تبلیغات گوگل از طریق ویدئوهای آپلود شده در یوتیوب

تبلیغات گوگل از طریق ویدئوهای آپلود شده در یوتیوب

گوگل با دارا بودن سرویس های مختلف، جزو کمپانی‌های پر درآمد است. یکی از سرویس هایی که میزان درآمد گوگل از طریق آن قابل توجه است، سرویس یوتوب است. شرکت گوگل اقدام به نمایش و ارائه تبلیغات گوگل در سرویس ویژه و پولی یوتیوب در جهت تبلیغ در گوگل کرده است. به همین خاطر این سایت بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتالی به شمار می‌آید.

حتما بخوانید: نحوه اضافه کردن تبلیغ در یوتیوب

یوتوب با ارائه برنامه ای به نام YouTube Partner یا همان YPP به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که با استفاده از تولید محتوای مورد نیازشان کسب درآمد کنند. به این صورت که یوتیوب با ایجاد پلت فرم و کاربران با ساخت محتوای ویدئویی خود، با هم مخاطب را حفظ می کنند و منجر به سودی می شوند که بین دو طرف به اشتراک گذاشته می شود. این برنامه به شما کمک می‌کند تا تعداد مخاطبان خود را از طریق تبلیغات ویدئویی و محتوایی افزایش دهید.

ارزش های نهان یوتیوب

یکی از ارزش های اصلی یوتیوب این است که هر کسی فرصتی برای کسب درآمد از یک کانال پرطرفدار فراهم کند. هدف اصلی وب سایت این است که از تبلیغات گوگل درآمد کسب کند. گوگل و یوتیوب حق دارند قواعد بسیاری را برای کسانی که می خواهند از طریق ویدئوهای خود پولی بدست آوردند، تنظیم کنند، چرا که این ویدیوها، برای اولین بار، برای Google پول می پردازند. برای بسیاری از سازندگان محتوا، برنامه Partner YouTube، این امکان را برای آنها فراهم کرده است تا یک سرگرمی را به یک حرفه پر درآمد تبدیل کنند.

حتما بخوانید: 10 مورد از مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

در ۱۶ ژوان ۲۰۱۸، شرکت یوتوب الزامات واجد شرایط بودن جدید را برای برنامه YouTube Partner اعلام کرد که باید ظرف مدت ۱۲ ماه از زمان انتشار، ویدئو ۴۰۰۰ ساعت دیده شود و ۱۰۰۰ مشترک بدست آورد تا بتوانند از کانال‌هایشان درآمدی کسب کنند. همچنین یوتوب تعداد مشترکین را برای پیوستن به این برنامه بررسی خواهد کرد و با توجه به معیارهای سخت تعیین شده آنها را ارزیابی می‌کند تا اسپم‌ها، افراد مختلف، اکانت‌های جعلی بازیگران نتوانند به اکو سیستم یوتوب آسیب برساند. این در حالی است که از طرف یوتوب برای کاربرانی که پلت فرم یوتوب را بزرگ می‌کند هم پاداشی در نظر گرفته خواهد شد.

دلایل مشاهده آگهی‌های تبلیغاتی که در طول فیلم در یوتیوب مشاهده می‌کنید

دلیل آن این است که سایت درآمد خود را بدست می‌آورد، اما این پلت فرم، به یک جامعه متنوع و متضاد از سازندگان محتوا متکی است تا اطمینان حاصل شود که مخاطبان هر روز باز می‌گردند و درآمد حاصل از آن آگهی‌ها را تولید می‌کنند.

کاربران یوتوب برای بازدید بیشتر و تبلیغ کردن در مورد کانال خود، مخاطبان را شناخته و ویدئوهای بسیار جذابی ارائه می‌دهند که دارای ارزش هستند، تبلیغ ویدیوها با AdWords (ادوردز) می تواند به افزایش کانال یوتیوب کمک کند. وقتی فیلم‌ها محتوای با کیفیت و تبلیغات را هدف قرار می‌دهند، مخاطبان مناسب، می‌توانند کانال شما را افزایش داده و باعث رشد آن شوند. شما می‌توانید چندین گروه آگهی را تنها با تبلیغت گوگل ایجاد کنید. یک گروه تبلیغاتی می تواند شامل چندین ویدیو یوتیوب باشد که می خواهید از طریق تبلیغات، آنها را تبلیغ کنید. شما می خواهید که هر گروه تبلیغاتی به همان کلمات کلیدی یا محتوای YouTube هدایت شود. هدف تعیین می‌کند که چه کسی ویدیوی شما را ببیند، مانند افرادی که در جستجوی یک کلمه کلیدی خاص، و یا افرادی هستند که دارای یک کانال YouTube هستند. انواع آگهی‌های مختلف تعیین می‌کند که آگهی شما در YouTube نمایش داده شود. شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تنها به هنگام کلیک یا تماشای آن از طرف کاربر هزینه ای را پرداخت می‌کنید. این موضوع می‌تواند فرصتی برای افزایش آگاهی از برند ایجاد کند. به طور کلی، تبلیغ در یوتیوب بسیار ارزان تر از شبکه جستجوی تبلیغات گوگل است.

تبلیغات درون جریان قبل از تماشای ویدیوی یوتیوب که مردم می خواهند ببینند، ظاهر می‌شود. در حالی که تبلیغات به عنوان پیشنهادی در کنار هر ویدیویی که تماشاگر تماشا می‌کند، به نظر می‌رسد.

چند مورد از انواع تبلیغات

۱- In-stream

تبلیغات ویدئویی هستند که بیشتر ما با آن مواجه می‌شویم. این تبلیغات قبل یا در طول نمایش سایر فیلم‌های ویدئویی در یوتیوب، در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. بعد از ۵ ثانیه، کاربر می‌تواند تبلیغ را ببندد، اما شما به عنوان تبلیغ کننده تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر ۳۰ ثانیه یا بیشتر از آن، تبلیغ را تماشا کرده است. این تبلیغ به عنوان پیش نمایش به حساب می‌آید

۲- IN-SEARCH

مانگونه که از اسم آن مشخص است، این تبلیغ در بالا و سمت راست صفحه جستجوی ویدئو نمایش داده می‌شود و تنها موقعی هزینه از سوی کاربر پرداخت می‌شود که کاربر حتما ویدئو را انتخاب و آن را مشاهده کرده باشد.

۳- IN-SLATE

در این روش، تبلیغ کننده زمانی هزینه پرداخت می‌کنند که کاربر آن را مشاهده کرده است. این محتوای ویدئویی حدود ده دقیقه یا کمی بیشتر است.

۴- IN-DISPLAY

این تبلیغ نسبت به سایر آگهی ها متفاوت است چرا که در سایر سایتهایی که بخشی از شبکه نمایش گوگل هستند گذاشته شده است.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا واقعا با هزینه کردن تبلیغ و قراردادن ویدئو در یوتوب، مخاطبی از سایت من بازدید میکند یا خیر؟

جواب این سوال دست شماست چرا که شما می‌توانید با قرار دادن محتوای ویدئویی با کیفیت و داشتن یک call to action خوب در تبلیغ گوگل، باعث ایجاد ترافیک و هدایت مخاطبان به سمت کانال یا سایت برند خود شوید. کلیک کردن بر روی سایت هیچ هزینه‌ای برای شما دربر نخواهد داشت زیرا قبلا هزینه تماشای ویدئو را برای سایت گوگل پرداخت کرده‌اید.

قبل از قراردادن ویدئو خود در یوتوب حتما مطالعه ای درباره نحوه بدست آوردن بازدید بیشتر داشته باشید. فرقی نمیکند ویدئو شما با دوربین حرفه ای گرفته شده است و یا گوشی موبایل خود. توصیه‌ای که گوگل به کاربران می‌کند این است که حتما دوربین و یا موبایل شما در جای ثابتی قرار گرفته باشد که ویدئو لرزشی نداشته باشد. شما همچنین می‌توانید به راهنمای فنی تبلیغات گوگل نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید که تبلیغ شما قابل اجرا است و به درستی تنظیم شده است.

مواردی که در بخش داده‌های گوگل ادوردز و یوتوب آمده و شما هم باید به آنها دقت کنید

  • بازیدهای ویدئویی تبلیغات in-stream
  • تعداد زمان یا views هایی که کاربر واقعا ویدئو را تماشا کرده است
  • موارد کوچکی که کاربر برروی آن کلیک کرده است.
  • کلیک هایی که بر روی سایت شما در تبلیغ گذاشته شده، انجام شده است
  • درصد دیده شدن ویدئو شما توسط مخاطبان.

سرویس اشتراکی دیگری که توسط گوگل معرفی شد، YouTube red است که طرز استفاده از آن بسیار آسان بوده و سرویس اشتراکی است که بدون هیچ تبلیغی است و به کاربران این امکان را می‌دهد که ویدئوها و موسیقی‌های مورد علاقه خود را از طریق گوشی ذخیره کنند تا بتوانند آنها را آفلاین تماشا کنند. علاوه برآن می‌توانند هنگام استفاده از دیگر برنامه‌ها، ویدئوها را در پس زمینه گوشی خود مشاهده کنند. همانطور که گفته شد این سرویس بدون تبلیغ بوده که این خود شامل تبلیغات گوگل بنری و تبلیغات گوگل ویدئویی (چه در مرورگر دسکتاپ یا در تلفن همراه) هم می‌شود که به همین منظور باعث گسترش برنامه YouTube Music شده است. برای بسیاری، بارگذاری پیش فرض تبلیغ گوگل خیلی سنگین نیست، اما YouTube اجازه داده است که کسانی که “از یوتیوب مانند سرویس پرداختی موسیقی استفاده می‌کنند” ممکن است با افزایش چگالی آگهی مواجه شوند.

Google Play یکی از بهترین قسمت اشتراک YouTube red است چراکه دارای یک کتابخانه بیش از ۳۰ میلیون آهنگ است و اگر یک آهنگ در دسترس نباشد، شما نتایج یوتیوب را دریافت خواهید کرد و اگر شما یکی از این موارد را انتخاب کنید، برنامه به صورت خودکار به شما ارسال می‌کند.

یوتوب با استفاده از برنامه دیگری به نام Google Preferred این اجازه را می‌دهد تا YouTube High Trends برای تبلیغ بیشتر پول بیشتری بپردازند، زیرا گوگل خود، برای تبلیغات در کانالهای خود هزینه بیشتری می‌کند. فکر کنید از Google Preferred به عنوان معادل YouTube استفاده کنید. بیشتر مردم حاضر به پرداخت هزینه به گوگل برای به دست آوردن بازدید محصول خود در یک کانال با ترافیک اینترنتی زیادی به بازار هستند . یوتیوب متعلق به گوگل است، بنابراین از طریق پلت فرم تبلیغاتی گوگل به نام Google AdSense درآمد بدست آورید. هنگامی که یک بازدید کننده یک تبلیغ را مشاهده می‌کند یا بر روی یکی از آگهی‌های نمایش داده شده کلیک می شود، در ویدیوی مشترکین، آنها سهم کوچکی از درآمد کسب می‌کنند. از چند سنت یا چند دلار برای هر کلیک، درآمد متفاوت خواهد بود و به محتوا و مقدار آن بستگی دارد که یک تبلیغ کننده خاص AdSense مایل است تا تبلیغ خود را نشان دهد.

نتیجه

در کل میتوان گفت کار کسب درآمد از یوتوب ترکیبی از لذت و پول را به همراه دارد. شما آنچه که دوست دارید را تولید می‌کنید و برای آن پول میگیرید. شما می‌توانید با تبلیغات از طریق گوگل ادوردز شروع به کسب درآمد از یوتوب کنید. هیچوقت برای شروع کسب و کار جدید دیر نیست، پس همین حالا شروع کنید.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *