جمعیت شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام

جمعیت شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام چگونه است؟ ابزار هدایت اینستاگرام به شما اجازه میدهد بر اساس موقعیت مکانی و بر اساس جمعیت شناسی مانند سن، جنسیت، تحصیلات و موارد دیگر به مخاطبانخود برسید. برای شروع، وارد مدیریت تبلیغات یا ویرایشگر پیج خود شوید. یک کمپین جدید ایجاد کنید یا یک آگهی را به یک کمپین موجود اضافه کنید. به یاد داشته باشید، جذب مخاطب در زمان درج آگهی مناسب رخ می‌دهد.

جمعیت شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام

جذب مشتری مبتنی بر مکان

چهار روش مختلف برای درج تبلیغات بر اساس مکان وجود دارد. شما میتوانید تبلیغات خود را براساس موارد زیر ارسال کنید :

همه مخاطبان موجود در یک مکان

مخاطبان محلی: فقط افرادی که این مکان را به عنوان لوکیشن خود انتخاب میکنند.

ساکنان جدید: فقط افرادی که اخیرا لوکیشن خود را به روز کرده‌اند.

بازدید کنندگان: افرادی که مکانی به جز لوکیشن اصلی خود را انتخاب میکنند یا لیبل می‌زنند.

 

یک فروشگاه سخت افزاری محلی ممکن است افرادی را که ساکن هستند یا اخیرا به یک منطقه نقل مکان کرده‌اند، بعنوان مخاطبین  خود هدفگذاری کند، اما با صرف نظر از توریستها در هزینه های تبلیغاتی خود صرفه جویی انجام میدهد. با این حال رستوران یا بوتیک میتوانند برای همه تبلیغ کنند.

 

براساس موقعیت جغرافیایی

از ویژگی مرورگر خود برای ارسال  تبلیغات خود در سرتاسر جهان، در منطقه جغرافیایی خاص، کشور، شهر یا برای یک کد پستی استفاده کنید. شما میتوانید آدرسی را برای ارسال تبلیغات خود به افرادی در آن مکان انتخاب کنید و تبلیغات خود را به آن لوکیشن بفرستید.

 

حتما بخوانید: راز ساخت تبلیغ اینستاگرام در ایران با وجود تحریمها چیست ؟

ارسال تبلیغات براساس منطقه یا فضای تبلیغاتی

شما میتوانید منطقه‌ای را به عنوان لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام انتخاب کنید و تبلیعات خود را بر اساس مشترکین غیر جغرافیایی انجام دهید.

 

مناطق یا فضاهای تبلیغاتی که می توانید تبلیغ کنید عبارتند از:

  • مناطق تجارت آزاد: تبلیغات در یک منطقه آزاد تجاری – به عنوان مثال، منطقه اقتصادی اروپا.
  • فضای برنامه های فروشگاهی: تنها کشورهایی را که در آن برنامه های فروشگاهی iTunes App Store the iTunes App Store، Android Paid Store(برنامه های فروشگاهی آیفون و اندروید) یا فروشگاههای رایگان برنامه‌های اندرویدی موجود است، در دسترس قرار دهید و تبلیغات انجام دهید. میتوانید مناطق این فروشگاهها را با یکدیگر ترکیب کنیدو کار ارسال را انجام دهید.
  • بازارهای نوظهور: شناسایی و تبلیغ در میان بیش از ۲۰ کشور که در حال رشد سریع اقتصادی هستند.
  • منطقه یورو: افرادی را در کشورهایی که از یورو به عنوان پول مشترک خود استفاده می کنند، هدف تبلیغات خود قرار دهید.

 

ارسال بر اساس جمعیت شناسی

انتخاب ارسال تبلیغ بر اساس صفات دموگرافیک مانند سن و جنس، یک استراتژی بازاریابی در زمان حاضر محسوب می شود.

هنگامی که هدف ارسال  تبلیغات خود را به سن معطوف میکنید، آگاه باشید که سیاست های تبلیغات اینستاگرام تبلیغاتی خاص را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع میکند. این شامل خدمات مالی، شرطبندی یا قرعه کشی ها و محصولات بهداشتی و تناسب اندام – از جمله مکمل های گیاهی و رژیم غذایی است. محدودیت های سن در مورد نوشیدنیهای غیرمجاز می تواند بر اساس کشور، ایالت یا استان متفاوت باشد. در کل برای تبلیغ در هر منطقه ای باید محدودیتهای جغرافیایی برای تبلیغات را بررسی و مطالعه کنید.

اگر مکانی که انتخاب میکنید دارای زبان اصلی نیستی میتوانید زبان آن منطقه را مورد هدف قرار دهید. بعبارتی تبلیغات را براساس زبان یک منطقه انجام دهید.

در ادامه نحوه تبلیغات بر مبنای منافع و رفتار افراد در اینستاگرام را مورد بررسی قرار میدهیم تا بتوانیم افرادی که به تبلیغات شما پاسخ مثبت میدهند را شناسایی کنیم.

حتما بخوانید: پروموشن اینستاگرام چیست و چگونه نمایش داده میشود ؟

© تمام حقوق متعلق به وب سایت وی دیجیتال مارکتینگ میباشد.