معرفی 5 روش تبلیغات انبوه با استفاده از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

تبلیغات انبوه با استفاده از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام (معرفی ۵ روش)

تبلیغات انبوه با تبلیغات اسپانسر اینستاگرام. هرکسی دوست دارد در اینستاگرام بدرخشد. این پلتفرم فرصت مناسبی برای تبلیغات انبوه بازاریابان آماده کرده است. در میان شیوه‌های مختلف تبلیغات در اینستاگرام ، ما در Vdigimarketing با ساخت و مدیریت کمپین‌های تبلیغات اسپانسر اینستاگرام تلاش می‌کنیم تا به‌صورت کاملاً هدفمند، صاحبان کسب‌وکار را به خریداران واقعی برسانیم. چرا شما از این شیوه استفاده نمی‌کنید؟

حتما بخوانید: تبلیغات در اینستاگرام را هوشمندانه تجربه کنید

آمار اخیر نشان می‌دهد که بازخورد ارگانیک در اینستاگرام رو به کاهش است. به همین دلیل امکان دارد شما احساس کنید برای ملحق‌شدن به این مشارکت دیر شده است. با‌ این‌حال باید این نکته را بدانید که حتی با این آمار، هنوز هم اینستاگرام برای تبلیغات بهتر از فیس‌بوک و توییتر است. براساس تحقیقات Forrester اینستاگرام تا چهار برابر بیشتر از فیس‌بوک و توییتر دنبال‌کننده دارد.

در حال حاضر اینستاگرام یکی از بارزترین شبکه‌های اجتماعی به لحاظ ایجاد تعامل و نرخ بازخورد بالا در بین کاربران است. تصور کنید با این پتانسیل چطور می‌توانید با تبلیغات اسپانسر اینستاگرام به اهداف خود برسید. پست‌های ارگانیک اینستاگرام روزانه بیش از ۳٫۵میلیارد لایک می‌خورد. همین تعداد لایک باعث شده است این شبکۀ اجتماعی در مقایسه با بقیۀ شبکه‌های اجتماعی داغ‌تر و محبوب‌تر باشد. همین محبوبیت نیز فرصت‌های بازاریابی خوبی را برای برندها مهیا کرده است. بازاریاب‌ها با سرعت بسیار زیادی در حال تبلیغات هستند.

مشکل، بازخورد اینستاگرام و دیرشروع‌کردن شما نیست. مشکل اصلی این است که بیشتر بازاریاب‌ها اینستاگرام را مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌بینند. کسانی که در این زمینه تجربۀ کافی دارند، پست‌های بهتری ارسال می‌کنند. پست‌های شما باید با احساسات و خلاقیتی ترکیب شود که کاربر آن را دوست بدارد.

در ادامه پنج نکتۀ مهم درزمینۀ تبلیغات در اینستاگرام برای شما آورده شده است که اطمینان می‌دهد برند یا کمپین‌های شما شکست نخورده‌اند.

1- تولید محتوا توسط کاربر برای تأیید درستی.

یکی از راه‌های قوی و مؤثر افزایش اعتماد به شرکتتان، تولید محتوا توسط کاربر (UGC) است. پست‌هایی که همنوعان تألیف می‌کنند، قابل درک‌تر است؛ چراکه باور داریم افراد عادی کمتر به منافع شرکت نگاه می‌کنند. در صورت لزوم می توانید برای تولید محتوای خود توسط شرکت وی دیجیتال مارکتینگ، پست زیر را مطالعه بفرمایید: 

حتما بخوانید: تعرفه تولید محتوا در سایت وی دیجیتال مارکتینگ

UGC بصری اینستاگرام تأثیرگذاری بیشتری دارد؛ زیرا این امکان را به ما می‌دهد که محصولات خود را در شرایط واقعی به عرضه بگذاریم و لذت بیشتری ببریم. این تأثیرگذاری باعث شده است که پست‌های خلاقانه‌ای که در اینستاگرام ارسال می‌شود، بهتر از تصاویر استودیویی نمود کند.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

برای مثال Yotpo (راه‌حل ساده‌ای برای تولید نظریات) به بازاریابان تجارت الکترونیک این اجازه را می‌دهد که کاربرانِ تصاویر و دیدگاه‌ها را بررسی کنند. همچنین ماژول جدید تبلیغات اسپانسر اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که در داشبورد خود، کمپن‌هایتان را ایجاد و مدیریت کنید.

2- روی تصاویر و محتوایتان تمرکز کنید.

محتوای تصویری در همۀ شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های بازاریابی و هر چیزی شبیه این‌ها سهم زیاد و ضروری دارد. تصاویر خیلی راحت‌تر از متن درک می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توان احساسات را راحت‌تر انتقال داد. هنگامی که صحبت از محتوای تصویری می‌شود، اینستاگرام دوباره حکم‌فرمایی می‌کند.

نمونه تبلیغ در اینستاگرام

هنگامی که بازاریابان به هزینه فکر می‌کنند، وسوسه می‌شوند پست‌های تبلیغاتی خود را مانند بنر و همراه با لوگوهای بزرگ طراحی کنند؛ اما این‌گونه از پست‌ها در اینستاگرام، واکنشی را به دنبال ندارد. برای حل این مشکل می‌توانید از تصاویر باکیفیت استفاده کنید. همچنین باید روی پیام‌های بصری آن نیز کار کنید. در این میان بهتر است از برندتان نیز استفاده کنید؛ اما اگر تمام تمرکزتان روی برند و لوگویتان باشد، کاربران نیز هدف اصلی را فراموش می‌کنند.

شرکت‌های B2B بسیاری وجود دارند که توانسته‌اند با استفاده از تولید محتوای بصری، موفقیت کسب کنند. یکی از این شرکت‌ها صفحه‌ای در اینستاگرام دارد که هر پست آن تقریباً بیش از هزار بار لایک می‌خورد.

معمولاً پست‌هایی در اینستاگرام زیبا هستند که توسط کاربران زیادی در این شبکۀ اجتماعی پذیرفته می‌شوند. به همین دلیل، صفحه‌هایی که در کار مد و استایل هستند بهتر از بقیۀ صفحات کار می‌کنند.

حتما بخوانید: تعرفه های عکاسی برای شبکه های اجتماعی

3- استفادۀ واقعی از CTA یا فراخوانی برای اقدام

دکمۀ CTA یا فراخوانی برای اقدام، دکمه‌ای قدرتمند است؛ البته اگر صحیح و در زمان و مکان درست انتخاب شود. البته بسته به نوع استفادۀ شما، دکمۀ CTA نیز گاهی می‌تواند برایتان نرخ تبدیل بدی را به‌دنبال داشته باشد.

اینستاگرام از برخی بازاریابان دوری کرده است؛ زیرا تنها روی بایاس کاربر که قابلیت کلیک داشت می‌شد لینک‌ها را نمایش داد. در به‌روزرسانی‌های جدید این پلتفرم، «پاسخ مستقیم/ دایرکت» نیز دستخوش تغییرات شده است که کاربران می‌توانند روی دکمۀ تبلیغات کلیک کنند. برای مثال اگر شما در حال تبلیغ یک موبایل هستید، کاربر پس از کلیک روی دکمۀ تبلیغات، به صفحۀ فرود (Landing page) مناسبی مانند فروشگاه مدنظر منتقل می‌شود.

بازاریابان از طریق فیس‌بوک و اینستاگرام می‌توانند پست‌های خود را ترویج دهند؛ اما مشاهده شده است که میزان کلیک و میزان نصب اپلیکیشن اینستاگرام به‌طور درخور ‌توجهی بهتر است. این دلایل نشان می‌دهد که صفحۀ فرود وب‌سایتتان باید متناسب با موبایل بوده و ازلحاظ طراحی نیز خلاقانه باشد.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای کلینیک زیبایی - 2
تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای کلینیک زیبایی – ۲

 

در تبلیغات اسپانسر اینستاگرام از CTAهای زیادی مانند ثبت‌نام، تماشای تبلیغات، دانلود، درخواست آنی، خرید آنلاین، رزرو آنلاین و یادگیری بیشتر پشتیبانی می‌شود. باید این نکته را بدانید که شما نمی‌توانید یک CTA سفارشی و دلخواه را بسازید. البته این موضوع می‌تواند به نفع شما باشد؛ چراکه اکثر کاربران اینستاگرام به گزینه‌های کمی محدود هستند و شما می‌توانید از همین گزینه‌های موجود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید در کنار پست تبلیغاتی‌تان یک صفحۀ فرود قرار دهید، می‌توانید از CTAهایی مانند ارتباط با ما و درخواست آنلاین استفاده کنید. اگر هم در حال انتشار پستی هستید که محتوای باارزشی دارد، می‌توانید CTA، دانلود یا بیشتر بدانید را اضافه کنید.

4- هشتگ‌هایتان را بهینه کنید

هشتگ‌ها می‌توانند در کمتر از چند ساعت در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام، پریسکوپ و توییتر، محتوایتان را ازلحاظ انتشار منفجر کنند. براساس آماری که اعلام شده است، برندها در پست‌های اینستاگرامی خود به‌طور میانگین از ۲٫۵ هشتگ استفاده می‌کنند. هر پستی نیز که بیشتر از این تعداد هشتگ داشته باشد، ۱۲٫۶درصد بیشتر دیده شده است.

برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام باید چندین نکته را بدانید

اولین نکته این است که در اینستاگرام از هشتگ‌ها به‌طور متفاوت‌تری در مقایسه با جاهای دیگر استفاده می‌شود. کاربران اینستاگرام همانند توییتر پست‌ها را همراه با هشتگ دنبال نمی‌کنند. در عوض می‌توانید هشتگ‌ها را در توضیحات برای کارشناسان هر حوزه‌ای قرار دهید.

در توییتر تنها می‌توانید از ۲ یا ۳ هشتگ استفاده کنید که این خود نوعی عیب تلقی می‌شود. این تعداد در اینستاگرام بیش از ۳۰ هشتگ در هر پست است. اگر به‌دنبال این موضوع هستید که بدانید از چه هشتگی برای محتوایتان استفاده کنید، می‌توانید از موتور جست‌وجوی هشتگی مانند Hashtagify بهره ببرید. این وب‌سایت فهرست هشتگ‌های محبوب و توصیه‌شده برای محتوایتان را به شما نشان می‌دهد.

جستجوی هشتگ مناسب برای اینستاگرام

دومین نکته این است که تأثیرگذاری هشتگ بیشتر از یک متن انتزاعی است. برای مثال #IceBucketChallenge به‌راحتی یک پیغام را منتشر می‌کند و نیازی نیست شما متن دیگری را بنویسید. برای هشتگ‌هایتان نیز باید برنامه‌ریزی احتمالی داشته باشید.

علاوه‌بر‌این موارد، باید مطمئن باشید که هشتگ‌هایتان آسان خوانده شود و به‌راحتی قابل درک باشد. آن‌ها را کوچک کنید و زیر نظر داشته باشد.

5- تبلیغاتتان نیازی به تبلیغات ندارد!

در اینستاگرام، تنها نوع پرداخت رسانه‌ای، پست‌های تبلیغاتی نیستند. امروزه حساب‌های کاربری مؤثری برای حمایت پست‌ها وجود دارد. بازارهایی مانند BrandSlip، Speark و TapInfluence باعث آسان‌ترشدن خریدوفروش املاک می‌شوند.

براساس کتاب RythmOne، تبلیغات در اینستاگرام ۸ برابر بیشتر از فیس‌بوک تأثیر می‌گذارد. در این کتاب آمده است زمانی که برندها افراد تأثیرگذار را استخدام می‌کنند، از هر ۱۰۰۰ بازدید روزانۀ پست‌هایشان، ۱۷۷ کاربر اقدام به انتشار آن پست می‌کنند. در فیس‌بوک به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید روزانه، تنها ۲۱ کاربر اقدام به انتشار می‌کند.

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ به‌طور شگفت‌انگیزی برای برندها مقرون‌به‌صرفه است و باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان بیشتری به برندتان دستیابی داشته باشند. اگر بخواهید به‌صورت دستی به افراد دستیابی داشته باشید، هم ریسک زیادی دارد و هم‌ زمان زیادی می‌خواهد.

Insta-boosted را دریافت کنید

موفقیت در اینستاگرام به تمرکز روی تجربۀ کاربری نیاز دارد. اگر نکاتی را که گفته شد رعایت و اولویت‌بندی نکنید، میزان کلیک و تبدیلتان کاهش پیدا می‌کند. کلید اصلی دستیابی به مرکز کانال شهری، تشدید و شفافیت احساسات است.

تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند برای برندتان موفقیت بزرگی را رقم بزند. البته این موفقیت تا زمانی است که شما کاربران و مخاطبانتان را درک کنید و برای آن‌ها محتوای مناسب تولید کنید.

برآورد شده است که این نوع بازاریابی می‌تواند سالیانه ۲٫۸میلیارد دلار برای برندها سرمایه تولید کند. این مقدار نشان‌دهندۀ ارزش مردم و کاربران در شبکه‌های اجتماعی است.

در صورت نیاز می توانید مدیریت صفحه‌ی اینستاگرام خود را به ما بسپارید:

حتما بخوانید: تعرفه مدیریت صفحه اینستاگرام یک‌ماهه 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *