آموزش ساخت کمپین داینامیک هوشمند در گوگل ادورز

آموزش ساخت کمپین داینامیک هوشمند در گوگل ادورز

در این پست ویدیویی قصد داریم روش ساخت یک کمپین داینامیک هوشمند را در گوگل ادورز توضیح دهیم. ضمنا خلاصه این ویدیو در انتهای این پست قابل مشاهده می باشد.

 

در این ویدیو قصد داریم تا روش ساخت تبلیغ هوشمند داینامیک را به شما آموزش دهیم. لازم به ذکر است برای درک بهتر این آموزش سعی کرده ایم تا تمام توضیحات را با مثال وبسایت وی دیجیتال مارکتینگ بیان کنیم.

قبل از هر چیز می توانید روش ساخت Dynamic ad (آگهی پویا) را در لینک زیر به صورت ویدیویی آموزش ببینید:

حتما بخوانید: آموزش ساخت داینامیک اد در پنل گوگل ادوردز

موثرترین کاربرد تبلیغ داینامیک

مهم ترین و موثرترین کاری که یک تبلیغ هوشمند انجام میدهد این است که کیووردها و سرچ ترم های کمپین شما را بررسی و با صفحه ی مورد نظر در وبسایت شما تنظیم  می کند. فرض کنید کیوورد “صفحه اینستاگرام چگونه است” را در سرچ ترم های کمپین ما با صفحه مورد نظر در وبسایت ما که همان تبلیغات در اینستاگرام هست مچ می کند.
جالب ترین قسمت موضوع اینجاست که خودش طبق هدلاین موجود در لندینگ پیج اقدام به ساخت آگهی متن برای کمپین ما می کند و بهترین عنوان را در آگهی شما به کار می برد. شما تنها باید توضیحات (description) آگهی را اضافه کنید.

این کار چه مزیت هایی دارد؟

مهمترین مزیت این کار، اینست که شما به جای ساخت چندین کمپین برای هر یک از خدمات وبسایت، تنها یک کمپین هوشمند داینامیک را ساخته و خودش تمام کیووردها و لندینگ ها و آگهی ها را با بهترین روش ممکن ایجاد میکند. با این کار شما تنها باید اقدام به ادیت نهایی و اضافه کردن توضیحات کنید.

چگونه این کار را انجام دهیم؟

در مرحله اول اقدام به ساخت یک کمپین جدید میکنید و با توجه به نیازتان نوع کمپین را انتخاب میکنید. در اینجا بر اساس وبسایت ترافیک و سرچ کمپین را ایجاد میکنیم. در مرحله بعدی تیک گزینه های search network و display network را برمیداریم.
نکته مهم در اینجا اینست که باید گزینه show more settings را زده و گزینه  Dynamic search ads setting را بزنید.
سپس آدرس وبسایت را بدون http و www وارد کرده و زبان فارسی را انتخاب کرده و بعد گزینه use google index of my website را میزنیم. نوع استراتژی هم باید max click انتخاب کنید.
نکته: در مرحله bidding هیچگاه نمیتوانید از ابتدا conversions را انتخاب کنید. زیرا برای اینکار ابتدا باید کمپین کلیک های مناسب را دریافت کند تا بتواند در این بخش کمک کند.
در مرحله بعدی حتما 4 تا سایت لینک و کال اوت را برای کمپین ست میکنیم.
نکته: تمامی اسکتشن ها را مانند کمپین های عادی پیش میبریم.
سپس نام ادگروپ جدید را داینامیک ادز می گذاریم. حالا بعد از اتمام این مرحله خواهید دید که آگهی جدید را به شما نمایش می دهد و تنها جای خالی توضیحات (description) را برای شما باقی گذاشته است. به این صورت شما میتوانید توضیحات کلی و جزئی خدمات خودتان را در این قسمت وارد کنید.
همانطور که میبینید
به راحتی میتوانید یه تبلیغ هوشمند را در کمترین زمان بسازید و از نتایج آن شگفت زده شوید.

در صورتیکه در این زمینه سوالی داشتید با ما تماس بگیرید:

تماس و مشاوره با شرکت وی دیجیتال مارکتینگ

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.