آشنایی با تنظیمات کمپین گوگل ادز

آشنایی با تنظیمات کمپین گوگل ادز

تنظیمات کمپین گوگل ادز که انتخاب می کنید برای همه تبلیغات در یک کمپین اعمال می شود. نوع کمپینی که انتخاب می کنید تعیین می کند که کدام تنظیمات در دسترس شما هستند.

نام کمپین گوگل ادز

این جایی است که شما یک نام برای کمپین خود وارد می کنید. اگرچه خود گوگل یک نام کمپین پیش فرض را برای شما وارد می کند، اما باید نامی را انتخاب کنید که موضوع کمپین را به وضوح توصیف کند تا بتوانید به راحتی آن را در حساب خود پیدا کنید. نام کمپین شما برای مشتریان شما قابل مشاهده نیست. تصور کنید در آینده چندین کمپین دیگر هم اضافه کنید . اگر نام کمپین های ما مشخص و مرتب نباشد وضعیت دشواری در پیش خواهید داشت .

نام کمپین در آینده هم قابل تغییر هست .

حتماً ببینید: آموزش صفر تا صد کمپین گوگل ادوردز در پنل جدید

نوع کمپین تبلیغات در گوگل

نوع کمپینی که انتخاب می‌کنید، تنظیمات کمپین را با آنچه که برای اهداف شما مناسب است، تنظیم می‌کند.

همچنین می توانید یک یا چند هدف تبلیغاتی را انتخاب کنید. همانطور که به استفاده از Google Ads ادامه می دهید، بر اساس اهدافی که انتخاب می کنید، پیشنهادات مرتبط را مشاهده خواهید کرد.

شبکه های تبلیغاتی کمپین

تنظیمات شبکه‌ها نشان می‌دهد که می‌خواهید آگهی شما بر اساس نوع کمپینی که انتخاب کرده‌اید در کجا نمایش داده شود. به عنوان مثال، با استفاده از شبکه جستجوی گوگل، تبلیغ شما می تواند در سایت های جستجوی گوگل و سایت های جستجوی غیر گوگل (مانند CNN) که با گوگل برای نمایش تبلیغات جستجو مشارکت می کنند، به نام شرکای جستجو نمایش داده شود.

دستگاه های محل نمایش آگهی

کمپین ها همه انواع دستگاه ها را هدف قرار می دهند که شامل دسکتاپ، تبلت و دستگاه های تلفن همراه می شود. بعداً می‌توانید تبلیغات را برای دستگاه‌های مختلف سفارشی کنید. به عنوان مثال اغلب تبلیغات امدادی و خدماتی ترجیحاً باید در موبایل ها نمایش بهتری داشته باشند .

تنظیمات مکان ها و زمان های نمایش تبلیغ

تبلیغات کمپین شما واجد شرایط نمایش به مشتریان در مکان‌های جغرافیایی مورد نظر شما یا مشتریانی هستند که زبان مورد نظر شما را به عنوان تنظیمات زبان مرورگر خود انتخاب کرده‌اند. توصیه می کنیم زبانی را که به آن به مشتریان خود خدمات می دهید انتخاب کنید.

مناقصه و بودجه بندی کمپین

انتخاب کنید که به صورت دستی پیشنهادات خود را برای کلیک روی تبلیغات خود تنظیم کنید یا به Google Ads اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهد. بسته به نوع کمپین خود، ممکن است گزینه های پیشنهادی دیگری را برای انتخاب مشاهده کنید.

استراتژی پیشنهاد شما نحوه پرداخت شما برای تعامل کاربران با تبلیغات شما را کنترل می کند. حد پیشنهاد شما بیشترین مبلغی است که به ازای هر کلیک برای تبلیغات در یک گروه تبلیغاتی پرداخت می کنید. بودجه شما میانگین مبلغی است که هر روز برای کمپین خود خرج می کنید. بودجه ای که انتخاب می کنید کاملاً به شما بستگی دارد و می توانید هر زمان که بخواهید آن را تنظیم کنید.

پسوندهای تبلیغاتی Ad extention

پسوندهای تبلیغاتی به عنوان آپشن های آگهی ادوردز در اطراف آن قرار می گیرند. بنا به گفته خود گوگل ، این پسوندها الزاماً همیشه نمایش داده نمی شوند. اما اگر تماماً جایگذاری و ایجاد شوند به مرور به زیبایی آگهی و بالا بردن نرخ کلیک بیشترین کمک را خواهند کرد .

حتی می توانید اطلاعات بیشتری مانند اطلاعات موقعیت مکانی، پیوند به صفحات وب سایت و شماره تلفن خود را با تبلیغات خود وارد کنید. به عنوان مثال در مقاله لینک زیر میتوانید ویدئوی آموزش یکی از این اکستشن ها رو مشاهده کنید .

حتما مشاهده کنید: نحوه ساخت call extension برای تبلیغات در گوگل

سایر تنظیمات کمپین گوگل ادز

در اینجا چند ویژگی اختیاری اضافی وجود دارد که به شما کمک می کند کمپین خود را بهینه کنید:

زمانبندی: تاریخ شروع و پایان کمپین را تنظیم کنید.

زمان‌بندی تبلیغات: روزها یا ساعات خاصی از هفته را برای نمایش تبلیغات خود انتخاب کنید.

تحویل آگهی: به‌طور پیش‌فرض، Google Ads تبلیغات شما را زمانی نشان می‌دهد که احتمال کلیک یا تبدیل بیشتر باشد، اما شما می‌توانید انتخاب کنید که تبلیغاتتان در طول روز یکنواخت‌تر نشان داده شود.

گزینه های موقعیت مکانی پیشرفته: که البته این مورد در مورد تبلیغات در داخل ایران و وجود تحریم های بین المللی قابل تنظیم نیست .

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. تقریبا از روزی که کم کم توی هر خونه ای یک رایانه پیدا شد به این حوزه علاقمند شدم . آی تی خوندم و الان هم به عنوان مدیریت تیم تهران شرکت وی دیجیتال مارکتینگ کار مدیریت کمپین ها و متخصصین حوزه تبلیغات آنلاین رو به عهده دارم....Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *