7 استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی (2023)

هوش مصنوعی چه تاثیری بر آینده سئو خواهد داشت….

هوش مصنوعی دیگر محدود به داستان های علمی تخیلی نیست و از توانایی های هوش مصنوعی محاوره ای مانند الکسا و سیری فراتر رفته است. در واقع، ابزارهای هوش مصنوعی اکنون مرز هر صنعت دیجیتال از جمله سئو هستند. همانطور که نوشتن AI و هوش مصنوعی شتاب بیشتری می گیرند، ضروری است که تاثیر آنها بر آینده سئو و کپی رایتینگ در نظر گرفته شود. نوشتن AI، هوش مصنوعی (AI) و مدل‌های زبان بزرگ (LLM) با پلتفرم‌هایی مانند  ChatGPT در حال حاضر در بین SEO و کپی‌رایترها مورد توجه قرار گرفته‌اند. این فناوری بسیار سریع در حال پیشرفت است، بنابراین انفجاری در تعداد نویسندگان محتوای هوش مصنوعی و تولید محتوا در آینده رخ خواهد داد. و در همان زمان، فناوری‌های جدید ممکن است نتایج کلاسیک SERP را که دسته‌ای از پیوندها را نشان می‌دهند، به چالش بکشند، زمانی که کاربران به دنبال پاسخ‌های کوتاه واقعی هستند.

 

این چه تاثیری بر آینده بهینه سازی موتورهای جستجو خواهد داشت؟

هنگام بررسی این موضوع باید به چند سؤال توجه کرد:

آیا سئو یک رشته بازاریابی مرتبط در آینده خواهد بود؟

آیا پاسخ ها مستقیماً در موتورهای جستجو ارائه می شوند بدون اینکه کاربران نیازی به رفتن به صفحات پشت سر داشته باشند؟

آیا تولید محتوا در نتیجه به عنوان یک استراتژی موثر سئو از بین خواهد رفت؟

بیایید با تغییراتی که در سمت موتور جستجو خواهیم دید و اینکه چرا آینده ممکن است با ظهور هوش مصنوعی (حداقل برای سئوکاران) تاریک نباشد، شروع کنیم.

اگر برای رسیدن به نتیجه نهایی عجله دارید، در اینجا هفت استراتژی آینده سئو آورده شده است:

مخاطب خود را درک کنید؛

محتوای منحصر به فرد و داده های جدید ایجاد کنید که فقط تولید مجدد محتوا نیست

اثبات کنید “انسان” پشت محتواست

داده های ساخت یافته

روی تجربه و تعامل کاربر تمرکز کنید

تازگی و داده های زمان واقعی

اعتبار دامنه و پیوندهای بالاتر

 

آینده موتورهای جستجو پس از هوش مصنوعی

بیایید شروع کنیم تا ببینیم هوش مصنوعی چگونه نحوه کار موتورهای جستجو و الگوریتم های آنها را تغییر می دهد. آنها هوش مصنوعی بیشتری را در درک پرس و جوها و ارائه محتوای صحیح تعبیه می کنند. اما درک این نکته مهم است که همه جستجوها فقط برای دریافت 1 پاسخ نیستند. ممکن است گزینه های مختلفی را نیز مرور کند.

بطور مثال؛

هنگام جستجوی “دستور پخت کیک هویج” ممکن است دستور پخت بخواهم. اما ممکن است نوع خاصی را بخواهم حتی اگر آن را بیان نکرده باشم. من ممکن است یک دستور غذای گیاهی را ترجیح بدهم، یا حداقل می‌خواهم گزینه‌هایی را که نمی‌دانستم دنبالشان می‌گشتم به من ارائه شود.

و هنگامی که من “ژاکت زمستانی بلند” یا “کت زمستانی رالف لورن” را جستجو می کنم، ممکن است بخواهم چندین گزینه را نیز ببینم.

در بسیاری از موارد، پاسخ دادن به یک پرس و جو به روشی عالی می تواند به همان اندازه در مورد انتخاب مناسب UX/طراحی باشد.

گوگل قبلاً درک کرده است که تنوع گاهی بهترین پاسخ است، به جای یک نتیجه واحد (واقعی). و بسیاری از پرس و جوها در مورد یافتن چندین نتیجه برای مرور هستند. به همین دلیل است که هوش مصنوعی مولد به تنهایی نمی‌تواند با گوگل رقابت کند .این برای سئوکاران نیز مهم است. به عنوان مثال. هنگامی که محتوا ایجاد می کنید و می خواهید آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، ممکن است به صفحات موجود و عنوان و محتوای آنها نگاه کنید. این نشان می‌دهد که این نوع محتوایی است که Google می‌خواهد نمایش دهد و از یک طرف با پرس و جو و هدف کاربر مطابقت دارد. اما از سوی دیگر، برای رقابت باید چیز جدیدی (یا بهتر) ارائه دهید. اما آیا این بدان معناست که هوش مصنوعی موتورهای جستجو را به طور اساسی تغییر نخواهد داد؟ به طور خلاصه بله. گوگل، بینگ و موارد مشابه در حال حاضر از هوش مصنوعی استفاده می کنند. و از آنجایی که مدل درآمد اصلی گوگل مبتنی بر ارسال ترافیک به صفحات دیگر است، Big G همچنین به رابطی علاقه دارد که در آن مشاهده نتایج مختلف و کاوش بیشتر در منابع برای کاربر منطقی است. و حتی اگر یک موتور جستجوی جدید مانند NeevaAI این را فراهم می کند، گوگل همچنان در حدود 84 درصد از ترافیک جستجوی جهانی قرار دارد. و انتقال این میلیاردها جستجوی روزانه از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر زمان زیادی را برای شرکت کنندگان در این انحصار تقریباً انحصاری می گیرد. مردم مخلوق عادت هستند.

 

7 استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی (2023)

NeevaAI یک موتور جستجوی گوگل است که مدل های زبان را با نتایج جستجوی کلاسیک ترکیب می کند

و ظهور هوش مصنوعی حتی ممکن است به نفع گوگل باشد. انفجار محتوا از سوی سازندگان و شرکت‌ها به ظرفیت سرور، خزنده‌ها، تجزیه و تحلیل محتوا و الگوریتم‌های پیشرفته‌تر برای مرتب‌سازی محتوای معنادار و یافتن بهترین نتایج نیاز دارد.

 

بنابراین، هوش مصنوعی برای سئوکاران چه معنایی دارد؟

برای شروع، به این معنی است که سئو پیچیده تر و رقابتی تر می شود.

با وجود هوش مصنوعی که قادر است حجم زیادی از محتوا را به سرعت و ارزان تولید کند، ممکن است رقابت بیشتری برای رتبه بندی جستجو وجود داشته باشد.

در این مورد دو زاویه متفاوت وجود دارد.

الف) محتوایی ایجاد کنید که برای نتایج جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی بهینه شده باشد

این بدان معنی است که شما باید محتوایی ایجاد کنید که پاسخ واقعی به سوالات ارائه دهد.

این می‌تواند به صورت پرسش‌های متداول، راهنماهای نحوه انجام، و محتوای دیگری باشد که پاسخ‌های واضح و مختصر را ارائه می‌دهد.

ب) رقابت در کیفیت به جای کمیت

در عصر هوش مصنوعی، سئوکاران باید بر تولید محتوایی با کیفیت بالا تمرکز کنند.

این چیز جدیدی نیست، زیرا دستورالعمل های Google قبلاً بر این موضوع تمرکز کرده اند.

اما آنچه کیفیت بالا را تعریف می کند تغییر خواهد کرد.

 

7 استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی

 

مخاطبان خود را درک کنید

سئوکاران باید بر تولید محتوای مرتبط با مخاطب هدف خود تمرکز کنند. این بدان معناست که محتوا باید به جای محتوای عمومی، متناسب با علایق و نیازهای مخاطبان هدف باشد، زیرا الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند محتوای نامربوط به پرس و جوی جستجوی کاربر و شخصیت او را شناسایی کنند. موتورهای جستجو (همانطور که قبلاً انجام می دادند) متوجه می شوند که مخاطبان آنها بر اساس تجزیه و تحلیل کلان داده ها چه کسانی هستند و نتایج جستجوی متفاوتی را ارائه می دهند. یک شخص خصوصی یا یک پیمانکار حرفه ای ساختمان نتایج یکسانی را هنگام جستجو برای “افزودن خانه” نمی بیند. با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهبود یافته، آنها فقط در این کار بهتر خواهند شد. شما هم همینطور.

 

محتوای منحصر به فرد و داده های جدید ایجاد کنید که فقط تولید مجدد محتوا نیست

برای متمایز شدن در دریایی از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در آینده، سئوکاران باید به جای کپی صرف از مطالب موجود، بیشتر بر محتوای متمایز و اصلی تمرکز کنند. این را می توان با توسعه محتوای پژوهش محور، مانند نظرسنجی ها، مطالعات موردی، و مقالات پژوهشی اصلی، ارائه داده ها و اطلاعات جدید و منحصر به فرد انجام داد. این امر به تمایز محتوا از رقبا و جلب توجه موتورهای جستجو و کاربران، بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو و افزایش دید کمک می کند. این نیز محتوایی است که یک هوش مصنوعی به تنهایی قادر به ایجاد آن نیست.

 

اثبات “انسان” در پشت محتوا

در عصر هوش مصنوعی، مهم است که نشان دهیم افراد واقعی، به جای الگوریتم‌ها یا ماشین‌ها، پشت محتوا هستند. این امر به ویژه زمانی مهم است که محتوا با احساسات یا تجربیات شخصی سروکار دارد، زیرا کاربران ممکن است بخواهند با افراد واقعی که می توانند با احساسات و موقعیت های آنها ارتباط برقرار کنند ارتباط برقرار کنند. حتی اگر هوش مصنوعی قادر به شبیه سازی یک نویسنده انسان (و حتی بهتر بودن) باشد، مردم تعامل واقعی انسانی را ترجیح می دهند. ارائه مدرکی مبنی بر وجود سازندگان انسانی در پشت محتوا، از جمله از طریق بیوگرافی نویسنده یا نمایه های شخصی، می تواند به ایجاد اعتماد و اعتبار نزد کاربران کمک کند. من حتی دیدم که کسی بحث می‌کند که آیا #noAIinvolved یا #chatgptfree در آینده می‌تواند به یک ترند در پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا موارد مشابه تبدیل شود، درست مانند بسیاری از افراد برای قرار دادن #nofilter روی یک عکس اینستاگرام که با فیلتر/نرم‌افزار بهینه‌سازی شده برای بهتر جلوه دادن بهبود نیافته است.

 

داده های ساخت یافته

استفاده از داده های ساخت یافته برای بهبود دید و رتبه بندی محتوا در موتورهای جستجو مهم است. داده های ساختاریافته یک قالب استاندارد برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و محتوای آن است که درک و فهرست بندی محتوا را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند. با استفاده از داده های ساختاریافته، سئوکاران می توانند به بهبود نحوه نمایش محتوای آنها در نتایج جستجو کمک کنند و آن را برای کاربران جذاب تر و مرتبط تر کنند. استفاده از داده های ساختاریافته همچنین می تواند به بهبود عملکرد محتوا در جستجوی صوتی کمک کند، زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهد محتوا را درک کرده و آن را به روشی طبیعی و کاربرپسندتر ارائه دهند.یک استدلال مخالف این دیدگاه این است که الگوریتم‌های موتورهای جستجو با الگوریتم‌های در حال بهبود آنقدر پیشرفته خواهند بود که محتوا برای درک و فهرست‌بندی اطلاعات لازم نیست به روشی خاص سازماندهی شود. درست همانطور که اهمیت سئو فنی در طول سال ها تا حدودی کاهش یافته است، اهمیت ایجاد محتوای با کیفیت بالا نیز افزایش یافته است.

7 استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی (2023)

نمونه ای از کد نوشتن ChatGPT

 

روی تجربه و تعامل کاربر تمرکز کنید

با محتوای رقابتی بیشتر و بیشتر، در جایی که محتوای واقعی به تلاش کمتری نیاز دارد، برای SEO کارها مهم است که بر ایجاد محتوایی تمرکز کنند که تجربه ای مثبت و جذاب برای کاربران فراهم کند. نه تنها باید به خوبی نوشته شود، درک آن آسان و از نظر بصری جذاب باشد، بلکه باید آن را برای تشویق تعامل کاربر طراحی کند. به عنوان مثال، جستجوی «افزودن خانه» را می‌توان با یک ماشین حساب تعاملی که به کاربران کمک می‌کند هزینه اضافه کردن به خانه‌شان را تخمین بزنند، افزایش داد.ایجاد این نوع محتوا به تلاش بیشتری نیاز دارد و احتمال کمتری دارد که توسط محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تکرار شود و به آن مزیت رقابتی بدهد. اگرچه ChatGPT می تواند کد تولید کند، اما نمی تواند چیزی شبیه به ماشین حساب قیمت ایجاد کند، زیرا به داده های لازم برای محاسبه قیمت ها نیاز دارد. با این حال، فرآیند ایجاد چنین ماشین حسابی را بسیار ساده تر از قبل می کند. نمونه‌های دیگری از محتوای تعاملی می‌تواند شامل نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها، نظرات کاربران و سایر عناصر مفید و مرتبط با عبارت جستجوی کاربر باشد. و نشانه‌هایی به خزنده‌های وب نشان می‌دهد که این فقط محتوای ساده و خودکار با هوش مصنوعی نیست. سئوکاران برای مدت طولانی می دانند که ویژگی هایی مانند نظرات کاربران می تواند به گوگل نشان دهد که محتوا به روز است و کاربران با آن درگیر هستند.

 

تازگی و داده های زمان واقعی

از آنجایی که یکی از محدودیت‌های مدل‌های مولد فعلی، داده‌هایی است که آموزش داده می‌شوند، محتوایی که حاوی داده‌های جدیدتر است، برجسته می‌شود. به عنوان مثال، اگر به دنبال آخرین اخبار در مورد یک موضوع خاص هستید، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به احتمال زیاد نمی تواند به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. در این مورد، سئوکاران باید بر ایجاد محتوایی تمرکز کنند که به طور منظم با داده های تازه به روز می شود. این را می توان با ایجاد محتوایی که با آخرین اخبار به روز می شود یا با ایجاد محتوایی که بر اساس داده های زمان واقعی مانند قیمت سهام یا پیش بینی آب و هوا است انجام شود. این یک روش جدید سئو نیست (ما بخشی از آن را به عنوان سئو برنامه‌ای می‌شناسیم) اما در آینده جذابیت بیشتری خواهد داشت.

7 استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی (2023)

صفحات توماس کوکس با داده های آب و هوا رتبه خوبی دارند.

با انجام این کار، سئوکاران می توانند اطمینان حاصل کنند که محتوای آنها بیشتر از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی رتبه بندی می شود.

 

اعتبار دامنه و پیوندهای بالاتر

علاوه بر ایجاد محتوای باکیفیت، مهم است که سئوکاران بیشتر بر ایجاد اعتبار دامنه خود و کسب لینک های با کیفیت از سایر وب سایت های معتبر تمرکز کنند. از آنجایی که میزان محتوای موجود به سرعت در حال افزایش است، گوگل و سایر موتورهای جستجو باید بیشتر به اعتبار دامنه و سیگنال های رتبه بندی خارجی برای تعیین اینکه کدام محتوا باید اولویت بندی شود، تکیه کنند. این بدان معنی است که سئوکاران باید بیشتر بر ایجاد روابط با سایر وب سایت ها و کسب لینک از آنها تمرکز کنند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

فاطمه حافظ نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.