در واقع تبلیغات فیسبوک با توجه به فیلترینگ در داخل ایران بیشتر برای آن دسته از تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد که قصد تبلیغ در خارج از ایران را دارند. از نظر فنی فرقی با اینستاگرام ندارد.

تبلیغات فیسبوک برای چه اهدافی موثر است؟

تبلیغات فیسبوک یکی از پر اهمیت ترین تبلیغات دیجیتال مارکتینگ است که در اکثر کشورهای دنیا درصد زیادی از بودجه تبلیغات شرکت ها را به خود اختصاص می دهد. تبلیغات فیسبوک در ایران بخاطر فیلتر بودن تین شبکه اجتماعی رونق ندارد و تنها از پنل فیسبوک برای تبلیغات اینستاگرام که پرمخاطبترین شبکه اجتماعی ایران است استفاده میشود. تبلیغات فیسبوک یک راه مناسب برای معرفی کسب وکارهای ایرانی در خارج از کشور است. اگر شما کسب وکاری دارید که میتوانید به بازار هدف خارج از ایران عرضه کنید حتما از این نوع تبلیغات استفاده کنید

برای تبلیغ فیسبوک چه سایزی از ویدیو لازم است؟

Facebook Stories : up to 15 second, Ratio 9:16
َAudience Network in-stream: 5 to 30 second, Ratio 1:1 or 16:9
Facebook In-Stream Videos: 5 to 15 second, Ratio 4:5 or 16:9

آیا برای شروع یک تبلیغ فیسبوک لازم است که صفحه فیسبوک فعالی داشته باشم؟

شما برای شروع تبلیغ خود در فیسبوک نیازی نیست که صفحه فعالی داشته باشید چون میتوانید لندینگ پیج تبلیغ خود را وب سایت یا صفحه اینستاگرام خود انتخاب کنید

با توجه به فیلترینگ فیسبوک در ایران، چه مزیتی برای این تبلیغ وجود دارد که صاحبان کسب وکار بتوانند بر روی این تبلیغ تمرکز کنند؟

باید بدانید که به جز ایران در بقیه کشورها علی الخصوص کشورهای همسایه مانند عراق، محبوبیت فیسبوک حداقل 2 برابر اینستاگرام هست. بنابراین چنانچه محصول یا خدماتی برای صادرات و یا جذب مشتری خارجی دارید، بهترین گزینه فیسبوک خواهد بود.

برای تبلیغات در فیسبوک خارج از ایران چه فیلترهایی را می توان تنظیم کرد؟

برای تبلیغات خارج از کشور امکان تنظیمات هدفمندتری مانند انتخاب لوکیشین و علاقمندی ها و سن،جنسیت و موقعیت جغرافیایی  وجود دارد.

آیا تضمینی برای دریافت بازخورد مناسب از تبلیغات در فیسبوک وجود دارد؟

تمامی مراحل سفارش و دریافت اطلاعات و همچنین همه تنظیمات کمپین تبلیغاتی با اطلاع مشتری و به بهترین روش ممکن صورت می گیرد.

نحوه دریافت گزارش کمپین توسط مشتری به چه صورت است؟

میزان مصرف کمپین به همراه نتایج آن به صورت روزانه برای مشتری ارسال می شود و در انتها یک گزارش کامل به صورت فایل اکسل از طرف فیسبوک با تمام جزئیات ارسال می شود.همچنین شما میتوانید در پنل تبلیغ فیس بوک خود نتایج را در لحظه مشاهده کنید

چرا برخی مواقع آنطور که انتظار می رود نتایج مفیدی از کمپین تبلیغات در فیسبوک به دست نمی آید؟

در حالت عادی کمپین های تبلیغات در فیسبوک تمامی مراحل را به صورت دقیق انجام می دهند. اما در برخی موارد مشاهده شده که مشتریان با بودجه های بسیار کم و محتوای نه چندان جالب و همچنین انتخاب غلط جامعه هدف نمیتوانند نتیجه مورد نظر را دریافت کنند.

آیا به جز هزینه های موجود در پلن های تبلیغات فیسبوک، هزینه دیگری بابت کارمزد باید پرداخت گردد؟

خیر، تمامی هزینه های جانبی وکارمزد در پلن های تبلیغات در فیسبوک شرکت وی دیجیتال مارکتینگ پیش بینی شده.