برای تجارت استفاده کنید. سابقه حساب خود را از دست ندهید، اما درگیر گذشته هم نشوید. عملکرد فعلی شما بیشترین اهمیت را دارد.

نتیجه‌گیری نهایی
بعنوان یک تبلیغ کننده بهتر است بدانید چه چیزی را دوست داردید و همه خواسته‌های خود را دنبال کنید. این اصول در کسب و کار نسبت به امتیاز کیفیت اهمیت بیشتری دارد. بهتر است بدانید که بین کیفیت زمان مزایده و عدد نمره کیفیت از 1 تا 10 که در حساب کاربری شما ظاهر می‌شود تفاوتهایی وجود دارد. امتیاز کیفیت شما این بینش را برایتان فراهم می‌کند که چه عملکردی داشته باشید، اما دنبال کردن این اعداد نباید کانون بهینه‌سازی‌های شما باشد. تبلیغات مرتبط تولید کنید، تبلیغاتی که قانع‌کننده است و صفحات فرود خود را به نحوی تنظیم کنید که متناسب با نیاز کاربر است و اطمینان حاصل کنید که نمره کیفیت شما بهترین خود باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *