سوالات متداول مربوط به تبلیغ اینستاگرام

سوالات متداول مربوط به تبلیغ اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم در مورد سوالات متداولی که برای شما قبل از سفارش تبلیغ اینستاگرام پیش می آید صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

بیشتر ما قبل از انجام کارهایمان به نتیجه نهایی آن فکر میکنیم یا برای بهتر انجام شدن آن سوال هایی در ذهنمان ایجاد می شود.برای مثال من با یک میلیون چقدر فالورر می گیرم؟! چه تعداد کلیک با این مبلغ خواهم داشت؟!

آیا  میتوانم از دیتابیس خود استفاده کنم؟! و به همین ترتیب سوال های این چنینی.

ما در این مقاله به تمام سوال های شما در این مورد پاسخ خواهیم داد پس صبور باشید.

یکی از سوالاتی که ذهن خیلی از بیزینسمن هارا درگیر کرده تعداد فالور های بالاست. آیا داشتن فالوور بالا پیشنیاز یک تبلیغ خوب است؟ آیا نظر برخی کارشناسان در مورد فالوور بالا و فروش بیشتر درست است؟

تاثیر فالوور بر بیزینس من

با توجه به بازار گرم سوشال مدیا های داخل ایران بحث داشتن فالور بالا یا مشهور شدن نیز کمی به میان باشد. خیلی از بیزینس ها یا بیزینس من ها در سوشال مدیا و علل خصوص اینستاگرام فالور های بالایی دارند و با توجه به شواهد دآمد از این روش بسیار دلچسب باشد ولی آیا بدون داشتن تخصص خاص یا محتوای مناسب و حتی محصول مورد نیاز بیشتر مخاطب ها میتوان افراد را راضی نگه داشت؟! درست متوجه شده اید خیلی از پیج ها با قرار دادن ربات های مختلفی روی پیج خود و یا هزینه های گزاف برای خرید فالوور به چشم میخورد. اما این روش درستی نیست.شما بدون داشتن محتوای خوب و یا محصول خاص نمیتوانید به ریزش فالورر ها فکر نکنید.

نکته بسار مهمی که وجود دارد تداوم در اشتراک محتواست. اگر شما در بازه زمانی یک ماهه برنامه مشخصی برای آپلود محتوا ندارید باید فکر چاره  کنید. محتوای مناسب که در زمان مناسب با توجه به نیاز مخاطب بارگذاری می شود تاثیر بسیاری در فروش و ثابت ماندن فالور های شما دارد.

همین الان شروع کنید! هنوز دیر نشده!

شما فکر کنید یک پیج با 500 هزار فالوور فیک دارید. از این عدد اگر 1 درصد آن روی محتوای شما مشارکت داشته باشند(لایک کردن،کامنت گذاشتن، اشتراک پست ها و …) به چه عددی می رسید؟

5هزار نفر. شاید فکر کنید که این امار بسیار بالاست ولی اینطور نیست. (فالوور فیک)

حال تصور گنید پیج شما 5 هزار فالوور دارد و از این عدد 15 درصد با شما مشارکت دارد. 750نفر بین 5 هزار نفر بهتر است در مقایسه با 5هزار نفر بین 500 هزار نفر.

قطعا اثری که فالوور های واقعی پیج شما دارد در انتشار محتوا و گاهی مشاهده شدن در اکسپلورر هیچ گاه فالوور فیک ندارد.

پس فکر خرید فالوور فیک را از سر بیرون کنید.

با دو میلیون تومان چقدر فالوور میگیرم؟ (تبلیغات اسپانسری اینستاگرام)

بیشتر افراد این سوال را از کارشناسان ما می پرسند که در تبلیغ اینستاگرام با هزینه دومیلیونی چه مقدار به فالوور های ما اضافه می شود. این سوال در جایگاهی که پرسیده می شود درست نیست و باید به هدف شخص برای تبلیغ پی برد تا آمار دقیق تری را بتوان ارائه داد.

در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام ما برای هر کمپین با توجه به نوع بیزینس جامعه هدف خاصی را مشخص می کنیم برای مثال یک کمپین اسپانسری توریستی خارجی  را با یک پزشک مقایسه میکنیم.

فردی که یک آژانس هواپیمایی دارد قصر تبلیغ برای تور های نوروزی دارد. جامعه هدف درست این کمپین و استراتژی دقیق برای به نتیجه رسیدن چیست؟

برای مثال خانم ها در بازه سنی 25 تا 35 سال و آقایان در بازه سنی 22 تا 35 سال “به طور مثال  ساکن تهران” گزینه بهتری برای این تبلیغ هستند. اگر این تبلیغ ها خارج از ایران انجام شود میتوانیم فیلتر های علاقه مندی به سفر های داخلی یا خارجی را برای آن ها مشخص کرد ولی برای کمپینی که برای یک پزشک زیبایی ساخته می شود باید با توجه به همین بیزینس جامعه هدف آن را مشخص کرد برای مثال خانم ها 25 تا 40 سال.

حال چرا این مطلب را بیان کردیم؟

شما فرق بین تبلیغ تورستی و پزشکی را متوجه شدید. ممکن است بعضی افراد با توجه به شرایط اقتصادی و یا هر دلیل دیگر توانایی سفر خارجی را نداشته باشد ولی پیشنهاد های این پیج وسوسه انگیز است. مخاطب این پیج را فالو کرده تا از پیشنهاد های داغ آن مطلع شود. این شد یک هدف برای این پیج تورسیتی.

حا بیایید پزشک را مقاسیه کنیم. هدف اصلی پزشکان در این نوع تبلیغات چیست؟ آیا خارج از جذب بیمار برای درمان یا عمل زیباییست؟

فرض کنید خانمی که تصمیم بر انجام این نوع عمل هارا دارد با شماره های مندرج در پیج تماس گرفته و وقت حضوری مشخص کرده و بعد از ویزیت به مرحله عمل جراحی می رسد.

این مرحله از فعالیت پزشک یک هدف محسوب می شود.

نتیجه گیری: همه بیزینس ها یک هدف نداشته و هرکدام اهداف جدایی از تبلیغ اینستاگرام دارد

برای افزایش فالوور چه پیشنهادی دارید؟

یکی از شاخه های تبلیغ اینستاگرام ما، افزایش فالوور پیج شماست. اگر این روز ها سری به استوری پیج های پر بازدید بزنید متوجه می شود در استوری و پست های خود اشاره ای به بعضی محصولات و خدماتی دارند که با موضوع پیج شان متناقض است.این ها همان تبلیغاتی است که افراد و صاحبان بیزینس ها به این پیج ها سفارش داده اند

در این پنل ها شما میتونید با تهیه یک محتوای مناسب و جذاب تبلیغ خود را روی پیج های پربازدید به صورت استوری مشاهده کنید.

در این نوع تبلیغات ادرس پیج شما به اصطلاح منشن می شود تا افراد به راحتی وارد پیج شما شوند و همچنین می توانید آدرس لندینگ پیج خود را برای ما ارسال کنید تا آن را در قسمت لینک استوری اینستاگرام برایتان قرار دهیم.

برای سفارش این نوع از تبلیغ اینستاگرام کلیک کنید

تعداد کلیک و نمایش در تبلیغات اینستاگرام

سوال دیگری که در ذهن مخاطب ایجاد می شود تعداد کلیک یا نمایش هر محتوا در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام است.

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام از طریق پنل فیسبوک ساخته و مدیریت می شود. فیسبوک به هر عکس با ویدئویی که شما آن را آپلود میکنید امتیازی از یک تا 10 اختصاص می دهد.

امتیاز یک پایین ترین سطح و 10 بالا ترین است.اگر ویدئو یا عکس ساده ی شما امتیاز 5 را کسب کند “با توجه به تجریه” حدود 3 تا 4 هزار ویدئو ویو و 30 تا 50 هزار ریچ عکس ثبت می شود. حال فرض کنید یک موسیقی با رعایت حق پکی رایت روی آن گذاشته اید یا روی ویدئو نریتور (خانم یا آقای گوینده) صحبت می کرده و  خدمات شما معرفی می کند امتیاز شما از 5 به 6 ارتقا پیدا می کند و تاثیر بسیاری در نتیجه ی کمپین شما دارد.

برای نتیجه گیری میتوان تاثیر مستقیم محتوای تبلیغاتی شما دارد.

برای سفارش تولید محتوای حرفه ای کلیک کنید

تبلیغ در کجا دیده می شود؟

یکی دیگر از سوالاتی ممکن است ذهن شما را درگیر کند محل نمایش تبلیغ شما در اینستاگرام یا فیسبوک است.

خشبختانه فیسبوک و اینستاگرام بستر مناسبی برای این نوع تبلیغات فراهم کرده اند.

در پنل فیسبوک ما گزینه ی Home یا همان خانه، استوری و اکسپلور و خانه داریم.این نکته را در نظر داشته باشید برای انتخاب اکسپلور باید حتما گزینه خانه را هم انتخاب کنید.

  1. خانه

    سوالات متداول مربوط به تبلیغ اینستاگرام

  2. اکسپلور

    سوالات متداول مربوط به تبلیغ اینستاگرام

  3. استوری

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.