آیا گوگل محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را هرزنامه تلقی می کند؟

Artificial intelligence 1

اخیراً هوش مصنوعی نحوه عملکرد کسب‌وکارها از جمله نحوه ایجاد محتوا برای وب‌سایت‌ها را تغییر داده است. امروزه محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را می توان بیشتر و بیشتر در وبسایت ها مشاهده کرد و می تواند ابزار ارزشمندی برای صاحبان وب سایت هایی باشد که به دنبال راهی مقرون به صرفه برای ایجاد محتوای با کیفیت هستند.

با این حال، نگرانی های خاصی در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی وجود دارد. گفته می شود، موتورهای جستجو مانند گوگل ممکن است محتوای هوش مصنوعی را به عنوان هرزنامه تلقی کنند که به طور بالقوه بر رتبه بندی وب سایت و دیده شدن جستجو تأثیر می گذارد. امروز، ما سعی خواهیم کرد دریابیم که آیا واقعاً درست است یا خیر.

موضع گوگل در مورد محتوای هوش مصنوعی چیست؟

به گفته نمایندگان این شرکت، هدف اصلی گوگل همیشه ارائه محتوای باکیفیت، مرتبط و آموزنده در نتایج جستجوی خود به کاربران است. در حالی که گوگل به صراحت اعلام نکرده است که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی پایین‌تر تلقی می‌شود، دستورالعمل‌های این شرکت بر اهمیت محتوای منحصربه‌فرد و ارزشمند که به خوبی ساختار یافته است، تاکید می‌کند. اگر محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی با این معیارها مطابقت داشته باشد و به کاربران ارزش ارائه دهد، بعید است که هرزنامه در نظر گرفته شود، مگر اینکه موتور جستجو سرقت ادبی را تشخیص دهد.

با این حال، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی گاهی اوقات می تواند بی کیفیت و تکراری باشد و ارزش کمی برای خوانندگان ارائه دهد. چنین محتوایی ممکن است توسط الگوریتم‌های Google علامت‌گذاری شود، که می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر منفی بگذارد. اگر می خواهید از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی استفاده کنید، مطمئن شوید که بهترین روش ها را برای به حداقل رساندن خطر دنبال می کنید.

سودمندی هوش مصنوعی به محتوا ختم نمی شود. برخی شرکت ها از هوش مصنوعی برای ساده‌سازی فرآیند توسعه اپلیکیشن، بهبود تجربه کاربر و افزودن ویژگی‌های نوآورانه‌ای که زمانی غیرممکن تلقی می‌شدند، استفاده می‌کنند. هوش مصنوعی می‌تواند در ایجاد طرح‌های UI/UX، قاب‌بندی خودکار، پیش‌بینی رفتار کاربر و حتی در نوشتن کد کمک کند.

حتماً بخوانید: بهترین ابزار نوشتن هوش مصنوعی برای مقالات 2023

چگونه محتوای موثر هوش مصنوعی ایجاد کنیم؟

در این پست وبلاگ از فوریه 2023، گوگل تأیید می کند که صرف نظر از اینکه محتوای شما چگونه تولید می شود، اگر با کیفیت بالا باشد، به آن امتیاز داده می شود. همیشه بر کیفیت تمرکز کنید و مطمئن شوید که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی شما به خوبی نوشته شده و با مخاطب هدف شما مرتبط است. محتوا باید بینش منحصر به فردی ارائه دهد، از ساختار متنی مناسب پیروی کند و از اشتباهات واقعی اجتناب کند.

محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را به سادگی در وب سایت خود کپی و جایگذاری نکنید. اطمینان حاصل کنید که ابتدا محتوای تولید شده را بررسی کرده اید، هر گونه خطا یا عبارت ناخوشایند را برطرف کرده و به آن حس انسانی بدهید. در حالی که ممکن است گوگل متون تولید شده توسط هوش مصنوعی را جریمه نکند، اگر شما بیش از حد به هوش مصنوعی تکیه کنید، کاربران شما متوجه خواهند شد که متن فاقد روح است. یک ویرایشگر می تواند به اطمینان از صحت و مرتبط بودن خروجی های هوش مصنوعی، حفظ کیفیت بالای محتوای شما و کاهش احتمال پرچم گذاری به عنوان هرزنامه کمک کند.

گاهی اوقات، به خصوص اگر درخواست های خود را به روش خاصی بیان کنید، ابزارهایی مانند ChatGPT می توانند از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کنند، که می تواند بر رتبه بندی SERP شما تأثیر منفی بگذارد. محتوای خود را بیش از حد بهینه نکنید، و اگر نوشته های هوش مصنوعی را به روشی تکراری مشاهده کردید، به آن دستور دهید تا مشکل را اصلاح کند یا به سادگی از یک ویرایشگر بخواهید آن را تصحیح کند.

چگونه محتوای هوش مصنوعی را تشخیص دهیم؟

محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را می توان از طریق تحلیل زبان و سبک شناسایی کرد. محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی اغلب بسیار دقیق، سازگار و از نظر فنی دقیق است و اشتباهات گرامری یا عبارات محاوره‌ای کم یا بدون اشتباه است. علاوه بر این، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به طور کلی فاقد حکایات شخصی یا تجربیات ذهنی است که نمونه کارهای خلق شده توسط انسان است.

علاوه بر این، زمینه و ارتباط نیز می تواند به شناسایی محتوای هوش مصنوعی کمک کند. به دلیل اتکای آن به داده های ورودی برای تولید، به راحتی با الگوهای فرمولی یا ماهیت عمومی آن قابل شناسایی است. به این ترتیب، ابزارهایی با استفاده از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی برای تشخیص سریع و دقیق آثار تولید شده توسط هوش مصنوعی توسعه یافته‌اند.

در حال حاضر برنامه های مختلفی در بازار وجود دارد که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی می کند. به عنوان مثال  GTPZero ادعا می کند که می تواند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کند، که کاملاً درست نیست. به عنوان بخشی از آزمایش های انجام شده، باید بیان شود که او محتوای تولید شده توسط chatGPT را بیش از یک بار به عنوان تولید شده توسط انسان علامت گذاری کرده است. این کار در شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی از منابع مختلف، نه فقط chatGPT، بسیار خوب است.

Artificial intelligence

معرفی فناوری GPT-4

مدل های پیشرفته هوش مصنوعی مانند GPT-4 تشخیص حضور این سیستم ها را به طور فزاینده ای دشوار کرده است. GPT-4 در ناتوانی و قابلیت های تولید زبان طبیعی از سلف خود، GPT-3 پیشی می گیرد. زبان و آداب انسانی را تقلید می کند. بنابراین، تشخیص آن آسان نیست – شاخص های سنتی به دلیل طیف گسترده ای از سبک های نوشتاری طبیعی و احساسات قابل درک موجود در محتوای GPT-4 دیگر غالب نیستند. این فناوری همچنان مرا شگفت زده می کند زیرا الگوریتم های آن به اندازه کافی پیچیده تر می شوند تا توجه طیف متنوعی از زمینه ها و افراد را جلب کنند.

GPT-4 یک فناوری هوش مصنوعی پیشرفته با کاربردهای متنوع است. درک متنی، پایگاه دانش و توانایی آن برای تولید محتوای بسیار مرتبط چالش هایی را برای تشخیص حتی توسط متخصصان با تجربه ایجاد می کند. علاوه بر این، گستردگی و دامنه داده‌های جمع‌آوری‌شده آن به GPT-4 اجازه می‌دهد تا به‌طور یکپارچه حقایق و اطلاعات دقیق را به قطعات منسجمی تبدیل کند که تشخیص آن از محتوای ایجاد شده توسط متخصصان انسانی دشوار است.

با توجه به دشواری تشخیص فناوری GPT-4، بسیار مهم است که افراد و سازمان‌ها بهترین شیوه‌ها را هنگام درگیر شدن با محتوای دیجیتال مانند اعمال شک و تردید سالم و استفاده از روش‌های تأیید خارجی در صورت لزوم دنبال کنند. به این ترتیب، محققان و توسعه‌دهندگان فعالانه روی تکنیک‌ها و ابزارهایی کار می‌کنند تا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنند تا قابلیت اعتماد آنلاین را حفظ کنند.

حتماً بخوانید: لطفا تولید محتوا کنید ولی سئو نکنید!

هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار و نه جایگزینی برای متخصصان

هوش مصنوعی در چند وقت اخیر پیشرفت خارق‌العاده‌ای داشته است و صنعت‌های متعددی را متحول کرده و زندگی و محیط کار ما را تغییر داده است. هوش مصنوعی ابزار موثری است که می تواند به متخصصان انسانی در کارشان کمک کند. با این حال، هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای متخصصان دیده شود. این مهم است که به یاد داشته باشید که هوش مصنوعی با داده هایی که روی آن آموزش داده شده است کار می کند و از الگوریتم هایی برای عملیات استفاده می کند.

وقتی صحبت از داشتن آگاهی متنی، غریزه و درک ذهنی از وظایف پیچیده به میان می آید، انسان ها همیشه برتری دارند – چیزی که ماشین ها قادر به انجام آن نیستند. بنابراین، برای وظایفی که نیاز به دانش و مهارت عمیق دارند، متخصصان یک تجربه منحصر به فرد، خلاقیت و قضاوت انتقادی ارائه می‌کنند که نمی‌توان آن را به تنهایی با هوش مصنوعی جایگزین کرد.

هوش مصنوعی زمانی که به درستی و با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد می تواند دارایی بزرگی باشد. این می تواند داده ها را با سرعت باورنکردنی پردازش کند و حجم عظیمی از اطلاعات را مقایسه کند که در غیر این صورت پردازش آن توسط متخصصان انسانی بسیار طولانی خواهد بود. همچنین، سیستم‌های هوش مصنوعی توانایی تشخیص الگوهای موجود در داده‌ها را دارند که ممکن است بلافاصله برای انسان آشکار نباشد.

استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در ترکیب با متخصصان انسانی، ما را قادر می‌سازد تا بینش‌های قدرتمند را باز کنیم و درک عمیق‌تری از موقعیت‌های پیچیده به دست آوریم. با این حال، درک این نکته مهم است که سیستم‌های هوش مصنوعی تنها زمانی مؤثر هستند که داده‌های باکیفیت و الگوریتم‌های کارآمد ارائه شوند و برای آموزش، اعتبارسنجی مدل کار، و جلوگیری از تعصبات بالقوه یا پیامدهای ناخواسته، به تخصص هم از مهندسان و هم از خود متخصصان حوزه نیاز دارند.

فناوری هوش مصنوعی می‌تواند نقش‌های مهم انسان را در زمینه‌هایی که به حل مسئله پیچیده، همدلی و مهارت‌های بین فردی نیاز دارند، تکمیل کند. هوش مصنوعی می‌تواند با کمک به آن‌ها در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر با دسترسی به داده‌های مرتبط، بینش‌های مفیدی را برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، درمانگران و دیگر متخصصان فراهم کند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. کارشناس تبلیغات در گوگل وی دیجیتال مارکتینگ و یکی از ادمین های وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.