آشنایی کامل با واژه نامه گوگل ادوردز

آشنایی کامل با واژه نامه گوگل ادوردز

خیلی از افراد برای شروع تبلیغ در گوگل بزرگترین مشکل را آشنایی با اصلاحات و واژه نامه گوگل ادوردز می دانند. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا تمام واژگان و اصلاحات موجود در یک اکانت گوگل ادوردز را عنوان کنیم. اگاهی از قسمت های مختلف برای کار کردن با گوگل ادز الزامی است و میتواند خیلی از چالش ها و مشکلاتی که در حین کار با آن رو به رو میشوید را کمتر کند .

اصطلاحمفهوم
Account:این واژه در واقع اولین مورد از واژه نامه گوگل ادوردز است. یک حساب گوگل ادوردز برای ذخیره هر آنچه که یک کسب وکار فردی برای تبلیغات آنلاین نیاز دارد، در یک مکان طراحی شده است. در این حساب، جزئیات صورتحساب، دسترسی به حساب، ابزارها و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد. در داخل هر اکانت یا حساب یک یا چند کمپین پیدا خواهید کرد. در واقع به تعداد سایت هایی که می خواهید برایشان تبلیغ کنید می توانید کمپین های مختلف ایجاد کنید. همچنین چندین حساب را می توان در زیر یک حساب مدیر گروه بندی کرد.
AD CUSTOMIZERS:تنظیم کننده‌ های تبلیغات گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهند تا اطلاعاتی را بارگذاری کنید که می تواند به طور خودکار در تبلیغ نهایی متنی نمایش داده شود. به عنوان مثال، شما می توانید قیمت محصولات مختلف را بارگذاری کنید تا در هنگام جستجو افراد بتوانند به طور خودکار در تبلیغات شما قیمت محصولات را ببینند. روش آن مشابه درج کلمه کلیدی به شیوه پویا است.
AD EXTENSIONS:افزونه های تبلیغات گوگل ادوردز اطلاعات تکمیلی را برای متن تبلیغات شما در آگهی فراهم می کنند.نکته ای که باید در مورد این ابزارها بدانید اینست که گوگل هیچ تضیمینی برای نمایش آنها در اگهی های شما نمیدهد. هرچند که کمپین هرچقدر سازماندهی تر و قدیمی تر باشد نمایش این ابزارها کامل تر خواهد بود. این ابزارها برای ایجاد ارتباط و جذابیت بیشتر در تبلیغات شما طراحی شده اند. افزونه های تبلیغات یک عامل در محاسبه رتبه آگهی محسوب می شود. تعدادی برنامه های افزودنی تبلیغات دستی وجود دارد. این امکان برای شما وجود دارد که آن ها را پیکربندی کنید. همچنین گوگل در صورت عدم وجود یک برنامه افزودنی تبلیغاتی دستی، می تواند برنامه های افزودنی تبلیغات خودکار را نیز اضافه کند. در واژه نامه گوگل ادوردز این اکستشن ها بسیار کاربردی هستند.
Affiliate Location Extension:مردم را به فروشگاه های خرده فروشی (محلی) نزدیک که کالاهای خاصی را دارند، هدایت می کند. آنها برای تولید کنندگان محصولات پر مصرف طراحی شده اند. به این ترتیب مشتریان را به فروشگاه هایی مانند Walmart ، Target و Staples هدایت می کنند.
App Extension:به شما این امکان را می دهد به برنامه خود در گوگل پلی و اپل (اپ استور) لینک دهید. عنوان تبلیغات همچنان به وب سایت شما لینک می شود.
Call Extension:این ویژگی یک شماره تلفن به اگهی تبلیغ در گوگل شما اضافه می کند. به این ترتیب شماره تماس شما در دستگاه های تلفن همراه، لپ تاپ و کامپیوتر نمایش داده می شود. این امکان برای شما وجود دارد که شماره تلفن خود را همراه با آگهی قرار دهید. همچنین برای گزارش تلفنی از شماره ارسال کننده گوگل(در کشورهای خاص) استفاده کنید و به شماره باز ارسال گوگل مراجعه کنید.
Call-Out Extension:این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا متن اضافی و کوتاه شما به همراه تبلیغاتتان نمایش داده شود. در حالت ایده آل، اطلاعات تماس باید شامل نکات و اطلاعات مهم در مورد مزایا و امتیازات فروش شما نسبت به رقبا نیز باشند. اطلاعاتی که معمولا در متن اصلی آگهی وجود ندارد.
Location Extension:جزئیات مکان را به آگهی شما اضافه می کند تا افراد بتوانند مکان کسب و کار شما را پیدا کنند. این جزئیات از یک حساب متصل به گوگل که شامل مکان های شما در گوگل مپ است، اضافه خواهد شد.
Message Extension:به مشتریان این امکان را می دهد تا از طریق تبلیغات با ارسال پیام متنی با شما تماس بگیرند.
Price Extension:محصولات را به صورت گروهی یا تکی به همراه قیمت آن ها به تبلیغات شما اضافه می کند. تمامی موارد قابل کلیک است و افراد را به صفحه مربوطه در وب سایت شما ارجاع می دهد.
Review Extension:افزونه آگهی موردی است که در این افزونه تبلیغ کننده پارافرایز محصول یا خدمات خود را توسط شخص ثالث معتبری مشخص می کند.
Seller Ratings Extension:افزونه ای است که رضایت کلی مشتری را نشان می دهد. رتبه بندی ها از منابع معتبر جمع آوری می شوند و سپس به صورت خودکار نمایش داده می شوند.
Sitelinks Extension:لینک های پر کاربرد را در زیر آگهی تبلیغ شما نمایش می دهد. لینک های سایت فرصت بیشتری را برای افراد فراهم می کند تا تنها با یک کلیک وارد وبسایت شما شوند4 عدد سایت لینک مرتبط با تبلیغ شما نمایش داده می شود، هر لینک سایت باید به یک صفحه جداگانه در وب سایت شما لینک شود.
Structured Snippet Extension:به شما امکان می دهد هر دسته محصولات و خدمات خود را برجسته کنید. پس از انتخاب یک دسته بندی کلی (که به عنوان “هدر” نامیده می شود)، لیست موارد را وارد می کنید. به عنوان مثال، می توانید “دوره ها” را به عنوان مثال انتخاب کنید و سپس “تجزیه و تحلیل داده ها”، “گزارشگری”، “تجسم داده ها” و موارد دیگر را لیست کنید تا پس از عنوان نمایش داده شوند.
AD GALLERYAD:ابزاری که به شما امکان می دهد با انتخاب الگویی به صورت سفارشی، برای Google Display Network تبلیغات ایجاد کنید. آگهی گالری به شما کمک می کند تبلیغات پویا، تبلیغات جی میل و موارد دیگر را ایجاد کنید.
AD GROUP:برای ساختار تبلیغات، کلمات کلیدی (برای کمپین های جستجو) و هدف گذاری (برای کمپین های نمایش) در داخل یک کمپین استفاده می شود. هر کمپین می تواند شامل یک یا چند گروه تبلیغاتی باشد. این گزینه برای یک کمپین جستجو بهترین روش برای ایجاد گروه های کوچک از کلمات کلیدی مرتبط در داخل هر گروه تبلیغاتی است و این به شما امکان می دهد تبلیغات جذابی را بنویسید که با آن کلمات کلیدی نمایش داده شوند.
AD PREVIEW AND DIAGNOSIS TOOL:ابزاری که به شما امکان می دهد نتایج جستجوی گوگل را برای دیدن تبلیغات نمایش داده شده مشاهده کنید. اگر تبلیغات شما برای یک جستجوی خاص نمایش داده نمی شوند، جزئیاتی در مورد عدم نمایش تبلیغات خود مشاهده خواهید کرد. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد زبان، مکان و جزئیات دستگاه را برای پیش نمایش نتایج جستجو تغییر دهید. مهم ترین مزیت این ابزار اینست که دیگر نبیازی نیست که هر بار برای مشاده تبلیغ خود اقدام به سرچ در گوگل کنید که طبیعتاً این کار ctr شما را پایین آورده و امتیاز کیفی تبلیغ شما را کاهش میدهد.
AD RANK:این مورد از واژه نامه گوگل ادوردز روش گوگل برای تعیین موقعیت هر آگهی در صفحه نتایج موتور جستجو است. آگهی دهنده با بالاترین رتبه آگهی در بالاترین موقعیت قرار می گیرد و پس از آن آگهی با رتبه دوم آگهی و غیره قرار می گیرند. رتبه آگهی بر اساس پیشنهاد دریافت شده، نمره کیفیت و افزونه های تبلیغات برای هر آگهی واجد شرایط نمایش، محاسبه می شود.
AD ROTATION:از آنجا که گوگل همزمان یک تبلیغ را از یک تبلیغ دهنده نشان می دهد، چرخش آگهی تعیین می کند که در صورت وجود بیش از یک آگهی در یک گروه آگهی، کدام مورد نمایش داده شود.
Optimize for clicks:آگهی های با احتمال کلیک بیشتر و آگهی های با احتمال کلیک کمتر را نشان می دهد.
Optimize for conversions:آگهی هایی را که احتمال تبدیل بیشتر دارند را نسبت به آگهی هایی که احتمال تبدیل کمتر دارند را نشان می دهد.
Rotate evenly:به مدت 90 روز به طور مساوی تبلیغات را نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر در یک گروه تبلیغاتی دو تبلیغ وجود داشته باشد، هر تبلیغ تقریباً 50٪ از زمان نمایش داده می شود.
Rotate indefinitely:تبلیغات را به طور یکنواخت نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر دو تبلیغ در یک گروه تبلیغاتی وجود داشته باشد، هر تبلیغ تقریباً 50٪ از زمان نمایش داده می شود.
AD SCHEDULE:به شما امکان می دهد زمان نمایش آگهی تبلیغ در گوگل را بر اساس ساعت، روز و هفته کنترل کنید. جدا از روشن و خاموش کردن تبلیغات، می توانید از برنامه تبلیغاتی برای تنظیم مبلغ پیشنهاد نهایی در زمان های خاص نیز استفاده کنید.به عنوان مثال، اگر بعد از ظهرها نرخ تبدیل بالاتری مشاهده می کنید، می توانید پیشنهادات را 10٪ + تنظیم کنید که به این معنی است که پیشنهاد $ 1 در آن زمان از روز 1.10 دلار می شود.
ADMOB:شبکه گوگل که به دارندگان برنامه های تلفن همراه اجازه می دهد از اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند. فضا برای نمایش تبلیغات از تبلیغ کنندگان در داخل اپلیکیشن اختصاص داده شده است. AdMob مشابه گوگل ادسنس است (که برای کسب درآمد از وب سایت ها است).
ADWORDS EDITOR:یک برنامه دسکتاپ از گوگل است که به شما امکان می دهد حساب گوگل ادوردز خود را مدیریت کنید. قبل از بارگذاری مجدد در حساب آنلاین، می توانید کمپین ها را بارگیری و سپس به صورت آفلاین مدیریت کنید. ادوردز ادیتور برای ایجاد تغییرات در مقیاس مفید است.
AGGRESSIVE TARGETING:یک گزینه جهت هدف گذاری برای کمپین های Google Display Network که از بررسی تبدیل ها برای یافتن مشتریان اضافی در حدود هزینه فعلی شما برای هر مشتری (یا هزینه خرید) استفاده می کند. هدف گذاری تهاجمی برای دستیابی به هرچه بیشتر تبدیل ها طراحی شده است و می تواند با هزینه فعلی شما برای هر مشتری متفاوت باشد.
ALL CONVERSIONS:به بررسی شماری از همه تبدیل های تخمین زده شده می پردازد و برای کارهایی مانند تماس تلفنی، تبدیل بین دستگاه، بازدید از فروشگاه و موارد دیگر به کار می رود.
APP INSTALL CONVERSION:تعداد دفعات نصب برنامه شما از Google Play یا Apple App Store را اندازه گیری می کند.
ASSISTED CONVERSION:وقتی کسی روی آگهی کلیک کند و پس از کلیک، بر روی آگهی دیگری کلیک می کند، اولین کلیک به عنوان کمک کننده به تبدیل داخلی گوگل ادوردز شناخته می شود.
ATTRIBUTION:این مورد به شما امکان می دهد چگونگی اعطای اعتبار به تبدیل به کمپین، گروه تبلیغات، کلمه کلیدی، نوع مطابقت و دستگاه در گوگل ادوردز را کنترل کنید. می توانید از بین طیف وسیعی از مدل ها در داخل حساب خود انتخاب کنید.
First Click:(منسوخ شده)اولین تبدیل به اولین کلیک در مسیر تبدیل اعتبار می دهد. مقدار داده های تاریخی مورد استفاده برای مدل های انتساب محدودیت دارد، “پنجره تاریخچه” به طور پیش فرض 30 روز است، اما می تواند به 60 یا 90 روز افزایش یابد.
Last Click:هنگامی که کاربر آخرین کلیک را تبدیل کند، تمام اعتبار را برای تبدیل دریافت می کند، حتی اگر قبلاً روی تبلیغ دیگری کلیک کرده باشد. این مدل اسناد پیش فرض درون گوگل ادوردز است.
Linear Attribution:(منسوخ شده)تمام اعتبار برای تبدیل به طور مساوی بین کلیک های موجود در مسیر تبدیل تقسیم می شود.
Time Decay:(منسوخ شده)بیشترین اعتبار را به آخرین کلیک منجر به تبدیل داده اما اعتبار کلیک شده را برای کمک به تبدیل اختصاص می دهد.
Position Based :(منسوخ شده)چهل درصد اعتبار تبدیل به آخرین کلیک، 40٪ به اولین کلیک را می دهد و اعتبار باقی مانده را بین سایر کلیک های مسیر تبدیل تقسیم می کند.
Data-driven:این مدل اعتبارسنجی, اعتبار را بر اساس میزان تاثیرگذاری کانال فروش در تبدیل بازدیدکننده به مشتری تقسیم میکند.
AUDIENCES:به شما امکان می دهد بر اساس رفتار قبلی، کاربران را هدف قرار دهید. لیست مخاطبان برای بازاریابی مجدد استفاده می شود، از جمله افرادی که قبلاً به وب سایت شما مراجعه کرده اند (بازدید کنندگان وب سایت)، از برنامه تلفن همراه شما (کاربران برنامه تلفن همراه) استفاده کرده اند. آدرس ایمیلشان (ایمیل مشتری) را ارائه داده اند یا از محتوای شما در یوتیوب استفاده کرده اند (کاربران YouTube). مخاطبان همچنین می توانند بر اساس درک گوگل از رفتار کاربر هدف قرار بگیرند، آن ها شامل مخاطبان وابسته و مخاطبان بازار هستند.
AUTOMATED RULES:به شما امکان می دهد شرایطی را ایجاد کنید که به طور خودکار در کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، کلمات کلیدی و تبلیغات خود تغییراتی ایجاد کنید. به عنوان مثال قادر خواهید بود کلیدواژه هایی که کمتر از 100 کلیک و صفر تبدیل دریافت کرده اند را حذف نمایید.
AUTOMATIC PLACEMENT:تا زمانی که مشخص نکنید می خواهید تبلیغات شما در Google Display Network نشان داده شود، گوگل به طور خودکار تبلیغات شما را بر اساس روش های انتخاب شده نمایش می دهد.
AUTO-TAGGING:یک پارامتر پرس و جو که به طور خودکار به URL صفحات فرود شما اضافه می شود و سپس توسط گوگل آنالیتیک برای جلب اطلاعات مربوط به کلیک (و سایر ویژگی ها) در گزارش های شما استفاده می شود. همچنین به GCLID مراجعه کنید.
AVERAGE POSITION:جزئیات مکان تبلیغات را ارائه می دهد و با تقسیم موقعیت واقعی بر تعداد نمایش محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر 2 برداشت با یک نمایش در موقعیت 1 و دیگری در موقعیت 2 دریافت کرده باشید، در این صورت شما دارای یک موقعیت متوسط 1.5 گزارش شده در گوگل ادوردز هستید.
BID ADJUSTMENT:پیشنهاد نهایی را با درصد تغییر می دهد. تنظیمات پیشنهادات را می توان برای دستگاه ها، برنامه های تبلیغاتی، مکان ها، محتوای برتر، روش های هدف قرار دادن نمایش، لیست بازاریابی مجدد برای تبلیغات جستجو و تعاملات (در نسخه جدید گوگل ادوردز) تنظیم کرد. اگر تعدیل پیشنهادات متعدد در یک پیشنهاد وجود داشته باشد، این ها برای محاسبه گزینه نهایی ترکیب می شوند. به عنوان مثال، یک پیشنهاد تلفن همراه + 20٪ و یک پیشنهاد مکان + 10٪ به این معنی است که پیشنهاد پیش فرض 1 دلار به عنوان گزینه نهایی 1.32 دلار می شود. این را می توان با تبدیل تنظیمات پیشنهاد به اعشاری محاسبه کرد، برای مثال ما از 1 $ 1.2 x 1.1 = 1.32 $ استفاده خواهیم کرد.
BID ONLY:تنظیماتی است که برای هر روش هدف قرار دادن در یک کمپین نمایش اعمال می شود. تنظیم “فقط پیشنهاد” به این معنی است که اگر چندین هدف برای گروه تبلیغات اعمال شود، می توان برای نمایش تبلیغ، هر یک از اهداف را مطابقت داد. به عنوان مثال، اگر بازاریابی مجدد و موضوعی به عنوان هدف استفاده شود، هر یک از آن ها می تواند برای نمایش تبلیغات استفاده می شود. این مانند این است که برای روش های هدف گیری “یا” بگویید. همچنین به بخش هدف و پیشنهاد مراجعه کنید.
BID STRATEGY:به شما امکان می دهد نحوه پرداخت هزینه افرادی که با تبلیغات شما درگیر هستند را انتخاب کنید. استراتژی های پیشنهادات برای کمپین های جستجو شامل مکان هدف جستجو، CPA (هزینه هر خرید)، ROAS (بازده هزینه تبلیغات)، سهم بیشتر از هدف، حداکثر کلیک ها، حداکثر تبدیل ها، CPC و CPC دستی است. استراتژی های پیشنهادی برای کمپین های نمایش شامل CPA هدف، ROAS هدف، حداکثر کلیک ها، CPM قابل مشاهده و CPC دستی است. درباره استراتژی های پیشنهادی بیشتر بیاموزید.
BROAD MATCH:نوع مطابقت کلمات کلیدی با تبلیغات شما را همراه با سایر اصطلاحات مرتبط نمایش می دهد. کلمات کلیدی با استفاده از تطبیق گسترده بیشترین پوشش را ایجاد می کنند، اما به احتمال زیاد شامل برخی از جستجوهای کمتر مرتبط هستند. هنگام استفاده از تطبیق گسترده استفاده از تطابق منفی نیز مهم است. لازم است درباره انواع تطابق کلمات کلیدی بیشتر بیاموزید.
BROAD MATCH MODIFIER:(منسوخ شده)به شما امکان می دهد یک کلمه (یا کلمات) را در یک کلمه کلیدی مطابقت گسترده که می خواهید دقیق تر آن را با اطمینان از درج کلمه مشخص شده یا انواع مختلف در جستجوها برای نمایش تبلیغات شما را هدف قرار دهید، تعیین کنید. برای استفاده از یک اصلاح کننده مطابقت گسترده باید قبل از کلمه (یا کلمات) یک علامت مثبت (+) اضافه کنید.
BUDGET:یک تنظیم کمپین که به شما امکان می دهد مبلغی را که می خواهید برای یک کمپین هر روز هزینه کند مشخص کنید. در هر روز ممکن است بودجه تا یک برابر بیش از حد هزینه شود. 20٪ اضافی این حساب برای تغییر در نمایش ها و کلیک های تبلیغات شما است. اگر بودجه را در یک ماه تقویمی تغییر ندهید، بیش از 30.4 برابر مبلغ بودجه از شما کسر نمی شود.
BULK OPERATIONS:مجموعه ای از ابزارها که به شما امکان می دهد اقدامات خاصی مانند عملیات انبوه شامل قوانین خودکار، اسکریپت ها، ویرایش های انبوه و بارگذاری های انبوه را در حساب خود به صورت خودکار انجام دهید.
BUMPER AD:یک قالب تبلیغات ویدیویی کوتاه در کمپبن گوگل ادوردز که برای افزایش آگاهی طراحی شده است. فیلم ها باید شش ثانیه یا کوتاه تر باشند.
CALL-ONLY AD:یک قالب آگهی که شامل شماره تلفن است و برای افراد در دستگاه های تلفن همراه نشان داده می شود. وقتی افراد روی تبلیغ کلیک می کنند، می توانند مستقیماً با شما تماس بگیرند، به این ترتیب لازم نیست از طریق وارد شدن به وب سایت با شما تماس برقرار کنند.
CAMPAIGN:در ساختار سطح بالای حساب گوگل ادوردز خود، کمپین ها را به عنوان پوشه های حساب خود در نظر بگیرید. بر اساس اهداف تبلیغاتی خود می توانید یک یا چند کمپین در داخل حساب خود ایجاد کنید. روش های مختلفی برای ساختار بندی کمپین های شما وجود دارد، به عنوان مثال، می توانید از کمپین ها برای هدف گذاری های مختلف (جستجو در مقابل نمایشگر)، برای ساختار کلمات کلیدی، اختصاص بودجه و موارد دیگر استفاده کنید. هر کمپین شامل یک یا چند گروه تبلیغاتی برای ایجاد ساختار دقیق تر در حساب شما است. به گروه تبلیغات نیز مراجعه کنید.
CAMPAIGN GROUPS:به شما امکان می دهد با تعیین هدف برای مبلغی که می خواهید برای یک کلیک یا تبدیل برای یک یا چند کمپین هزینه کنید، عملکرد را کنترل کنید.
CHANGE HISTORY:ابزاری که به شما امکان می دهد تغییرات ایجاد شده توسط کاربران در داخل حساب را مشاهده کنید.
CLICK:وقتی کاربر روی تبلیغ کلیک می کند، به صفحه مقصد آگهی (یا URL نهایی) تبلیغ منتقل می شود. این زمانی است که تبلیغ کننده برای یک کمپین با استفاده از پیشنهاد CPC هزینه دریافت می کند.
CLOSE VARIANT:کلمات کلیدی مطابق با عبارات به طور خودکار تبلیغات را به افرادی نشان می دهد که با غلط املایی، مفرد یا جمع و سایر تغییرات نزدیک به کلمه کلیدی عبارت را جستجو می کنند.
COLUMNS:می توانید ستون های داده (معیارها) را که برای کمپین های شما نمایش داده می شوند، اصلاح کنید. طیف گسترده ای از معیارها برای انتخاب در رابطه با تعاملات با تبلیغات، تبدیل، هزینه و موارد دیگر وجود دارد.
CONSERVATIVE TARGETING:یک گزینه هدف گذاری برای کمپین های گوگل دیسپلی نتورک است که از بررسی تبدیل برای یافتن مشتریان اضافی در حدود هزینه فعلی شما برای هر مشتری (هزینه فعلی شما برای هر خرید) استفاده می کند. معمولاً هدف گذاری محافظه کارانه نباید از هزینه فعلی شما برای هر مشتری بیشتر باشد.
CONTEXTUAL TARGETING:جهت مشاهده کلمات کلیدی نمایشگر استفاده می شود.
CONVERSION:این مورد مربوط به هر عملی است که برای سازمان شما ارزشمند باشد. بررسی تبدیل به شما امکان می دهد تعداد افرادی که صفحات مهم وب سایت شما را مشاهده می کنند، تعداد افرادی را که با استفاده از شماره حمل و نقل گوگل با شما تماس تلفنی برقرار می کنند، برنامه های شما را دانلود می کنند و از اقدامات درون برنامه و تبدیلات آفلاین استفاده می کنند را شناسایی کنید. گوگل ادوردز به شما امکان می دهد از ردیابی اختصاصی تبدیل ادوردز استفاده کنید یا داده های تبدیل را از گوگل آنالیتست دریافت کنید.
CONVERSION RATE:درصد کلیک ها (یا تعاملات) که منجر به تبدیل می شود را مشخص می کند.
CONVERSION CATEGORY:به شما اجازه می دهد تا تبدیلاتی را که می توانند هنگام گزارش دادن از عملکرد یا تقسیم بندی داده های خود در گوگل ادوردز استفاده شوند، طبقه بندی کنید. دسته بندی ها عبارت هستند از: “خرید، فروش”، “ثبت نام”، “نمایش صفحه اصلی” و “سایر”.
CONVERSON WINDOW:مدت زمانی است که کاربر برای انجام تبدیل در وب سایت تبلیغ دهنده برای تبدیل به آن کلیک، وقت صرف می کند. پنجره تبدیل پیش فرض 30 روز است.
COST:مقدار پولی که برای اقدامات مورد نظر مانند کلیک برای کمپین های جستجو، بازدیدها برای کمپین های ویدئویی و تماشای کمپین های نمایشی هزینه شده است.
COUNTDOWN:یک تنظیم کننده تبلیغات که به شما امکان می دهد تعداد روزها را تا تاریخ و زمان از پیش تعیین شده اضافه کنید. برای استفاده از شمارش معکوس، تایپ کردن {= COUNTDOWN در آگهی متنی خود تایپ کنید. یک ویرایشگر به شما امکان می دهد شمارش معکوس خود را سفارشی کنید.
CPA:هزینه به ازای هر خرید یا CPA متوسط مبلغی است که مایل هستید برای یک عمل تبدیل بپردازید.
CPC:هزینه برای هر کلیک یا CPC مبلغی است که شما مایل هستید برای هر کلیک هزینه کنید (یا مایل هستید این هزینه از شما کسر شود). اگر یک پیشنهاد دستی CPC تعیین کنید، هرگز بیشتر از این مبلغ پرداخت نخواهید کرد، مگر اینکه از تعدیل پیشنهاد استفاده کنید. زیرا گوگل ادوردز از حراجی برای نمایش تبلیغات استفاده می کند و فقط مبلغ لازم برای کلیک از شما کسر می شود.
CPM:هزینه به ازای هر هزار بازدید یا CPM یک گزینه پیشنهاد قیمت است که در آن یک تبلیغ دهنده بدون در نظر گرفتن تعداد کلیک، 1000 بار نمایش بابت تبلیغ خود پرداخت می کند. پیشنهاد قیمت CPM برای تبلیغاتی طراحی شده است. هنگامی که مشتری مایل به افزایش تبلیغ نام تجاری باشد و نه ایجاد تبدیل. به این ترتیب گوگل ادوردز از پیشنهاد قیمت CPM قابل مشاهده استفاده می کند.
CPV:هزینه به ازای مشاهده یا CPV گزینه پیشنهادی است که در آن شما برای هر بازدید از ویدیو هزینه پرداخت می کنید.
CROSS-DEVICE CONVERSION:تبدیلاتی که پس از کلیک شخصی با استفاده از یک دستگاه روی آگهی شما انجام می شود و بعداً با استفاده از دستگاه دیگر تبدیل می شود. تبدیل دستگاه های بین دستگاهی توسط گوگل با استفاده از داده های کاربر جمع و ناشناس تخمین زده می شود.
CTR:نرخ کلیک یا CTR درصدی از نمایش است که منجر به کلیک روی تبلیغ شما می شود. به عنوان مثال، آگهی با 100 کلیک و 1000 نمایش، نرخ کلیک 10٪ دارد.
CUSTOM PARAMETER:به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را به صفحه مقصد خود منتقل کنید. از این پارامترها می توانید برای گزارش یا شخصی سازی تجربه کاربر در وب سایت خود استفاده کنید. همچنین به ValueTrack مراجعه کنید.
CUSTOMER MATCH:به شما امکان می دهد آدرس ایمیل را برای مخاطبین موجود خود به عنوان یک لیست بازاریابی مجدد در گوگل ادوردز بارگذاری کنید. شما برای نمایش تبلیغات به یک لیست بزرگ احتیاج دارید زیرا آدرس های ایمیل با حساب های گوگل مطابقت دارند و احتمالاً فقط بخشی از لیست شما دارای یک حساب گوگل مرتبط با آدرس ایمیل آن ها است.
DEFAULT BID:پیشنهادی برای گروهی از آگهی های مشخص شده توسط گوگل در تبلیغات مشخص شده است. با وارد کردن پیشنهاد ویژه برای کلمه کلیدی تکی می توانید پیشنهاد پیش فرض را لغو کنید، این پیشنهادات تکی می توانند بالاتر یا کمتر از مقدار پیش فرض باشند و به جای مبلغ پیشنهادی پیش فرض استفاده می شوند. پیشنهادات همچنین می توانند با استفاده از تعدیل پیشنهاد تغییر یابند.
DELIVERY METHOD:به شما امکان می دهد نحوه مصرف روزانه بودجه خود را انتخاب کنید. در صورت محدود بودن بودجه تبلیغات، بر نحوه تحویل کالا و همچنین بر نحوه نمایش تبلیغات شما تأثیر خواهد گذاشت. گزینه ها عبارت هستند از:
Accelerated Delivery:سعی کنید بودجه روزانه خود را در اسرع وقت هزینه کنید. پس از اتمام بودجه روزانه، تبلیغات شما تا روز بعد متوقف می شو د.
Standard Delivery:بودجه خود را در طول روز پخش کنید. با بودجه محدود، تبلیغات شما هر بار که افراد جستجو می کنند نشان داده نمی شود. تحویل استاندارد روش پیش فرض تحویل است.
DEVICE PREFERENCE:ویژگی یک تبلیغ متنی یا یک افزونه تبلیغاتی که به تبلیغ دهنده اجازه می دهد به گوگل نشان دهد که این نسخه از تبلیغات به طور خاص برای تلفن های هوشمند در نظر گرفته شده است.
DISPLAY PLANNER:ابزاری در رابط گوگل ادوردز که گزینه های هدفمندی پیشنهادی، به عنوان مثال مکان ها، کلمات کلیدی و مخاطبان را برای یک کمپین نمایشی و همچنین تخمین ها و داده های جمعیتی ارائه می دهد.
DISPLAY SELECT:به عنوان بخشی از نوع کمپین “شبکه جستجو با انتخاب نمایش” در دسترس است. این نوع کمپین تبلیغات شما را در جستجو و به صورت انتخابی در گوگل دیسپلی نتورک نشان می دهد. مگر اینکه تازه با گوگل ادوردز شروع کرده باشید و می خواهید از استفاده از این نوع کمپین خودداری کنید زیرا کمپین های جستجوی جداگانه و نمایش به شما امکان کنترل بیشتر مکان نمایش تبلیغات شما را می دهند.
DISPLAY TARGETING:پس از ایجاد یک کمپین نمایشی، این امکان را دارید یک یا چند گزینه انتخاب هدف را برای هر یک از گروه های تبلیغاتی در این کمپین اعمال کنید.
Display Keywords:به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را انتخاب کنید که با محتوای صفحات موجود در شبکه نمایش گوگل مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، با انتخاب کلمه کلیدی نمایش “تعطیلات” به طور خودکار محتوای مربوط به آن موضوع در سایت های موجود در شبکه نمایش گوگل پیدا می شود.
Placements:شامل مکان های خودکار در جایی است که از سایر روش های هدف گیری برای یافتن خودکار مکان های مربوطه برای نمایش تبلیغات شما استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر از کلمات کلیدی نمایشگر استفاده کنید، گوگل ادوردز به طور خودکار مکان های مربوطه را پیدا می کند. مکان ها را نیز می توان مدیریت کرد، این زمانی است که شما دقیقاً مکان مشخص شدن تبلیغات خود را تعیین کنید. به عنوان مثال، افزودن “youtube.com” به معنای نمایش تبلیغات شما در یوتیوب است.
Topics:مشابه نمایش کلمات کلیدی است اما شما از یک لیست از پیش تعیین شده از موضوعات محتوا انتخاب می کنید. به عنوان مثال، می توانید تبلیغات خود را در محتوایی که توسط گوگل طبقه بندی شده است و مربوط به “سفر” است، انتخاب کنید.
Interests:به شما اجازه می دهد افراد را بر اساس علاقه خاصی که نشان داده اند، هدف قرار دهید. به عنوان مثال، شما می توانید افراد علاقه مند به “بلیط جشنواره های موسیقی و کنسرت” را هدف قرار دهید. مهم است که بدانید شما فرد را هدف قرار می دهید نه محتوا را، بنابراین پس بیان علایق خود، شما می توانید آن ها را بدون در نظر گرفتن سایت هایی که در شبکه نمایش گوگل مشاهده می کنند، هدف قرار دهید.
Remarketing:به شما امکان می دهد بر اساس تعاملات قبلی با سازمان خود، افراد را هدف قرار دهید. همچنین به لیست بازاریابی مجدد مراجعه کنید.
Demographics:به شما امکان می دهد افراد را بر اساس سن، جنسیت و وضعیت والدین هدف قرار دهید. بر اساس رفتار مرورگر، اطلاعات جمعیتی می تواند واقعی یا استنباط شود. همچنین مهم است که بدانید گوگل نمی تواند آمار جمعیتی را برای همه کاربران تعیین کند، بنابراین بخش زیادی به عنوان “ناشناخته ها” وجود دارد.
DISPLAY URL: URLDISPLAY URL: URL توسط افراد در تبلیغات شما مشاهده می شود. در حالی که URL نمایش باید دامنه وب سایت شما را به دقت منعکس کند، نیازی نیست که همان URL صفحه فرود باشد که افراد را در وب سایت خود به آن می فرستید. به URL نهایی نیز مراجعه کنید.
DOUBLECLICK:پلتفرم تبلیغاتی برتر Google DoubleClick راه حل هایی را به تبلیغ دهندگان مدیریت حساب های بزرگ و ناشران برای کسب درآمد از محتوای آن ها ارائه می دهد. کمپین های داخل گوگل ادوردز که شبکه نمایش گوگل را هدف قرار می دهند شامل انتخاب مکان های DoubleClick خواهد بود.
DRAFTS:به شما امکان می دهد نسخه های پیش نویس کمپین ها را ایجاد کنید که سپس می توانند به حساب شما اضافه شوند. از پیش نویس برای آزمایش نیز استفاده می شود.
DYNAMIC AD:برای یک کمپین جستجو، می توانید تبلیغات جستجوی پویا ایجاد کنید که به طور خودکار یک صفحه فرود را انتخاب می کند، یک عنوان ایجاد می کند و URL را نمایش می دهد، بنابراین آنچه شما باید ارائه دهید توضیحات است. این ها برای وب سایت های با مقیاس بزرگ با محصولاتی که مرتباً تغییر می کند مناسب هستند. برای یک کمپین نمایشی، می توانید تبلیغات پویایی ایجاد کنید که بر اساس داده هایی که در گوگل ادوردز بارگذاری می کنید به روز می شوند تا محصولات و خدمات را در تبلیغات متنوع قرار دهند.
DYNAMIC KEYWORD INSERTION:به شما امکان می دهد کلمات کلیدی همسان شده از گروه تبلیغات را به طور خودکار در آگهی متنی قرار دهید تا با آنچه افراد جستجو می کنند مرتبط باشد. همچنین می توانید کلمه کلیدی پویا به ویژه برای مجموعه های بزرگتری از کلمات کلیدی که بسیار شبیه به هم هستند، به عنوان مثال محصولات با کد محصول متفاوت را درج کنید.
DYNAMIC REMARKETING:بازاریابی مجدد است که به طور خودکار محصولات یا خدمات موجود در تبلیغ را بر اساس آنچه کسی در وب سایت شما مشاهده کرده تغییر می دهد.
DYNAMIC SEARCH AD:قالب آگهی متنی که در آن گوگل به طور خودکار درخواست جستجو را با یک صفحه فرود در وب سایت شما مطابقت می دهد و دیگر نیازی به مدیریت کلمات کلیدی نیست.
EARNED VIEW:به افزایش بازدید از ویدیوهای شما در یوتیوب پس از اینکه کسی یکی از تبلیغات ویدیویی شما را تماشا کرد، کمک می کند.
ENHANCED CPC:هزینه افزایش یافته برای هر کلیک یا ECPC گزینه پیشنهادی است که اگر گوگل پیش بینی کند که یک کلیک ممکن است تبدیل شود، پیشنهاد نهایی به طور خودکار افزایش می یابد. گوگل طیف وسیعی از سیگنال ها را بررسی می کند و با استفاده از یادگیری ماشینی تعیین می کند که یک کلیک تا چه حد ممکن است منجر به تبدیل شود.
EFFECTIVE CPM:CPM یا ECPM موثر (با ECPC اشتباه گرفته نشود) محلی است که گوگل پیشنهاد CPC را به پیشنهاد CPM معادل تبلیغات در گوگل دیسپلی نتورک تبدیل می کند.
EXACT MATCH:نوعی مطابقت کلمات کلیدی است که تبلیغات شما را هنگامی که کلمه کلیدی را پیشنهاد می دهید نشان می دهد. در واقع همان سوال جستجوی شخصی است که از آن استفاده می کنید. مطابقت دقیق کلمات کلیدی نیز شامل انواع و ترتیب کلمات هستند. درباره انواع تطابق کلمات کلیدی بیشتر بیاموزید.
EXACT MATCH IMPRESSION SHARE:سهم برداشت به گونه ای محاسبه می شود که گویی تمام کلمات کلیدی دقیقاً مطابقت دارند.
EXPERIMENT:قابلیتی که به شما امکان می دهد تغییرات در کمپین ها، گروه های تبلیغاتی و موارد دیگر را آزمایش کنید. برای ایجاد یک آزمایش شما با ایجاد یک پیش نویس شروع می کنید، سپس تغییرات را در پیش نویس اعمال کرده و آزمایش را شروع می کنید. سپس می توانید تفاوت بین آزمایش و نسخه اصلی خود (نسخه کنترل) را گزارش کنید.
FILTER:به شما امکان می دهد تمرکز خود را به طور موقت در داخل حساب خود محدود کنید. به عنوان مثال، می توانید کمپین هایی را که شامل عبارت “کانادا است یا تبدیل هایی که ارزش آن ها کمتر از 100 دلار است را فیلتر کنید.
FINAL URL: URLصفحه فرود است که افراد هنگام کلیک بر روی تبلیغ شما به آن منتقل می شوند.
FREQUENCY CAP:حداکثر تعداد نمایش برای آگهی شما را تنظیم می کند و به شما امکان می دهد تعداد دفعات مشاهده تبلیغات در شبکه نمایش گوگل را کنترل کنید. محدودیت فرکانس بر اساس نمایش های قابل مشاهده از تبلیغات شما است و می تواند در کمپین، گروه تبلیغات یا سطح آگهی و بر اساس روز، هفته یا ماه تنظیم شود.
GCLID:Google Click Identifier یا GCLID پارامتری است که با فعال کردن برچسب گذاری خودکار در گوگل ادوردز به URL صفحه فرود شما اضافه می شود. هر کلیک یک شناسه منحصر به فرد دارد. برای اطلاعات بیشتر به برچسب گذاری خودکار مراجعه کنید.
GMAIL AD:(منسوخ شده)قالب تبلیغات نمایشی که به عنوان یک نوار قابل ارتقا در بالای حساب های جیمیل ظاهر می شود.
GOOGLE ADSENSE:برنامه گوگل برای ناشران برای کسب درآمد از محتوای وب سایت خود است. با ایجاد یک کمپین نمایش، مکان هایی را که ناشران برای نمایش تبلیغات در وب سایت خود از طریق گوگل ادسنس اختصاص داده اند، هدف قرار خواهید داد.
GOOGLE ANALYTICS:ابزار تجزیه و تحلیل دیجیتال گوگل که داده های بازدید کننده را برای بررسی در مورد رفتار افراد در وب سایت شما فراهم می کند. پیوند گوگل ادوردز با گوگل آنالیست مجموعه ای غنی از گزارشات در مورد عملکرد کمپین های شما و نحوه تعامل افراد با محتوای وب سایت شما پس از کلیک بر روی تبلیغات شما را در اختیارتان قرار می دهد. واژه نامه گوگل آنالیست را برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایطی که در گزارشات خود پیدا خواهید کرد بخوانید.
GOOGLE DISPLAY NETWORK:با بیش از دو میلیون وب سایت و بیش از 650000 برنامه تلفن همراه، گوگل دیسپلی نتورک به شما امکان می دهد تبلیغاتی را به افرادی که در حال مرور و تعامل با انواع مختلف محتوا هستند، نشان دهید.
GOOGLE FORWARDING NUMBER:در تبلیغات خود از یکی از شماره تلفن های گوگل استفاده کنید تا افراد به شماره تلفن خودتان هدایت شوند. استفاده از شماره Forwarding Google گزارش تماس خودکار را فراهم می کند و می تواند برای ردیابی تبدیل ها، مثلاً بر اساس مدت زمان تماس، مورد استفاده قرار گیرد. با این کار می توانید عملکرد را تا سطح کلمات کلیدی داخل حساب خود مشاهده کنید. برای تماس ها به همان اندازه کلیک روی تبلیغ شما کسر می شود.
GOOGLE MERCHANT CENTER:بستر گوگل برای ارسال موجودی محصول از وب سایت شما برای استفاده در تبلیغات خرید است. موجودی به صورت Google Merchant Center ارائه می شود.
GOOGLE SEARCH NETWORK:شبکه تبلیغاتی که به شما امکان می دهد تبلیغات را به افرادی که جستجو می کنند نشان دهید. شبکه جستجوی گوگل به شما امکان می دهد افرادی را که در گوگل جستجو می کنند و همچنین Google Search Partners که شامل وب سایت های شخص ثالث هستند، هدف قرار دهید.
GOOGLE SEARCH PARTNERS:شامل وب سایت های شخص ثالثی مانند یاهو است امکان جستجو دارند. جستجوی گوگل همچنین شامل سایر بخش های متعلق به گوگل مانند گوگل مپ هستند.
IMAGE AD:قالب آگهی متشکل از یک تصویر ثابت یا متحرک است.
IMPRESSION:وقتی آگهی نمایش داده می شود (با کلیک یا بدون کلیک) یک برداشت شمرده می شود. برای کمپین های نمایشی، شما می توانید قیمت قابل مشاهده را پیشنهاد دهید. همچنین به CPM نرخ کلیک و قابل مشاهده مراجعه کنید.
IMPRESSION SHARE:نمایشی را که با تبلیغات خود به دست آورده اید به شما نشان می دهد. سهم نمایش میزان دفعات واجد شرایط بودن یک کمپین برای نمایش آگهی در مقایسه با زمان واقعی نمایش آگهی است. به عنوان مثال، سهم 50٪ از نمایش به این معنی است که تبلیغات شما فقط برای نیمی از کل نمایش های موجود نشان داده شده است.
INTERACTIONS:آیا اقدامات اصلی مردم مرتبط با تبلیغات شما انجام می شود؟ به عنوان مثال، کلیک بر روی یک تبلیغ متنی، بازدید از یک تبلیغ ویدیویی، تماس برای یک تبلیغ و موارد دیگر مد نظر است. معمولاً برای تعامل با آگهی خود باید هزینه بپردازید.
INTERACTION RATE:تعداد کل تعاملات تقسیم بر تعداد نمایش است. به عنوان مثال، بازدیدهای ویدئو بر اساس تعداد. میزان تعامل، مشابه نرخ کلیک است اما بر اساس هر تعامل اولیه است. همچنین به نرخ کلیک مراجعه کنید.
IN-APP CONVERSION:یک اقدام ارزشمند در داخل یک برنامه تلفن همراه است که ردیابی می شود. به عنوان مثال، تکمیل خرید درون برنامه ای، ایجاد حساب کاربری یا انجام یک کار مهم.
INVALID CLICKS:کلیک هایی که گوگل تشخیص می دهد خودکار یا غیر عمدی است. به عنوان مثال، کلیک های انجام شده توسط یک ربات. کلیک های نامعتبر را می توان به عنوان ستون در سطح کمپین در حساب شما اضافه کرد. این کلیک ها مورد محاسبه قرار نمی گیرد. یکی از مفیدترین عناصر واژه نامه گوگل ادوردز.
KEYWORD:روش اصلی هدف گذاری برای کمپین های جستجو، کلمه کلیدی دستورالعملی است که با توجه به متن و نوع مطابقت کلمه کلیدی تعیین می شود.
KEYWORD PLANNER:ابزار گوگل برای کمک به شما در تحقیق درباره کلمات کلیدی برای فعالیت های جستجوی شما است. با استفاده از این ابزار، همراه با ایده های گروه تبلیغات و تخمین میزان جستجو، کلیک ها و هزینه، می توانید پیشنهادهای کلمات کلیدی را پیدا کنید. Keyword Planner دقت بیشتری را برای حساب های دارای کمپین های فعال فراهم می کند.
LABEL:توضیحات کوتاهی که می توانند به کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، تبلیغات و موارد دیگر اضافه شوند که به شما در تفسیر و گزارش در مورد کمپین های خود کمک می کنند.
LANGUAGE TARGETING:به شما امکان می دهد زبان را برای کمپین خود انتخاب کنید. هدف قرار دادن زبان برای کمپین های جستجو مطابق با شخصی است که در آن جستجو می کند (به عنوان مثال، google.co.uk در انگلستان در مقایسه با google.co.jp در ژاپن). همچنین تنظیمات کاربر و زبانی که هنگام جستجو استفاده می کنند (بر اساس کلمه کلیدی) بررسی می شود. هدف قرار دادن زبان برای کمپین های نمایش مطابق با محتوای محل قرارگیری است.
LIGHTBOX AD:یک قالب تبلیغاتی پاسخگو است که تصاویر، متن، ویدیو و موارد دیگر را با هم ترکیب می کند. این تبلیغات با استفاده از ادگالری ایجاد می شود.
LOCATION TARGETING:به شما امکان می دهد مکان هایی را که می خواهید تبلیغ شما در آن نمایش داده شود انتخاب کنید. به طور پیش فرض، هدف قرار دادن موقعیت مکانی این است که تبلیغات را برای افرادی که در موقعیت جغرافیایی مشخصی هستند یا افرادی که به آن مکان علاقه نشان می دهند، نمایش داده شود.به عنوان مثال، اگر کانادا را هدف قرار دهید، تبلیغات شما برای افرادی که از نظر فیزیکی در کانادا واقع شده اند (مانند افرادی که “هتل” جستجو می کنند) و افرادی که از عبارات جستجوی مربوط به موقعیت مکانی استفاده می کنند (مانند افرادی که حتی برای “هتل ونکوور” جستجو می کنند) نمایش داده می شوند. (اگر در خارج از کانادا واقع شوند).
LOST IMPRESSION SHARE:این مورد مربوط به درصد بازبینی هایی است که تبلیغات شما واجد شرایط نمایش است اما به دلیل بودجه کم یا رتبه پایین نمایش داده نمی شود. همچنین به سهم برداشت مراجعه کنید.
MATCH TYPE:به شما این امکان را می دهد چگونگی مطابقت کلمات کلیدی خود با آنچه افراد جستجو می کنند کنترل کنید. این مورد شامل تطابق گسترده، اصلاح کننده تطابق گسترده، تطبیق عبارت، تطابق دقیق و تطابق منفی است.
MANAGER ACCOUNT:یک حساب برای مدیریت چندین حساب گوگل ادوردز استفاده می شود. حساب های مدیر در درجه اول توسط آژانس های مدیریت کننده مشتریان و سازمان های بزرگ دارای چندین حساب استفاده می شود. (حساب های مدیر قبلاً حساب های MCC یا My Client Center نامیده می شدند.)
MOBILE APP ENGAGEMENT CAMPAIGN:یک نوع کمپین ویژه که تبلیغات شما را برای افرادی که از قبل برنامه تلفن همراه شما روی دستگاهشان نصب شده است، هدف قرار می دهد. برای تعامل با مخاطبان موجود شما استفاده می شود تا آن ها را به استفاده از برنامه یا ویژگی خاص برنامه ترغیب کند. واژه نامه گوگل ادوردز
MOBILE APP INSTALLS CAMPAIGN:یک نوع کمپین ویژه که برای هدایت نصب برنامه های تلفن همراه شما طراحی شده است.
MOBILE BID ADJUSTMENT:تنظیم اختیاری برای تنظیم مبلغ پیشنهاد نهایی برای افرادی که از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. به عنوان مثال، تعدیل پیشنهاد 20٪ + همراه با پیشنهاد پیش فرض $ 1 به معنای پیشنهاد نهایی 1.20 $ برای افرادی است که از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. همچنین می توانید قیمت را تنظیم کنید. با تعدیل پیشنهاد -100٪ تلفن همراه، نمایش تبلیغات شما به افراد در دستگاه های تلفن همراه متوقف می شود.
NEGATIVE MATCH:نوع مطابقت است که از نمایش تبلیغات شما جلوگیری می کند. به عنوان مثال، “– رایگان” که با انطباق با”هدایای شکلات” استفاده می شود، از نمایش تبلیغات در هنگام جستجو برای “هدایای شکلات رایگان” جلوگیری می کند. مطابقت منفی را می توان با انواع دیگر مطابقت ترکیب کرد:
Negative Broad Match:اگر سوال جستجو شامل همه کلمات باشد، دقیقاً همان طور که مشخص شده و به هر ترتیب، تبلیغات نمایش داده نمی شود. به عنوان مثال، “سبدهای رایگان” از نمایش تبلیغات برای پرسش های جستجو حاوی “رایگان”، “سبد” یا “رایگان” و “سبد” جلوگیری می کند.
Negative Exact Match:اگر جستجو دقیقاً با کلمه کلیدی منفی مطابقت داشته باشد، تبلیغات نمایش داده نمی شود. به عنوان مثال ، “آیپد اپل” از نمایش تبلیغات برای “آیپد اپل” جلوگیری خواهد کرد.
Negative Phrase Match:اگر سوال جستجو شامل همه کلمات موجود در کلمه کلیدی باشد، دقیقاً همان طور که مشخص شده و به همان ترتیب تبلیغات نمایش داده نمی شوند. به عنوان مثال، ” ایده های دستور العمل “از نمایش تبلیغات برای” ایده های دستور العمل “و” ایده های دستور العمل کیک “جلوگیری می کند.
NETWORK:گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهد تبلیغات خود را به شبکه جستجوی گوگل، شرکای جستجوی گوگل و شبکه نمایش گوگل هدف قرار دهید.
OFFLINE CONVERSION:تبدیلی است که به صورت آفلاین اتفاق می افتد. جزئیات مربوط به کلیک فردی را که منجر به تبدیل آفلاین شده است یا جزئیاتی درباره تماسی که برای تبدیل مشتری استفاده شده است، به گوگل ادورز وارد کنید. همچنین به تبدیل و GCLID مراجعه کنید.
OPPORTUNITIES:مجموعه ای از توصیه های خودکار برای بهبود عملکرد حساب شما است. این پیشنهادات می تواند شامل تغییر بودجه، کلمات کلیدی جدید و موارد دیگر باشد.
PARENTAL STATUS:گزینه هدف گذاری و پیشنهاد برای کمپین های نمایش که از داده های رفتاری برای شناسایی افرادی که بچه دارند (یا بچه ندارند) استفاده می کند.
PHRASE MATCH:یک نوع مطابقت کلمه کلیدی که تبلیغات گوگل ادوردز شما را هنگام کلمه کلیدی که پیشنهاد می دهید نشان می دهد. به عنوان مثال، “عضویت سالن بدن سازی” با” عضویت در سالن ورزشی”، “عضویت در سالن ورزشی شیکاگو” و “عضویت در سالن ورزشی ارزان” مطابقت دارد. کلمات کلیدی منطبق عبارت همچنین کلمات نزدیک آن عبارت را نیز شامل می شود.
PLACEMENT:جایی که آگهی در گوگل دیسپلی نتورک نشان داده می شود. این مورد می تواند یک وب سایت، بخشی از یک وب سایت، یک برنامه تلفن همراه یا یک ویدیو باشد. این اصطلاح برای هدفمندی کمپین یکی از مفیدترین واژه نامه گوگل ادوردز هست.
PRODUCT GROUP:مجموعه ای از محصولات با هم در یک کمپین خرید است.
QUALITY SCORE:اندازه گیری گوگل از میزان مرتبط بودن تبلیغات گوگل ادوردز یک تبلیغ دهنده با آنچه شخصی به آن علاقه دارد است. امتیاز کیفیت بر اساس طیف وسیعی از عوامل از جمله نرخ کلیک، ارتباط و تجربه صفحه فرود است. نمره کیفیت نمایش داده شده در داخل حساب شما با محاسبه تبلیغات شما کنند متفاوت است تا برای افرادی که جستجو و مرور می کنند نشان داده شود.
QUARTILE:معیاری که نشان می دهد چه تعداد از افراد درصد خاصی از آگهی ویدیویی شما را مشاهده کرده اند. گزارش کوارتایل ها بر اساس افرادی است که 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ محتوای ویدئویی شما را مشاهده می کنند.
RADIUS TARGETING:یک گزینه هدف گذاری موقعیت مکانی است که به شما امکان می دهد شعاع اطراف آدرس را تنظیم کنید.
REMARKETING LIST:به شما امکان می دهد بر اساس تعاملات قبلی با سازمان خود، افراد را هدف قرار دهید. لیست های بازاریابی مجدد می توانند در داخل گوگل ادوردز ایجاد شوند یا از گوگل آنالیتیست وارد شوند. سپس می توان از لیست ها برای نمایش تبلیغات به افراد خاص یا تنظیم پیشنهادات استفاده کرد.
Website visitors:بر اساس افرادی که یک صفحه (یا صفحات) خاص را در وب سایت شما مشاهده می کنند، به لیست بازاریابی مجدد اضافه می شوند.
Mobile app$ users:بر اساس افرادی که از برنامه تلفن همراه شما استفاده می کنند یا اقدامات خاصی در برنامه شما انجام می دهند، افراد را به لیست بازاریابی مجدد در کمپین گوگل ادوردز اضافه کنید.
Customer emails:با بارگذاری آدرس های ایمیل آن ها در گوگل ادوردز و تطبیق آن آدرس های ایمیل با حساب های گوگل، افراد را به لیست بازاریابی مجدد اضافه کنید.
YouTube users:افراد را بر اساس تعاملات خاص با فیلم ها و کانال یوتیوب خود به لیست بازاریابی مجدد اضافه کنید.
REMARKETING LISTS FOR SEARCH ADS:به شما امکان می دهد وقتی شخصی در یکی از لیست های بازاریابی مجدد شما قرار دارد، پیشنهادات خود را اصلاح کنید، تبلیغات خاصی را نشان دهید یا کلمات کلیدی خاصی را در کمپین های جستجوی خود هدف قرار دهید.
ROAS:بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS) معیاری است که درآمد کل را بر کل هزینه تبلیغات تقسیم می کند. به عنوان مثال ، اگر درآمد کل شما از گوگل ادوردز 10،000 دلار بود و 5000 دلار برای تبلیغات خود هزینه می کردید، ROAS شما 200٪ خواهد بود.
SCRIPT:به شما این امکان را می دهد با استفاده از جاوا اسکریپت حساب گوگل ادوردز خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال، می توانید از داده های یک سیستم خارجی برای تغییر پیشنهادات خود استفاده کنید.
SEARCH QUERY:متن واقعی است که شخصی هنگام جستجو وارد می کند. به یاد داشته باشید که ممکن است پرسش جستجوی شخصی که استفاده می کند با کلمه کلیدی که شما پیشنهاد می دهید به دلیل انواع مطابقت کلمه کلیدی یکی نباشد.
SEGMENT:برای مشاهده تفکیک جزئی معیارهای داخل حساب شما استفاده می شود. به عنوان مثال، می توانید داده های خود را بر اساس زمان، تبدیل ها، نوع کلیک، دستگاه ها و موارد دیگر تقسیم بندی کنید.
SHARED BUDGET:بودجه روزانه که برای یک یا چند کمپین اعمال می شود.
SHARED LIBRARY:انتخاب ویژگی هایی که می توانند در چندین کمپین گوگل ادوردز استفاده شوند. به عنوان مثال، لیست های بازاریابی مجدد، بودجه های مشترک، کلمات کلیدی منفی و موارد دیگر.
SHOPPING CAMPAIGN:نوعی کمپین که محصولات از حساب گوگل مرچنت سنتر مرتبط شما را نشان می دهد. می توانید پیشنهادات را در اولویت قرار دهید و محصولات را در کمپین خرید خود فیلتر کنید. سپس محصولات به طور خودکار برای سوالات جستجوی مرتبط نمایش داده می شوند.
SITE CATEGORY OPTIONS:به شما اجازه می دهد تبلیغات خود را در انواع خاصی از محتوا در شبکه نمایش گوگل نمایش ندهید. به عنوان مثال، می توانید از نمایش تبلیغات نمایشی خود در صفحات خطا جلوگیری کنید.
STATUS:ستون وضعیت موجود در گوگل ادوردز به شما می گوید که آیا تبلیغات شما برای نمایش تأیید شده است. به عنوان مثال، “واجد شرایط” یا “تأیید شده” به معنای نمایش تبلیغات شما است، در حالی که “تأیید نشدن” به این معنی است که تبلیغ شما از نظر عنوان مطابقت ندارد.
TARGET AND BID:تنظیماتی که در یک کمپین نمایشگاهی به روش هدف گیری اعمال می شود. تنظیم “هدف و پیشنهاد” به این معنی است که اگر چندین هدف برای گروه تبلیغات اعمال شود، برای نمایش تبلیغ باید همه اهداف مطابقت داشته باشد.به عنوان مثال، اگر بازاریابی مجدد و موضوعی به عنوان هدف استفاده شود، لازم است شخصی در لیست بازاریابی مجدد شما باشد و محتوای مربوط به هدف موضوع را برای نمایش تبلیغات مشاهده کند. این مانند این است که برای روش های هدف گذاری که برای گروه تبلیغات اعمال می شود ، “و” بگویید. فقط بخش پیشنهادات را ببینید.
TOP CONTENTََ:برای کمپین های نمایش، می توانید تنظیمات پیشنهادی را برای محتوایی که گوگل که به نظر محبوب می رسد، تنظیم کنید. به شما این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را افزایش دهید تا در مکان هایی که می توانند تعداد بیشتری از نمایش ارائه دهند، رقابت کنید.
TRUEVIEW:قالب تبلیغات ویدیویی که به شما امکان می دهد وقتی افراد تبلیغات ویدیویی شما را در یوتیوب تماشا می کنند هزینه پرداخت کنید.
TRUEVIEW IN-STREAM:یک تبلیغ ویدیویی که محتوای ویدئویی شما را در نتایج جستجوی یوتیوب و به عنوان یک ویدیوی مرتبط تبلیغ می کند. وقتی کسی برای تماشای ویدیوی شما کلیک کند بازدیدها محاسبه می شود.
TRUEVIEW video discovery ad:به شما امکان می دهد جزئیات مربوط به نحوه پیدا کردن و تعامل افراد با تبلیغات شما را به صفحه مقصد خود منتقل کنید. به عنوان مثال، می توانید جزئیات مربوط به نوع مطابقت کلمه کلیدی، هدف قرار دادن، نوع دستگاه مورد استفاده و موارد دیگر را تغییر دهید. ولیوترک اصولاً توسط ابزارهای تجزیه و تحلیل شخص ثالث استفاده می شود.
VALUETRACK:توجه: اگر از گوگل آنالیتیست استفاده می کنید نیازی به استفاده از ولیوترک ندارید زیرا پس از پیوند گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیست، این جزئیات به طور خودکار به گزارش های شما منتقل می شوند.
VIEWABLE CPM:مناقصه قابل مشاهده CPM (هزینه در هر هزار بار نمایش) جایی است که شما مبلغی را که می خواهید برای 1000 نمایش قابل مشاهده صرف کنید. بدون در نظر گرفتن تعداد کلیک وقتی حداقل 50٪ از تبلیغات حداقل برای یک ثانیه روی صفحه نمایش نشان داده می شوند، یک اثر قابل مشاهده محاسبه می شود (این مورد برای تبلیغات ویدیویی دو ثانیه است).
VIEW:وقتی شخصی تبلیغ ویدیوی شما را مشاهده می کند، یک مورد گزارش می شود. همچنین بر اساس بازدید از شما هزینه کسر می شود.
VIEW-THROUGH CONVERSION:معیاری برای تبلیغات نمایش در گوگل ادوردز است به این ترتیب که افرادی را که آگهی را می بینند اندازه گیری می کند. به بخش اسناد و تبدیل ها نیز مراجعه کنید.
YOUTUBE:این مورد از واژه نامه گوگل ادوردز بستر ویدئویی گوگل است. همچنین به تبلیغ تروویو مراجعه کنید.

ACCOUNT:

این واژه در واقع اولین مورد از واژه نامه گوگل ادوردز است. یک حساب گوگل ادوردز برای ذخیره هر آنچه که یک کسب وکار فردی برای تبلیغات آنلاین نیاز دارد، در یک مکان طراحی شده است. در این حساب، جزئیات صورتحساب، دسترسی به حساب، ابزارها و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد. در داخل هر اکانت یا حساب یک یا چند کمپین پیدا خواهید کرد. در واقع به تعداد سایت هایی که می خواهید برایشان تبلیغ کنید می توانید کمپین های مختلف ایجاد کنید. همچنین چندین حساب را می توان در زیر یک حساب مدیر گروه بندی کرد.

حتماً بخوانید: آموزش ویدیویی رایگان تبلیغ گوگل

AD CUSTOMIZERS:

تنظیم کننده‌ های تبلیغات گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهند تا اطلاعاتی را بارگذاری کنید که می تواند به طور خودکار در تبلیغ نهایی متنی نمایش داده شود. به عنوان مثال، شما می توانید قیمت محصولات مختلف را بارگذاری کنید تا در هنگام جستجو افراد بتوانند به طور خودکار در تبلیغات شما قیمت محصولات را ببینند. روش آن مشابه درج کلمه کلیدی به شیوه پویا است.

AD EXTENSIONS:

افزونه های تبلیغات گوگل ادوردز اطلاعات تکمیلی را برای متن تبلیغات شما در آگهی فراهم می کنند.نکته ای که باید در مورد این ابزارها بدانید اینست که گوگل هیچ تضیمینی برای نمایش آنها در اگهی های شما نمیدهد. هرچند که کمپین هرچقدر سازماندهی تر و قدیمی تر باشد نمایش این ابزارها کامل تر خواهد بود. این ابزارها برای ایجاد ارتباط و جذابیت بیشتر در تبلیغات شما طراحی شده اند. افزونه های تبلیغات یک عامل در محاسبه رتبه آگهی محسوب می شود. تعدادی برنامه های افزودنی تبلیغات دستی وجود دارد. این امکان برای شما وجود دارد که آن ها را پیکربندی کنید. همچنین گوگل در صورت عدم وجود یک برنامه افزودنی تبلیغاتی دستی، می تواند برنامه های افزودنی تبلیغات خودکار را نیز اضافه کند. در واژه نامه گوگل ادوردز این اکستشن ها بسیار کاربردی هستند.

افزونه های تبلیغات عبارت هستند از:

Affiliate Location Extension:

مردم را به فروشگاه های خرده فروشی (محلی) نزدیک که کالاهای خاصی را دارند، هدایت می کند. آنها برای تولید کنندگان محصولات پر مصرف طراحی شده اند. به این ترتیب مشتریان را به فروشگاه هایی مانند Walmart ، Target و Staples هدایت می کنند.

App Extension:

به شما این امکان را می دهد به برنامه خود در گوگل پلی و اپل (اپ استور) لینک دهید. عنوان تبلیغات همچنان به وب سایت شما لینک می شود.

Call Extension:

این ویژگی یک شماره تلفن به اگهی تبلیغ در گوگل شما اضافه می کند. به این ترتیب شماره تماس شما در دستگاه های تلفن همراه، لپ تاپ و کامپیوتر نمایش داده می شود. این امکان برای شما وجود دارد که شماره تلفن خود را همراه با آگهی قرار دهید. همچنین برای گزارش تلفنی از شماره ارسال کننده گوگل(در کشورهای خاص) استفاده کنید و به شماره باز ارسال گوگل مراجعه کنید.

Call-Out Extension:

این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا متن اضافی و کوتاه شما به همراه تبلیغاتتان نمایش داده شود. در حالت ایده آل، اطلاعات تماس باید شامل نکات و اطلاعات مهم در مورد مزایا و امتیازات فروش شما نسبت به رقبا نیز باشند. اطلاعاتی که معمولا در متن اصلی آگهی وجود ندارد.

Location Extension:

جزئیات مکان را به آگهی شما اضافه می کند تا افراد بتوانند مکان کسب و کار شما را پیدا کنند. این جزئیات از یک حساب متصل به گوگل که شامل مکان های شما در گوگل مپ است، اضافه خواهد شد.

Message Extension:

به مشتریان این امکان را می دهد تا از طریق تبلیغات با ارسال پیام متنی با شما تماس بگیرند.

Price Extension:

محصولات را به صورت گروهی یا تکی به همراه قیمت آن ها به تبلیغات شما اضافه می کند. تمامی موارد قابل کلیک است و افراد را به صفحه مربوطه در وب سایت شما ارجاع می دهد.

Review Extension:

افزونه آگهی موردی است که در این افزونه تبلیغ کننده پارافرایز محصول یا خدمات خود را توسط شخص ثالث معتبری مشخص می کند.

Seller Ratings Extension:

افزونه ای است که رضایت کلی مشتری را نشان می دهد. رتبه بندی ها از منابع معتبر جمع آوری می شوند و سپس به صورت خودکار نمایش داده می شوند.

Sitelinks Extension:

لینک های پر کاربرد را در زیر آگهی تبلیغ شما نمایش می دهد. لینک های سایت فرصت بیشتری را برای افراد فراهم می کند تا تنها با یک کلیک وارد وبسایت شما شوند4 عدد سایت لینک مرتبط با تبلیغ شما نمایش داده می شود، هر لینک سایت باید به یک صفحه جداگانه در وب سایت شما لینک شود.

Structured Snippet Extension:

به شما امکان می دهد هر دسته محصولات و خدمات خود را برجسته کنید. پس از انتخاب یک دسته بندی کلی (که به عنوان “هدر” نامیده می شود)، لیست موارد را وارد می کنید. به عنوان مثال، می توانید “دوره ها” را به عنوان مثال انتخاب کنید و سپس “تجزیه و تحلیل داده ها”، “گزارشگری”، “تجسم داده ها” و موارد دیگر را لیست کنید تا پس از عنوان نمایش داده شوند.

AD GALLERYAD:

ابزاری که به شما امکان می دهد با انتخاب الگویی به صورت سفارشی، برای Google Display Network تبلیغات ایجاد کنید. آگهی گالری به شما کمک می کند تبلیغات پویا، تبلیغات جی میل و موارد دیگر را ایجاد کنید.

AD GROUP:

برای ساختار تبلیغات، کلمات کلیدی (برای کمپین های جستجو) و هدف گذاری (برای کمپین های نمایش) در داخل یک کمپین استفاده می شود. هر کمپین می تواند شامل یک یا چند گروه تبلیغاتی باشد. این گزینه برای یک کمپین جستجو بهترین روش برای ایجاد گروه های کوچک از کلمات کلیدی مرتبط در داخل هر گروه تبلیغاتی است و این به شما امکان می دهد تبلیغات جذابی را بنویسید که با آن کلمات کلیدی نمایش داده شوند.

AD PREVIEW AND DIAGNOSIS TOOL:

ابزاری که به شما امکان می دهد نتایج جستجوی گوگل را برای دیدن تبلیغات نمایش داده شده مشاهده کنید. اگر تبلیغات شما برای یک جستجوی خاص نمایش داده نمی شوند، جزئیاتی در مورد عدم نمایش تبلیغات خود مشاهده خواهید کرد. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد زبان، مکان و جزئیات دستگاه را برای پیش نمایش نتایج جستجو تغییر دهید. مهم ترین مزیت این ابزار اینست که دیگر نبیازی نیست که هر بار برای مشاده تبلیغ خود اقدام به سرچ در گوگل کنید که طبیعتاً این کار ctr شما را پایین آورده و امتیاز کیفی تبلیغ شما را کاهش میدهد.

AD RANK:

این مورد از واژه نامه گوگل ادوردز روش گوگل برای تعیین موقعیت هر آگهی در صفحه نتایج موتور جستجو است. آگهی دهنده با بالاترین رتبه آگهی در بالاترین موقعیت قرار می گیرد و پس از آن آگهی با رتبه دوم آگهی و غیره قرار می گیرند. رتبه آگهی بر اساس پیشنهاد دریافت شده، نمره کیفیت و افزونه های تبلیغات برای هر آگهی واجد شرایط نمایش، محاسبه می شود.

AD ROTATION:

از آنجا که گوگل همزمان یک تبلیغ را از یک تبلیغ دهنده نشان می دهد، چرخش آگهی تعیین می کند که در صورت وجود بیش از یک آگهی در یک گروه آگهی، کدام مورد نمایش داده شود.

Optimize for clicks:

آگهی های با احتمال کلیک بیشتر و آگهی های با احتمال کلیک کمتر را نشان می دهد.

Optimize for conversions:

آگهی هایی را که احتمال تبدیل بیشتر دارند را نسبت به آگهی هایی که احتمال تبدیل کمتر دارند را نشان می دهد.

Rotate evenly:

به مدت 90 روز به طور مساوی تبلیغات را نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر در یک گروه تبلیغاتی دو تبلیغ وجود داشته باشد، هر تبلیغ تقریباً 50٪ از زمان نمایش داده می شود.

Rotate indefinitely: تبلیغات را به طور یکنواخت نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر دو تبلیغ در یک گروه تبلیغاتی وجود داشته باشد، هر تبلیغ تقریباً 50٪ از زمان نمایش داده می شود.

AD SCHEDULE:

به شما امکان می دهد زمان نمایش آگهی تبلیغ در گوگل را بر اساس ساعت، روز و هفته کنترل کنید. جدا از روشن و خاموش کردن تبلیغات، می توانید از برنامه تبلیغاتی برای تنظیم مبلغ پیشنهاد نهایی در زمان های خاص نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر بعد از ظهرها نرخ تبدیل بالاتری مشاهده می کنید، می توانید پیشنهادات را 10٪ + تنظیم کنید که به این معنی است که پیشنهاد $ 1 در آن زمان از روز 1.10 دلار می شود.

ADMOB:

شبکه گوگل که به دارندگان برنامه های تلفن همراه اجازه می دهد از اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند. فضا برای نمایش تبلیغات از تبلیغ کنندگان در داخل اپلیکیشن اختصاص داده شده است. AdMob مشابه گوگل ادسنس است (که برای کسب درآمد از وب سایت ها است).

ADWORDS EDITOR:

یک برنامه دسکتاپ از گوگل است که به شما امکان می دهد حساب گوگل ادوردز خود را مدیریت کنید. قبل از بارگذاری مجدد در حساب آنلاین، می توانید کمپین ها را بارگیری و سپس به صورت آفلاین مدیریت کنید. ادوردز ادیتور برای ایجاد تغییرات در مقیاس مفید است.

AGGRESSIVE TARGETING:

یک گزینه جهت هدف گذاری برای کمپین های Google Display Network که از بررسی تبدیل ها برای یافتن مشتریان اضافی در حدود هزینه فعلی شما برای هر مشتری (یا هزینه خرید) استفاده می کند. هدف گذاری تهاجمی برای دستیابی به هرچه بیشتر تبدیل ها طراحی شده است و می تواند با هزینه فعلی شما برای هر مشتری متفاوت باشد.

ALL CONVERSIONS:

به بررسی شماری از همه تبدیل های تخمین زده شده می پردازد و برای کارهایی مانند تماس تلفنی، تبدیل بین دستگاه، بازدید از فروشگاه و موارد دیگر به کار می رود.

APP INSTALL CONVERSION:

تعداد دفعات نصب برنامه شما از Google Play یا Apple App Store را اندازه گیری می کند.

ASSISTED CONVERSION:

وقتی کسی روی آگهی کلیک کند و پس از کلیک، بر روی آگهی دیگری کلیک می کند، اولین کلیک به عنوان کمک کننده به تبدیل داخلی گوگل ادوردز شناخته می شود.

ATTRIBUTION:

این مورد به شما امکان می دهد چگونگی اعطای اعتبار به تبدیل به کمپین، گروه تبلیغات، کلمه کلیدی، نوع مطابقت و دستگاه در گوگل ادوردز را کنترل کنید. می توانید از بین طیف وسیعی از مدل ها در داخل حساب خود انتخاب کنید.

First Click:(منسوخ شده)

اولین تبدیل به اولین کلیک در مسیر تبدیل اعتبار می دهد. مقدار داده های تاریخی مورد استفاده برای مدل های انتساب محدودیت دارد، “پنجره تاریخچه” به طور پیش فرض 30 روز است، اما می تواند به 60 یا 90 روز افزایش یابد.

Last Click:

هنگامی که کاربر آخرین کلیک را تبدیل کند، تمام اعتبار را برای تبدیل دریافت می کند، حتی اگر قبلاً روی تبلیغ دیگری کلیک کرده باشد. این مدل اسناد پیش فرض درون گوگل ادوردز است.

Linear Attribution:(منسوخ شده)

تمام اعتبار برای تبدیل به طور مساوی بین کلیک های موجود در مسیر تبدیل تقسیم می شود.

Time Decay:(منسوخ شده)

بیشترین اعتبار را به آخرین کلیک منجر به تبدیل داده اما اعتبار کلیک شده را برای کمک به تبدیل اختصاص می دهد.

Position Based :(منسوخ شده)

چهل درصد اعتبار تبدیل به آخرین کلیک، 40٪ به اولین کلیک را می دهد و اعتبار باقی مانده را بین سایر کلیک های مسیر تبدیل تقسیم می کند.

Data-driven:

این مدل اعتبارسنجی, اعتبار را بر اساس میزان تاثیرگذاری کانال فروش در تبدیل بازدیدکننده به مشتری تقسیم میکند.

AUDIENCES:

به شما امکان می دهد بر اساس رفتار قبلی، کاربران را هدف قرار دهید. لیست مخاطبان برای بازاریابی مجدد استفاده می شود، از جمله افرادی که قبلاً به وب سایت شما مراجعه کرده اند (بازدید کنندگان وب سایت)، از برنامه تلفن همراه شما (کاربران برنامه تلفن همراه) استفاده کرده اند. آدرس ایمیلشان (ایمیل مشتری) را ارائه داده اند یا از محتوای شما در یوتیوب استفاده کرده اند (کاربران YouTube). مخاطبان همچنین می توانند بر اساس درک گوگل از رفتار کاربر هدف قرار بگیرند، آن ها شامل مخاطبان وابسته و مخاطبان بازار هستند.

AUTOMATED RULES:

به شما امکان می دهد شرایطی را ایجاد کنید که به طور خودکار در کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، کلمات کلیدی و تبلیغات خود تغییراتی ایجاد کنید. به عنوان مثال قادر خواهید بود کلیدواژه هایی که کمتر از 100 کلیک و صفر تبدیل دریافت کرده اند را حذف نمایید.

AUTOMATIC PLACEMENT:

تا زمانی که مشخص نکنید می خواهید تبلیغات شما در Google Display Network نشان داده شود، گوگل به طور خودکار تبلیغات شما را بر اساس روش های انتخاب شده نمایش می دهد.

AUTO-TAGGING:

یک پارامتر پرس و جو که به طور خودکار به URL صفحات فرود شما اضافه می شود و سپس توسط گوگل آنالیتیک برای جلب اطلاعات مربوط به کلیک (و سایر ویژگی ها) در گزارش های شما استفاده می شود. همچنین به GCLID مراجعه کنید.

AVERAGE POSITION:

جزئیات مکان تبلیغات را ارائه می دهد و با تقسیم موقعیت واقعی بر تعداد نمایش محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر 2 برداشت با یک نمایش در موقعیت 1 و دیگری در موقعیت 2 دریافت کرده باشید، در این صورت شما دارای یک موقعیت متوسط 1.5 گزارش شده در گوگل ادوردز هستید.

BID ADJUSTMENT:

پیشنهاد نهایی را با درصد تغییر می دهد. تنظیمات پیشنهادات را می توان برای دستگاه ها، برنامه های تبلیغاتی، مکان ها، محتوای برتر، روش های هدف قرار دادن نمایش، لیست بازاریابی مجدد برای تبلیغات جستجو و تعاملات (در نسخه جدید گوگل ادوردز) تنظیم کرد. اگر تعدیل پیشنهادات متعدد در یک پیشنهاد وجود داشته باشد، این ها برای محاسبه گزینه نهایی ترکیب می شوند. به عنوان مثال، یک پیشنهاد تلفن همراه + 20٪ و یک پیشنهاد مکان + 10٪ به این معنی است که پیشنهاد پیش فرض 1 دلار به عنوان گزینه نهایی 1.32 دلار می شود. این را می توان با تبدیل تنظیمات پیشنهاد به اعشاری محاسبه کرد، برای مثال ما از 1 $ 1.2 x 1.1 = 1.32 $ استفاده خواهیم کرد.

BID ONLY:

تنظیماتی است که برای هر روش هدف قرار دادن در یک کمپین نمایش اعمال می شود. تنظیم “فقط پیشنهاد” به این معنی است که اگر چندین هدف برای گروه تبلیغات اعمال شود، می توان برای نمایش تبلیغ، هر یک از اهداف را مطابقت داد. به عنوان مثال، اگر بازاریابی مجدد و موضوعی به عنوان هدف استفاده شود، هر یک از آن ها می تواند برای نمایش تبلیغات استفاده می شود. این مانند این است که برای روش های هدف گیری “یا” بگویید. همچنین به بخش هدف و پیشنهاد مراجعه کنید.

BID STRATEGY:

به شما امکان می دهد نحوه پرداخت هزینه افرادی که با تبلیغات شما درگیر هستند را انتخاب کنید. استراتژی های پیشنهادات برای کمپین های جستجو شامل مکان هدف جستجو، CPA (هزینه هر خرید)، ROAS (بازده هزینه تبلیغات)، سهم بیشتر از هدف، حداکثر کلیک ها، حداکثر تبدیل ها، CPC و CPC دستی است. استراتژی های پیشنهادی برای کمپین های نمایش شامل CPA هدف، ROAS هدف، حداکثر کلیک ها، CPM قابل مشاهده و CPC دستی است. درباره استراتژی های پیشنهادی بیشتر بیاموزید.

BROAD MATCH:

نوع مطابقت کلمات کلیدی با تبلیغات شما را همراه با سایر اصطلاحات مرتبط نمایش می دهد. کلمات کلیدی با استفاده از تطبیق گسترده بیشترین پوشش را ایجاد می کنند، اما به احتمال زیاد شامل برخی از جستجوهای کمتر مرتبط هستند. هنگام استفاده از تطبیق گسترده استفاده از تطابق منفی نیز مهم است. لازم است درباره انواع تطابق کلمات کلیدی بیشتر بیاموزید.

BROAD MATCH MODIFIER:(منسوخ شده)

به شما امکان می دهد یک کلمه (یا کلمات) را در یک کلمه کلیدی مطابقت گسترده که می خواهید دقیق تر آن را با اطمینان از درج کلمه مشخص شده یا انواع مختلف در جستجوها برای نمایش تبلیغات شما را هدف قرار دهید، تعیین کنید. برای استفاده از یک اصلاح کننده مطابقت گسترده باید قبل از کلمه (یا کلمات) یک علامت مثبت (+) اضافه کنید.

BUDGET:

یک تنظیم کمپین که به شما امکان می دهد مبلغی را که می خواهید برای یک کمپین هر روز هزینه کند مشخص کنید. در هر روز ممکن است بودجه تا یک برابر بیش از حد هزینه شود. 20٪ اضافی این حساب برای تغییر در نمایش ها و کلیک های تبلیغات شما است. اگر بودجه را در یک ماه تقویمی تغییر ندهید، بیش از 30.4 برابر مبلغ بودجه از شما کسر نمی شود.

حتماً بخوانید: 6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

BULK OPERATIONS:

مجموعه ای از ابزارها که به شما امکان می دهد اقدامات خاصی مانند عملیات انبوه شامل قوانین خودکار، اسکریپت ها، ویرایش های انبوه و بارگذاری های انبوه را در حساب خود به صورت خودکار انجام دهید.

BUMPER AD:

یک قالب تبلیغات ویدیویی کوتاه در کمپبن گوگل ادوردز که برای افزایش آگاهی طراحی شده است. فیلم ها باید شش ثانیه یا کوتاه تر باشند.

CALL-ONLY AD:

یک قالب آگهی که شامل شماره تلفن است و برای افراد در دستگاه های تلفن همراه نشان داده می شود. وقتی افراد روی تبلیغ کلیک می کنند، می توانند مستقیماً با شما تماس بگیرند، به این ترتیب لازم نیست از طریق وارد شدن به وب سایت با شما تماس برقرار کنند.

CAMPAIGN:

در ساختار سطح بالای حساب گوگل ادوردز خود، کمپین ها را به عنوان پوشه های حساب خود در نظر بگیرید. بر اساس اهداف تبلیغاتی خود می توانید یک یا چند کمپین در داخل حساب خود ایجاد کنید. روش های مختلفی برای ساختار بندی کمپین های شما وجود دارد، به عنوان مثال، می توانید از کمپین ها برای هدف گذاری های مختلف (جستجو در مقابل نمایشگر)، برای ساختار کلمات کلیدی، اختصاص بودجه و موارد دیگر استفاده کنید. هر کمپین شامل یک یا چند گروه تبلیغاتی برای ایجاد ساختار دقیق تر در حساب شما است. به گروه تبلیغات نیز مراجعه کنید.

CAMPAIGN GROUPS:

به شما امکان می دهد با تعیین هدف برای مبلغی که می خواهید برای یک کلیک یا تبدیل برای یک یا چند کمپین هزینه کنید، عملکرد را کنترل کنید.

CHANGE HISTORY:

ابزاری که به شما امکان می دهد تغییرات ایجاد شده توسط کاربران در داخل حساب را مشاهده کنید.

CLICK:

وقتی کاربر روی تبلیغ کلیک می کند، به صفحه مقصد آگهی (یا URL نهایی) تبلیغ منتقل می شود. این زمانی است که تبلیغ کننده برای یک کمپین با استفاده از پیشنهاد CPC هزینه دریافت می کند.

CLOSE VARIANT:

کلمات کلیدی مطابق با عبارات به طور خودکار تبلیغات را به افرادی نشان می دهد که با غلط املایی، مفرد یا جمع و سایر تغییرات نزدیک به کلمه کلیدی عبارت را جستجو می کنند.

COLUMNS:

می توانید ستون های داده (معیارها) را که برای کمپین های شما نمایش داده می شوند، اصلاح کنید. طیف گسترده ای از معیارها برای انتخاب در رابطه با تعاملات با تبلیغات، تبدیل، هزینه و موارد دیگر وجود دارد.

CONSERVATIVE TARGETING:

یک گزینه هدف گذاری برای کمپین های گوگل دیسپلی نتورک است که از بررسی تبدیل برای یافتن مشتریان اضافی در حدود هزینه فعلی شما برای هر مشتری (هزینه فعلی شما برای هر خرید) استفاده می کند. معمولاً هدف گذاری محافظه کارانه نباید از هزینه فعلی شما برای هر مشتری بیشتر باشد.

CONTEXTUAL TARGETING:

جهت مشاهده کلمات کلیدی نمایشگر استفاده می شود.

CONVERSION:

این مورد مربوط به هر عملی است که برای سازمان شما ارزشمند باشد. بررسی تبدیل به شما امکان می دهد تعداد افرادی که صفحات مهم وب سایت شما را مشاهده می کنند، تعداد افرادی را که با استفاده از شماره حمل و نقل گوگل با شما تماس تلفنی برقرار می کنند، برنامه های شما را دانلود می کنند و از اقدامات درون برنامه و تبدیلات آفلاین استفاده می کنند را شناسایی کنید. گوگل ادوردز به شما امکان می دهد از ردیابی اختصاصی تبدیل ادوردز استفاده کنید یا داده های تبدیل را از گوگل آنالیتست دریافت کنید.

CONVERSION RATE:

درصد کلیک ها (یا تعاملات) که منجر به تبدیل می شود را مشخص می کند.

CONVERSION CATEGORY:

به شما اجازه می دهد تا تبدیلاتی را که می توانند هنگام گزارش دادن از عملکرد یا تقسیم بندی داده های خود در گوگل ادوردز استفاده شوند، طبقه بندی کنید. دسته بندی ها عبارت هستند از: “خرید، فروش”، “ثبت نام”، “نمایش صفحه اصلی” و “سایر”.

CONVERSON WINDOW:

مدت زمانی است که کاربر برای انجام تبدیل در وب سایت تبلیغ دهنده برای تبدیل به آن کلیک، وقت صرف می کند. پنجره تبدیل پیش فرض 30 روز است.

COST:

مقدار پولی که برای اقدامات مورد نظر مانند کلیک برای کمپین های جستجو، بازدیدها برای کمپین های ویدئویی و تماشای کمپین های نمایشی هزینه شده است.

COUNTDOWN:

یک تنظیم کننده تبلیغات که به شما امکان می دهد تعداد روزها را تا تاریخ و زمان از پیش تعیین شده اضافه کنید. برای استفاده از شمارش معکوس، تایپ کردن {= COUNTDOWN در آگهی متنی خود تایپ کنید. یک ویرایشگر به شما امکان می دهد شمارش معکوس خود را سفارشی کنید.

CPA:

هزینه به ازای هر خرید یا CPA متوسط مبلغی است که مایل هستید برای یک عمل تبدیل بپردازید.

CPA با تقسیم هزینه کل بر تعداد تبدیل محاسبه می شود.

CPC:

هزینه برای هر کلیک یا CPC مبلغی است که شما مایل هستید برای هر کلیک هزینه کنید (یا مایل هستید این هزینه از شما کسر شود). اگر یک پیشنهاد دستی CPC تعیین کنید، هرگز بیشتر از این مبلغ پرداخت نخواهید کرد، مگر اینکه از تعدیل پیشنهاد استفاده کنید. زیرا گوگل ادوردز از حراجی برای نمایش تبلیغات استفاده می کند و فقط مبلغ لازم برای کلیک از شما کسر می شود.

CPM:

هزینه به ازای هر هزار بازدید یا CPM یک گزینه پیشنهاد قیمت است که در آن یک تبلیغ دهنده بدون در نظر گرفتن تعداد کلیک، 1000 بار نمایش بابت تبلیغ خود پرداخت می کند. پیشنهاد قیمت CPM برای تبلیغاتی طراحی شده است. هنگامی که مشتری مایل به افزایش تبلیغ نام تجاری باشد و نه ایجاد تبدیل. به این ترتیب گوگل ادوردز از پیشنهاد قیمت CPM قابل مشاهده استفاده می کند.

CPV:

هزینه به ازای مشاهده یا CPV گزینه پیشنهادی است که در آن شما برای هر بازدید از ویدیو هزینه پرداخت می کنید.

CROSS-DEVICE CONVERSION: تبدیلاتی که پس از کلیک شخصی با استفاده از یک دستگاه روی آگهی شما انجام می شود و بعداً با استفاده از دستگاه دیگر تبدیل می شود. تبدیل دستگاه های بین دستگاهی توسط گوگل با استفاده از داده های کاربر جمع و ناشناس تخمین زده می شود.

CTR:

نرخ کلیک یا CTR درصدی از نمایش است که منجر به کلیک روی تبلیغ شما می شود. به عنوان مثال، آگهی با 100 کلیک و 1000 نمایش، نرخ کلیک 10٪ دارد.

CUSTOM PARAMETER:

به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را به صفحه مقصد خود منتقل کنید. از این پارامترها می توانید برای گزارش یا شخصی سازی تجربه کاربر در وب سایت خود استفاده کنید. همچنین به ValueTrack مراجعه کنید.

CUSTOMER MATCH:

به شما امکان می دهد آدرس ایمیل را برای مخاطبین موجود خود به عنوان یک لیست بازاریابی مجدد در گوگل ادوردز بارگذاری کنید. شما برای نمایش تبلیغات به یک لیست بزرگ احتیاج دارید زیرا آدرس های ایمیل با حساب های گوگل مطابقت دارند و احتمالاً فقط بخشی از لیست شما دارای یک حساب گوگل مرتبط با آدرس ایمیل آن ها است.

DEFAULT BID:

پیشنهادی برای گروهی از آگهی های مشخص شده توسط گوگل در تبلیغات مشخص شده است. با وارد کردن پیشنهاد ویژه برای کلمه کلیدی تکی می توانید پیشنهاد پیش فرض را لغو کنید، این پیشنهادات تکی می توانند بالاتر یا کمتر از مقدار پیش فرض باشند و به جای مبلغ پیشنهادی پیش فرض استفاده می شوند. پیشنهادات همچنین می توانند با استفاده از تعدیل پیشنهاد تغییر یابند.

DELIVERY METHOD:

به شما امکان می دهد نحوه مصرف روزانه بودجه خود را انتخاب کنید. در صورت محدود بودن بودجه تبلیغات، بر نحوه تحویل کالا و همچنین بر نحوه نمایش تبلیغات شما تأثیر خواهد گذاشت. گزینه ها عبارت هستند از:

Accelerated Delivery:

سعی کنید بودجه روزانه خود را در اسرع وقت هزینه کنید. پس از اتمام بودجه روزانه، تبلیغات شما تا روز بعد متوقف می شو د.

Standard Delivery:

بودجه خود را در طول روز پخش کنید. با بودجه محدود، تبلیغات شما هر بار که افراد جستجو می کنند نشان داده نمی شود. تحویل استاندارد روش پیش فرض تحویل است.

DEVICE PREFERENCE:

ویژگی یک تبلیغ متنی یا یک افزونه تبلیغاتی که به تبلیغ دهنده اجازه می دهد به گوگل نشان دهد که این نسخه از تبلیغات به طور خاص برای تلفن های هوشمند در نظر گرفته شده است.

DISPLAY PLANNER:

ابزاری در رابط گوگل ادوردز که گزینه های هدفمندی پیشنهادی، به عنوان مثال مکان ها، کلمات کلیدی و مخاطبان را برای یک کمپین نمایشی و همچنین تخمین ها و داده های جمعیتی ارائه می دهد.

DISPLAY SELECT:

به عنوان بخشی از نوع کمپین “شبکه جستجو با انتخاب نمایش” در دسترس است. این نوع کمپین تبلیغات شما را در جستجو و به صورت انتخابی در گوگل دیسپلی نتورک نشان می دهد. مگر اینکه تازه با گوگل ادوردز شروع کرده باشید و می خواهید از استفاده از این نوع کمپین خودداری کنید زیرا کمپین های جستجوی جداگانه و نمایش به شما امکان کنترل بیشتر مکان نمایش تبلیغات شما را می دهند.

DISPLAY TARGETING:

پس از ایجاد یک کمپین نمایشی، این امکان را دارید یک یا چند گزینه انتخاب هدف را برای هر یک از گروه های تبلیغاتی در این کمپین اعمال کنید.

Display Keywords:

به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را انتخاب کنید که با محتوای صفحات موجود در شبکه نمایش گوگل مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، با انتخاب کلمه کلیدی نمایش “تعطیلات” به طور خودکار محتوای مربوط به آن موضوع در سایت های موجود در شبکه نمایش گوگل پیدا می شود.

Placements:

شامل مکان های خودکار در جایی است که از سایر روش های هدف گیری برای یافتن خودکار مکان های مربوطه برای نمایش تبلیغات شما استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر از کلمات کلیدی نمایشگر استفاده کنید، گوگل ادوردز به طور خودکار مکان های مربوطه را پیدا می کند. مکان ها را نیز می توان مدیریت کرد، این زمانی است که شما دقیقاً مکان مشخص شدن تبلیغات خود را تعیین کنید. به عنوان مثال، افزودن “youtube.com” به معنای نمایش تبلیغات شما در یوتیوب است.

Topics:

مشابه نمایش کلمات کلیدی است اما شما از یک لیست از پیش تعیین شده از موضوعات محتوا انتخاب می کنید. به عنوان مثال، می توانید تبلیغات خود را در محتوایی که توسط گوگل طبقه بندی شده است و مربوط به “سفر” است، انتخاب کنید.

Interests:

به شما اجازه می دهد افراد را بر اساس علاقه خاصی که نشان داده اند، هدف قرار دهید. به عنوان مثال، شما می توانید افراد علاقه مند به “بلیط جشنواره های موسیقی و کنسرت” را هدف قرار دهید. مهم است که بدانید شما فرد را هدف قرار می دهید نه محتوا را، بنابراین پس بیان علایق خود، شما می توانید آن ها را بدون در نظر گرفتن سایت هایی که در شبکه نمایش گوگل مشاهده می کنند، هدف قرار دهید.

Remarketing:

به شما امکان می دهد بر اساس تعاملات قبلی با سازمان خود، افراد را هدف قرار دهید. همچنین به لیست بازاریابی مجدد مراجعه کنید.

Demographics:

به شما امکان می دهد افراد را بر اساس سن، جنسیت و وضعیت والدین هدف قرار دهید. بر اساس رفتار مرورگر، اطلاعات جمعیتی می تواند واقعی یا استنباط شود. همچنین مهم است که بدانید گوگل نمی تواند آمار جمعیتی را برای همه کاربران تعیین کند، بنابراین بخش زیادی به عنوان “ناشناخته ها” وجود دارد.

علاقه مندی ها را می توان بر اساس “مخاطبان وابسته” که مناطق عمومی مورد علاقه هستند، “مخاطبان در بازار” که برای افرادی که قصد خرید دارند یا “مخاطبان وابستگی سفارشی” که بر اساس علاقه و وب سایت ایجاد می کنید، انتخاب کرد.

DISPLAY URL: URL توسط افراد در تبلیغات شما مشاهده می شود. در حالی که URL نمایش باید دامنه وب سایت شما را به دقت منعکس کند، نیازی نیست که همان URL صفحه فرود باشد که افراد را در وب سایت خود به آن می فرستید. به URL نهایی نیز مراجعه کنید.

DOUBLECLICK:

پلتفرم تبلیغاتی برتر Google DoubleClick راه حل هایی را به تبلیغ دهندگان مدیریت حساب های بزرگ و ناشران برای کسب درآمد از محتوای آن ها ارائه می دهد. کمپین های داخل گوگل ادوردز که شبکه نمایش گوگل را هدف قرار می دهند شامل انتخاب مکان های DoubleClick خواهد بود.

DRAFTS:

به شما امکان می دهد نسخه های پیش نویس کمپین ها را ایجاد کنید که سپس می توانند به حساب شما اضافه شوند. از پیش نویس برای آزمایش نیز استفاده می شود.

DYNAMIC AD:

برای یک کمپین جستجو، می توانید تبلیغات جستجوی پویا ایجاد کنید که به طور خودکار یک صفحه فرود را انتخاب می کند، یک عنوان ایجاد می کند و URL را نمایش می دهد، بنابراین آنچه شما باید ارائه دهید توضیحات است. این ها برای وب سایت های با مقیاس بزرگ با محصولاتی که مرتباً تغییر می کند مناسب هستند. برای یک کمپین نمایشی، می توانید تبلیغات پویایی ایجاد کنید که بر اساس داده هایی که در گوگل ادوردز بارگذاری می کنید به روز می شوند تا محصولات و خدمات را در تبلیغات متنوع قرار دهند.

DYNAMIC KEYWORD INSERTION:

به شما امکان می دهد کلمات کلیدی همسان شده از گروه تبلیغات را به طور خودکار در آگهی متنی قرار دهید تا با آنچه افراد جستجو می کنند مرتبط باشد. همچنین می توانید کلمه کلیدی پویا به ویژه برای مجموعه های بزرگتری از کلمات کلیدی که بسیار شبیه به هم هستند، به عنوان مثال محصولات با کد محصول متفاوت را درج کنید.

DYNAMIC REMARKETING:

بازاریابی مجدد است که به طور خودکار محصولات یا خدمات موجود در تبلیغ را بر اساس آنچه کسی در وب سایت شما مشاهده کرده تغییر می دهد.

DYNAMIC SEARCH AD:

قالب آگهی متنی که در آن گوگل به طور خودکار درخواست جستجو را با یک صفحه فرود در وب سایت شما مطابقت می دهد و دیگر نیازی به مدیریت کلمات کلیدی نیست.

EARNED VIEW:

به افزایش بازدید از ویدیوهای شما در یوتیوب پس از اینکه کسی یکی از تبلیغات ویدیویی شما را تماشا کرد، کمک می کند.

ENHANCED CPC:

هزینه افزایش یافته برای هر کلیک یا ECPC گزینه پیشنهادی است که اگر گوگل پیش بینی کند که یک کلیک ممکن است تبدیل شود، پیشنهاد نهایی به طور خودکار افزایش می یابد. گوگل طیف وسیعی از سیگنال ها را بررسی می کند و با استفاده از یادگیری ماشینی تعیین می کند که یک کلیک تا چه حد ممکن است منجر به تبدیل شود.

EFFECTIVE CPM:

CPM یا ECPM موثر (با ECPC اشتباه گرفته نشود) محلی است که گوگل پیشنهاد CPC را به پیشنهاد CPM معادل تبلیغات در گوگل دیسپلی نتورک تبدیل می کند.

EXACT MATCH:

نوعی مطابقت کلمات کلیدی است که تبلیغات شما را هنگامی که کلمه کلیدی را پیشنهاد می دهید نشان می دهد. در واقع همان سوال جستجوی شخصی است که از آن استفاده می کنید. مطابقت دقیق کلمات کلیدی نیز شامل انواع و ترتیب کلمات هستند. درباره انواع تطابق کلمات کلیدی بیشتر بیاموزید.

EXACT MATCH IMPRESSION SHARE:

سهم برداشت به گونه ای محاسبه می شود که گویی تمام کلمات کلیدی دقیقاً مطابقت دارند.

EXPERIMENT:

قابلیتی که به شما امکان می دهد تغییرات در کمپین ها، گروه های تبلیغاتی و موارد دیگر را آزمایش کنید. برای ایجاد یک آزمایش شما با ایجاد یک پیش نویس شروع می کنید، سپس تغییرات را در پیش نویس اعمال کرده و آزمایش را شروع می کنید. سپس می توانید تفاوت بین آزمایش و نسخه اصلی خود (نسخه کنترل) را گزارش کنید.

FILTER:

به شما امکان می دهد تمرکز خود را به طور موقت در داخل حساب خود محدود کنید. به عنوان مثال، می توانید کمپین هایی را که شامل عبارت “کانادا است یا تبدیل هایی که ارزش آن ها کمتر از 100 دلار است را فیلتر کنید.

FINAL URL: URL

صفحه فرود است که افراد هنگام کلیک بر روی تبلیغ شما به آن منتقل می شوند.

FREQUENCY CAP:

حداکثر تعداد نمایش برای آگهی شما را تنظیم می کند و به شما امکان می دهد تعداد دفعات مشاهده تبلیغات در شبکه نمایش گوگل را کنترل کنید. محدودیت فرکانس بر اساس نمایش های قابل مشاهده از تبلیغات شما است و می تواند در کمپین، گروه تبلیغات یا سطح آگهی و بر اساس روز، هفته یا ماه تنظیم شود.

GCLID:

Google Click Identifier یا GCLID پارامتری است که با فعال کردن برچسب گذاری خودکار در گوگل ادوردز به URL صفحه فرود شما اضافه می شود. هر کلیک یک شناسه منحصر به فرد دارد. برای اطلاعات بیشتر به برچسب گذاری خودکار مراجعه کنید.

GMAIL AD:(منسوخ شده)

قالب تبلیغات نمایشی که به عنوان یک نوار قابل ارتقا در بالای حساب های جیمیل ظاهر می شود.

GOOGLE ADSENSE:

برنامه گوگل برای ناشران برای کسب درآمد از محتوای وب سایت خود است. با ایجاد یک کمپین نمایش، مکان هایی را که ناشران برای نمایش تبلیغات در وب سایت خود از طریق گوگل ادسنس اختصاص داده اند، هدف قرار خواهید داد.

GOOGLE ANALYTICS:

ابزار تجزیه و تحلیل دیجیتال گوگل که داده های بازدید کننده را برای بررسی در مورد رفتار افراد در وب سایت شما فراهم می کند. پیوند گوگل ادوردز با گوگل آنالیست مجموعه ای غنی از گزارشات در مورد عملکرد کمپین های شما و نحوه تعامل افراد با محتوای وب سایت شما پس از کلیک بر روی تبلیغات شما را در اختیارتان قرار می دهد. واژه نامه گوگل آنالیست را برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایطی که در گزارشات خود پیدا خواهید کرد بخوانید.

GOOGLE DISPLAY NETWORK:

با بیش از دو میلیون وب سایت و بیش از 650000 برنامه تلفن همراه، گوگل دیسپلی نتورک به شما امکان می دهد تبلیغاتی را به افرادی که در حال مرور و تعامل با انواع مختلف محتوا هستند، نشان دهید.

GOOGLE FORWARDING NUMBER:

در تبلیغات خود از یکی از شماره تلفن های گوگل استفاده کنید تا افراد به شماره تلفن خودتان هدایت شوند. استفاده از شماره Forwarding Google گزارش تماس خودکار را فراهم می کند و می تواند برای ردیابی تبدیل ها، مثلاً بر اساس مدت زمان تماس، مورد استفاده قرار گیرد. با این کار می توانید عملکرد را تا سطح کلمات کلیدی داخل حساب خود مشاهده کنید. برای تماس ها به همان اندازه کلیک روی تبلیغ شما کسر می شود.

GOOGLE MERCHANT CENTER:

بستر گوگل برای ارسال موجودی محصول از وب سایت شما برای استفاده در تبلیغات خرید است. موجودی به صورت Google Merchant Center ارائه می شود.

GOOGLE SEARCH NETWORK:

شبکه تبلیغاتی که به شما امکان می دهد تبلیغات را به افرادی که جستجو می کنند نشان دهید. شبکه جستجوی گوگل به شما امکان می دهد افرادی را که در گوگل جستجو می کنند و همچنین Google Search Partners که شامل وب سایت های شخص ثالث هستند، هدف قرار دهید.

GOOGLE SEARCH PARTNERS:

شامل وب سایت های شخص ثالثی مانند یاهو است امکان جستجو دارند. جستجوی گوگل همچنین شامل سایر بخش های متعلق به گوگل مانند گوگل مپ هستند.

IMA$GE AD:

قالب آگهی متشکل از یک تصویر ثابت یا متحرک است.

IMPRESSION:

وقتی آگهی نمایش داده می شود (با کلیک یا بدون کلیک) یک برداشت شمرده می شود. برای کمپین های نمایشی، شما می توانید قیمت قابل مشاهده را پیشنهاد دهید. همچنین به CPM نرخ کلیک و قابل مشاهده مراجعه کنید.

IMPRESSION SHARE:

نمایشی را که با تبلیغات خود به دست آورده اید به شما نشان می دهد. سهم نمایش میزان دفعات واجد شرایط بودن یک کمپین برای نمایش آگهی در مقایسه با زمان واقعی نمایش آگهی است. به عنوان مثال، سهم 50٪ از نمایش به این معنی است که تبلیغات شما فقط برای نیمی از کل نمایش های موجود نشان داده شده است.

INTERACTIONS:

آیا اقدامات اصلی مردم مرتبط با تبلیغات شما انجام می شود؟ به عنوان مثال، کلیک بر روی یک تبلیغ متنی، بازدید از یک تبلیغ ویدیویی، تماس برای یک تبلیغ و موارد دیگر مد نظر است. معمولاً برای تعامل با آگهی خود باید هزینه بپردازید.

INTERACTION RATE:

تعداد کل تعاملات تقسیم بر تعداد نمایش است. به عنوان مثال، بازدیدهای ویدئو بر اساس تعداد. میزان تعامل، مشابه نرخ کلیک است اما بر اساس هر تعامل اولیه است. همچنین به نرخ کلیک مراجعه کنید.

IN-APP CONVERSION:

یک اقدام ارزشمند در داخل یک برنامه تلفن همراه است که ردیابی می شود. به عنوان مثال، تکمیل خرید درون برنامه ای، ایجاد حساب کاربری یا انجام یک کار مهم.

INVALID CLICKS:

کلیک هایی که گوگل تشخیص می دهد خودکار یا غیر عمدی است. به عنوان مثال، کلیک های انجام شده توسط یک ربات. کلیک های نامعتبر را می توان به عنوان ستون در سطح کمپین در حساب شما اضافه کرد. این کلیک ها مورد محاسبه قرار نمی گیرد. یکی از مفیدترین عناصر واژه نامه گوگل ادوردز.

KEYWORD:

روش اصلی هدف گذاری برای کمپین های جستجو، کلمه کلیدی دستورالعملی است که با توجه به متن و نوع مطابقت کلمه کلیدی تعیین می شود.

KEYWORD PLANNER:

ابزار گوگل برای کمک به شما در تحقیق درباره کلمات کلیدی برای فعالیت های جستجوی شما است. با استفاده از این ابزار، همراه با ایده های گروه تبلیغات و تخمین میزان جستجو، کلیک ها و هزینه، می توانید پیشنهادهای کلمات کلیدی را پیدا کنید. Keyword Planner دقت بیشتری را برای حساب های دارای کمپین های فعال فراهم می کند.

LABEL:

توضیحات کوتاهی که می توانند به کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، تبلیغات و موارد دیگر اضافه شوند که به شما در تفسیر و گزارش در مورد کمپین های خود کمک می کنند.

LANGUAGE TARGETING:

به شما امکان می دهد زبان را برای کمپین خود انتخاب کنید. هدف قرار دادن زبان برای کمپین های جستجو مطابق با شخصی است که در آن جستجو می کند (به عنوان مثال، google.co.uk در انگلستان در مقایسه با google.co.jp در ژاپن). همچنین تنظیمات کاربر و زبانی که هنگام جستجو استفاده می کنند (بر اساس کلمه کلیدی) بررسی می شود. هدف قرار دادن زبان برای کمپین های نمایش مطابق با محتوای محل قرارگیری است.

LIGHTBOX AD:

یک قالب تبلیغاتی پاسخگو است که تصاویر، متن، ویدیو و موارد دیگر را با هم ترکیب می کند. این تبلیغات با استفاده از ادگالری ایجاد می شود.

LOCATION TARGETING:

به شما امکان می دهد مکان هایی را که می خواهید تبلیغ شما در آن نمایش داده شود انتخاب کنید. به طور پیش فرض، هدف قرار دادن موقعیت مکانی این است که تبلیغات را برای افرادی که در موقعیت جغرافیایی مشخصی هستند یا افرادی که به آن مکان علاقه نشان می دهند، نمایش داده شود.

به عنوان مثال، اگر کانادا را هدف قرار دهید، تبلیغات شما برای افرادی که از نظر فیزیکی در کانادا واقع شده اند (مانند افرادی که “هتل” جستجو می کنند) و افرادی که از عبارات جستجوی مربوط به موقعیت مکانی استفاده می کنند (مانند افرادی که حتی برای “هتل ونکوور” جستجو می کنند) نمایش داده می شوند. (اگر در خارج از کانادا واقع شوند).

LOST IMPRESSION SHARE:

این مورد مربوط به درصد بازبینی هایی است که تبلیغات شما واجد شرایط نمایش است اما به دلیل بودجه کم یا رتبه پایین نمایش داده نمی شود. همچنین به سهم برداشت مراجعه کنید.

MATCH TYPE:

به شما این امکان را می دهد چگونگی مطابقت کلمات کلیدی خود با آنچه افراد جستجو می کنند کنترل کنید. این مورد شامل تطابق گسترده، اصلاح کننده تطابق گسترده، تطبیق عبارت، تطابق دقیق و تطابق منفی است.

MANAGER ACCOUNT:

یک حساب برای مدیریت چندین حساب گوگل ادوردز استفاده می شود. حساب های مدیر در درجه اول توسط آژانس های مدیریت کننده مشتریان و سازمان های بزرگ دارای چندین حساب استفاده می شود. (حساب های مدیر قبلاً حساب های MCC یا My Client Center نامیده می شدند.)

MOBILE APP ENGAGEMENT CAMPAIGN:

یک نوع کمپین ویژه که تبلیغات شما را برای افرادی که از قبل برنامه تلفن همراه شما روی دستگاهشان نصب شده است، هدف قرار می دهد. برای تعامل با مخاطبان موجود شما استفاده می شود تا آن ها را به استفاده از برنامه یا ویژگی خاص برنامه ترغیب کند. واژه نامه گوگل ادوردز

MOBILE APP INSTALLS CAMPAIGN:

یک نوع کمپین ویژه که برای هدایت نصب برنامه های تلفن همراه شما طراحی شده است.

MOBILE BID ADJUSTMENT:

تنظیم اختیاری برای تنظیم مبلغ پیشنهاد نهایی برای افرادی که از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. به عنوان مثال، تعدیل پیشنهاد 20٪ + همراه با پیشنهاد پیش فرض $ 1 به معنای پیشنهاد نهایی 1.20 $ برای افرادی است که از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. همچنین می توانید قیمت را تنظیم کنید. با تعدیل پیشنهاد -100٪ تلفن همراه، نمایش تبلیغات شما به افراد در دستگاه های تلفن همراه متوقف می شود.

NEGATIVE MATCH:

نوع مطابقت است که از نمایش تبلیغات شما جلوگیری می کند. به عنوان مثال، “– رایگان” که با انطباق با”هدایای شکلات” استفاده می شود، از نمایش تبلیغات در هنگام جستجو برای “هدایای شکلات رایگان” جلوگیری می کند. مطابقت منفی را می توان با انواع دیگر مطابقت ترکیب کرد:

Negative Broad Match:

اگر سوال جستجو شامل همه کلمات باشد، دقیقاً همان طور که مشخص شده و به هر ترتیب، تبلیغات نمایش داده نمی شود. به عنوان مثال، “سبدهای رایگان” از نمایش تبلیغات برای پرسش های جستجو حاوی “رایگان”، “سبد” یا “رایگان” و “سبد” جلوگیری می کند.

Negative Exact Match:

اگر جستجو دقیقاً با کلمه کلیدی منفی مطابقت داشته باشد، تبلیغات نمایش داده نمی شود. به عنوان مثال ، “آیپد اپل” از نمایش تبلیغات برای “آیپد اپل” جلوگیری خواهد کرد.

Negative Phrase Match:

اگر سوال جستجو شامل همه کلمات موجود در کلمه کلیدی باشد، دقیقاً همان طور که مشخص شده و به همان ترتیب تبلیغات نمایش داده نمی شوند. به عنوان مثال، ” ایده های دستور العمل “از نمایش تبلیغات برای” ایده های دستور العمل “و” ایده های دستور العمل کیک “جلوگیری می کند.

NETWORK:

گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهد تبلیغات خود را به شبکه جستجوی گوگل، شرکای جستجوی گوگل و شبکه نمایش گوگل هدف قرار دهید.

OFFLINE CONVERSION:

تبدیلی است که به صورت آفلاین اتفاق می افتد. جزئیات مربوط به کلیک فردی را که منجر به تبدیل آفلاین شده است یا جزئیاتی درباره تماسی که برای تبدیل مشتری استفاده شده است، به گوگل ادورز وارد کنید. همچنین به تبدیل و GCLID مراجعه کنید.

OPPORTUNITIES:

مجموعه ای از توصیه های خودکار برای بهبود عملکرد حساب شما است. این پیشنهادات می تواند شامل تغییر بودجه، کلمات کلیدی جدید و موارد دیگر باشد.

PARENTAL STATUS:

گزینه هدف گذاری و پیشنهاد برای کمپین های نمایش که از داده های رفتاری برای شناسایی افرادی که بچه دارند (یا بچه ندارند) استفاده می کند.

PHRASE MATCH:

یک نوع مطابقت کلمه کلیدی که تبلیغات گوگل ادوردز شما را هنگام کلمه کلیدی که پیشنهاد می دهید نشان می دهد. به عنوان مثال، “عضویت سالن بدن سازی” با” عضویت در سالن ورزشی”، “عضویت در سالن ورزشی شیکاگو” و “عضویت در سالن ورزشی ارزان” مطابقت دارد. کلمات کلیدی منطبق عبارت همچنین کلمات نزدیک آن عبارت را نیز شامل می شود.

PLACEMENT:

جایی که آگهی در گوگل دیسپلی نتورک نشان داده می شود. این مورد می تواند یک وب سایت، بخشی از یک وب سایت، یک برنامه تلفن همراه یا یک ویدیو باشد. این اصطلاح برای هدفمندی کمپین یکی از مفیدترین واژه نامه گوگل ادوردز هست.

PRODUCT GROUP:

مجموعه ای از محصولات با هم در یک کمپین خرید است.

QUALITY SCORE:

اندازه گیری گوگل از میزان مرتبط بودن تبلیغات گوگل ادوردز یک تبلیغ دهنده با آنچه شخصی به آن علاقه دارد است. امتیاز کیفیت بر اساس طیف وسیعی از عوامل از جمله نرخ کلیک، ارتباط و تجربه صفحه فرود است. نمره کیفیت نمایش داده شده در داخل حساب شما با محاسبه تبلیغات شما کنند متفاوت است تا برای افرادی که جستجو و مرور می کنند نشان داده شود.

QUARTILE:

معیاری که نشان می دهد چه تعداد از افراد درصد خاصی از آگهی ویدیویی شما را مشاهده کرده اند. گزارش کوارتایل ها بر اساس افرادی است که 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ محتوای ویدئویی شما را مشاهده می کنند.

RADIUS TARGETING:

یک گزینه هدف گذاری موقعیت مکانی است که به شما امکان می دهد شعاع اطراف آدرس را تنظیم کنید.

REMARKETING LIST:

به شما امکان می دهد بر اساس تعاملات قبلی با سازمان خود، افراد را هدف قرار دهید. لیست های بازاریابی مجدد می توانند در داخل گوگل ادوردز ایجاد شوند یا از گوگل آنالیتیست وارد شوند. سپس می توان از لیست ها برای نمایش تبلیغات به افراد خاص یا تنظیم پیشنهادات استفاده کرد.

Website visitors:

بر اساس افرادی که یک صفحه (یا صفحات) خاص را در وب سایت شما مشاهده می کنند، به لیست بازاریابی مجدد اضافه می شوند.

Mobile app$ users:

بر اساس افرادی که از برنامه تلفن همراه شما استفاده می کنند یا اقدامات خاصی در برنامه شما انجام می دهند، افراد را به لیست بازاریابی مجدد در کمپین گوگل ادوردز اضافه کنید.

Customer emails:

با بارگذاری آدرس های ایمیل آن ها در گوگل ادوردز و تطبیق آن آدرس های ایمیل با حساب های گوگل، افراد را به لیست بازاریابی مجدد اضافه کنید.

YouTube users:

افراد را بر اساس تعاملات خاص با فیلم ها و کانال یوتیوب خود به لیست بازاریابی مجدد اضافه کنید.

REMARKETING LISTS FOR SEARCH ADS:

به شما امکان می دهد وقتی شخصی در یکی از لیست های بازاریابی مجدد شما قرار دارد، پیشنهادات خود را اصلاح کنید، تبلیغات خاصی را نشان دهید یا کلمات کلیدی خاصی را در کمپین های جستجوی خود هدف قرار دهید.

ROAS:

بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS) معیاری است که درآمد کل را بر کل هزینه تبلیغات تقسیم می کند. به عنوان مثال ، اگر درآمد کل شما از گوگل ادوردز 10،000 دلار بود و 5000 دلار برای تبلیغات خود هزینه می کردید، ROAS شما 200٪ خواهد بود.

SCRIPT:

به شما این امکان را می دهد با استفاده از جاوا اسکریپت حساب گوگل ادوردز خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال، می توانید از داده های یک سیستم خارجی برای تغییر پیشنهادات خود استفاده کنید.

SEARCH QUERY:

متن واقعی است که شخصی هنگام جستجو وارد می کند. به یاد داشته باشید که ممکن است پرسش جستجوی شخصی که استفاده می کند با کلمه کلیدی که شما پیشنهاد می دهید به دلیل انواع مطابقت کلمه کلیدی یکی نباشد.

SEGMENT:

برای مشاهده تفکیک جزئی معیارهای داخل حساب شما استفاده می شود. به عنوان مثال، می توانید داده های خود را بر اساس زمان، تبدیل ها، نوع کلیک، دستگاه ها و موارد دیگر تقسیم بندی کنید.

SHARED BUDGET:

بودجه روزانه که برای یک یا چند کمپین اعمال می شود.

SHARED LIBRARY:

انتخاب ویژگی هایی که می توانند در چندین کمپین گوگل ادوردز استفاده شوند. به عنوان مثال، لیست های بازاریابی مجدد، بودجه های مشترک، کلمات کلیدی منفی و موارد دیگر.

SHOPPING CAMPAIGN:

نوعی کمپین که محصولات از حساب گوگل مرچنت سنتر مرتبط شما را نشان می دهد. می توانید پیشنهادات را در اولویت قرار دهید و محصولات را در کمپین خرید خود فیلتر کنید. سپس محصولات به طور خودکار برای سوالات جستجوی مرتبط نمایش داده می شوند.

SITE CATEGORY OPTIONS:

نوعی کمپین که محصولات از حساب گوگل مرچنت سنتر مرتبط شما را نشان می دهد. می توانید پیشنهادات را در اولویت قرار دهید و محصولات را در کمپین خرید خود فیلتر کنید. سپس محصولات به طور خودکار برای سوالات جستجوی مرتبط نمایش داده می شوند.

STATUS:

به شما اجازه می دهد تبلیغات خود را در انواع خاصی از محتوا در شبکه نمایش گوگل نمایش ندهید. به عنوان مثال، می توانید از نمایش تبلیغات نمایشی خود در صفحات خطا جلوگیری کنید.

TARGET AND BID:

ستون وضعیت موجود در گوگل ادوردز به شما می گوید که آیا تبلیغات شما برای نمایش تأیید شده است. به عنوان مثال، “واجد شرایط” یا “تأیید شده” به معنای نمایش تبلیغات شما است، در حالی که “تأیید نشدن” به این معنی است که تبلیغ شما از نظر عنوان مطابقت ندارد.

TOP CONTENTََ:

تنظیماتی که در یک کمپین نمایشگاهی به روش هدف گیری اعمال می شود. تنظیم “هدف و پیشنهاد” به این معنی است که اگر چندین هدف برای گروه تبلیغات اعمال شود، برای نمایش تبلیغ باید همه اهداف مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر بازاریابی مجدد و موضوعی به عنوان هدف استفاده شود، لازم است شخصی در لیست بازاریابی مجدد شما باشد و محتوای مربوط به هدف موضوع را برای نمایش تبلیغات مشاهده کند. این مانند این است که برای روش های هدف گذاری که برای گروه تبلیغات اعمال می شود ، “و” بگویید. فقط بخش پیشنهادات را ببینید.

TRUEVIEW:

برای کمپین های نمایش، می توانید تنظیمات پیشنهادی را برای محتوایی که گوگل که به نظر محبوب می رسد، تنظیم کنید. به شما این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را افزایش دهید تا در مکان هایی که می توانند تعداد بیشتری از نمایش ارائه دهند، رقابت کنید.

TRUEVIEW IN-STREAM:

قالب تبلیغات ویدیویی که به شما امکان می دهد وقتی افراد تبلیغات ویدیویی شما را در یوتیوب تماشا می کنند هزینه پرداخت کنید.

TRUEVIEW video discovery ad:

یک تبلیغ ویدیویی که محتوای ویدئویی شما را در نتایج جستجوی یوتیوب و به عنوان یک ویدیوی مرتبط تبلیغ می کند. وقتی کسی برای تماشای ویدیوی شما کلیک کند بازدیدها محاسبه می شود.

VALUETRACK:

به شما امکان می دهد جزئیات مربوط به نحوه پیدا کردن و تعامل افراد با تبلیغات شما را به صفحه مقصد خود منتقل کنید. به عنوان مثال، می توانید جزئیات مربوط به نوع مطابقت کلمه کلیدی، هدف قرار دادن، نوع دستگاه مورد استفاده و موارد دیگر را تغییر دهید. ولیوترک اصولاً توسط ابزارهای تجزیه و تحلیل شخص ثالث استفاده می شود.

توجه: اگر از گوگل آنالیتیست استفاده می کنید نیازی به استفاده از ولیوترک ندارید زیرا پس از پیوند گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیست، این جزئیات به طور خودکار به گزارش های شما منتقل می شوند.

VIEWABLE CPM:

مناقصه قابل مشاهده CPM (هزینه در هر هزار بار نمایش) جایی است که شما مبلغی را که می خواهید برای 1000 نمایش قابل مشاهده صرف کنید. بدون در نظر گرفتن تعداد کلیک وقتی حداقل 50٪ از تبلیغات حداقل برای یک ثانیه روی صفحه نمایش نشان داده می شوند، یک اثر قابل مشاهده محاسبه می شود (این مورد برای تبلیغات ویدیویی دو ثانیه است).

VIEW:

وقتی شخصی تبلیغ ویدیوی شما را مشاهده می کند، یک مورد گزارش می شود. همچنین بر اساس بازدید از شما هزینه کسر می شود.

VIEW-THROUGH CONVERSION:

معیاری برای تبلیغات نمایش در گوگل ادوردز است به این ترتیب که افرادی را که آگهی را می بینند اندازه گیری می کند. به بخش اسناد و تبدیل ها نیز مراجعه کنید.

YOUTUBE:

این مورد از واژه نامه گوگل ادوردز بستر ویدئویی گوگل است. همچنین به تبلیغ تروویو مراجعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

2 Responses

  1. سلام خیلی ممنون عالی بود. فقط افزونه Review Extension یه کم برام مبهم بود و کمی بیشتر توضیح بدید خیلی خوب میشه.

    1. سلام. این افزونه در ایران کار نمیکنه. ولی برای اطلاع باید بگیم که در واقع یه جور اعتباردهی از طریق شخص دیگه ای هست. یعنی این افزونه به مرور توسط امتیاز دهی توسط دیگران بهینه میشه.
      مثل ثبت نقشه در گوگل که قابلیت نوشتن review رو داره و از اون طریق اگهی بهتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *