8 مرحله آماده سازی کمپین موفق گوگل ادز

8 مرحله آماده سازی کمپین موفق گوگل ادز

این مقاله به شما کمک می‌کند تا ملاحظات کلیدی در آماده سازی کمپین موفق گوگل ادز درک کنید. این ویژگی‌ها با هم کار می‌کنند تا به شما در طراحی و مدیریت کمپین‌هایی کمک کنند که اهداف تبلیغاتی خاص شما را پیش ببرند. هنگام آماده شدن برای راه اندازی کمپین، می توانید از این راهنمای شروع سریع استفاده کنید.

1. هدف خود را از کمپین موفق گوگل ادز مشخص کنید

هر کمپین با انتخاب یک هدف شروع می شود. این هدف کمپین شما را بر ارائه یک نتیجه خاص متمرکز می کند: هدفی که انتخاب می‌کنید، گزینه‌هایی را که هنگام راه‌اندازی کمپین انتخاب می‌کنید، مطلع می‌کند. به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش ترافیک وب‌سایت است، احتمالاً می‌خواهید یک نوع مناقصه مانند حداکثر کردن کلیک‌ها را انتخاب کنید تا پول خود را صرف ترغیب مردم به کلیک کردن روی تبلیغ شما کنید.توجه: اگر هدف تبلیغاتی شما «فروش»، «سرنخ‌ها» یا «بازدید از فروشگاه محلی و تبلیغات» باشد، حداکثر عملکرد به عنوان انتخاب نوع کمپین نشان داده می‌شود.

حتماً بخوانید: تعریف هدف گذاری تبلیغات در گوگل

2. نوع کمپین را انتخاب کنید

پس از انتخاب یک هدف، لیستی از انواع کمپین توصیه شده برای رسیدن به آن را مشاهده خواهید کرد. در واقع برای ساخت یک کمپین موفق گوگل ادز باید نوع کمپین را در ابتدا مشخص کنید . نوع کمپین شما تعیین می کند که تبلیغات شما کجا نمایش داده می شود و چگونه به نظر می رسد.به عنوان مثال، یک کمپین Video یا Discovery تبلیغات ویدیویی را در YouTube نشان می دهد، در حالی که یک کمپین Display تبلیغات تصویری را در وب سایت ها نشان می دهد.

3. بودجه تعیین کنید

شما یک بودجه متوسط ​​روزانه را برای کنترل میزان هزینه‌ای که با مناقصه تبلیغاتی خود خرج می‌کنید، تعیین می‌کنید. شما می توانید آن را در هر زمان تغییر دهید. بودجه بندی یک کمپین موفق گوگل ادز جزو اصلی ترین مراحل شروع به کار است . میتوانید زمان زیادی را برای تعیین بودجه صرف کنید و ر انتها بابت هزینه کرد در آینده امیدوار تر عمل کنید .

اهداف گوگل ادز

4- استراتژی خود را انتخاب کنید

اگر یک هدف کمپین را انتخاب کرده باشید، هنگام انتخاب نوع پیشنهاد، توصیه‌ای برای تمرکز پیشنهاد، به عنوان مثال، «تبدیل‌ها» بر اساس هدف کمپین خود خواهید دید.

این برای اطمینان از این است که کمپین شما برای رسیدن به هدف خاص شما طراحی شده است. برای برخی از انواع کمپین، اگر تمرکز پیشنهادی را انتخاب نکنید، می‌توانید یک استراتژی مناقصه خودکار را انتخاب کنید، به عنوان مثال، هزینه هدف در هر کسب (CPA) یا بازده هدف در هزینه تبلیغات (ROAS).

توجه: اگر استراتژی پیشنهادی که می‌خواهید استفاده کنید به‌عنوان یک گزینه در این مرحله نشان داده نمی‌شود، ممکن است مجبور شوید هدف کمپین را تغییر دهید یا نوع مورد نظر خود را در ابتدا انتخاب کنید.

 5. افزونه ها را به تبلیغات خود اضافه کنید

با کمپین‌های Search، Video، Discovery و Performance Max، می‌توانید اطلاعات بیشتری مانند لینک‌های وب‌سایت، مسیرها، یا یک شماره تلفن برای تماس به تبلیغات خود اضافه کنید. این افزونه‌ها به افراد گزینه های بیشتری برای انتخاب کسب‌وکار شما می‌دهند و معمولاً نرخ کلیک آگهی را چندین درصد افزایش می‌دهند.
به یاد داشته باشید که این افزونه ها بیشتر برای زیباتر شدن آگهی و ارائه اطلاعات بیشتر به مشتری و از همه مهم تر دریافت مکان بیشتر دز صفحه گوگل هستند. بنابراین از سوی گوگل به عنوان یه آپشن تبلیغاتی در اگهی های شما فعالیت می کنند ، به همین دلیل ممکن است تمام این افزونه ها را در آگهی خود نبینید . هرچند که به مرور زمان افزونه های بیشتری در آگهی های شما نمایش داده میشود .

حتما بخوانید: آشنایی با افزونه های تبلیغات در گوگل  

6. ایجاد گروه های تبلیغاتی

برای همه کمپین ها، به جز Shopping و Performance Max، مجموعه هایی از تبلیغات مرتبط را با هم در یک هدف قرار می دهید. برای مثال، تبلیغاتی را که بر روی کفش‌های مجلسی تمرکز می‌کنند با هم گروه‌بندی کنید و از آنها بخواهید افرادی را که در جستجوی کفش‌های مجلسی هستند، هدف قرار دهند.کمپین های خرید از گروه های محصول برای گروه بندی مجموعه ای از محصولات مرتبط حول یک هدف استفاده می کنند.
معمولا این گروه ها را می توانید در بخش خدمات و یا محصولات وبسایت خودتان بیابید و برای هر کدام یک گروه تبلیغاتی (Ad group) ایجاد کنید .

8 مرحله آماده سازی کمپین موفق گوگل ادز

7. جامعه و مخاطب هدف خود را تعیین کنید

هدف گذاری کمک می کند تا مشخص شود که مخاطبان تبلیغات شما چقدر می توانند محدود یا گسترده باشند. بدون هیچ هدف گذاری، تبلیغات شما بیشترین دسترسی ممکن را خواهد داشت. هدف قرار دادن تبلیغات به شما این امکان را می‌دهد تا مشتریان خاصی را که به آنچه شما ارائه می‌دهید علاقه مند هستند، جذب کنید. اشکال رایج هدف‌یابی شامل کلمات کلیدی، مخاطبان، مکان‌ها، موضوعات، دستگاه‌ها و بازاریابی مجدد است. هدف‌گیری خاص فقط در برخی از انواع کمپین در دسترس است (به عنوان مثال، در Performance Max نمی‌توانید انتخاب کنید که تبلیغات را فقط به مشتریان خاصی مانند زنان 18 تا 24 ساله یا مشتریانی که قبلاً در فهرست‌های بازاریابی مجدد قرار دارند ارائه دهید. در عوض می‌توانید این مشتریان خاص را ارائه دهید. همانطور که مخاطب به کمپین Performance Max شما سیگنال می دهد تا سرعت یادگیری ماشین را افزایش دهد).

8. تبدیل ها را تنظیم کنید

ردیابی تبدیل می تواند به شما کمک کند اقداماتی را که می خواهید مشتریان در وب سایت شما انجام دهند را ردیابی کنید. آنها می توانند به طور قابل توجهی توانایی شما را در ارزیابی اثربخشی تبلیغات، هدف گذاری و کمپین های کلی بهبود بخشند. توجه: ردیابی تبدیل برای برخی از انواع کمپین مورد نیاز است.
.
در انتها یادآور میشود میشود که این مقاله میتواند کوتاه ترین و در عین حال جامع ترین راهنمای شما برای ساخت یک کمپین موفق گوگل ادز باشد .
.
منبع: yun.ir/kngom7

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

وحید طلائی
وحید یه دیجیتال مارکتر حرفه ایه و توی تبلیغات گوگل و سئو تجربه زیادی داره

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.