تبلیغات گوگل روشی کارآمد حتی برای خرده فروشها

تبلیغات گوگل روشی کارآمد حتی برای خرده فروشها

تبلیغات در گوگل، روشی کارآمد

وقتی نوبت به بازاریابی موتورهای جستجو می‌رسد ، گوگل یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی و تبلیغات به شمار می‌آید. گوگل کنترل ۶۳ % از کل ترافیک موتور جستجو و ۹۵ % از کل ترافیک جستجوی موبایل را داراست، گوگل پلت فرمی درست کرده‌ است که تنها در مورد هر کسب‌ و کاری می‌تواند از نرم‌افزار AdWords intuitive بهره‌مند شود .

اگر بخواهید بازدید پایه مشتری خود را رشد دهید و یا به طور فعال به منبع بکر از مشتریان احتمالی تبدیل شوید، بازاریابی موتورهای جستجو یکی از بهترین راه‌ های مقابله با مصرف کنندگانی است که در جستجوی راه ‌حلها هستند .

حتما بخوانید: تبلیغات هدفمند و کارآمد در گوگل

همانطور که تکنولوژی جدید به تغییر نحوه استفاده از اینترنت ادامه می‌دهد، بازاریابان به یافتن راه‌هایی جدید برای رسیدن به مخاطبان خود ادامه می‌دهند . در حالی که روش‌های رایگان بسیاری برای ترویج کسب‌وکار شما وجود دارد، تبلیغات پرداخت‌شده اغلب ارزش سرمایه‌گذاری را دارد . تبلیغات آنلاین به طور خاص به یک گزینه سودآور برای شرکت‌های بزرگ و کوچک و با هر نوع بودجه تبدیل شده‌است . تبلیغات گوگل در انواع مختلفی از سبک‌ها ، هر کدام مزایا و ضعف‌های خاص خود را دارد .  اما آیا تبلیغات گوگل برروی شرکت‌های کوچک جواب می‌دهد؟

به عنوان یک کسب ‌و کار کوچک با منابع محدود، تصمیم‌گیری در مورد اینکه کجا باید بودجه بازاریابی خود را تخصیص دهید، می‌تواند مشکل باشد. برخلاف باور عمومی، تبلیغ گوگل فقط برای شرکت های بزرگ با بودجه‌ های نامحدود نیست بلکه برای شرکت‌ های کوچک در هر اندازه‌ ای هم هست.

در حالی که هیچ محدودیتی برای شرکت‌ها و افرادی که ادعا می‌کنند تبلیغات گوگل راه خوبی برای هدر دادن پول است، وجود ندارد؛ حقیقت موضوع این است که بسیاری از کسب و کارها و مردم نمی‌دانند در زمان تبلیغات در گوگل چه کاری باید انجام دهند.

حتما بخوانید: موفقیت در رقابتهای تبلیغاتی گوگل بین سرمایه‌گذاران خرد و کلان

در این مقاله ما قصد داریم دقیقا با شما در میان بگذاریم که چرا تبلیغ گوگل می‌تواند برای کسب‌ و کار کوچک شما، زمانی که درست انجام می‌شود، موفقیت‌آمیز عمل کند.

دلایل اینکه چرا تبلیغ گوگل برای کسب‌وکار کوچک کار می‌کند:

1-تبلیغ گوگل تبلیغات برند را افزایش می‌دهد:

بدست آوردن نام تجاری و آگاه ساختن مردم از نحوه حل مشکلات آن‌ها، یکی از بزرگ‌ ترین چالش‌ها در شرکت ‌های کوچک تجاری است. چه کسب ‌و کار شما در سطح ملی کار کند و چه در یک شعاع کوچک و محلی، تبلیغ گوگل به شما کمک می‌کند تا به مخاطبین هدف خود دسترسی پیدا کنید. این درست است، شما می‌توانید برند خود را به طور مستقیم در مقابل مشتریان بالقوه با یک گام بعدی به مدت چند ساعت قرار دهید ( اگرچه فرآیند تسلط بر AdWords کمی بیشتر طول می‌کشد.)

با تبلیغات گوگل، ادوردز به شما این امکان را می‌دهد که موقعیت جغرافیایی خاص و پروفایلهای مصرف‌کننده واقعی را هدف قرار دهید.

گوگل بدون توجه به این که مخاطبان هدف شما چقدر محدود یا بزرگ هستند، می‌تواند اطمینان حاصل کند که تبلیغات شما تنها با استفاده از کلمات کلیدی خاص به مشتریان احتمالی نشان داده می‌شوند.

با پردازش بیش از ۳٫۵ میلیارد جستجو در هر روز، تبلیغ گوگل به شما کمک می‌کند تا برند خود را به همان اندازه که دوست دارید نشان دهید ( اگرچه توصیه می‌شود تبلیغ خود را تا حد امکان مشخص کنید.)

2-تبلیغات گوگل بازاریابی مقرون به صرفه و کارآمدی است:

تبدیل کردن بودجه بازاریابی به فعالیت‌های سود آور همیشه آنقدرها که به نظر می‌رسد آسان نیست. بسیاری از کانال‌ های بازاریابی موجود در شرکت ‌های کوچک براساس مدل ‌های نرخ ثابت، صرف‌نظر از این که تنها بسیاری از مشتریان شما را هدایت می‌کنند و یا به دست نمی‌آورند، وجود دارند .از طرف دیگر ، تبلیغ گوگل وقتی مفید است که مخاطبان بر روی آگهی‌های شما کلیک می‌کنند و صرفا دیدن آگهی کافی نخواهد بود.

به گفته گوگل، میانگین تجاری برای هر ۱ دلار در AdWords 2 دلار هزینه دارد . بسته به این که شما چه خوب تبلیغ گوگل خود را طراحی کرده‌اید، زمانی که تبلیغ درست انجام شود، متوجه خواهید شد که تنها پرداخت به مشتریان واجد شرایط با بیش‌ ترین احتمال بازدید برایتان سودآور است .

3-تبلیغات گوگل به شما کمک می‌کنند بیشتر درباره مشتریان هدف خود یاد بگیرید:

وقتی نوبت به بازاریابی می‌رسد، بدون داده کمپین، شما هیچ راه درستی برای دانستن اینکه چه چیزی در رابطه با مصرف کنندگان کارآمد است و چه چیزی به سادگی بودجه را هدر می‌دهد، در دست ندارید .

یکی از بهترین مزایای تبلیغات در گوگل، ثروت اطلاعاتی است که آن‌ها با معیارهای مختلف در دسترس شما قرار می‌دهند .

برای هر تبلیغ گوگل، شما می‌توانید همه عبارات جستجو و کلمات کلیدی که توسط مشتریان بالقوه با توجه به مقدار زمانی که در صفحه ورود شما صرف می‌کنند، استفاده کنید. در اصل یک آگهی عکسی فوری از برند و هر فعالیت تبلیغاتی را که اجرا می‌کنید به بیننده نشان می‌دهد. با این اطلاعات ارزشمند، نه تنها می‌توانید از آن برای تبلیغ بهتر استفاده کنید، بلکه می‌توانید از آن برای استفاده از دیگر کانال ‌های بازاریابی مثل ایمیل و وب سایت‌ های ارتباط جمعی استفاده کنید.

.از طریق کمک به شما برای درک بهتر مخاطبان هدف، تبلیغ گوگل به شما این امکان را می‌دهد که درباره مشکلات و نیازهای آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید آن ‌ها را بهتر بیابید و نرخ تبدیل را در تمام تلاش‌ های بازاریابی خود افزایش دهید.

4-تبلیغات گوگل Google Advertising چیزی را که برای طراحی سفارشی نیاز است را حذف می‌کند:

زمانی که یک تبلیغ را از روی پلتفرم گوگل راه‌اندازی می‌کنید، شما مسئول همه چیز از ظاهر و کپی کردن و قرار دادن تبلیغات هستید. در حالی که این ممکن است گزینه خوبی برای برندهای بزرگ ‌تر باشد، اما به عنوان یک کسب ‌و کار کوچک، فرآیند طراحی یک تبلیغ، مقدار قابل‌توجهی از زمان و منابع را می‌طلبد .

با تبلیغات گوگل، تقریبا تمام عناصر طراحی از دست شما خارج می‌شود تا شما بتوانید بر روی مهم ‌ترین نسخه تبلیغ ad copy تمرکز کنید .با اینکه ممکن است این یک چیز بد به نظر برسد چون همه تبلیغات مشابه به نظر می‌رسند، اما شما را مجبور می‌کند که بیرون از کادر فکر کنید و از راه‌های خلاقانه برای جلب توجه مخاطب هدف خود استفاده کنید.

تبلیغات گوگل ویژگی‌های سفارشی سازی فراوانی دارد بنابراین شما به کمپین خود احساس منحصر به فردی که مربوط به آنچه عرضه می‌کنید، می‌بخشید. همچنین زمان شما را آزاد می‌کند تا بتوانید بر عوامل کمپین دیگر مانند هدف قرار دادن معیارها و بهینه‌ سازی صفحه فرود هم تمرکز کنید .

5-تبلیغات گوگل مشتریان را در زمان مناسب جذب می‌کند :

به عنوان یک کسب‌ و کار کوچک، این کار شما را برای هدف قرار دادن مصرف کنندگانی که در مراحل اولیه فرآیند خرید هستند، یاری می‌دهد. شما باید افرادی را پیدا کنید که آماده تصمیم‌گیری هستند. گوگل به طور باورنکردنی در یافتن مصرف کنندگانی که آماده خرید تبلیغ شما با استفاده از کلمات کلیدی که قصد خریدار را نشان می‌دهد، بسیار قدرتمند است .

اگر چه ممکن است امتحان و خطای کمی داشته باشد، اما با تمرین، شما می‌توانید به راحتی محدود کنید که کلمات کلیدی بیش ‌ترین نرخ تبدیل را داشته باشند، در نهایت به شما کمک می‌کنند کمپین خود را بهینه کنید و بازدهی سرمایه خود را افزایش دهید .

علاوه بر کمک به شما در ساخت یک فهرست از کلمات کلیدی با تبدیل بالا، تبلیغ گوگل نیز می‌تواند در جایی قرار داده شود که بیش‌ ترین احتمال مشاهده توسط مشتریان هدف شما را دارد .

هنگامی که با AdWords راحت‌ تر میتوانید کار کنید و یا به اصطلاح درک کافی از آن پیدا می‌کنید، می‌توانید شبکه نمایش گوگل را آزمایش کنید و تبلیغات خود را به مشتریان احتمالی نشان دهید که در حال بازدید از وب سایت‌ هایی هستند که حاوی اطلاعات مربوط به آن‌ها است .

از آنجا که گوگل مالک یوتیوب است، حتی فرصتی عالی برای استفاده از صنعت بازاریابی محتوای ویدئو که به سرعت در حال رشد است را ارائه می‌دهد .

چرا باید از تبلیغات PPC برای کسب و کارهای کوچک استفاده کنیم؟

  • به کاربرانی که به دنبال شما می‌گردند، دسترسی پیدا کنید : اگر کلمات کلیدی مناسب را با تبلیغات PPC هدف قرار دهید، می‌توانید در لحظه دقیق به مشتریان احتمالی خود برسید .
  • هدف براساس جغرافیا : گوگل ادوردز به شما اجازه می‌دهد تا جستجوهای خود را براساس جغرافیا هدف قرار دهید، که این خود می‌تواند به شما کمک کند مشتریان احتمالی نزدیک خود را جذب کنید .
  • مخاطبان متعددی که از محصول مشترک استفاده می‌کنند را هدف قرار دهید : اگر شما محصولاتی را می‌فروشید که بتوانید از مخاطبین مختلف درخواست کنید ، تبلیغ PPC می‌تواند به شما کمک کند تا با کلمات کلیدی مختلف به آن مخاطبین دسترسی داشته باشید .
  • مخاطبان را به لندینگ پیج های مخصوص بفرستید : زمانی که کسی بر روی آگهی PPC کلیک می‌کند ، آن‌ها را به صفحه‌ای در وب سایت شما ارسال می‌کنند . یکی از نقاط قوت تبلیغات PPC این است که باید آن صفحه را انتخاب کنید .
  • نتایج را به راحتی پیگیری کنید : با تبلیغات PPC، شما می‌توانید نرخ زمان تبدیل آگهی را در صفحات فرود ردیابی کنید. شما همچنین می‌توانید نسخه تبلیغاتی متفاوتی را تست کنید و صفحات فرود را به راحتی برای به حداکثر رساندن بازدهی سرمایه مورد آزمایش قرار دهید .
  • به سرعت نتایج را به دست آورید : روش‌های دیگر برای مشاهده در موتورهای جستجو می‌توانند زمان زیادی برای شروع کار نیاز داشته باشند . اندازه‌گیری فرآیند تبدیل طولانی‌تر و سخت‌تر است. تبلیغات PPC نتایج سریع‌تری نسبت به سایر تاکتیک‌های بازاریابی دریافت خواهند کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *