نکات طلایی برای سبقت گرفتن حساب گوگل ادز از یک آژانس تبلیغاتی دیگر

یک قانون مهم برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود. این قانون بر صبور بودن و عجله نداشتن تاکید می‌کند. کمپین تبلیغاتی یک فرآیند تاثیرگذار برای کسب و کارهاست که باید به‌صورت اصولی انجام شود. اگر کمپین‌ها توسط آژانس‌های معتبر انجام شوند، مشتری نیازی به تغییر آژانس نخواهد داشت. البته باید دقت داشته باشید که همه چیز بستگی به نحوه اجرای کمپین تبلیغاتی و نتیجه آن بستگی دارد. برای این که یک کمپین موفق برگزار کنید باید یک سری قوانین و مراحل را پشت سر بگذارید. در این مقاله نکات طلایی برای اجرای هر چه بهتر کمپین‌های تبلیغاتی و پیشی گرفتن از آژانس‌های تبلیغاتی دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد.

فاز اول – AKA یا فاز آرام

فاز اول به‌صورت آرام و سبک انجام می‌شود. این فرآیندها را تنها زمانی استفاده کنید که امکان انجام دادن آن وجود دارد.

 1. حساب خود را بازسازی نکنید
  فقط در صورت امکان این کار را انجام دهید تا مشکلی برای حساب شما به وجود نیاید.
 2.  کمپین‌ های برند را بررسی کنید
  شما باید بررسی کنید که کدام کلمات کلیدی در این حساب برای کمپین‌های برند جستجو می‌شود. برای این کار لازم است مواردی همچون فعالیت رقبا در مقایسه با فعالیت برند شما، هزینه صرف شده برای بهبود برند و کلمات کلیدی عمومی را بررسی کنید. برای نتیجه گیری بهتر می‌توانید از کیوردهای منفی نیز استفاده کنید. این کار کاملا ساده بوده ولی در عوض تاثیرگذاری زیادی دارد.
 3. نقاط ضعف کمپین های رقبا را پیدا کنید
  رقبای شما همیشه در حال تلاش هستند که کسب و کار خود را رشد بدهند. به همین دلیل از کمپین‌های تبلیغاتی مختلفی استفاده می‌کنند. شما باید این کمپین‌ها را شناسایی کرده و اطلاعات کافی درباره نقاط ضعف، نحوه انجام کمپین و… به دست آورید. اگر نمی‌توانید کمپین‌ها را بررسی کنید، می‌توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید. برای این کار باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که هدف خاصی دارند و جامعه محدودی از کاربران را به خود اختصاص می‌دهند. این کلمات کلیدی برای کمک به کاربران، برطرف کردن مشکل آن‌ها و متمایز شدن از رقبا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  یک روش جایگزین نیز وجود دارد. شما ابتدا باید کلمه کلیدی اصلی رقبا را اضافه کنید و سپس یک کیورد نگتیو یا همان کلمه منفی عین همان کلمه برای کلمه کلیدی اصلی اضافه کنید. در چنین حالتی شما فقط به عبارت‌ها یا کلماتی دسترسی خواهید داشت که رقیب شما از آن‌ها استفاده می‌کند. دقت داشته باشید که برای رسیدن به این مهم باید حتما نکات منفی را وارد کنید. این موضوع را فراموش نکنید.

  نکات طلایی برای سبقت گرفتن حساب گوگل ادز از یک آژانس تبلیغاتی دیگر 2

 4. لیستی کامل از بهترین کیوردهای جستجو تهیه کنید
  شما باید یک لیست جامع و کامل از بهترین عبارات جستجو در حوزه فعالیت خود تهیه کنید. اگر قصد دارید که کمپین‌ها، گروه‌های تبلیغاتی یا کلمات کلیدی اصلی را با کمپین‌های جدید خود جایگزین کنید باید از بهترین کلمات استفاده کنید. اگر بهترین کلمات را انتخاب نکنید، باعث آسیب دیدن کمپین‌های تبلیغاتی و ترافیک ورودی حاصل از آن می‌شود.
 5. کلمات کلیدی منفی را فراموش نکنید
  شما باید کلمات کلیدی منفی و لیست کلمات کلیدی منفی را بررسی کنید تا متوجه شوید چرا این کلمات انتخاب یا اضافه شده‌اند. به‌عبارتی شما باید کلماتی را پیدا کنید که در گذشته عملکرد خوبی داشته‌اند اما اکنون کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و جستجوی کمتری دارند. این کار کمک می‌کند که بتوانید کلمات کلیدی مهم را شناسایی کرده و کمپین‌ها قدرتمندی برگزار کنید.
 6. کپی کردن کمپین های تبلیغاتی را متوقف کنید
  کمپین‌های تبلیغاتی که اجرا می‌کنید باید منحصر‌به‌فرد و مطابق با نیاز شما باشد. هر یک از این کمپین‌ها برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس نباید برای همه شرایط از یک کمپین مشخص و کپی شده استفاده کنید.
 7. کلمات کلیدی گران قیمت که بازخورد خوبی ندارند، حذف کنید
  کلمات کلیدی که برای کمپین‌ها انتخاب می‌کنید اهمیت بسیار زیادی دارند. برخی از کلمات کلیدی گران قیمت وجود دارند که نسبت به هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید بازخورد مناسبی برای شما نخواهند داشت. در چنین شرایطی بهتر است این کلمات را حذف کنید و از کلمات کلیدی بهتری استفاده کنید.
 8. مشخص کنید که آیا مشتری شما، تبلیغات را اجرا می کند؟
  از مشتری خودتان درخواست کنید که تاریخچه فروش‌های قبلی را به شما ارائه دهد. با این کار می‌توانید تاریخچه ۱۲ ماه قبل را به دست آورید و بر اساس معیارهای به دست آمده، کمپین‌های موفقی برای دوره‌های فروش و تجارت کسب و کار ایجاد کنید. سپس باید با مشتری خود هماهنگ و مشورت کنید تا کمپین‌های تعیین شده مطابق با انتظارات باشد.
 9. گزارش تهیه کنید
  مشتری شما چه هدفی دارد و دوست دارد چه تغییراتی را مشاهده کند؟ شما باید یک گزارش رایگان و انعطاف‌پذیر ایجاد کنید که اطلاعات مورد نیاز مشتری را پوشش می‌دهد. این گزارش معمولا به‌صورت تک صفحه و خلاصه‌ای از عملیات اجرایی است.
 10.  جنبه های مختلف را بررسی کنید
  باید تمام جوانب مربوط به کمپین تبلیغاتی از جمله درآمد را بررسی کنید. شما باید مطمئن شوید که برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، اعتبار و دستمزد کافی دریافت خواهید کرد.
 11.  بودجه ها را بررسی کنید
  آیا ممکن است به دلیل نداشتن بودجه از اجرای کمپین‌های موفق منصرف شوید؟ اگر چنین شرایطی وجود دارد، باید کمپین‌های کم‌اهمیت را کنار بگذارید و بودجه مورد نیاز برای اجرای کمپین‌های مهم را تامین کنید.
 12.  استراتژی های پیشنهادی را بررسی کنید
  آیا کمپین‌های تبلیغاتی شما تاثیرگذاری خوبی دارند؟ آیا هیچ محدودیتی برای اجرای آن‌ها وجود دارد؟ شما می‌توانید از پیشنهادات و استراتژی‌های پیشنهادی استقبال کنید تا نتیجه بهتری از آن بگیرید. البته این کار زمانی نتیجه خواهد داد که بودجه کافی برای اجرای کمپین‌های دیگر داشته باشید.

نکات طلایی برای سبقت گرفتن حساب گوگل ادز از یک آژانس تبلیغاتی دیگر 3

فاز دوم – اقدامات پس از راه اندازی کمپین

تمام فرآیندها به راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی خلاصه نمی‌شود. بلکه بعد از آن نیز مهم است و شما باید اقدامات لازم برای تاثیرگذاری کمپین را انجام دهید. در این بخش اقدامات لازم پس از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی را برای شما شرح می‌دهیم.

 1.  همه کمپین ها را به صورت یکجا اجرا نکنید
  کمپین‌های تبلیغاتی باید در بازه‌های زمانی مختلف انجام شوند. اگر شما همه کمپین‌ها را به صورت همزمان انجام دهید، نمی‌توانید بازخورد آن‌ها را به درستی تشخیص دهید. پس برای نتیجه‌گیری بهتر و برای شرایط مختلف از کمپین‌های مختلف استفاده کنید.
 2. کلمات کلیدی را پیدا کنید که تحریک کننده هستند و ایمپرشن بالایی دارند
  این کار به شما کمک می‌کند که افراد علاقه‌مند بیشتری را جذب سایت خود کنید. برای این کار باید لیست کلمات کلیدی کمپین‌های قبلی که ایمرپشن بالایی دارند اما ترافیکی به سایت اضافه نمی‌کنند را شناسایی کنید.
 3. نتیجه کمپین و درصد بازگشت هزینه تبلیغات را آنالیز کنید
  کمپین‌های تبلیغاتی با هدف کمک به رشد کسب و کار انجام می‌شوند. شما باید عواملی که باعث کاهش نرخ بازگشت هزینه تبلیغات می‌شود را بررسی کنید. برای این کار باید کمپین و نتیجه به دست آمده را به‌طور کامل بررسی کنید و سپس اقدامات لازم برای بهبود وضعیت را انجام دهید.
 4. بودجه خود را مدیریت کنید
  اجرای کمپین‌های جدید ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشد. اگر کلمات انتخاب شده نادرست باشند باعث می‌شود که بودجه شما سریع‌تر از آن که فکرش را می‌کنید از بین برود. پس باید بودجه خود را مدیریت کنید و با برنامه‌ریزی دقیق کمپین‌های خود را اجرا کنید.
 5. مراقبت داشبورد مشتری باشید

شما باید حواستان کاملا جمع باشد و مراقبت داشبورد مشتری باشید.

آنچه مرور کردیم

در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی باید صبور باشید و به‌صورت دقیق عمل کنید. نباید در این کار عجله کنید چون باعث می‌شود که شکست بخورید. شما باید درک کنید که چگونه کمپین‌های تبلیغاتی به شما کمک می‌کنند، هدف آن‌ها چیست و چگونه باید از ان استفاده کنید. همچنین باید طبق برنامه‌ریزی عمل کنید و با آزمون و خطا جلو بروید. اگر طبق استراتژی مشخصی جلو بروید می‌توانید از هر شکست یک پیروزی بسازید و ضررهای متحمل شده را به سود تبدیل کنید. کمپین‌های تبلیغاتی فوق‌العاده هستند چرا که اگر به‌صورت اصولی اجرا شوند تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و کسب و کار شما را متحول می‌کنند. پس باید کامل برنامه‌ریزی کنید و با استراتژی مشخص برای انجام آن قدم بردارید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *