نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

با استناد به نگرانی درباره حریم خصوصی، گوگل از فناوری هایی که افراد را در چندین وب سایت ردیابی می کنند استفاده نخواهد کرد. گوگل در CES International در ژانویه 2020 تصمیم مهمی گرفت. تصمیم این شرکت برای توقف استفاده از پیگیری شخصی می تواند تغییرات گسترده تری را در نحوه هدف قرار دادن نمایش تبلیغ گوگل برای شرکت ها ایجاد و تسریع کند. این شرکت قصد دارد نمایش تبلیغ گوگل را بر اساس مرور افراد در چندین وب سایت متوقف کند، تغییری که می تواند تحول در صنعت تبلیغات دیجیتال را تسریع کند.

نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

نمایش تبلیغ گوگل متوقف می ‌شود

شرکت Alphabet Inc روزهای اخیر گفت که سال آینده قصد دارد استفاده یا سرمایه گذاری در فن آوری های ردیابی را که به طور منحصر به فرد، کاربران وب را هنگام انتقال از یک سایت به سایت دیگر در اینترنت شناسایی می کند، متوقف کند.

این تصمیم یعنی نمایش تبلیغ گوگل که از طرف بزرگترین شرکت تبلیغات دیجیتال جهان گرفته شده است، می تواند  این صنعت را از استفاده از چنین ردیابی هایی که با انتقادات فزاینده ای از طرفداران حریم خصوصی روبرو شده و تحت نظارت سازمان های نظارتی قرار دارد، دور کند.

این موضوع به این معنی است که این تغییر می تواند کسب و کارهای مرتبط با تبلیغات دیجیتال را تغییر شکل دهد، جایی که بسیاری از شرکت ها برای هدف قرار دادن تبلیغات خود، اندازه گیری اثربخشی تبلیغات و جلوگیری از تقلب، به ردیابی افراد متکی هستند.

اختصاص 52 درصد از هزینه تبلیغات دیجیتال جهانی

 طبق گفته Junc Media، مشاوره تبلیغات دیجیتال، گوگل 52 درصد از هزینه تبلیغات دیجیتال جهانی یعنی 292 میلیارد دلار در سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

به گفته جونس، حدود 40٪ از پولی که از تبلیغ کنندگان به ناشران در اینترنت می دهند، به معنای تبلیغات دیجیتال خارج از سیستم های بسته مانند جستجوی گوگل، یوتیوب یا فیس بوک، از طریق ابزارهای خرید نمایش تبلیغ گوگل است.

دیوید تمکین، مدیر محصولات گوگل و پیشگام این تغییر، روزهای گذشته در یک پست وبلاگ گفت “اگر تبلیغات دیجیتالی برای رفع نگرانی های فزاینده ای که مردم درباره حریم خصوصی خود و نحوه استفاده از هویت شخصی خود دارند، تکامل نیابد، ما آینده وب را به خطر می اندازیم.”

گوگل سال گذشته اعلام کرده بود که در سال 2022 پر کاربردترین فناوری ردیابی، به نام “کوکی های شخص ثالث” را حذف خواهد کرد. اما اکنون این شرکت گفته است که برای جایگزینی کوکی های شخص ثالث، از فناوری های جایگزین ردیابی یا از فناوری هایی که توسط نهادهای دیگر تولید می شوند، برای ابزارهای فروش تبلیغات خود استفاده نمی کنیم.

نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

نمایش تبلیغ گوگل و استفاده گوگل از فناوری های جدید

گوگل اذعان می دارد که برای هدف قرار دادن نمایش تبلیغ گوگل بدون جمع آوری اطلاعات افراد از چندین وب سایت، از فناوری های جدیدی که در حال توسعه است، استفاده می کند. یکی از این فناوری ها، مرورگر کاربران را در دستگاه های آن ها تجزیه و تحلیل می کند و به تبلیغ دهندگان اجازه می دهد تا گروه های مختلفی از کاربران را با علایق مشابه هدف قرار دهند. گوگل در ژانویه اعلام کرد که قصد دارد آزمایش نمایش تبلیغ گوگل را با استفاده از این فناوری در سه ماهه دوم آغاز کند.

تغییر برنامه ریزی شده گوگل برخی نگرانی ها را در دنیای تبلیغات ایجاد کرد. در حال حاضر، تبلیغ کنندگان با استفاده از داده های جمع آوری شده از جستجو افراد در وب، می فهمند که به چه کسی تبلیغات را ارائه دهند و اینکه آیا یک کاربر هدفمند اقدام به خرید محصول تبلیغ شده کرده است یا خیر.

 پس از تغییر نمایش تبلیغ گوگل، تبلیغ کنندگان نمی توانند به همان جزئیات دسترسی داشته باشند. هنوز هم، سایر مدیران صنعت تبلیغات گفتند که این تغییر نمایش تبلیغ گوگل برای مصرف کنندگان خوب است و ابراز امیدواری کردند که فن آوری های جدید هدف یابی گوگل همچنان به برندها کمک کند تا به اهداف خود در بازاریابی آنلاین برسند.

اپل و گوگل و مشهورترین رقابت های سیلیکون ولی

اپل و گوگل یکی از مشهورترین رقابت های “سیلیکون ولی” را در اختیار دارند، اما طبق دادخواست وزارت دادگستری ایالات متحده، آن ها در پشت صحنه معامله ای به ارزش 8 تا 12 میلیارد دلار در سال را برقرار می کنند. در اینجا نحوه وابستگی آن ها به یکدیگر آمده است.

آخرین اقدام گوگل و نگرانی در مورد پیامدهای احتمالی آن، تنش در صنعت تبلیغات دیجیتال را بین محافظت از حریم خصوصی کاربر و ارتقا رقابت تأکید می کند. شرکت های تبلیغاتی دیجیتال کوچکتر که از ردیابی بین سایت استفاده می کنند، گوگل و شرکت اپل را به استفاده از حریم خصوصی به عنوان بهانه ای برای تغییراتی که به رقبا آسیب می رساند، متهم کرده اند.

در میان غول های فناوری، گوگل و اپل اعلام کرده اند که می خواهند به روش های مختلف ردیابی کاربر را کنترل کنند. فیس بوک با این استدلال که هدف قرار دادن تبلیغات منحصر به فرد به مشاغل کوچک کمک می کند با این موضوع مخالفت کرد.

نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

 

بیشتر بخوانید: پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات گوگل ادوردز چقدر مهم هستند؟

آیا گوگل می تواند از ردیابی بین وب سایت ها بهره مند شود؟

برخی از تحلیلگران بیان کرده اند که گوگل می تواند از ردیابی بین وب سایت ها بهره مند شود زیرا وابستگی کمتری به داده های شرکت های دیگر دارد. در عوض، مقدار زیادی داده را مستقیماً از کاربران سرویس های خود مانند یوتیوب یا جستجوی گوگل جمع آوری می کند.

گوگل می گوید هنگام هدف گذاری، تبلیغاتی که در وب سایت های خود نشان داده می شود، همچنان از این داده ها به نام داده های “شخص اول” استفاده خواهد کرد. بسیاری از تبلیغ کنندگان بزرگ همچنین داده های شخص اول زیادی درباره مشتریان خود دارند.

بندیکت ایوانز، یک تحلیلگر مستقل، می گوید: “اگر فقط بر اساس داده های شخص اول بتوانید هدف گذاری کنید، افرادی که بیشترین داده های شخص اول را دارند بهترین کار را می کنند.”

گوگل اظهار می کند فناوری های جدید آن، مانند گروه هایی که در دستگاه های خود کاربران ایجاد می شوند، در آزمایشات داخلی خود تقریباً به خوبی در هدف گذاری یک به یک عمل کرده اند.

این شرکت گفت که اطلاعیه روزهای گذشته فقط شامل ابزارهای تبلیغاتی و شناسه های منحصر به فرد آن برای وب سایت ها و نه برنامه های تلفن همراه است، به این معنی که بخش قابل توجهی از اکوسیستم تبلیغات دیجیتال تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

هزینه تبلیغات موبایلی در ایالات متحده در سال 2020 چقدر بوده است؟

 طبق گفته eMarketer، یک شرکت تحقیقاتی در بازار، هزینه تبلیغات موبایلی، 68٪ از کل هزینه های تبلیغات دیجیتال را در سال 2020 در ایالات متحده به خود اختصاص داده است، اگرچه این رقم شامل تبلیغات در نسخه های موبایل وب سایت ها است، نه فقط برنامه های تلفن همراه.

نمایش تبلیغ گوگل بیان می کند این روند می تواند به طور گسترده تری ردیابی کاربر را روشن کند. اپل قصد دارد ردیابی استفاده از برنامه را محدود کند و از توسعه دهندگان بخواهد قبل از جمع آوری شناسه تبلیغاتی برای آیفون ها، از کاربران اجازه ورود بگیرند. در همان زمان، تنظیم کنندگان حریم خصوصی اتحادیه اروپا شکایات متعددی را درباره اطلاعاتی که وب سایت ها با اشخاص ثالث در مورد آنچه که کاربران به عنوان بخشی از چنین ردیابی مشاهده می کنند، به اشتراک می گذارند.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس بوک، در ماه ژانویه گفت که “اپل انگیزه استفاده از موقعیت بستر اصلی خود را برای تداخل در عملکرد برنامه ها ما دارد.”

در انگلیس، سازمان رقابت و بازارها، بهترین تنظیم کننده ضد انحصار کشور، ماه گذشته یک تحقیق رسمی در مورد حذف گوگل از کوکی های شخص ثالث از مرورگر کروم خود توسط گوگل آغاز کرد. این تحقیق ناشی از شکایت گروهی از بازاریاب ها بود که معتقد بودند برنامه گوگل باعث می شود نفوذ این شرکت در تبلیغات آنلاین تقویت شود.

نمایش تبلیغ گوگل و استفاده از موبایل

نمایش تبلیغ گوگل و فن آوری

خلاصه های هفتگی از بررسی های فنی، عناوین، ستون ها و سوالات شما توسط معلمان حقوقی Personal WSJ پاسخ داده شده است. سخنگوی گوگل گفت این شرکت در حال برنامه ریزی برای نظارت بر انگلیس در مورد برنامه خود برای پایان دادن به استفاده خود از ردیابی منحصر به فرد در چندین وب سایت است.

اعلامیه نمایش تبلیغ گوگل تلاش های صنعت تبلیغات را برای دستیابی به یک فناوری دوستانه و حریم خصوصی بیشتر برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان، نظیر آنچه برای رسانه های پاسخگو با مسئولیت، گروهی از تبلیغ کنندگان و شرکت های فناوری تبلیغات هدایت می شود، پیچیده می کند. این طرح به شناسه های جدید مانند رشته های اعداد و حروف مشتق شده از آدرس ایمیل کاربران متکی است.

این شرکت در خصوص نمایش تبلیغ گوگل اذعان کرد که دیگران ممکن است با روش های مختلف برای ردیابی کاربران جلو بروند. آقای تمکین در پست وبلاگ نوشت: “ما متوجه می شویم که این به آن  معنا است که سایر ارائه دهندگان ممکن است سطحی از هویت کاربر را برای ردیابی تبلیغات در وب ارائه دهند که ما این کار را نمی کنیم.” “ما اعتقاد نداریم که این راه حل ها انتظارات افزایش مصرف کننده برای حفظ حریم خصوصی را برآورده کنند و همچنین در برابر محدودیت های نظارتی که به سرعت در حال تحول هستند، ایستادگی نخواهند کرد.”

نمایش تبلیغ گوگل به یک نفر در سایت های مختلف بزودی متوقف می شود

 

بیشتر بخوانید: تبلیغات بنری گوگل

آیا باید اطلاعات با جزئیات بیشتری اعلام شود؟

جاناتان مایر، استاد علوم کامپیوتر و سیاست های عمومی در دانشگاه پرینستون، گفت که گوگل هنوز هم باید جزئیات زیادی از برنامه های خود را اعلام کند.

آقای مایر گفت: “این موارد پیشنهادهایی است که یک شرکت تحت فشار نظارتی ارائه می دهد و سعی در یافتن مصالحه قابل قبول برای جلوگیری از رعایت مقررات دارد.”

گوگل می گوید که فناوری های جدید هدف یابی نمایش تبلیغ گوگل موجب ارتقا حریم خصوصی می شود و این شرکت قبلاً تصمیم گرفته است که در ازای حفظ حریم خصوصی هزینه دقیق کاربر را برآورد کند.

منبع: wsj

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *