چطور نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز خود را 2برابر کنیم؟ (بخش اول)

گوگل ادوردز

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

آیا شما جزو آن دسته ‌ای هستید که تمایل دارید نرخ تبدیل در هزینه‌ای که برای تبلیغات گوگل ادوردز خود پرداخت می‌کنید، دو برابر شود؟ شاید بنظرتان سوأل ساده لوحانه‌ای است، مطمئناً هرکسی که تبلیغات در گوگل انجام می‌دهد چنین چشم اندازی را برای کار خود تصور می‌کند. بیشتر تبلیغ کنندگان باهوش در گوگل ادوردز به دو مورد زیر علاقمند هستند:

  • افزایش نرخ تبدیل
  • کاهش هزینه هر تبدیل (CPC)

تمامی موارد و دغدغه‌های دیگر در تبلیغات گوگل ادوردز بعد از این دو گزینه مورد توجه قرار می‌گیرند و گویا بدون دستیابی به این دو هدف، هیچ چیز دیگری از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیست.

اما شما نیاز دارید که بصورت کاملا عاقلانه از اصطلاحات بسیار تکنیکی برای کمک به پیگیری خیلی از مسائل در تبلیغات خود استفاده کنید:  کد تبدیل، شناسه تبدیل یا پیکسل تبدیل که ممکن است همه این اصطلاحات برای شما تازه و ناآشنا بنظر برسد.

برای جلوگیری از اتلاف زمان و بودجه خود در تبلیغات گوگل ادوردز، به عواملی که موفقیت طولانی مدت شما را تضمین می‌کنند توجه کنید.

به گفته Sitewit، هزینه‌های تبلیغاتی PPC در سه ماهه چهارم سال 2014 به میزان 12% افزایش یافته و کسب و کارها بطور متوسط برای کسب هر دو دلار، یک دلار در تبلیغات گوگل ادوردز خود هزینه می‌کنند.

با این وجود اگر بودجه خود را بدون دستیابی به نتایج مناسب در تبلیغات گوگل هزینه کنید، مطمئنا به کسب و کار خود آسیب می‌رسانید. به همین دلیل است که باید تبلیغات در گوگل خود را با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید. بازاریابان PPC باهوش و توانا همواره بهترین نتایج را دریافت می‌کنند.

اگر در مورد انجام تبلیغات در گوگل ادوردز تردید دارید و بخاطر از دست دادن بودجه خود می‌ترسید، می‌توانید این واقعیت را در نظر بگیرید که بر اساس شاخص‌های کارایی کلیدی بازاریابی (KPIs)، تبلیغات در گوگل هنوز هم بالاترین نرخ تبدیل و ROI را تولید می‌کند.

 

image501

این مقاله به شما آموزش می‌دهد تا بهترین راهکار را برای بهبود نرخ تبدیل خود در تبلیغات گوگل ادوردز با استفاده از ابزارهای پیگیری تبدیلها بدست آورید. درستی تمامی موارد زیر در تبلیغات گوگل اثبات شده است.

شاید برای شما خیلی مهم باشد که بدانید هزینه هر کلیک را چگونه می توان تخمین زد.

حتما بخوانید: روش محاسبه هزینه هر کلیک تبلیغات در گوگل توسط کی ورد پلنر

1- مهندسی معکوس، روشی برای خرید

مهندسی معکوس، بعنوان مهندسی تماس هم شناخته شده است، در واقع فرآیند استخراج دانش یا اطلاعات دیزاین و طراحی  از هر چیزی که ساخته شده و بازیافت شده است یا تولید هر چیزی براساس اطلاعات استخراج شده است. این فرآیند اغلب شامل جداسازی چیزها (یک دستگاه مکانیکی، اجزای الکترونیکی، برنامه کامپیوتری یا مواد بیولوژیکی، شیمیایی یا مواد آلی) و تجزیه و تحلیل اجزای آن و کار با جزئیات است.

بعنوان یک مبتدی، هنگامی که یک مفهوم خاص، روش یا استراتژی جدید پیدا می کنید که به نظرتان کارآمد است، فقط در مورد نتیجه کار هیجان زده نشوید بلکه درست مطالعه کنید و اطلاعات کافی در مورد آن زمینه کسب کنید تا بتوانید خودتان اجرایش کنید.

به خاطر بسپارید که نیازهای کاربران اینترنتی همواره در حال تغییر است.

image351

بعنوان مثال، هنگامی که پی بردید چگونه یک لیست هزارتایی از مشترکین ایمیل را در 30 روز ایجاد کنید، مهم نیست که بازار فروش شما چیست- شما می‌توانید به سادگی آنچه را که قبلا می‌دانستید را تکرار کنید و همان نتایج عمل تبدیل را دریافت کنید.

image363برای اینکه یک تبلیغ کننده گوگل موفق و باهوش باشید، باید واقعا درک کنید که درگیر چه کاری هستید. توجه کنید که هر کانال بازاریابی که شامل صرف هزینه و زمان قبل از دریافت نتایج است، باید مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

تبدیل در تبلیغات گوگل ادورز به هیچ وج،ه چیز غیر قابل درکی نیست و شما باید انواع تبدیلی که در حال دستیابی به آن هستید را درک کنید.

مهندسی معکوس مسیر خرید، جایگزین خوبی برای شروع است. بعبارتی ساده‌تر، نتیجه نهایی که مدنظر خود را تعیین کنید، سپس کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید، کپی و متن تبلیغات خود را بنویسید و صفحه فرود و اصلی خود را برای تبلیغات گوگل و یک عمل تبدیل در راستای رسیدن به هدف نهایی بهینه سازی کنید.

قابلیت درک چگونگی  خرید مشتریان ، بینش خوبی در کمپینهای تبلیغات گوگل ادورز به شما می‌بخشد. بعنوان مثال چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک مشتری برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کند یا سایت شما را برای اولین بار ذخیره می‌کند؟ آیا مسیری مشخص برای واداشتن آنها برای کلیک روی تبلیغات و لینک سایت خود دارید؟

پنج مرحله کلی برای چرخه خرید مشتری شما وجود دارد. در هر مرحله، مشتری سؤالات متفاوتی را مطرح می‌کند. بنابراین هر نوع از تبلیغات جستجو یا تبلیغات نمایشی باید حاوی عناصری باشد تا مشتریان را در آن مرحله از چرخه جذب کند. برای حفظ اطلاعات مفید شما به کدهای پیگیری تبدیل نیاز خواهید داشت.

 

google ads

بنابراین بعنوان مثال اگر مشتریان شما هنوز نمی‌دانند که کدام محصول برایشان کارایی دارد، “پشتیبانی فروش مؤثر و خوبی را ایجاد کنید”، که شکست پذیر نباشند، نام محصول و خدمات خود را در عنوان تبلیغات قرار دهید.

google ads

از طرفی دیگر، اگر نام تجاری شما محبوب است یا مخاطبان هدف شما با نحوه کار چیزی که ارائه می‌دهید (ex: help desk system) آشنا هستند، خوب است که از نام محصول یا خدمات خود در عنوان تبلیغ استفاده کنید.

به منظور ایجاد انگیزه در مشتریان و کاربران جدید در تست نرم افزار جدید خود، فرض نکنید که آنها در مورد نحوه کار محصول شما آگاهی دارند. شما می‌توانید به آنها تخفیف بدهید یا مزایای خدمات خود را برایشان توضیح دهید، همانند مثال زیر:

google ads

هدف از کاربرد نوع تبدیل مهندسی معکوس دستیابی به اطلاعات بازدیدکنندگان شما از جمله ایمیل‌هایشان، مسیرهای جستجوی آنها و حتی مشتریانی است که قصد کلیک بر روی لینک شما را ندارند. بدین ترتیب حداقل یک عمل تبدیل مثبت دارید.

اگر مشتریان شما کاملا آگاه هستند که چه چیزی نیاز دارند ولی هنوز برای خرید آمادگی ندارند و یا ترغیب نشده‌اند، مشاورین ما در وی دیجیتال مارکتینگ توصیه می‌کنند که از وبینارهای محصول، فایلهای داده‌ای، مطالعات موردی، سوألات متداول، فیلمهایی از نسخه نمایشی محصول و تستهای رایگان محصول خود برای متقاعد کردن مشتری جهت افزوده شدن به لیست مشتریان خود استفاده کنید و همواره در شناساندن نام تجاری و برند خود تلاش کنید.

google ads

در قسمت داشبورد گوگل آنالیتیک، شما می‌توانیداز تب “Behaviors” استفاده کنید و جریان جذب مشتری و تبدیل لینکهای خود را برای درک چگونگی تغییر نیازهای کاربران در هنگام گشت و گذار در سایت خود را پیگیری و دنبال کنید.

google ads

در تصویر بالا می‌توانید ببینید که تعداد بازدیدکنندگان جدید بیشتر از تعداد بازدیدکنندگان وفاداری است که دوباره به سایت بازمی‌گردند. اگر رفتار مخاطبان شما یک روند مشابه را دنبال کند، به سادگی بیانگر این امر است که بازدیدکنندگان قبل ورود به سایت شما، برند و محصول شما را نمی‌شناسند، بنابراین شما باید به آنها آموزش هید.

اگر بازدیدکنندگان از فیسبوک با استفاده از یک لینک به سایت شما هدایت شوند، بسیار برای شما سودمند خواهد بود چرا که می‌توانید کاملا درک کنید که کلیکهای موفق شما از کجا بدست می‌آیند.

نیازهای مشتریان ممکن است در هر زمانی تغییر کند. بعنوان مثال، یک مشتری بالقوه که هرگز از محصول شما خبر نداشته، ممکن است روی تبلیغات گوگل ادوردز شما کلیک کنید و پس از مطالعه و یادگیری موارد مربوط به محصولتان، تصمیم خرید بگیرد.

البته مطمئناً شما تبدیلها و کلیکهایی که به سایتتان می‌شود را دوست دارید، اما هنوز به کرک کردن کد تبدیل برای دستیابی به نتایج سازگار نیاز دارید.

بنابراین چگونه اطمینان حاصل کنیم که محصول و تبلیغ ما برای بازدیدکنندگان مفید است؟ آیا ایمیلهای تبلیغاتی خود را با فرمتی همچون سایر تبلیغ کنندگان ارسال می‌کنید؟ راه حل بهتر این است که لیست خود را بخش بندی کنید و تنها ایمیلهای هدفمند را با یک شناسه خاص که مختص خودتان است  ارسال کنید.

2- از بازاریابی مجدد بعنوان یک ابزار CRO (نرخ تبدیل ورودی سایت) استفاده کنید.

براساس گزارشات به عمل آمده، بازخوانی مجدد، مؤثرترین استراتژی نمایش تبلیغ است. به شیوه‌ای کاملا درست با استفاده از کد پیگیری به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان بالقوه خود را به سمت خود بازگردانید.

بازاریابی مجدد یک راه مؤثر برای بهبود نرخ تبدیل ورودی سایت (CRO) است و به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان ناراضی را برای بازگشت به سایت خود متقاعد کنید. این بخشی از فرآیند تکمیل هدف است و تنها با یک ابزار مناسب پیگیری تبدیلها میسر خواهد شد.

بسیاری از تبلیغ کنندگان گوگل هرگز استفاده از بازاریابی مجدد را بعنوان یک ابزار بهینه سازی نرخ تبدیل مطرح نمی‌کنند. اما این روش زمان و بودجه شما را حفظ می‌کند. از سوی دیگر، کمتر اتفاق میافتد که بازدیدکننده‌ای با اولین بازدید از سایت شما خرید کند. طبق گزارشات، 70 درصد از خریداران، سبد خرید خود را در سایتها رها می‌کنند.

حتما بخوانید: remarketing در گوگل ادوردز

وقتی که بازاریابی مجدد را به کار می‌گیرید، در واقع شما تبلیغات مشابهی را نمایش می‌دهید که کاربارن قبلا چند بار آنها را مشاهده کرده‌اند. بدین ترتیب می‌توانید آنها را به سایت خود بازگردانید و احتمال اینکه آنها روی تبلیغات شما کلیک کرده و محصول شما را خریداری کنند، افزایش می‌یابد.

google ads

طبق مشاهدات با بازاریابی و بازخوانی مجدد، تعداد تبدیل در سایت شما افزایش می‌یابد. ما توصیه می‌کنیم که کاملا ریسک پذیر باشید، زیرا افرادی که شما در حال هدفگذاریشان هستید، قبلا به تبلیغ شما علاقه نشان داده‌اند یا حداقل قبلا از سایت شما بازدید کرده‌اند.

بسیاری از ابزارهای پیگیری تبدیل از کد تبدیل تعبیه شده در کلیک برای ردیابی بازدیدکنندگان سایت استفاده می‌کنند. شما همچنین ممکن است یک شناسه تبدیل مانند یک کد تخفیف برای درک آنچه تبلیغاتتان را به تبدیل منجر می‌کند بکار ببرید.

 

google ads

بازخوانی بازدیدکنندگان گذشته، نه تنها در تبلیغات گوگل ادوردز بلکه در بسیاری از پلتفرمهای تبلیغاتی، کارآمد است. برای مثال، بازخوانی ایمیل خطوط هواپیمایی رویال کمک می‌کند تا نرخ فروش خود را 34% و نرخ کلیک بر روی پیامهای هدفمند خود را تا 94% افزایش دهند.

google ads

3- طراحی صفحه فرود و اصلی خود را تست کنید

بسته به اینکه شما از متدهای رایگان برای ردیابی ترافیک و اجرای یک کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده می‌کنید، باید لندینگ پیج خود را تست کنید. مطابق با گجت سئو، 44% از کمپینها از چنین تستی استفاده می‌کنند در حالی که 100% آنها باید این تست را انجام دهند.

کپی از تبلیغات شما نرخ کلیکتان را کنترل می‌کند، این در حالی است که لندینگ پیج شما بر روی نرخ تبدیل تأثیرگذار است. معیارهای متفاوتی بر روی نوع تبدیل اثرگذار هستند. طراحی صفحه اصلی و لندینگ پیج، تمامی تفاوتها را در نرخ تبدیل کمپین تبلیغاتی شما رقم می‌زند.

شما مجبورید تصمیم بگیرید که چه چیزی منجر به جذب کاربران می‌شود. بسیاری از بازاریابان معتقدند که وبینارها باعث جذب و رفتار کاربران هستند، اما تست و آزمایش این موضوع ممکن است به شما نشان دهد که کتابهای الکترونیکی، بیشتر هدایت کننده هستند. این امر در شناسه تبدیل تعریف می‌شود.

image383

هنگامی که لندینگ پیج شما تبدیل بالایی دارد، شما می‌توانید کلیکها و ترافیک خود را به حداکثر برسانید. در مقابل بجای از دست رفتن بودجه خود، شما خواهید دید که تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردزشما بطورمداوم بهبود می‌یابد.

حتما بخوانید: چگونگی ایجاد لندینگ پیج سفارشی

بسیاری از ارگانها از تست صفحه لندینگ پیج خود بهره می‌برند. شما باید تک تک اجزاء در صفحه فرود خود را تست کنید. بعنوان مثال، شما می‌توانید موقعیت call-to-action،شکل و رنگ صفحه خود را مورد آزمایش قرار دهید.

image042

 

هر یک از تغییراتی که انجام می‌دهید، نرخ تبدیل شما را بهبود می‌بخشد مانند تصویر بالا ویا حتی ممکن است تغییری باعث افت این نرخ شود. بنابراین هیچ درست و غلطی صد درصد وجود ندارد و قوانین جهانی و یکسانی برای پیگیری آن موجود نیست. بنابراین تمامی گزینه‌ها را تست کنید و چیزی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را برای کار و فروش شما دارد.

4- کپی تبلیغ خود را با صفحه فرود هماهنگ کنید.

این گزینه ایده بی نظیری است.  اگر می‌خواهید از تبلیغ در گوگل خود بیشترین کلیک ممکن را دریافت کنید، شما باید تبلیغ خود را با لندینگ پیجتان تطبیق دهید.

در این صورت کلیکهای شما تأثیری معنادار خواهد داشت و نمره کیفیت شما افزایش خواهد یافت. شش عنصر به افزایش نمره کیفیت شما کمک می‌کند. نمودار زیر را ببینید:

image23

نمره کیفیت بسیار مهم است، نه تنها به این دلیل که یک شاخص کلیدی از عملکرد کمپین تبلیغاتی پیشین شماست بلکه روشی عالی برای پیش بینی عملکرد کمپینهای تبلیغاتی آینده شما خواهد بود. اگر در کمپین تبلیغاتی خود چیزی را تغییر می‌دهید، کد تبدیل خود را تغییر دهید.

نمره کیفیت شما همان چیزی است که گوگل برای اندازه‌گیری کمپینهای PPC مؤثر و کارآمد خود استفاده می‌کند. نمره با کیفیت بالا به این معناست که تبلیغات شما مرتبط و قانع کننده است.

image331

مهمتر از همه این موارد، نمره کیفیت بالاتر، هزینه‌های تبلیغاتی شما را کاهش می‌دهد، نمایش تبلیغات را افزایش می‎‌دهد و منجر به موقعیت بهتر تبلیغ شما در هر دو شبکه جستجو و نمایشی می‌شود. این امر باعث افزایش تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز می‌شود.

وظیفه شما این است که یک مسیر روشن برای فروش ایجاد کنید. صفحه لندینگ پیج شما باید همان چیزی باشد که در صفحه تبلیغات شما مطرح می‌شود. بعنوان مثال اگر محصولی را بفروش می‌رسانید، می‌توانید بسادگی ترافیک کلیک خود را بر روی صفحه محصول موردنظر ارسال کنید تا بتوانید آن را بفروشید. این یک کد پیگیری تبدیل ساده برای پیاده‌سازی است. کاری که سایت 6pm برای فروش کفشهای خود انجام می‌دهد:

image491

عنوان این تبلیغ کاملا با محتوای لندینگ پیج هماهنگ است.

نشانی اینترنتی در تبلیغ هم حاوی کلمه کلیدی “Nine West” است که برای بهبود میزان کلیک عالی است. هنگامی که برروی آگهی در صفحه نتایج جستجو کلیک می‌شود، کاربر مستقیماً به فروشگاه Nine West منتقل می‌شود و براحتی محصول خود را خریداری می‌کند.

 

image312

مبحث دیگر، هم تراز بودن کلمه کلیدی شماست. برای مثال اگر در گوگل ادوردز برای “ابزار پیگیری سوشال مدیا” تبلیغ می‌کنید، پس صفحه اصلی شما باید درباره پیگیری سوشال مدیا یا چیزی شبیه به تبلیغ شما طراحی شود.

حال اگر کلیکهای شما به صفحه‌ لندینگ پیجی درباره “نکات بازاریابی رسانه‌های اجتماعی” هدایت شود، مطمئناً هماهنگی وجود نخواهد داشت. در این حالت CPC (هزینه به ازی هر کلیک) افزایش خواهد یافت زیرا ترافیک کلیکها بر روی صفحه‌ای قرار نمی‌گیرد که با نوع تبدیل مطابقت کند.

بدنبال کلمات کلیدی موفق باشید، زیرا بازاریابی امروز روی بهینه سازی کاربر تمرکز دارد. شما باید به اندازه کافی به این موضوع توجه کنید زیرا نمره کیفیت، تجربه کاربر را در صفحه لندینگ پیج اندازه گیری می‌کند. این عمل روی کیفیت جستجو تأثیرگذار است.

image25

انجام یک تست در این زمینه مشخص می‌کند که وجود هماهنگی در صفحه اصلی و تبلیغ تا چه میزان به بهبود نرخ تبدیل کمک می‌کند.

کنترل: در این بخش از عنوان مشابه در صفحه فرود استفاده کردند “چنین تستی رایگان است”. مهم نیست که کاربر بر روی کدام تبلیغ کلیک می‌کند، چون در هر صورت به یک صفحه فرود ارسال می‌شوند. نوع تبدیل نامشخص است.

image063

تغییر: سه صفحه لندینگ پیج مجزا ایجاد کنید. هر صفحه عنوان مربوط به آگهی متصل به خود را دارد. مهم این است که بدانید نرخ تبدیل لندینگ پیج مربوط به اجرای کدام تبلیغ است.

 

image451

این آزمایش چه تأثیری بر روی کانال جستجو را به نمایش می‌گذاشت؟

در پایان آزمایش، تبلیغاتی که عنوانی مشابه لندینگ پیج داشتند، بهتر از تبلیغاتی بودند که با صفحه فرود خود هماهنگی نداشتند. در واقع، تیم بهینه‌سازی یک افزایش 39.1% را برای تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز با عنوانی مشابه صفحه فرود را گزارش کردند.

image273

یکی دیگر از دلایل مهمی که همیشه باید تبلیغ در گوگل شما با صفحه فرودتان تطابق داشته باشد این واقعیت است که پس از یک نوع تبدیل خاص، بونس ریت (نرخ پرش) را کاهش می‌دهد.

بهتر است در نظر بگیرید که کاربران شما اگر تجربه کلیک بر روی تبلیغ مرتبط به صفحه فرود را کسب نکنند به مشتریان بالقوه شما تبدیل نخواهند شد.

این مثال را در نظر بگیرید: در تبلیغ گوگل زیر، کلمه کلیدی هدف “visual no-code app builder”است. بنابراین هنگام کلیک بر روی تبلیغ انتظار داریم که همین عنوان را بر روی صفحه اصلی خود ببینیم.

Conversion

اما صفحه اصلی که برای شما باز می‌شود:

image192

می‌بینید که عنوان تبلیغ در گوگل و لندینگ پیج هم تراز نیستند. عنوانها کاملا متفاوت هستند و کمکی به کانال تبدیل نمی‌کنند. تبلیغ در مورد سازنده برنامه visual nocode است در حالی که صفحه فرود درباره سازنده برنامه lianja است. کاربران حتی ممکن است تصور کنند که به نحوی به صفحه اشتباه ارجاع داده می‌شوند.

اکنون به مثال بعدی توجه کنید. تبلیغات درباره “توسعه بازی موبایل” است.

هنگامی که بر روی تبلیغات  گوگل کلیک می‌کنید کاربر به صفحه فرود هدایت می‌شود:

 

image323

عنوان توسعه بازی موبایل برای تبلیغات و صفحه فرود یکسان است. شما همچنین در صفحه فرود تصویر مربوط به یک گوشی هوشمند را مشاهده می‌کنید که با کلمه موبایل هماهنگ است.

بخاطر بسپارید که هرکاری که برای بهینه سازی تبلیغات خود برای همخوانی با لندینگ پیج‌تان انجام می‌دهید در واقع به نفع کاربران شما خواهد بود. هنگامی که کاربران بر روی پیج وب شما هستند اگر تجربه‌ی حضوری عالی را کسب کنند نمره کیفیت شما افزایش خواهد یافت، هزینه هر تبدیل کاهش می‌یابد و این امر درآمد شما را افزایش می‌دهد. ردیاب تبدیل شما باید این نتایج را تأیید کند.

برای مطالعه 4 مورد دیگر و بخش دوم این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید: 

حتما بخوانید: بخش دوم مقاله دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

حتما بخوانید: دستیابی به بانک مقالات ما در وی دیجیتال مارکتینگ

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

مطالب آموزشی

دانیال قالیبافAuthor posts

سلام دانیال هستم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *