۶ نکته برای تبلیغ عملکرد شبکه نمایشی گوگل در تبلیغات گوگل

۶ نکته برای تبلیغ عملکرد شبکه نمایشی گوگل در تبلیغات گوگل

در این مطلب ۶ نکته برای تبلیغ عملکرد شبکه نمایشی گوگل را بیان خواهیم کرد. شبکه نمایش گوگل ” GDN ” بزرگ ‌ترین شبکه تبلیغاتی موجود در اینترنت است. با استفاده از میلیون‌ها وب سایت، تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغات خود را به طیف وسیعی از مخاطبان با استفاده از گزینه‌ های هدف‌ گیری نمایش دهند.  به عنوان مثال، هنگامی که مخاطبان هدف شما، در حال مرور وب سایت هستند، ممکن است لزوما خریدی در مقایسه با زمانی که آنها از جستجوی Google استفاده می کنند، انجام ندهد. بنابراین برای بدست آوردن بیش‌ترین میزان بودجه، باید باهوش باشید که چه مخاطبی را باید مورد هدف قرار دهید و یا چگونه آنها را هدف قرار دهید.

حتما بخوانید: شبکه نمایش display network عنصری کارآمد در تبلیغات گوگل

در این مقاله ۶ نکته را طرح می‌کنیم که به شما کمک ‌کند تا پتانسیل نمایش تبلیغات را مهار کنید ( از جمله اینکه چگونه از بودجه محدود، بیش‌ترین استفاده را ببرید).

۱- مبارزات انتخابی : Remarketing Campaigns

اگر شما در حال دیدن نوعی بازگشت به شبکه نمایش هستید، احتمالا آن را از بازاریابی دریافت خواهید کرد. بازاریابی Remarketing  به شما اجازه می‌دهد کوکی را از طریق مرورگر وب سایت خود ذخیره کنید. سپس شما می‌توانید آگهی‌های مربوط به بازدیدکنندگان وب سایت را هر زمانی که از سایت‌های دیگر نیز در شبکه نمایش گوگل بازدید می‌کنند نمایش دهید.  ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما این واقعیت را باید در نظر داشته باشیم که افرادی که تبلیغات شما را می‌بینند از قبل با برند شما آشنا هستند. علاوه بر آن در بازاریابی ثابت شده‌است که CPAs پایینی را تحویل می‌دهد، بنابراین  گزینه ای عالی برای تبلیغ کنندگان به شمار می‌آید.

 

“CPAS  : عنوان حسابداران معتبر در کشورهای متعددی است که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. “

نحوه تنظیم یک کمپین بازاریابی پایه برای هدف قرار دادن کاربرانی که قبلا وب سایت شما را بازدید کرده اند، به چه صورت است:

 

 • تنظیم مجدد بازاریابی و اضافه کردن تگ بازاریابی برای تمامی صفحات وب سایت‌تان
 • برپاسازی فهرست‌های بازاریابی با استفاده از تب مخاطبان در داخل کتابخانه مشترک ادوردز

۶tip-google-adwords-display-1

 • در عرض چند روز لیست تمام بازدیدکنندگان شما شروع به پرشدن خواهد شد. شما می‌توانید این را از طریق تب مخاطبان در ادوردز، همانطور که در بالا ذکر شد، کنترل کنید.
 • هنگامی که لیست انتخابی شما حداقل ۱۰۰ بازدیدکننده را در عرض ۳۰ روز به دست آورد، آماده‌اید تا بازاریابی را شروع کنید. برای راه‌ اندازی یک کمپین جدید، روی کمپین کلیک کرده و ” فقط شبکه نمایش ” را انتخاب کنید.

۶tip-google-adwords-display-2

 • برای فعال کردن تمام ویژگی‌ها، ” هدف بازاریابی ” و ” همه ویژگی‌ها ” را انتخاب کنید

۶tip-google-adwords-display-3

 • یک مکان هدف گیری، زبان، استراتژی پیشنهاد قیمت، بودجه و نام کمپین را انتخاب کنید .
 • ذخیره کنید و سپس ادامه دهید.
 • اولین گروه تبلیغاتی خود را نام ببرید، پیشنهاد CPC پیش‌ فرض خود را تنظیم کنید. روی منافع و بازاریابی در زیر «نحوه قرار دادن تبلیغات خود را انتخاب کنید» کلیک کنید.

” CPC مخفف cost per click  است در واقع قیمتی است که برای هر کلیک در کمپین بازاریابی ppc پرداخت می‌کنید.”

۶tip-google-adwords-display-4

 • در لیست کشویی «انتخاب یک دسته»، لیست های مجدد را انتخاب کنید.

۶tip-google-adwords-display-5

 • یکی از لیست‌هایی که قبلا از طریق تب مخاطبین ایجاد کرده‌اید را انتخاب کنید . شما می‌توانید تمامی بازدیدکنندگان سایت را هدف قرار دهید.

۶tip-google-adwords-display-6

 • اگر می‌خواهید آگهی خود را ایجاد کنید، روی ذخیره کلیک کنید، و یا اگر می‌خواهید این کار را بعدا انجام دهید،بر روی ادامه skip کلیک کنید.
 • هنگامی که تبلیغات شما ایجاد شد، آنها باید به تمام بازدیدکنندگان قبلی که در حال مرور وب سایت بر روی شبکه نمایشی گوگل هستند، خدمت کنند.

موارد مفید زیاد دیگری در مورد چگونگی بهینه‌سازی فعالیت‌های تبلیغاتی، از جمله چگونگی تنظیم محدودکردن فرکانس مناسب و چگونگی نظارت بر عملکرد وجود دارد که بعدا به آنها خواهیم پرداخت.

۲- مخاطبان مشابه را هدف قرار دهید:

مخاطبین مشابه در Google AdWords تلاش می‌کند تا افرادی را با علایق مشابه و عادات مرور کردن browsing habits  به عنوان مخاطبان عملگرا پیدا کنند.

اگر شما قبلا بازاریابی را تنظیم کرده‌ اید، توصیه می‌کنم تماشاگران مشابه را در گروه‌های تبلیغاتی خود هدف قرار دهید تا ببینید آیا می‌توانید میزان عملکرد را افزایش دهید یا خیر .

۶tip-google-adwords-display-7

برای هدف قرار دادن مخاطبان مشابه , یک کمپین نمایش جدید برپا کرده و گزینه ” مشابه با لیست بازاریابی” را در تنظیمات هدف‌گیری شبکه نمایش انتخاب کنید. پس از آن شما باید بتوانید روی فلش ها »کنار هر مخاطب مشابه که می خواهید آن را هدف قرار دهید کلیک کنید :

۶tip-google-adwords-display-8

مخاطبان مشابه به شما این امکان را می‌دهند که دامنه فعالیت‌های تبلیغاتی موجود را افزایش دهید تا کاربران جدید را به سایت خود  که عادت‌های مرور مشابهی را به عنوان بازدید کنندگان وب سایت قبلی دارند، هدایت کنید.

توصیه : فهرست‌های بازاریابی و مخاطبان مشابه را برای نظارت بر عملکرد نسبی به گروه‌های تبلیغاتی جداگانه تقسیم ‌بندی کرده تا بتوانید آن‌ها را به یک گروه تبلیغاتی گروه‌ بندی کنید.

۳- تمرکز بر مکان ها Focus on Placements:

از تمام گزینه‌های هدف‌گیری موجود برای تبلیغ کنندگان در شبکه نمایش گوگل , بهترین راه به دست آوردن کنترل دقیق در جایی است که تبلیغات شما با استفاده از مکان‌های تبلیغاتی مدیریت‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما از روش‌های هدف‌ گذاری مانند علایق و یا موضوعات استفاده می‌کنید، گوگل ضرورتا حدس می‌زند که کدام وب سایت‌ها مرتبط هستند، به این معنی که ممکن است تبلیغات شما در وب سایت‌های بی‌ ربط به کار رود.

با هدف‌گیری مکان‌های تبلیغاتی، شما می‌توانید دقیقا مشخص کنید که کدام وب سایت‌ها می‌خواهید نمایش داده شود، بنابراین گزینه امنی است برای تبلیغ کنندگانی که فقط تبلیغات را به نمایش می‌گذارند.

برای تنظیم مکان هدف گیری، به تنظیمات هدفمندی خود در کمپین شبکه نمایش داده شده بروید و «مکانهای» را از فهرست مکان های هدف گیری را انتخاب کنید:

۶tip-google-adwords-display-9

سپس می‌توانید با جستجوی کلمات کلیدی یا وب سایت‌ های خاص، مکان‌ های خاصی را از این فهرست انتخاب کنید.

اگر لیستی از بهترین مکان‌های تبلیغاتی داشته باشید می‌توانید آن‌ها را به گروه‌های تبلیغاتی جداگانه تقسیم کنید. سپس می‌توانید به طور موثر پیشنهادهای خود را بر روی مکان ‌های تبلیغاتی که بهترین بازده را ارائه می‌دهند، مدیریت کنید.

۴- نگاهی به بازی های موبایل:

 

آیا از کلید واژه، موضوع یا هدف ‌گیری استفاده می‌کنید? آیا از موقعی که شما نظارت بر مکان های تبلیغاتی خود داشته‌اید، مدتی گذشته است? اگر اینطور است ،به احتمال زیاد بازی‌های متحرک بخش عظیمی از بودجه شما را هدر داده اند. این موضوعی است که به طور عمده بچه ها به دلیل استفاده از برنامه‌های تلفن همراه پدر و مادرشان بر روی آگهی های تبلیغاتی به طور تصادفی کلیک کرده اند.

چگونه بررسی کنیم که آیا بازی‌های متحرک بخشی از بودجه نمایشی ما را اشغال کرده‌اند یا خیر، به کمپین شبکه نمایش خود بروید، روی دکمه Display Network برای این کمپین کلیک کنید و سپس به زیربستر Placements بروید

خوشبختانه با جستجو در گوگل می‌توانید راهنمایی برای چگونگی حذف بازی های موبایل از کمپین های صفحه نمایش خود را پیدا کنید، بنابراین بودجه خود را هدر نداده اید.

۵- مخاطبان بازار هدف Target In-Market Audiences:

 

مخاطبان در بازار افرادی هستند که گوگل تصمیم گرفته‌است بیش‌ترین علاقه خود را به آنچه که شما باید براساس رفتار و فعالیت مرور آن‌ها ارائه دهید، جلب کند. این مخاطبان متشکل از کاربرانی هستند که به طور فعال در جستجو و مقایسه محصولات و خدمات منطبق با آن‌هایی هستند که شما پیشنهاد می‌کنید.

برای اینکه ببینید آیا مخاطبان بازار یک روش هدف ‌گیری موفق برای شما هستند، یک برگه یا تب کمپین به نام «علاقه و بازاریابی» راه اندازی کنید. مخاطبان در بازار را از لیست کشویی قبل از بررسی این که کدام نوع مخاطب را می‌خواهید هدف قرار دهید، انتخاب کنید.

توصیه: برای اینکه یک بازتاب واقعی از این که آیا این روش هدف‌گیری شده می‌تواند برای کسب‌وکار شما کارساز باشد، به دست آورید، دقت کنید که مخاطبان بازار خود را به یک گروه تبلیغاتی جداگانه تقسیم کنید . سپس به گزارش مکان های تبلیغاتی خود نگاه دقیقتری بیاندازید تا بتوانید عملکرد بهتری را در طول زمان بدست آورید.

۶- Test Gmail Sponsored Promotions:

یکی از موثرترین انواع کمپین های نمایش، Gmail Promotions است. Gmail sponsored promotions تبلیغاتی هستند که در صندوق ورودی جیمیل بالاتر از ایمیل ها ظاهر می‌شوند. به صورتی طراحی شده است که شبیه یک ایمیل معمولی است، وقتی که بر روی آن کلیک کنید آگهی تبلیغاتی کامل پخش خواهد شد.

برای Gmail sponsored promotions ، تبلیغ کنندگان باید یک ” تبلیغ ” ( متنی ) و یک ” تبلیغ گسترش‌یافته ” ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از HTML سفارشی ایجاد شوند.

تبلیغات بر اساس هزینه هر کلیک شارژ می‌شوند. توجه داشته باشید که هر زمان که کسی تبلیغی را گسترش می‌دهد، کلیک روی آن حساب می‌شود . نه فقط وقتی از یک تبلیغ به وب سایت وارد می‌شوند . تبلیغ فقط برای اولین بار پرداخت خواهد شد . زمانی که یک کاربر روی وب سایت آن‌ها کلیک می‌کند  بار دیگر شارژ نمی‌شوند. شایان‌ذکر است که این آگهی‌ها تنها واجد شرایط هستند تا در حساب‌های جیمیل استاندارد ظاهر شوند. آنها در حسابهایی که بخشی از یک حساب کسب و کار پرداخت شده G Suite هستند نمایش داده نمی شوند.

برای تبلیغ کنندگان B2B , ارزشش را دارد که این را در ذهن داشته باشید چون شما تنها قادر خواهید بود به کاربران کسب‌وکار در حساب‌های Gmail شخصی خود دسترسی پیدا کنید.

شبکه نمایشی گوگل در حقیقت بسیار غول‌پیکر است. به منظور تولید بازده بهینه، تبلیغ کنندگان باید از گزینه‌های هدف‌گیری شده در حال توسعه استفاده کنند تا آن‌ها بتوانند تبلیغات گوگل خود را در مقابل مشتریان بالقوه به نمایش گذارند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.