۷ راه میانبر گوگل ادوردز برای صرفه جویی در وقت و ساده کردن کارها

۷ راه میانبر گوگل ادوردز برای صرفه جویی در وقت و ساده کردن کارها

فضای تبلیغات در گوگل مملو از اتفاقاتی است که منجر به اتلاف وقت می‌شود به همین خاطر، تصمیم داریم تا به ۷ راه میانبر جهت صرفه جوبی در وقت و ساده کردن کارها با استفاده از گوگل ادوردز اشاره نماییم.

بهینه سازی تبلیغات متنی، تحقیقات بر سر کلید واژه‌ها، مدیریت نرخ‌گذاری، گزارش دهی، بهینه سازی صفحات فرود و دیگر کارهای تبلیغات در گوگل که همگی بخش‌های مهمی از مدیریت جستجوهای هزینه شده (paid search) توسط شما هستند. با تمام این تفاسیر، اگر بخواهید بر سر تمامی این عناصر که چندان مهم نیستند وقت بگذارید، وقت بسیاری را باید بر سر آنها هزینه کنید.

من و لری کیم اخیرا وبیناری با موضوع «هفت میانبر گوگل ادوردز» برگزار کردیم که می‌تواند وقت زیادی برای شما صرفه جویی کنید و وضعیت تبلیغات در گوگل شما را ساده سازد. اینجا ما این هفت نکته عالی را نوشته‌ایم که با اتکا به آنها بتوانید نتایج مناسبی را در زمان کمتری به دست آورید.

۷٫ حذف دسته کلید واژه‌ها

لری ماه اخیر درباره این مورد که وقت زیادی را از کاربر می‌گیرد مطلب مفصلی نوشت؛ موردی که ظاهرا یک موضوع جهانی است و اینکه موردی است که کاملا غیر ضروری است. نیازی نیست که ده ها هزار یا حتی صد ها هزار کلید واژه در حساب خود داشته باشید.

7-S-G-A-S-1

 

لری ماه اخیر درباره این مورد که وقت زیادی را از کاربر می‌گیرد مطلب مفصلی نوشت؛ موردی که ظاهرا یک موضوع جهانی است و اینکه موردی است که کاملا غیر ضروری است. نیازی نیست که ده ها هزار یا حتی صد ها هزار کلید واژه در حساب خود داشته باشید.

سالیان پیش شما می‌بایست تضمین می‌کردید که از متغیرهای هر کلید واژه‌ نیز بازدید کننده دریافت می‌کنید؛ مواردی همچون اشتباهات تایپی، جمع‌ها، لهجه‌ها و دیگر موارد. با اینحال، گوگل تقریبا سال پیش گزینه «نوع دقیق واژه یا عبارت» را در گوگل ادوردز حذف کرد.

نگاهی به این حساب ساده بیاندازید: تنها ۱٫۲ درصد از کلید واژه‌های موجود در این حساب بازدید کننده دریافت می‌کنند!

7-S-G-A-S-2

کلید واژه‌هایی که از هیچ نمایشی برخوردار نبوده‌اند

تلاش برای حفظ و نگهداری یک حساب با بیش از ۹۸ درصد کلید واژه‌های بی مصرف کاری عاقلانه نیست. شما کار مدیریت کمپین و گزارش دهی را بسیار مشکل می‌کنید و وزن حساب خود را پایین می‌آورید. از شر تمامی کلی دواژه‌های بی مصرف و غیر ضروری خلاص شوید.

حتما بخوانید: آموزش حذف کلمات غیرمربوط سرچ شده در کمپین تبلیغات گوگل

۶٫ حذف کردن تبلیغات بی مصرف

چرا یک تبلیغ کننده در حسابش باید نزدیک به ۷۰۰۰ تبلیغ داشته باشد؟

من نظری ندارم، اما این همان چیزی است که ما در یک حساب شاهد آن بودیم. با نگاهی به پیرامون، به نظر می‌رسد که این موضوع همه گیر است. اینکه تبلیغ کنندگان حجم بالایی از تبلیغات را دارند که تولیدشان نکرده‌اند و همین باعث کاهش بهره‌وری حسابشان می‌شود.

شما به این موارد نیازی ندارید. در این حساب مشخص، ۱ درصد مهم تبلیغات ۹۹٫۵ درصد از بازدیدها را از آن خود می‌کنند!

7-S-G-A-S-3

چرا می‌خواهید تمامی این تبلیغات غیر کاربردی را در حساب خود حفظ کنید؟ این کار باعث پیچیده تر شدن حساب کاری شما می‌شود و بیشتر از اینکه کارآمد باشند، شما را سردرگم و عصبی می‌کنند. ادوردز بیشتر یک بازی کیفیتی است تا حجمی؛ در حقیقت، شما می‌بایست برای موفقیت تبلیغات در گوگل خود تنها یک تبلیغ عالی را نزد خود نگه دارید.

به جای تلاش برای اینکه برای تک تک سلیقه ها یک برگه رو کنید و هزاران تبلیغ را پیش خود داشته باشید، در عوض از گزینه Dynamic Keyword Insertion استفاده کنید. DKI کلمات ویژه‌ای در تبلیغ شما را با واژه‌هایی که دقیقا با آنها همخوانی دارند و در نتایج جستجو دیده می‌شوند، جایگزین می‌کنند. حال می‌پرسید کارکرد این سیستم چگونه است؟ نگاهی به این مطالعه بیاندازید که در آن نوشته شده است که CTR 45 درصد افزایش داشته است و نرخ تبدیل ۲۲۸ درصد، همگی اینها بخاطر بکارگیری DKI.

۵٫ حذف کردن صفحات فرود بی مصرف

به همان شیوه‌ای که کلی واژه‌ها و تبلیغات بی مصرف و زمان شما را تلف می‌کنند، صفحات فرود بی خاصیت نیز وقت شما را می‌گیرند. هر گونه بهبود در رتبه کیفیت، در نتیجه افزایش حجم صفحات فرود شما ، در بهترین حالت چیز ناچیزی است، و اگر بخواهیم فاکتور زمان برای تهیه این صفحات را در نظر بگیریم، می‌توانیم ادعا کنیم که هیچ تاثیری مثبتی در نتیجه نخواهد داشت.

حتما بخوانید: چگونگی ایجاد لندینگ پیج سفارشی

مفهوم اشتباه رایج دیگر این است که داشتن صفحات فرود زیاد به افزایش تبدیل شما کمک خواهد کرد. با اینحال، ما دریافتیم که این مورد نیز حقیقت ندارد. بهتر است زمان را در آزمایش و بهینه کردن تنها چندین صفحه معدود فرود سرمایه گذاری کنید و سعی کنید آنها را تا جای ممکن عالی بسازید.

7-S-G-A-S-4

پس چگونه می‌توان تشخیص داد که صفحات فرود به خوبی می‌توانند تبدیل کنند؟ ما صدها حساب گوگل ادوردز را بررسی کرده‌ایم و متوجه شده‌ایم که بهترین صفحات فرود، در صنایع مختلف، در سطح ۱۱٫۴۵ درصد یا بیشتر بازدید کنندگان را تبدیل می‌کنند. ضریب تبدیل های تک رقمی، ارقامی میانگین هستند و هنوز جای بیشتری برای پیشرفت دارید.

از پیچیدگی حساب خود بکاهید و با ایجاد تغییرات معنی دار در صفحات فرود خود، به جای ساختن صدها نسخه از صفحات فرود، سعی کنید در زمان صرفه جویی کنید.

۴٫ چندان در گیر و دار صفحات فرود موبایلی نباشید

در طول چند سال گذشته، مردم بیشتر درگیر صفحات فرود موبایلی شده‌اند، حتی با وجود اینکه ضریب تبدیل بسیار پایین بوده است.

7-S-G-A-S-5

با اینحال، تبدیل‌های بسیاری اتفاق می‌افتد که کسب و کارها آنها را از موبایل‌ها دریافت نمی‌کنند. بهترین و بیشترین ضریب تبدیلی که مردم دریافت می‌کنند و قابل ردیابی نیست از طریق تماس تلفنی صورت می‌گیرد.

تماس تلفنی بهترین سر نخ موجود است! آنهم بر روی گوشی تلفن، نماینده شما می تواند بازدید کننده‌ها را متعاقد به جذب شدن به برند شما کند.

این نشان می‌دهد که چرا گزینه «با ما تماس بگیرید» بر روی تلفن می‌تواند سر نوشت بازی را تغییر دهد.

7-S-G-A-S-6

بطور میانگین، ضریب تبدیل موبایلی از صفحات فرود تنها در حدود ۳ درصد است؛ این بدان معنی است که ۹۷ درصد از مردم از طریق راههای دیگری تبدیل می‌شوند. این افراد که به سرنخ‌ها تبدیل می‌شوند، باز هم ضمانت فروش را برای ما به همراه نمی‌آورند. اینجا است که باید آنها را ردیابی کنید.

گزینه‌ی با ما تماس بگیرید این امکان را به بازدید کننده می‌دهد که بصورت آنی با یک فرد زنده تماس بگیرد؛ فاکتوری که سه برابر بیشتر از کلیک کردن بر روی وب سایت شما می‌تواند به جذب مشتری مفید باشد.

تنها کافی است لینک رفتن به صفحه فرود را با لینک تماس با شرکت شما عوض کنید.

۳٫ سعی کنید از شخصی سازهای تبلیغی استفاده کنید

بعضی اوقات شما نیاز به تبلیغات تکراری دارید، اما این موارد نیز ممکن است اتلاف وقت باشند.

فرض کنید رییس یا مشتری شما می خواهد شمارش معکوسی بر روی آیتمی داشته باشد از روزهای باقی مانده‌اش برای فروش. یا بدتر، آنها می‌خواهند تبلیغشان بصورت بسیار دقیقی در زمان آنی تعداد باقیمانده محصول مشخصی در انبار را نشان دهد. مدیریت کردن این تبلیغات مکرر بصورت دستی یک کابوس است.

شخصی سازهای تبلیغاتی را وارد ماجرا کنید!

کاری که این انجام می‌دهد این است که به شما اجازه می‌دهد قطعه‌ی کدی را که متصل به صفحه اطلاعاتی شما است را به محصول، برند یا پارامترهای دیگری در تبلیغ خود متصل کنید. پردازش خودکاری همچون این مورد می‌تواند بسیار در زمان صرفه جویی کند. همچنین می‌تواند سایت را کارآمد تر و تبلیغات را مرتبط تر سازد.

7-S-G-A-S-7

۲٫ از اسکریپت‌های گزارش‌دهی گوگل ادوردز استفاده کنید

گزارش‌دهی یکی از بزرگترین اتلاف کنندگان وقت تبلیغات در گوگل است، بخصوص اگر با بعضی موارد اشاره شده در بالا سر و کار داشته باشید. در وبنیار اخیر، ۲۰ درصد از مراجعه کنندگان اذعان داشتند که گزارش‌دهی و تحلیل بیشترین وقت را در تبلیغات در گوگل به خود اختصاص می‌دهد.

7-S-G-A-S-8

 

اسکریپت‌های گوگل ادوردز را وارد کنید. این قطعه‌های کد را می‌توان برای ایجاد گزارشهایی مشخص یا برای ویرایش‌های خودکار در حساب شما استفاده کرد.

7-S-G-A-S-9

اسکریپت‌ها به شما اجازه می‌دهند که تقریبا هر کاری را انجام دهید؛ کارهایی چون ردیابی رتبه‌های کیفیتی اخیر، ردیابی افزایش‌های شدید در هزینه، شناسایی کلیدواژه‌های کم تاثیر و دیگر موارد.

شاید کمی پیچیده به نظر برسد، اما قرار نیست اینطور باشد. ساده‌ترین راه برای کنترل کردن قدرت اسکریپت‌های گوگل ادوردز، در صورتی که خودتان کدنویسی نمی‌کنید، این است که کسی را برای انجام این کار استخدام کنید. اگر کسی را اطراف خود سراغ ندارید، از صفحات و فروم‌های اسکریپت ادوردز گوگل استفاده کنید.

افراد علاقمند بسیاری وجود دارد که همه نوع اسکپریتی برای هر مصرفی می‌سازند که می‌توان به راحتی آنها را پیدا کرد.

از ابزارها و اتوماسیون کمک بگیرید

بهترین شیوه برای متوقف کردن اتلاف وقت در تبلیغات در گوگل این است که از ابزارها و پلت فرم‌ها کمک بگیرید تا به شما در مدیریت کردن بهتر حساب شما کمک کنند.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.