راه اندازی خودکار تبلیغات توسط گوگل

جهت آشنایی با راه اندازی خودکار تبلیغات توسط گوگل باید ابتدا بدانید که برای برخی از کاربرانی که از قابلیت تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند به تازگی ویژگی اضافه شده که به گوگل اجازه می‌دهد تا با استفاده از وب‌سایت، صفحات فرود یا کلمات کلیدی موجود، دارایی‌های RSA ایجاد کند. به کمک این ویژگی در واقع به نوعی گوگل به طور خودکار تبلیغات شما را طراحی و اجرا خواهد کرد.

گوگل ادز

‌این تنظیم جدید در نسخه بتا به Google امکان می‌دهد تا به طور خودکار دارایی‎های تبلیغاتی اضافی (مانند سرصفحه و توضیحات) ایجاد کند. برای تولید تبلیغات گوگل از محتوای خلاقانه‌ای که در منابع زیر وجود دارد کمک می‌گیرد:

  • صفحه فرود
  • صفحات وب مرتبط
  • تبلیغات متنی موجود در همان گروه تبلیغاتی
  • کلمات کلیدی در همان گروه تبلیغاتی

حتماً بخوانید: بایدها و نبایدهای تبلیغات گوگل در صفحات هدف

ویژگی های تبلیغاتی که به صورت خودکار راه اندازی شده چطور کار می کند؟

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که می‌توانند از این قابلیت ( راه اندازی خودکار تبلیغات توسط گوگل ) استفاده کنند، خوب است بدانید که شما می‌توانید به گوگل آموزش دهید که اطلاعاتی را که می‌خواهد از منابعی بگیرد که به نظر شما واجد شرایط و پیش‌بینی‌کننده عملکرد تبلیغات باشد.

این اطلاعات می‌توانند به شکل یک جمله کلی، یک عبارت و یا حتی جمله بازنویسی شده باشد اما در مجموع گوگل به نحوی آن‌ها را تغییر می‌دهد که مفهوم اصلی اطلاعات حفظ شود. سپس این دارایی‌های ایجاد شده به مجموعه دارایی‌های واجد شرایط برای آگهی‌های پاسخگوی جستجو (RSA) اضافه خواهد شد.

پس از اتمام مراحل، هنگامی که تبلیغ شما واجد شرایط ارائه درخواست باشد، سیستم به مجموعه دارایی‌های واجد شرایط (هم ارائه‌شده توسط تبلیغ‌کننده و هم ایجاد خودکار) را نگاه کرده و دارایی‌هایی را انتخاب می‌کند که پیش‌بینی می‌شود بهترین عملکرد را برای تبلیغات به عمل آورد.

گزارش عملکرد

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند با رفتن به بخش گزارش حساب تبلیغات خود، عملکرد دارایی‌های خود را که به‌طور خودکار ایجاد می‌شوند را مشاهده کنند.

گزارش دارایی asset performance

برای این که از اطلاعات و دارایی‌هایی که توسط گوگل برداشته شده با خبر شوید، می‌توانید با رفتن به «گزارش دارایی» از بخش «مشاهده جزئیات دارایی»، تمامی جزئیات مورد نیاز را علاوه بر این که کدام دارایی‌ها در RSA استفاده می‌شوند، را نیز مشاهده کنید.

تبلیغات گوگل

  • از ستون “source” برای تمایز بین اطلاعات استفاده کنید.
  • دارایی‌های ایجاد شده به طور خودکار را با دارای‌های ایجاد شده توسط تبلیغ‌کننده مقایسه کنید.
  • دارایی‌هایی که به‌طور خودکار ایجاد شده، نمایش‌ها و رتبه‌بندی‌های عملکرد را بررسی کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این تبلیغات خودکار می‌توانید در قسمت گزارش دارایی در سطح کانال، دارایی‌های ایجاد شده خودکار مانند دارایی‌های ارائه‌شده توسط تبلیغ‌کننده را مشاهده کرده و به کمک گزارش ترکیبی و مشاهده تمام تبلیغات ارائه شده، می‌توانید ترکیب‌ها و تبلیغات واقعی ارائه شده را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. تقریبا از روزی که کم کم توی هر خونه ای یک رایانه پیدا شد به این حوزه علاقمند شدم . آی تی خوندم و الان هم به عنوان مدیریت تیم تهران شرکت وی دیجیتال مارکتینگ کار مدیریت کمپین ها و متخصصین حوزه تبلیغات آنلاین رو به عهده دارم....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *