دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز با 8 راهکار وِیژه (بخش دوم)

تبدیل

در مقاله قبل در مورد 4 مورد از عملکردهای بهبود نرخ تبدیل در گوگل ادوردز صحبت کردیم. میتوانید موارد قبلی را در لینک زیر بخوانید:

حتما بخوانید: 8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز (بخش اول)

حال در این مقاله قصد داریم 4 مورد دیگر را نیز عنوان کنیم:

5- پیاده سازی بهترین نرخ کلیک نسبت به رتبه را تمرین کنید.

به گفته گوگل، “نرخ کلیک یک نسبت است که نشان می‌دهد اغلب افراد روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند.” بیشتر افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و صفحه اصلی شما را بازدید می‌کنند، به احتمال زیاد بیشتر افرادی هستند که شما آنها را به خریداران از خود تبدیل خواهید کرد. بنابراین بهبود نرخ تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز مهمتر از تنظیم چندین تبلیغ است.

اگر می‌خواهید تبلیغات کلیک خوری تنظیم کنید، مواردی وجود دارد که باید آنها را انجام دهید. بعضی از این موارد را به طور خلاصه با هم مرور می‌کنیم.

اول، بیایید به برخی از آمارها نگاه کنیم. اخیران تحقیقات مفیدی برای ارزیابی بازاریابی جستجو انجام شده است. طبق این تحقیقات، میانگین نرخ تبدیل برای شبکه‌های جستجو در سه ماهه سوم سال 2012، 5.63% بوده است.

طبق گفته یکی از منتقدین، در کسب و کارهای رقابتی همانند بازاریابی اینترنتی یا کاهش وزن، متوسط نرخ کلیک +5% است، به ویژه وقتی تبلیغات گوگل در رتبه‌های بالای جستجو ظاهر می‌شوند. د ر زیر آمار کلیک برای چهار حرفه مختلف رقابتی را نمایش می‌دهیم:

image022

طبق گزارش تأثیر اقتصادی گوگل، “کسب و کارها بطور متوسط برای بدست آوردن 2 دلار درآمد، یک دلار در تبلیغات گوگل ادوردز هزینه می‌کنند.” اما در صورت کم بودن میزان کلیک خود، چگونه می‌توان چنین نتیجه‌ای کسب کرد؟

حتما بخوانید: کی وردها و تغییرات جهت کاهش هزینه های هر کلیک در گوگل ادوردز

اگر شما بدانید که چه کاری انجام می‌دهید، می‌توانید از طریق تبلیغات در گوگل ادوردز درآمد بیشتری کسب کنید، اما شما باید بین تبلیغات در شبکه جستجو و شبکه نمایش تمایز ایجاد کنید. درک جامع و روشن از این تمایز به شما کمک می‌کند تا تبلیغات را با نیاز خود تطابق دهید و تبلیغاتی قانع کننده و کلیک پذیر را برای مخاطبان موردنظر خود ایجاد کنید.

image412

“شبکه جستجو” به پلت فرمی از تبلیغات گوگل اشاره می‌کند که آگهی‌های مبتنی بر متن را در بالای نتایج ارگانیک صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) نشان می‌دهد. از سوی دیگر شبکه نمایشی به تبلیغات مبتنی بر تصویر مانند بنرها اطلاق می‌شود.

مهم است بدانید که چه مواردی دو شبکه جستجو و نمایش را از یکدیگر متمایز می‌کند، زیرا نرخ کیک نسبت به رتبه در این دو شبکه متفاوت است و باید با استفاده از کد تبدیل و ابزار پیگیری تبدیل مورد آزمایش قرار گیرد.

 

بعضی از شیوه‌های بهبود نرخ کلیک نسبت به رتبه که باید برای کاهش هزینه تبدیل و افزایش فروش خود پیاده‌سازی کنید:

  • از حروف بزرگ در عنوان تبلیغات خود استفاده کنید: بجای استفاده از حروف کوچک، عنوان خود را با حروف بزرگ بنویسید و نرخ کلیک نسبت به رتبه خود را بهبود دهید. در تصویر زیر اعمال حروف بزرگ در عنوان تبلیغ را بوضوح می‌بینید:

image44

  • کانال جستجو در بازاریابی را مدنظر بگیرید: شما باید کلمات کلیدی مناسب را برای کسب بهترین نتایج انتخاب کنید. این سوأل را از خودتان بپرسید “مخاطبان خرید محصولات من، کجای سیکل خرید هستند؟”

image223

اگر مخاطبان هدف شما، محصول شما را می‌شناسند، نیازی نیست که کلمات کلیدی عمومی را انتخاب کنید که از ابتدای سیکل خرید شروع کنید تا مشتریان را با محصول خود آشنا کنید. بنابراین خیلی خوب است که کلمات کلیدی موردنظر خود را لیست کنید.

بعنوان مثال، اگر مخاطب هدف شما شامل عکاسانی است که بدنبال ابزار عکاسی جدید هستند، شما می‌توانید کلماتی را انتخاب کنید که مفهوم تجاری دارند مانند “خرید دوربین‌های دیجیتال” یا “مکانی برای خرید دوربین دیجیتال فیلمبرداری”.

در تصویر زیر Lime Ricki، نرخ کلیک روی تبلیغات گوگل ادوردز خود را تا بیش از 23 برابر افزایش داد و نرخ تبدیل را چهار برابر کرد.

image122

همچنین برای سایت QZZR، در اولین ماه ترافیک سایت و تعداد ثبت نامها بالای 90% افزایش یافت.

image301

شما می‌توانید چنین نتایجی را با اتخاذ بهترین شیوه‌های تبدیل نرخ کلیک بدست آورید. شیوه‌هایی از قبیل هزینه بر روی کلمات کلیدی برند که هدف تجاری شما و جذب مخاطبان مناسب را برایتان به ارمغان می‌آورد.

CTR شما می‌تواند تنها با کمی تغییر در تبلیغات شما، عنوان و مکان آگهی بهبود یابد. بطور خلاصه مواردی که بر روی CTR تأثیر می‌گذارند بطور مستقیم به تبلیغ شما متصل می‌شوند، در حالی که تبدیلها به لندینگ پیج لینک می‌شوند.

  • مراقب موقعیت تبلیغات خود باشید: افراد روی تبلیغات گوگل بدون توجه به موقعیت آنها کلیک می‌کنند اما وقتی تبلیغات شما در موقعیتی برتر قرار می‌گیرد، شما نرخ کلیک بیشتری بر روی تبلیغات خود دریافت می‌کنید.

برای کلمات کلیدی با بازخورد تجاری بالا، بیشتر از 2/3 کلیکها به نتایجی مفید در نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز می‌انجامد.

اگر کلمات کلیدی برند شما دارای حجم جستجوی مناسبی هستند، شما ممکن است بخواهید کمپین تبلیغات گوگل ادوردز را برای این کلمات ایجاد کنید.

طبق تصویر زیر، اولین تبلیغات جستجو نرخ کلیک را به 36.40% افزایش می‌دهد، در حالی که یک آگهی جستجو در بالای آن نرخ تبدیل 19.50% را تولید می‌کند.

image18

طبیعتاً افرادی که بدنبال کلمات کلیدی برند شما هستند (بعنوان مثال “ابزار سئو moz”) آماده خرید هستند یا حداقل نرم افزار شما را تست می‌کنند. کلمات کلیدی غیر برند، تا زمانی که هدفگیری بالا و مناسبی داشته باشند، باعث افزایش نرخ کلیک خواهند شد.

image092

طبق گزارشات 64.6 درصد از کلیکها برای جستجوی کلمات کلیدی با قصد تجاری بالا صورت می‌گیرد.

image033

وقتی تبلیغات شما در جایگاه مناسبی قرار دارد به شواهد و اما و اگرها توجه نکنید. شما باید تبلیغات خود را آزمایش کنید و تبدیلهای تبلیغ را ردیابی کنید تا زمان کمتری برای ارزیابی ROI کمپین‌هایتان صرف کنید.

فرکانس تبلیغات (تکرار نمایش تبلیغات) بسیار اهمیت دارد. اغلب افرادی که تبلیغات گوگل را می‌بینند، به احتمال زیاد روی آن کلیک خواهند کرد. مطالعه روی ارتباط بین موقعیت و عملکرد تبلیغات در گوگل نشان می‌دهد که تبلیغاتی که 5 بار یا بیشتر نمایش داده می‌شوند 12 تا 14 برابر مؤثرتر از تبلیغاتی هستند که کمتر نمایش داده می‌شوند.

  • انواع تطابق کلمات کلیدی را آزمایش کنید: هنگامی که انواع مختلف تطابق در کلمات کلیدی را آزمایش می‌کنید، نرخ کلیک (CTR) تبلیغ شما بهبود می‌یابد. بعنوان مثال کلمات کلیدی کاملا مشابه و عبارت مطابق با کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهند تا تبلیغات شما در موقعیتی قرار بگیرند که رتبه بندی شوند.

 

image053

با استفاده از کلمات کلیدی عریض، شما با افراد بیشتری که عبارات و کلمات کلیدی کاملا مشابه را سرچ می‌کنند، برخورد خواهید داشت. با این وجود، نرخ کلیک شما پایین خواهد بود، زیرا کیفیت تبلیغات (همانطور که مربوط به کلمات کلیدی است) با اهداف دقیق کاربر ارتباطی نزدیکی ندارند. چرا که کاربر به احتمال کلمه‌ای را سرچ می‌کند که با تبلیغ شما همخوانی ندارد ولی تبلیغ شما برای او نمایش داده می‌شود.

بهترین روش این است که انواع مختلف کلمات کلیدی را مورد آزمایش قرار دهید. در بین انواع کلمات کلیدی در کمپینهای تبلیغاتی خود تعادل برقرار کنید. این کار روشی مناسب برای افزایش درآمد خواهد بود.

image521

6- گروه‌بندی و سازماندهی کلمات کلیدی بطور کاملا مؤثر

سازماندهی کمپینهای تبلیغات گوگل ادوردز ممکن است کار دشواری بنظر برسد. اما اگر می‌خواهید شانس بدست آوردن نرخ تبدیل بهتر را برای خود افزایش دهید، این کار ضروری است.

بر همین اساس، دسته بندی کلمات کلیدی بدلایل زیادی در ردیابی تبدیل بسیار مهم است:

image10

در ادامه برخی از مواردی که می‌توانید بطور مؤثر کلمات کلیدی خود را دسته بندی و مرتب سازی کنید شرح داده‌ایم:

ساختار مؤثر: هنگام ایجاد کمپینهای تبلیغات گوگل خود، به یک ساختار مؤثر فکر کنید. اول و مهمتر از همه، کمپینهای تبلیغاتی شما دارای ویژگی‌های خاصی نظیر بودجه و استراتژی تخصیص بودجه (همچون هزینه هر تبدیل) هستند که می‌توانید آنها را مرتب کنید.

این کمپین می‌تواند توسط تبلیغاتی که روی شبکه جستجو یا نمایش اجرا می‌شوند، ردیابی شود.

خوب، گروه‌بندی تبلیغات به چه صورت است؟ گروه‌ها را بعنوان ظروفی برای کمپینهای خود در نظر بگیرید. به عبارت دیگر، کمپینهای شما باید در گروه‌هایی آماده برای راه اندازی، سازماندهی و ذخیره شوند. گروه تبلیغاتی، تبلیغات و کلمات کلیدی مرتبط با آن را مدیریت می‌کند.

 

image431

کلمات کلیدی که در هر گروه آگهی، سازماندهی می‌شوند باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و تبلیغات نیز باید با کلمات کلیدی مرتبط باشند. در نهایت باید بین لندینگ پیج و هر دو تبلیغ و کلمات کلیدی که هدف قرار می‌دهید، هماهنگی وجود داشته باشد. این امر باعث می‌شود پیگیری تبدیل آسانتر و مرتبط با انواع تبدیل براساس عبارات کلیدی باشد.

با این حال، برای پیگیری مؤثر نتایج خود، بهتر است حسابهای کاربری خود را در کمپینهای جداگانه سازماندهی کنید، این روش برای مبتدیان تبلیغات در گوگل ادوردز بسیار مفید است.

هدف گروه‌های تبلیغاتی کوچک: اطمینان حاصل کنید که گروه‌های تبلیغاتی شما کوچک و متمرکز هستند.

هر یک از گروه‌های تبلیغاتی شما باید روی یک محصول، آفر، مدل یا سرویس خاص متمرکز باشد. بعنوان مثال یک گروه تبلیغاتی برای آموزش وبینار شما.  کسب و کارها برای انتخاب یک گروه تبلیغاتی یا یک کمپین جدید، به سادگی سیستمی اثبات شده ارائه می‌دهند:

 

image163

در گروه‌های تبلیغاتی کوچک به احتمال زیاد به یک لیست کلمات کلیدی مناسب در ردیابی تبدیل برای هر گروه خواهیم رسید.

این امر به نوبه خود باعث می‌شود تا توسعه درست تبلیغ در هر گروه آگهی به همان اندازه که روی کانال جستجو تمرکزمی‌کنید، راحت باشد. پیگیری نتایج جستجو در گروه تبلیغاتی کوچک در مقایسه با گروه تبلیغاتی بزرگ ساده‌تر است. با این وجود، اطمینان حاصل کنید که حداقل 4 آگهی در هر گروه تبلیغاتی داشته باشید.

به همین دلیل بسیار مهم است که گروه‌های تبلیغاتی که بر روی یک محصول خاص یا لیستی از کلمات کلیدی تمرکز کرده‌اند را ایجاد کنید، این امر باعث می‌شود CTR افزایش یابد و براحتی می‌توانید عملکرد کلمات کلیدی و سایر معیارها را پیگیری کنید.

در تصویر زیر نمونه‌ای از یک گروه تبلیغاتی کوچک که بر روی تعدادی کلمات کلیدی متمرکز شده است را به تصویر کشیده‌ایم:

image142

آزمایش تغییرات در آگهی‌های مختلف: مهم است که هنگام راه اندازی گروه تبلیغاتی، به تفاوتهای میان تبلیغات گوگل توجه کنیم و آنها را در گروه‌های متمایز دسته‌بندی کنیم.

چنین دسته بندی باعث می‌شود تا براحتی بتوانید تبلیغات و تبدیلها را پیگیری کنید.

البته اگر می‌خواهید تبدیلهایتان را مشاهده کنید، می‌توانید بسادگی روی برگه Conversions در تب ابزار تجزیه و تحلیل (tools and analysis) در داشبور حساب کاربری تبلیغات گوگل ادوردز خود کلیک کنید.

image203

7- بررسی کلمات کلیدی منفی

هربار که شما یک تبلیغات گوگل را در شبکه جستجو اجرا می‌کنید، باید بدانید که اکثر پرس وجوهای جستجو با آفر و محصولی که ارائه می‌دهید مرتبط نیستند. کلمات کلیدی منفی، برخی از شرایط جستجو نمایش را برای تبلیغات شما محدود می‌کند تا تبلیغات شما در شرایط نابجا و نادرست نمایش داده نشوند. این روش، راهی هوشمندانه برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز شماست و به حل این چالش کمک می‌کند.

حتما بخوانید: آموزش حذف کلمات غیرمربوط سرچ شده در کمپین تبلیغات گوگل

متخصصین اورژانس ERS کلمات کلیدی منفی را در کمپینهای تبلیغات گوگل ادوردز خود مدنظرقرار دادند و ظرف سه ماه بازدید و سرعت مراجعه مشتریان به حدی زیاد شد که مجبور بودند تبلیغات در حال اجرای خود را متوقف کنند.

image392

مطالعات متعددی نشان می‌دهد که استفاده از کلمات کلیدی منفی در واقع یک گام هوشمند برای افزایش نرخ تبدیل و افزایش درآمد است. این یک نوع تبدیل منحصر بفرد است.

Conversion

بعنوان مثال اگر در حال فروش کفش نایک هستید، تمایل دارید بازدیدکنندگان را به کلیک روی تبلیغات خود و بازدید از صفحه اصلی و فروشگاه خود ترغیب کنید. شما مطمئنا کاربرانی که بدنبال کفش نایک رایگان هستند را برای بازدید از سایت خود مدنظر ندارید. برای اینکه تبلیغ شما به هر بازدیدکننده نامربوطی نشان داده نشود، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: وارد حساب تبلیغات در گوگل ادوردز خود شوید. روی برگه “کمپین‌ها” کلیک کنید، سپس روی علامت  [+] در کنار “فهرست جدید کلمات کلیدی منفی” کلیک کنید.

image461

مرحله دوم: کلمات کلیدی منفی را در فضای درنظر گرفته شده اضافه کنید.

image262

اگر کلمه رایگان را بعنوان یک کلمه کلیدی منفی به گروه تبلغیاتی یا کمپین کفشهای نایک اضافه کنید، تبلیغات شما به افاردی که این کلمه را جستجو می‌کنند نشان داده نخواهد شد.

کلمات کلیدی منفی نه تنها در تبلیغات شبکه جستجو اعمال می‌شوند، بلکه در تبلیغات شبکه نمایشی هم اعمال می‌شوند.

بنابراین اگر کلمه رایگان را به لیست کلمات منفی خود اضافه کنید، تبلیغات شما در سایتهای شبکه نمایش که با کلمات منفی شما تطابق دارند کمتر نشان داده می‌شود. بعنوان مثال اگر پست وبلاگی درباره دریافت کفش نایک بصورت رایگان باشد، تبلیغ شما در این صفحه نشان داده نمی‌شود.

بسیاری از کمپانی‌ها، بازاریابان و بازاریابان اینترنتی با استفاده از کلمات کلیدی منفی سود می‌برند.

اساسا از کلمات کلیدی منفی به سه دلیل استفاده می‌شود:

  • افزایش CTR (نرخ کلیک)
  • کاهش CPC (هزینه به ازای هر کلیک)
  • افزایش ROI (نرخ بازگشت سرمایه)

image213

8- استفاده از یک رویکرد متمرکز روی مشتری

در شبکه نمایش گوگل، شما می‌توانید براحتی مخاطبان را به گروه تبلیغات خود اضافه کنید. شما نباید همه مخاطبان را هدف قرار دهید.

آمار اخیر نشان داده که شبکه نمایش گوگل بیش از 80% از کاربران اینترنت را به خود اختصاص می‌دهد. تصور کنید که درصد اندکی از این ترافیک بزرگ را به سایت خود جذب کنید، مخصوصا زمانی که مشتریان ایده‌آل شما باشند.

image283

در بازاریابی محتوا قاعده اول این است که مشتریان ایده‌آل خود را بشناسیم و محتواهای مربوط به خواسته‌ها، نیازها و چالشهای آنها را ایجاد کنیم.

قبل از راه اندازی کمپین تبلیغات گوگل، کلمات کلیدی منفی را برای افرادی که به تبلیغات شما علاقمند نیستند تعریف کنید. این کار روشی عالی برای افزایش نرخ تبدیل در شبکه نمایش گوگل است.

شما باید مخاطب را براساس منافع شخصی و جمعیت شناختی خود هدف قرار دهید. این دو عامل تعریف می‌کنند که مخاطبان چه کسانی هستند و دنیای آنها چگونه است.

image511

اگر قصد داربلید تیغات خود را در شبکه نمایش گوگل اجرا کنید، درک کنید که برای اینکه براحتی به موفقیت دست پیدا کنید به سه عنصر نیازمند هستید. تبلیغات شما نیازمند به پیام رسانی درست هستند تا در زمان مناسب به شخص مناسبی در کانال جستجو نمایش داده شوند. در حالتی که همه شرایط ایده‌آل باشد، عمل تبدیل صورت می‌گیرد.

image342

نتیجه گیری نهایی برای معیارهای پیگیری تبدیل

تبلیغات در گوگل ادوردز راهی مؤثر برای دسترسی سریع کاربران به سایت شماست. اگر صبور و بردبار نیستید و نمی‌توانید تا زمان بالا آمدن سایت خود در رتبه‌های برتر گوگل صبر کنید، شما می‌توانید از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید و کیفیت کار خود را سریعتر بالا ببرید.

اگر چه معیارهای پیگیری تبدیل وجود دارد که می‌توانید توسط آنها کارایی کمپینهای خود را کنترل کنید، اما نرخ تبدیل از مهمترین این موارد است. چرا که نرخ تبدیل هم بر روی کیفیت تبلیغات و هم صفحه فرود تأثیرگذار است.

به خاطر بسپارید که ایجاد تبلیغ برای هر دو شبکه نمایش و جستجو بسیار مهم است، زیرا هر دو اهداف و کاربران متفاوتی دارند. بهتر است اهداف خود را تعریف کنید و ببینید که کدام شبکه برای کدام هدف شما مناسب‌تر است.

شبکه‌های جستجو مناسب برای نتایج پرسشهای مستقیم هستند در حالی که تبلیغات شبکه‌های نمایشی بیشتر یا کمتر برای معرفی برند مورد استفاده قرار می‌گیرند. وقتی که از شبکه‌های نمایشی استفاده می‌کنید، شما باید مخاطبان بازار خود را تعیین کنید زیرا این امر باعث می‌شود تا نرخ کلیک نسبت به رتبه شما افزایش یابد.

چنان چه سؤال یا پرسشی در زمنیه تبلیغات در گوگل ادوردز دارید می‌توانید به مشاورین ما در وی دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید و اطلاعات موردنیاز خود را بدست آورید.

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

مطالب آموزشی

دانیال قالیبافAuthor posts

سلام دانیال هستم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *