ساختار تبلیغات در گوگل ادوردز

ساختار تبلیغات در گوگل ادوردز

قبل از اینکه تبلیغات خود را در گوگل ادوردز شروع کنید، بهتر است با ساختار تبلیغات در گوگل ادوردز آشنا شوید تا بهتر بتوانید کمپین های تبلیغاتی خود را در گوگل ادوردز مدیریت و سازماندهی کنید.

ساختار تبلیغات در گوگل ادوردز شامل چند بخش است:

  • حساب کاربری
  • کمپین
  • گروه های تبلیغات
  • تبلیغات

در ادامه هر بخش از ساختار تبلیغات در گوگل را توضیح خواهیم داد.

ساخت حساب کاربری گوگل ادوردز

برای راه اندازی تبلیغات در گوگل شما باید یک حساب کاربری در گوگل ادوردز داشته باشید. شما با اکانت جیمیل تان می توانید این حساب را ایجاد کنید. راه اندازی حساب کاربری گوگل ادوردز ساده و آسان است و در یک مطلب جداگانه آنرا بطور کامل توضیح خواهید داد.

حتما بخوانید: ساخت یک تبلیغ گوگل در پنل جدید گوگل ادوردز

کمپین، اولین ساختار گوگل ادوردز

کمپین ها اولین ساختار در گوگل ادوردز می باشند. برای کمپین ها معمولا بودجه خاص تعیین می کنند و تنظیمات مربوط به نمایش تبلیغات در کمیپین ها تعیین می شود.

معمولا در ابتدا کمپین ها را با گروه بندی سایت یا فروشگاه در نظر می گیرند. مثلا اگر یک فروشگاه لوازم کتاب دارید برای بالا آمدن در گوگل برای هر کدام از گروه های کتاب خود مانند دانشگاهی، ادبی، علمی، تجاری یک کمپین در گوگل ادوردز تشکیل می دهید. وقتی که به ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه نزدیک شدید می توانید بودجه کمپین های دانشگاهی و درسی را افزایش دهید تا بازخوردی بهتری بگیرید.

حتما بخوانید: ایجاد و مدیریت بیش از یک کمپین تبلیغاتی در تبلیغات گوگل

گروه های تبلیغات گوگل ادوردز

در هر کمپین خود گروه های تبلیغات را خواهید داشت و در هر گروه تبلیغات شامل چندین کلمه کلیدی است که تبلیغ شما را نشان خواهند داشت. گروه های تبلیغاتی موقعی که روی یک موضوع واحد و خاص تمرکز می کنید بهترین بازخورد را خواهند داشت. مثلا برای کتاب های دانشگاهی می توانید گروه فنی مهندسی، پزشکی، معماری یا مکانیک را ایجاد نمایید.

تبلیغات با اد ها در گوگل ادوردز

اگر از تبلیغات متنی گوگل ادوردز استفاده می کنید، تبلیغات شما شامل یک عنوان، دو خط توضیح و یک آدرس که کاربر به آنجا منتقل خواهد شد است.

سعی کنید در عنوان و متن تبلیغات خود از کلمات و جملاتی استفاده کنید تا کاربر را برای کلیک کردن بروی تبلیغات شما راغب کنند. هر چه زمانی بیشتری برای متن تبلیغات خود بگذارید بازخورد بهتری خواهید گرفت.

در ابتدا وقت زیادی را برای ایجاد ساختار تبلیغات خود بگذارید چون اگر بعدا در ساختار آن تغییراتی ایجاد کنید اطلاعاتی قبل شما از دست خواهد رفت و دید مناسبی از عملکرد تبلیغات خود نخواهید داشت.

با ساخت اولین کمپین و گروه های تبلیغات و ثبت کلمات کلیدی، تبلیغات شما در گوگل ادوردز نمایش داده خواهد شد.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.