7 عادت سئو کاران موفق چیست ؟

7 عادت سئو کاران موفق چیست ؟

در این فیلم می‌ خواهیم هفت عادت سئو کاران موفق را از سری آموزش های بهینه سازی وبسایت ، به شما یاد دهیم. معتقدیم که برای حرفه ‌ای شدن عادت شماره ۶ بسیار مهم است، پس حتما این فیلم را تا آخر تماشا کنید و هیچ بخشی از آن را از دست ندهید.

مقاله مرتبط: سئو چیست و 3 اصل اولیه برای موفقیت در سئو

ویدیوی 7 عادت سئو کاران موفق

همانطور که مشاهده کردید، این فیلم به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی تهیه گردیده است. همچنین متن کامل فیلم را در زیر میتوانید مطالعه کنید:

1- دارا بودن یک ذهن فعال برای سئو کاران موفق

اولین عادتی که سئو کاران موفق دارند داشتن یک ذهن فعال است. شما نباید فقط به صورت تئوری مسائل را بررسی‌کنید، یعنی اینکه وقت زیادی را برای خواندن و یادگیری صرف کنید اما به صورت عملی هیچ کاری انجام ندهید. شما باید دانسته ‌های خود را اجرایی کنید تا نتایج آن را ببینید و می دانم که شاید این ایده برایتان دشوار به نظر برسد اما بسیار مهم است که شما درک صحیحی از دانسته های خود داشته باشید و اگر شما تازه کار هستید باید ۸۰ درصد زمان خود را صرف یادگیری اصول و ۲۰ درصد زمان را صرف اجرای آموزه های خود کنید.

پس از تکمیل یادگیری اصول باید ۸۰ درصد زمان را صرف اجرای آموزه ها و ۲۰ درصد را هم صرف مرور آموزش ‌های قبلی کنید. این نکته را به ذهنتان بسپارید، میزان دانسته های شما مهم نیست. همان طور که مایک تایسون می گوید همه برنامه ‌ای برای مبارزه دارند تا زمانیکه مشت می خورند. شما تا در شرایط سخت قرار نگیرید نه چیزی یاد می گیرید نه کاری می ‌توانید انجام دهید.

2- شروع اقدامات قبل از دانستن آن !!

دومین عادت سئو کاران موفق این است که قبل از اینکه بدانند می خواهند چه کاری انجام دهند، اقداماتشان را شروع می‌کنند.

ممکن است از نظر منطقی اشتباه به نظرتان برسد، اما این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می ‌توانید انجام دهید. برای اینکه ترافیک بیشتری در گوگل داشته باشید نیاز نیست که حتما یک فرد متخصص باشید. شما فقط باید از متوسط دانسته‌ های افراد بیشتر بدانید و اینکه کار را با اطلاعاتی که در ذهن دارید به صورت عملی انجام دهید.

حقیقت این است که تلاش برای تبدیل شدن به عضوی از ۱ درصد سئو کاران هدف خوبی است، اما هیچ ارتباطی با پول درآوردن از طریق سئو ندارد. سئو کار باهوش می داند سئو مهارتی است که باعث رشد می ‌شود. در نهایت، سئو یا افزایش ترافیک جستجو در گوگل مشابه چرخی است که باعث افزایش درآمد شرکت می ‌شود. به همین دلیل است که نباید خیلی نگران تخصص باشید. به صورت عملی کار کنید و روی به دست آوردن اهدافی که در ذهن دارید تمرکز کنید.

3- اطلاع کامل از اصول اولیه

سومین عادت و ویژگی سئو کاران موفق این است که اصول اولیه را کاملا می ‌دانند. اگر شما یک تازه‌ کار هستید باید مفاهیم اولیه سئو را یاد بگیرید. حتی اگر با تجربه هستید باید این مفاهیم را مرور و مطالعه کنید. این کار باعث تقویت دانسته‌ ها می ‌شود. در این مورد من سخنی از مایکل جردن را خیلی می ‌پسندم. او می گوید شما می توانید هشت ساعت در روز تمرین پرتاب توپ انجام دهید اما اگر تکنیک شما اشتباه باشد، شما در زمینه پرتاب اشتباه ماهر خواهید شد.

اگر شما اصول ابتدائی را بلد باشید در هر زمینه ‌ای موفق خواهید بود. پس همانند دیگر مهارت‌ ها شما باید اصول اولیه سئو را نیز یاد بگیرید. بگذارید چند مورد از اصولی که باید یاد بگیرید را بیان کنم. شماره یک، KPI ها و انالیتیک ‌ها و آنالیز است. در سئو باید بتوانید شاخص های عملکردی را آنالیز کنید و همچنین با KPI ها آشنا باشید. نگران نباشید نیازی نیست یک فرد تحصیل‌ کرده در زمینه آمار باشید. شما فقط باید بدانید که چه KPI و داده ‌ای مهم است و چگونه از  KPIها و تاریخ‌ ها برای رسیدن به هدف استفاده کنید. اولین ابزاری که باید یاد بگیرید نحوه کار کردن با گوگل آنالیتیک است و پس از آن باید کار کردن با گوگل سرچ کنسول را یاد بگیرید زیرا دارای بخش ‌هایی است که گوگل آنالیتیک ندارد. آخرین ابزاری که باید یاد بگیرید ابزار آنالیز بک لینک و ابزار مدیریت است. سه ابزار محبوب Ahrefs, majestic, Moz’s open site explorer است. دومین مهارتی که باید یاد بگیرید جستجوی کلمه کلیدی است. تعیین کلمه کلیدی صحیح از مهم‌ ترین مهارت های سئو است که باید یاد بگیرید. مهارت بعدی، آنالیز رقیبان است. یافتن کلمه کلیدی مناسب اولین گام است. شما باید با آنالیز رقیبان، اعتبار کلمه کلیدی خود را مشخص کنید.

4- بهینه سازی فنی

مهارت چهارم سئو کاران موفق بهینه سازی فنی است. مشکلات فنی می تواند تاثیر منفی زیادی در عملکرد سایت شما در گوگل بگذارد و به همین دلیل باید در یافتن و برطرف کردن آن ها ماهر شوید.

5- مهارت پیج لول

مهارت بعدی بهینه سازی پیج لِول است. شما باید با هنر بهینه سازی پیج اولیه آشنا باشید و بدانید که این پیج‌ ها باید در برگیرنده کلمه کلیدی باشند و تلاش کنید آن را در گوگل رتبه بندی کنید. این ها آسان ترین مهارت ‌های پایه سئو برای یادگیری است.

6- آگاهای از ساختار سایت

شماره شش ساختار سایت است. دانستن اینکه ساختار سایت چگونه باشد یکی از مهارت ‌های پایه سئو است. داشتن پیج با ساختار مناسب چند مزین دارد. اول اینکه به اسپایدر های موتور جستجو اجازه می ‌دهد پیج شما را راحت ‌تر بررسی کند. می تواند به بهبود تجربه مخاطب کمک کند. می ‌تواند تعداد بک لینک ‌های مورد نیاز برای رتبه بندی را کاهش دهد. شماره هفت مربوط به سرمایه‌ محتوایی است. احتمالا شنیده ‌اید که محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد و این درست است. محتوا یکی از اصلی‌ ترین عوامل موفق در سئو است. و یکی از مفاهیم پایه این است که چگونه برای یک محتوا کلمه کلیدی مناسبی ایجاد کنید. اگر قرار است فقط یک نکته از این فیلم یاد بگیرید این مورد را یاد بگیرید. برای ایجاد یک محتوای مناسب هیچ چیزی بهتر از مطالعه نیست. درباره بازاریابی، نوشتن و فروش محتوا تا آنجا که می توانید مطالعه کنید.

7- ایجاد رابطه سئو کاران موفق برای بهبود عملکرد سئو

مورد هفتم ایجاد رابطه و در دسترس بودن است. برای بهبود عملکرد سئو باید یاد بگیرید چگونه با مخاطب ارتباط برقرار کنید. بله برای موفقیت در سئو باید بتوانید با افراد  حقیقی ارتباط برقرار کنید. شاید این مورد برای شما سخت باشد مخصوصا اگر فردی اجتماعی نباشید، اما این کار ضرورت زیادی دارد. اگر فردی گوشه‌گیر باشید نمی ‌توانید در این زمینه خیلی پیشرفت کنید. اولین تاکتیکی که برای برقراری ارتباط آنلاین باید بدانید نحوه تبادل است. تبادل در زمینه های مختلفی مثل محتوا، پول و محصولات و غیره وجود  دارد بدون تبادل قطعا شما با شکست روبرو خواهید شد.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.