راهنمای نوشتن متن تبلیغاتی جذاب برای گوگل ادوردز

راهنمای نوشتن متن تبلیغاتی جذاب برای گوگل ادوردز

غالب افراد وقتی به مزایای تبلیغات گوگل ادوردز اشاره می‌کنند از تولید محتوا ویژه تبلیغات گوگل ادوردز غافل هستند. آنها بیشتر از آنکه به محتوای تبلیغ و همان تعداد کاراکتر محدود اما بسیار مهم توجه کنند به استفاده از کلمات کلیدی مناسب تمرکز می‌کنند.

ما در وزیری دیجیتال مارکتینگ معتقدیم استفاده از متون خلاقانه‌ی معنی‌دار در تبلیغات گوگل ادوردز و رساندن پیام مناسب به کاربران به‌قدری مهم است که می‌تواند بر شاخص‌های کیفی عملکرد یک کمپین تبلیغات گوگل ادوردز تاثیرات معنی‌داری بگذارد. ما در اینجا به نکاتی اشاره کرده‌ایم که نشان می‌دهد چگونه می‌توان متون خلاقانه تولید کرد و عملکرد را بهبود بخشید.

تلاش کنید در کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادوردز با نوشتن هدفمند، از کلی‌گویی پرهیز کنید و تا‌حد‌ممکن محدودیت کلمات را در نوشته‌های خود رعایت کنید.

• شما دو تیتر ۳۰حرفی، یک خط توضیحی ۸۰‌حرفی و دو لینک ۱۵‌کاراکتری دارید که لازمه‌ی متن است. پس سعی کنید با‌توجه‌به این محدودیت، بهترین انتخاب را در استفاده از کلمات داشته باشید.

• متن شما می‌بایست برای کاربران ارزشمند باشد. به نیازهای مشتریان خود فکر کنید و متون جذابی بنویسید که کاربران را در بازدید از سایت شما مجاب کند.

• محتوا و کیفیت تیتر اغلب مشخص می‌کند که تبلیغ شما چه عملکردی خواهد داشت. پس تا جایی که می‌توانید تیتر را به‌شکلی فریبنده بنویسید. تیتر بلند نیز به فضای بیشتری برای کلیک‌کردن منجر می‌شود.

• بخش توضیح، فرصت شما برای افشای مطالبی جالب درباره‌ی کسب‌و‌کارتان است. پس مطمئن شوید که این بخش، مانند تیتر ثانویه به‌نظر نرسد.

زبان و عبارات متداول فروش همچون «امروز با ما تماس بگیرید»، می‌تواند به ایجاد نوعی حس تعجب منجر شود که بسیاری از مشتریان واکنشی به آن نشان نمی‌دهند. به این فکر کنید که مشتری چگونه در بازدید از سایت شما سود خواهد برد و از همین راه برای ترغیب او به خرید استفاده کنید.

به کسب‌و‌کار خود همچون پاسخی فکر کنید که کاربران به‌دنبال آن می‌گردند. از مطرح‌کردن پرسش در تبلیغات خود جلوگیری کنید. ما می‌دانیم که متن نوشتاری با پرسش موجود در آن، اغلب عملکرد خوبی ندارد. در‌حالی‌که تبلیغاتی که حاوی پاسخ هستند، اغلب توجه بیشتری به خود جلب می‌کنند.

بررسی کنید که کجا تبلیغات شما بهتر دیده می‌شود. اگر شما پیشنهادی دارید و احساس می‌کنید آن تبلیغ در گوشی‌های موبایل بهتر دیده می‌شود، می‌توانید از آن برای ارتباط مستقیم با کاربران موبایلی استفاده کنید. کاربران را به صفحات سایت خود هدایت کنید؛ زیرا همین کار به نوعی تجربه‌ی عالی موبایل‌محور منجر می‌شود.

گوگل ادوردز - راهنمای نوشتن متن برای تبلیغ گوگل ادوردز

در کمپین‌های گوگل ادوردز با اکستنشن تبلیغاتی و درج کلید‌واژه‌ها و تبلیغات شخصی‌سازی‌شده، تبلیغات موفق بسازید.

• اکستنشن تبلیغاتی منجر می‌شود تبلیغات شما جذاب‌تر به‌نظر برسد و می‌تواند تجربه‌ی کاربری را برای مشتریانتان، بسته به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنند، بهبود بخشد. اکستنشن‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید؛ ازجمله مکان، تماس، نصب اپلیکیشن و… . پس سعی کنید گزینه‌ای را انتخاب کنید که با کسب‌و‌کار شما همخوانی بیشتری دارد.

• اگر تبلیغات زیادی را با یک تم مشخص در جایی قرار داده‌اید، بهتر است از درج کلیدواژه‌هایی مشخص استفاده کنید. این ویژگی گوکل ادوردز به‌طور داینامیک متن تبلیغاتی شما را آپدیت می‌کند تا با یکی از کلیدواژه‌های جست‌و‌جوشده توسط کاربر همخوانی داشته باشد.

• تبلیغات شخصی‌سازی‌شده با قادرساختن شما به گلچین‌ تبلیغات مبتنی بر نتایج جست‌و‌جو، موجب جلب توجه مشتری می‌شود. برای مثال، شما می‌توانید حس تعجیل را با یک ویژگی شمارش معکوس به مشتری منتقل کنید یا از یک ویژگی مکان‌یابی استفاده کنید که آنچه مشتری به‌دنبالش است، در نزدیکش قرار دارد.

متن خلاقانه‌ی تبلیغی خود را آزمایش و بهینه کنید.

فرایند آزمایش و بهینه‌سازی به شما کمک می‌کند دریابید چه چیزی مؤثر است و چه چیزی نیست.

• آزمایش‌کردن به شما اجازه می‌دهد ویژگی‌های و تمایلات کاربر را بفهمید و عملکرد خود را با بهینه‌کردن متون، به‌خصوص تیترها، افزایش دهید.

• بر آزمایش‌کردن کمپین‌های باارزش خود تمرکز کنید. این کار باعث افزایش فرصت برای ارزیابی پیغام‌های جدید می‌شود و همچنین نتایج را بهبود می‌بخشد.

• به یاد داشته باشید که تنظیمات چرخش صفحه را برای تبلیغات خود اعمال کنید. بهینه‌کردن تبلیغات گوگل باعث می‌شود میزان رقابتی‌شدن شما افزایش یابد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *