ایجاد یک کمپین تبلیغات گوگل اپلیکیشن کارآمد در سال ۲۰۱۸

ایجاد یک کمپین تبلیغات گوگل اپلیکیشن کارآمد در سال ۲۰۱۸

ایجاد یک کمپین تبلیغات گوگل اپلیکیشن کارآمد

دنیای بازاریابی تبلیغاتی اپلیکیشن تلفن همراه به سرعت در حال تحول است. آیا برند شما این آمادگی را دارد تا استراتژی‌ها را اجرا کرده و محصولات و تبلیغاتی بسازد که در سال ۲۰۱۸ به شما کمک کند؟

یک شرکت بنگاه اطلاعاتی این پیش بینی را کرده که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۵ میلیون اپلیکیشن در اپ استورها، در سراسر جهان وجود خواهد داشت. اگرچه این عدد نشان‌دهنده رقابت سختی است که برای کسب و کارهای اپلیکیشن وجود دارد اما سناریوی روز حاضر چندان متفاوت نیست.

اکو سیستم اپلیکیشن موبایل هیچ نشانه‌ای از کوچک شدن ندارد و به همین دلیل است که شرکت‌های اپلیکیشن به طور مداوم در فعالیت‌های بازاریابی برنامه و اپلیکیشن سرمایه‌گذاری می‌کنند تا سهم بازار را به نفع خود به اشتراک بگذارند. اما واقعیت این است که همه چیز در دنیای بازاریابی به سرعت در حال پیشرفت است و زمانی که به تبلیغات گوگل اپلیکیشن میرسد حتی سریع تر هم پیش میرود، بنابراین نیاز به یک رویکرد منحصر به فرد دارد.

این مقاله پر از نکاتی است که شما می‌توانید از آن‌ها برای ساخت برنامه‌های بازاریابی استفاده کنید که نه تنها برای مصرف کنندگان شما مناسب هستند بلکه به شما کمک می‌کنند رشد اپلیکیشن خود را در سال ۲۰۱۸ افزایش دهید.

قبل از اینکه جلوتر برویم و تاکتیک‌های مختلفی را ارزیابی کنیم، بیایید ببینیم چه چیزی سال ۲۰۱۸ را متفاوت کرده است و  این استراتژی نیازمند یک استراتژی بازسازی‌شده برای کسب و کارهای اپلیکیشنهای کاربردی است.

درک گرایش‌های بازاریابی با اپلیکیشنها

برخی از متخصصان بازاریابی از اپلیکیشنهای کاربردی تک زمانی استفاده می‌کنند  و برخی دیگر ،مانند استیو یانگ، یک رویکرد متمرکز بر حفظ و استراتژی‌های تعامل ارسال را پیشنهاد می‌کنند.

واضح است که رویدادهای متفاوتی در سال ۲۰۱۸ وجود دارد. کانال‌ها بیشتر اشباع شده‌اند و چیزهایی که در گذشته کار می‌کردند دیگر کار نمی‌کنند یا نتایج مشابهی را ارائه می‌دهند.

این کار بدیهی است که تبلیغات گوگل و بازاریابی اپلیکیشن در سال جاری به ایده‌ها و رویکردهای جدید نیاز دارند تا با کاربران ارتباط برقرار کنند و روابط جدیدی را ایجاد کنند.

اغلب کمپینهای تبلیغات در گوگل در سال ۲۰۱۸، باید یکی از سه چالش اصلی تکرار شده که توسط کسب و کارهای اپلیکیشنهای کاربردی که با آن مواجه هستند را مورد توجه قرار دهند. آن سه چالش عبارت است از: مالکیت کاربر user acquisition ، تعامل کاربر user engagement و نگهداری کاربر user retention

حتما بخوانید: راهنمای کاربردی تبلیغات برای دانلود اپلیکیشن

هر یک از این فعالیت‌ها در طبیعت منحصر به فرد هستند بنابراین ما نکاتی منحصر به فرد از آنها را بازگو میکنیم. این نکات تحت‌تاثیر گرایش‌های فعلی هستند که اگر محتاطانه اعمال شوند، می‌توانند به کسب و کارها در بیش‌ترین طول سال کمک کنند.

بیایید هر یک از آن‌ها را به طور جداگانه ارزیابی کنیم.

 ۱-۱ : چگونه یک کمپین بازاریابی تبلیغات گوگل با اپلیکیشنهای موفق را به نفع کسب و کارتان ایجاد کنید.

نرخ نصب اپلیکیشن و تعداد کل نصب اپلیکیشن، دو معیار مهمی است که دستیابی به اپلیکیشنها را تعریف می‌کنند.

معیارهای دستیابی قوی‌تر یک روش خوب برای قضاوت در مورد علاقه و ارزشی است که کاربران از برنامه شما به دست می‌آورند. با افزایش تعداد برنامه‌ها در اپ استور، کاربر کمبود گزینه‌های موجود را ندارد.

در حقیقت یک اپلیکیشن برنده در کمپین بازاریابی تبلیغاتی اپلیکیشن به طور انحصاری به سوی اکتساب هدایت می‌شود، بعبارتی می‌تواند با افزایش قابل‌توجه دانلود اپلیکیشن به برند شما کمک کند.

در اینجا دو نکته برای به دست آوردن کاربران جدید در سال ۲۰۱۸ را بررسی می‌کنیم.

– کمپینی ایجاد کنید که کاربران شما را تکان دهد

با صدها اپلیکیشنی که می‌توانید از آن‌ها انتخاب کنید، در واقع کسب و کارها باید تلاش کنند تا با فعالیت‌های خود به سوی موفقیت حمله کنند. استراتژی‌های کسب و آزمایش فراوانی برای برنده شدن کاربران جدید وجود دارد. با این حال در سال ۲۰۱۸ نمی توان جریان اصلی را حفظ کرد. کسب و  کارهای اپلیکیشنی  باید از مناطق راحتی خود خارج شوند و ایده‌ها را آزمایش کرده و برنامه‌های دستیابی به اپلیکیشن جدیدی ایجاد کنند که این خود می‌تواند به معنای واقعی کلمه کاربر را تکان دهد.

یکی از هیجان‌انگیزترین راه‌های رسیدن به این هدف، القا مفاهیم واقعیت تقویت‌شده در اپلیکیشن کاربردی تلفن همراه است. گرایش‌ها برای واقعیت تقویت‌شده امیدوار کننده هستند و این رویکرد به عنوان فراهم‌کننده امکانات بزرگ بعدی در مصرف محتوا مورد توجه قرار گرفته‌ است. چند سال پیش ، IKEA  یک برنامه کاربردی را راه‌اندازی کرد که از واقعیت تقویت‌شده استفاده می‌کرد تا کاربران بتوانند نسخه‌های سه‌بعدی از مبلمان IKEA را در خانه‌هایشان تصور کنند.

اپلیکیشن تلفن همراه به عنوان یک وسیله برای بهبود فرآیند انتخاب و خرید استفاده شد و منجر به مشارکت گسترده کاربر شد و منجر به بیش از ۸٫۵ میلیون دانلود شد. یکی از گزینه‌های اصلی در زمینه اپلیکیشنهای برنامه ریزی، هزینه آنها است. مدت زیادی بود که هزینه‌های دریافت اپلیکیشنها در حال افزایش بود. با این حال، گزارشی که اخیرا توسط Fiksu منتشر شد حاکی از آن است که این هزینه‌ها پایین خواهند رفت . با این حال، بهترین رویکرد برای جذب کاربران جدید بدون از دست دادن هزینه‌های بازاریابی، حفظ یک رویکرد میانی است که تمرکز بر فعالیت‌های خلاقانه و مقرون‌به‌صرفه را در بر می‌گیرد. استراتژی‌های متعددی وجود دارند که می توان از آن‌ها استفاده کرد، چیزی که مهم است این است که کسی را انتخاب کنید که اساس کاربر شما را برای شناسایی فوری تکمیل می‌کند. هم چنین آن باید خلاق و متمایز برای جذب و تشویق کاربران برای دانلود اپلیکیشن باشند.

 

– از تبلیغات گوگل مبتنی بر ایجاد انگیزه تبلیغاتی برای افزایش جذب کاربران استفاده کنید

براساس گزارش مری مارکر بازاریابان باید از تبلیغات پاپ آپ تلفن همراه دور بمانند. اگرچه  آن‌ها طرفدار تبلیغات و تبلیغات مبتنی بر انگیزه هستند اما ۶۸ درصد از کاربران دیدگاه مثبتی نسبت به مزایای اپلیکیشنهای کاربردی تلفن همراه نشان داده اند.

استفاده از یک مدل تبلیغاتی که دانلود اپلیکیشنها را محدود می‌کند، یک استراتژی عالی است که می‌تواند در سال ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گیرد و ترفندی است که می‌تواند به طور قابل‌توجهی جذب کاربرها را افزایش دهد.

۲-۲ :  چگونگی ساخت یک کمپین بازاریابی با اپلیکیشنی موفق نسبت به حفظ و نگهداری آن

با توجه به آماری که توسط Appboy در شش ماه سال گذشته منتشر شد نشان داد که حفظ ۷۵ درصد از متوسط کاربرانی که بعد از اولین استفاده از اپلیکیشن به سمت دوباره آن برمیگردند، آسان نیست.

واضح است که چالش سال ۲۰۱۷ این بود که کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن نیاز به دو برابر کردن تلاش‌ها برای نگهداری خود داشتند. کاری که کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن برای رسیدن به آمار نگهداری مطلوب در سال جاری میتوانند انجام دهند این است که:

– استفاده از نوتیفیکیشن‌ها در روشهای نوین

Leanplum، یک پلتفرم بازاریابی تلفن همراه متوجه شد که برندها به اندازه کافی در حال خرج کردن بودجه تبلیغاتی هستند، اما توجهی به هزینه‌های زیاد خود نمیکنند که این خود منجر به مشکلات مالی عمده می‌شود. به عنوان یک پادزهر، این تیم قصد دارد تا کمپینهای محرک را برای افزایش نگهداری برنامه‌ها تشویق کند.  این تیم همچنین پیشنهاد می‌کند که به جای چسبیدن به یک برنامه اطلاع‌رسانی از پیش برنامه‌ریزی‌شده، کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن باید بر یک رویکرد بهینه محور تمرکز کنند که تضمین می‌کند که پیام‌ها به کاربران ارسال می‌شوند و به احتمال زیاد آن‌ها را باز خواهند کرد.

– یک استراتژی ارتباطی موثر بسازید

ارتباط باز کلید حفظ کاربر است. هر چه بیشتر با کاربران خود تعامل داشته باشید، بیشتر متوجه خواهید شد که چه چیزی برای آن‌ها مناسب است و چه چیزی مناسب نیست.  برندها دارای یک استراتژی ارتباطی موثر هستند و انتظار می‌رود که به طور مداوم در راس امور قرار گیرند.

این ارقام را در نظر بگیرید :  در یک کسب‌وکار معمولی تنها ۴ % کاربران ناراضی به نظر می‌رسد، ۹۶ درصد باقی مانده کاربران نظر خود را اعلام نمی‌کنند . در حقیقت، ۹۱ % از کاربران به سادگی باز نمی‌گردند. این یک شاخص واضح از ارتباط ناقص است.

با ایجاد یک استراتژی ارتباطی موثر، کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن می‌توانند به صورت مثبت و رو به بالا حرکت کنند. تمام چیزی که لازم است این است که به طور موثر به دنبال بازخورد از کاربر و ارتباطات متنی کاری با آنها باشید که برای آن‌ها جذاب خواهد بود.

 

– کار در جهت بهبود خستگی SDK Work Towards Improving SDK Fatigue

بیشتر برنامه‌ها امروزه به شدت وابسته به SDKs هستند.در حالی که آن‌ها جهان یکپارچه‌سازی را برای توسعه دهندگان باز می‌کنند، ترکیب چند SDK می‌تواند منجر به کرشهای غیر ضروری شود. باگهای اپلیکیشن را نشان میدهد، باتری را خالی میکند، به حریم خصوصی کاربر فشار وارد میکند، و منجر به خستگی SDK می‌شود. در اینجا یک نگاه اجمالی سریع از میانگین تعداد SDKهای موجود در داخل اپلیکیشن میاندازیم:

مدیریت چندگانه SDKها  می‌تواند به طور جدی تعداد ماندگاری را تحت‌تاثیر قرار دهد چرا که آن‌ها می‌توانند از داشتن یک تجربه آزاد با شکست جلوگیری کنند. این یک جنبه از حفظ کاربر است که در سال ۲۰۱۸ به توجه نیاز دارد.

در کل، سال ۲۰۱۸ برای کسب و کارها فرصت‌های منحصر به فردی برای افزایش رشد اپلیکیشنها ایجاد کرده است. ترندها و پیش بینیها جالب هستند و به نظر میرسد که استراتژی‌های خارج از چارچوب را تشویق می‌کنند. نکات و راهبردهای ذکر شده در بالا می‌توانند به کسب و کارهای وابسته به اپلیکیشنها کمک کنند و چشم انداز وسیعی برای شما فراهم می کند و باعث کسب درآمد بالا از سوی مصرف کنندگان خواهد شد.

حتما بخوانید: تبلیغات هدفمند در گوگل

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.