۷ روش حل مشکلات کمپین‌های تبلیغات گوگل ادوردز

۷ روش برای پیدا کردن و حل مشکلات پیش آمده برای کمپین‌های تبلیغات گوگل ادوردز

حل مشکلات پیش آمده برای کمپین‌های تبلیغات گوگل ادوردز

ما دوست داریم اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم که با هزینه کم کلیک‌های بیشتری از گوگل بگیرید، بازدیدکننده‌های بیشتری را به خریدار تبدیل کنید، و کسب و کار آنلاین خود را بیش از پیش اثرگذار کنید. در این خلاصه ویرایش شده، نویسندگان توضیح می‌دهند که چگونه تشخیص دهیم آیا کمپین‌های تبلیغات در گوگل ادوردز ما واقعا اثرگذار هستند یا نه و اینکه برای بهبود نتایج آن چه کارهایی باید انجام دهیم.

 

اگر مدت زمانی‌ست که کمپین‌های گوگل ادوردز را تجربه کرده‌اید، استفاده از تمام پتانسیل آن ایده‌ی خوبی می تواند باشد. اینجا ما نکاتی را برای شما بازگو می‌کنید که با دنبال کردن آنها بتوانید سریع مشکلات پیش آمده بر سر راه کمپین شما را شناسایی کنید:

حساب خود را به درستی ساختار بندی کنید

از فعال کردن bird’s eye view در حساب گوگل ادوردز خود شروع کنید.

قانون ۸۰/۲۰ را به خاطر دارید؟ به دنبال ۲۰ درصد از مشکلاتی بگردید که منجر به ۸۰ درصد از ناکارآمدی کمپین شما یا ضرر نقدی شده‌اند؛ و زمانی که توانستید این مشکل را حل کنید در واقع ۸۰ درصد از مشکلات خود را برطرف نموده‌اید.

اینجا مواردی را می‌گوییم که به احتمال زیاد مشکلات شما در آنها نهفته باشند

شاید گروههای تبلیغی کافی ندارید. کلید موفقیت page-per-click این است که تبلیغات درست را به آدم‌های درست نشان دهید. اگر یک کمپین تنها شامل یک گروه تبلیغی است، پس هرکدام از اهداف بالقوه شما همان تبلیغات مشابه را جدا از کلید واژه‌ای که به دنبال آن گشته‌اند را مشاهده می‌کنند. این CTR بالایی برای شما خواهد داشت. هر کدام از تم‌های شما می‌بایست گروه تبلیغی مختص به خود را داشته باشید و تبلیغات را بصورت ویژه‌ای مرتبط با هر کلیدواژه طراحی کنید.

تعداد کلیدواژه‌ای استفاده شده در هر گروه: کمی عمیق‌تر نگاه کنید و ببینید چند کلیدواژه را در هر گروه استفاده کرده‌اید. از نظر ایده‌آل شما نباید بیشتر از ۲۰ کلمه در هر گروه تبلیغی از کلمات کلیدی استفاده کنید. اگر از این مقدار بیشتر استفاده کرده‌اید، گروههای تبلیغی جدیدی بسازید و کلمات کلیدی خود را به مجموعه‌های متمرکزی تقسیم کنید.

تعداد تبلیغات در هر گروه. اگر بیشتر گروههای شما حاوی تنها یک تبلیغ هستند، سخت در اشتباهید. شما با این کار فرصت‌های با ارزشی را برای پیدا کردن تبلیغات جدید و موثر از دست می‌دهید. برای هر گروه تبلیغی بهتر است از دو یا سه تبلیغ استفاده کنیم.

دستگاه مناسب برای نمایش دادن تبلیغ را انتخاب کنید

گوگل دیگر به شما این گزینه را ارائه نمی‌کند که گروههای تبلیغاتی را بطور ویژه‌ای برای کاربران موبایل بسازید. با اینحال، شما اعدادی را می‌بینید که به شما در فهم این مورد کمک خواهد کرد که تبلیغ خود را به مخاطبان موبایلی نمایش دهید یا نه.

اگر تعداد دفعات دیده شدن، کلیک‌ها و جذب مخاطب برای کاربران موبایلی بسیار پایین است، بدان معنی است که نسخه موبایلی سایت شما فعالیت درستی ندارد. به روز کردن سایت خود برای کاربران موبایل می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر جذب مخاطب شما شود. اما قبل از انجام هر کاری، در ابتدا به نتایج خود نگاه کنید و محاسبات لازم را انجام دهید.

بهترین شبکه‌های مرتبط با کار خود را بشناسید

درست همچون هدف‌گیری کاربران موبایلی، شما کنترل زیادی بر این قضیه ندارید که کدام شبکه گوگلی برای نمایش تبلیغ شما مناسب‌تر است. شما می‌بایست کمپین‌های شبکه جستجو و شبکه نمایش خود را جدا قرار دهید، اما هدف‌گیری شرکای جستجوی گوگل به دو گزینه ON و OFF محدود است. ارقام شبکه شریک جستجوی خود را بررسی کنید. اگر مناسب هستند، به فکر افزایش نرخ قیمت پایه خود بر روی تخته باشید. اگر ضعیف عمل می‌کنند، عاقلانه است که کاملا از شبکه شرکای جستجو بیرون بیایید.

موارد کمپین‌های تبلیغات گوگل ادوردز در جای مناسب خود قرار دهید

نکته: تا زمانی که استاد تبلیغات کپی نشده‌اید، هیچ چیز سریعتر از قرار دادن مناسب تبلیغات در صفحه ضریب کلیک تبلیغات شما را بالا نخواهد بود، بخصوص زمانی که از سمت راست صفحه به نواحی ویژه و مرکز پرش می‌کنید. به همین خاطر است که معیار «موقعیت میانه» در گزارش کمپین شما می‌تواند به شدت مفید و مثمر ثمر واقع شود. گزارش «Top vs. Other» این داده را به شما خواهد داد.

حتما بخوانید: چگونگی ایجاد لندینگ پیج سفارشی

بررسی کنید ببینید چه مواقعی تبلیغ شما در مقایسه با دیگر نقاط، همچون سمت راست، در بالای صفحه قرار می‌گیرد. نمی‌توان برای بهترین مکان نسخه‌ی مشخصی پیچید؛ شما می‌بایست آزمایش کنید و ببینید که چه مکانی به شما بهترین نرخ بازگشت سرمایه را خواهد داد. اما لیست‌بندی‌های ویزه در بالا به شما CTR بهتری خواهد داد – چیزی بیشتر از ۱۵ برابر نسبت به دیگر نقاط صفحه.

اگر شما در موقعیت یک یا دو قرار دارید، از قضا ممکن است ترافیک بسیار بالایی دریافت کنید. اگر از رتبه‌بندی پایینی برخوردارید، مثلا در نقطه‌ای که بازدید کننده باید برای دیدن شما صفحه را اسکرول کند، پس هنوز جا برای بهبود کارایی خود دارید.

چگونه تبلیغ خود را یک یا دو مرحله بالاتر می‌برید؟

جواب: نرخ پایه را افزایش دهید. اگر این کار به معنی تفات مابین قرار گرفتن در میان سه نتیجه ابتدایی است، همیشه حرکت بسیار سودبخشی خواهد بود.
قرار گرفتن در میان سه گزینه اول ۱۰۰ درصد اوقات برای هر کلیدواژه‌ای غیر ممکن خواهد بود. به دنبال مقدار حداقلی ۵۰ درصدی باشید، و رقمی چون ۸۰ درصد را به عنوان جایگاهی خوب و عالی برای خود در نظر بگیرید.

برای بهره‌وری بیشتر از کلمات نزدیک به هم استفاده کنید.

در استفاده از کلمات کلیدی دو تله متداول وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

  1. کلماتی بسیار عمومی و بسیار پر استفاده و
  2. کلماتی پر کاربرد

اگر زیاد بر کلمات عمومی تکیه کنید، بازدید از سایت شما به بسیاری جستجوهای نا مرتبط برخواهد گشت. و اینکه اگر گروههای تبلیغی خود را تنها با کلیدواژه‌های بسیار دقیق و مرتبط پر کنید، حجم بسیار بالایی از ترافیک را از دست خواهید داد.
نگاه دقیقی به گزارش ثبت شده از محل جستجوی خود داشته باشید. این گزارش به شما خواهد گفت که کدام یک از کلید واژه‌ها به جذب مخاطب بیشتر به شما کمک کرده است و اینکه موفقیت هر کدام از این کلید واژگان به چه میزان بوده است.

پیدا کردن تبلیغ مناسب با آزمون و خطا

یک گروه تبلیغی را پیدا کنید که حداقل دو تبلیغ را در خود داشته باشد و سپس بپرسید: تفاوت این دو تبلیغ در چیست؟ عنوان یکسان؟ پیشنهاد یکسان؟ کپی زمینه یکسان؟ تفاوت در چند کلمه؟ اگر چند ماهی است که تبلیغات خود را در یک گروه مشخص تبلیغی ارائه کرده‌اید، بهتر است تفاوت‌های عمده را به آزمون بگذارید نه جزئیات ناچیز را. شما باید به دنبال عناوین متفاوت، پیشنهادات متفاوت، و حتی آدرس صفحات متفاوت باشید.

صفحات فرودی که بازدید کننده را به مخاطب تبدیل می‌کند

هر تبلیغ را با صفحه فرودی که به آن منتقل می‌شود مقایسه کنید. آیا این دو با هم سازگارند؟ آیا صفحه فرود بصورت شفاف و واضحی متناسب با آن کلید واژه است؟ اگر در تبلیغ شما پیشنهاد اطلاعات مشخص یا فرصت یا کادوی رایگانی را داده‌اید، آیا در صفحه فرود نیز همین موارد به وضوع در محتوا دیده می‌شود؟ آیا دکمه ترغیب به عمل مشخصی وجود دارد؟ اگر نه، نرخ مخاطب گیری شما بسیار پایین خواهد بود.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of Farahnaz omanian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *