ارزیابی میزان حجم گردش مالی یک پارتنر گوگل

ارزیابی-میزان-حجم-گردش-مالی-یک-پارتنر-گوگل

چگونه میزان حجم گردش مالی یک پارتنر گوگل را بررسی کنیم؟

ارزیابی فروش دیجیتال پارتنر گوگل برای تست میزان دانش شما در زمینه مفاهیم پایه‌ای تبلیغات آنلاین و مهارتهای فروش طراحی شده است. این ارزیابی مشخص می کند که تا چه حد شما در فروش راه‌حلهای دیجیتالی گوگل برای مشتریان مؤثر هستید.

حتما بخوانید: چگونه گواهی‌نامه تبلیغات در گوگل ادوردز را دریافت کنیم؟

شما می‌توانید این گواهینامه را از طریق برنامه آموزشی آنلاینِ گوگلِ آکادمی تبلیغات بدست آورید. برای کسب این گواهینامه، شما باید ارزیابی فروش دیجیتال را پشت سر بگذارید. انجام این ارزیابی به معنای بدست آوردن گواهینامه تبلیغات در گوگل یا کسب نشان پارتنر گوگل نیست.

این مقاله حاوی اطلاعاتی درباره ارزیابی است، اطلاعاتی شامل نحوه آماده شدن برای ارزیابی و موفقیت در آن. همچنین شامل اطلاعاتی در مورد نمره قبولی و محدودیت زمانی آزمون است.

یک گام قبل از شروع

اگر حساب تبلیغاتی برای آکادمی ندارید، باید ابتدا حسابی را برای شرکت در ارزیابی تبلیغات گوگل ایجاد کنید که برای دریافت گواهینامه موردنیازاست. اکنون حساب تبلیغاتی را برای آکادمی خود ایجاد می‌کنیم.

حساب کاربری خود را ایجاد کنید

ثبت نام و ورود

هنگام ثبت‌نام در آکادمی تبلیغات، ابتدا یک حساب کاربری با استفاده از اکانت گوگل خود ایجاد کنید.

اطلاعات لازم برای ایجاد حساب کاربری با استفاده از آدرس ایمیل:

 • آدرس ایمیلی که بطور منظم استفاده می‌کنید: بهتر است از آدرس ایمیلی که اغلب چک می‌کنید برای این منظور استفاده کنید. بدین ترتیب، شما ارتباط خود با آکادمی تبلیغات و اطلاعاتی چون اخبار، دعوتنامه‌های ویژه، تبلیغات و موارد دیگر را از دست نخواهید داد.
 • ایمیل مرتبط با یک اکانت گوگل: این ایمیل می‌تواند یک آدرس Gmail یا آدرسی غیر از Gmail باشد مانند آدرس ایمیل کاری شما. آدرس ایمیل همانند آدرسی که برای دسترسی به محصولات تبلیغاتی گوگل استفاده می‌کنید، باید ایده‌آل انتخاب شود. اگر شما آدرسی بغیر از Gmail استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آدرس ایمیل به اکانت گوگل شما متصل است.

بر روی گزینه Campaign Manager دو بار کلیک کنید و روی گزینه Bid Manager content دو بار کلیک کنید که این گزینه‌ها تنها برای کاربران فعلی در دسترس است. اگر شما از هر دو این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنید، شما برای تنظیم پروفایل کاربری خود به همان اکانت گوگلی که برای ورود استفاده کردید، نیاز خواهید داشت.

پس از ثبت‌نام:

پروفایل خود را مرور و بروزرسانی کنید

هنگامی که برای اولین بار به آکادمی تبلیغات وارد می‌شوید، وارد صفحه کاتالوگ خواهید شد. پس از تماشای ویدیوی مقدمه، شما می‌توانید وارد پروفایل خود شوید و فیلدهای خود را بروزرسانی کنید. شما می‌توانید آدرس ایمیل بازیابی را بدون توجه به جایی که کار می‌کنید برای اتصال به آکادمی تبلیغات اضافه کنید. آدرس ایمیل بازیابی باید آدرسی در نظر گرفته شود که متعلق به شما بوده ولی از هر آدرس دیگری که قبلا وارد کرده‌اید مجزا است.

 • مراحل بروزرسانی پروفایل شما
 • به آکادمی تبلیغات وارد شوید.
 • سپس، نام شرکت خود را انتخاب کنید. افزودن نام شرکتتان به شرکت شما این اجازه را می‌دهد تا گزارشهای پیشرفت یادگیری شما را به نمایش بگذارد و موفقیتها و گواهینامه‌های خود را مشاهده کنید.
 • منطقه زمانی خود را انتخاب کنید.
 • زبان خود را انتخاب کنید. انتخاب زبان در این مرحله بعنوان فیلتری استفاده می‌شود تا محتوای یادگیری و آزمونهای شما متناسب با زبان خودتان، طرح شود.
 • انتخاب کنید که آیا می‌خواهید ایمیلهایی را از آکادمی تبلیغات دریافت کنید. ما توصیه می‌کنیم که گزینه دریافت ایمیل از آکادمی تبلیغات را انتخاب کنید چراکه اولین و مطمئن‌ترین شیوه برای دریافت اطلاعات درباره دوره‌های مطرح شده، نظرسنجی‌ها و تبلیغات است.
 • روی گزینه save کلیک کنید.

ما ایمیل تأییدیه را به آدرس ایمیل شما ارسال خواهیم کرد. هنگامی که آدرس ایمیل خود را تأیید می‌کنید شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی به آکادمی تبلیغات متصل شوید.

اطلاعاتی درباره ارزیابی تست دانش

این ارزیابی برای تست دانش شما از مفاهیم اولیه تبلیغات آنلاین و مهارتهای فروش طراحی شده است، از جمله مواردی چون:

آزمونهای گواهینامه تبلیغات در گوگل (ادوردز) با ۱۹ زبان مختلف در دسترس هستند.

زبانهای موجود: چینی ساده، چینی سنتی، هلندی، انگلیسی (UK)، انگلیسی (ایالات متحده)، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، پرتغالی (برزیلی)، روسی، اسپانیایی، اسپانیایی (آمریکای لاتین)، تایلندی، ترکی و ویتنامی.

نحوه آماده‌سازی برای آزمون

پیش از شرکت در ارزیابی فروش دیجیتال، توصیه می‌کنیم که تجربه کافی استفاده و فروش تبلیغات در گوگل را کسب کنید. شما باید با مفاهیم فروش و تبلیغات آنلاین آشنا شوید.

برای اینکه بتوانید آمادگی لازم را کسب کنید، دو راهنمای مطالعه را به شما معرفی می‌کنیم که موضوعات آزمون را بخوبی پوشش می‌دهند:

Partner Help Center: راهنمای مطالعه موجود در این بخش را می‌توانید مطالعه کنید

آکادمی تبلیغات: هنگامی که به اکانت آکادمی تبلیغات خود وارد شدید، می‌توانید در مسیر مناسبی برای آموزش فروش اینترنتی جهت شرکت در آزمون قرار بگیرید.

شما می‌توانید دوره‌های آموزشی مناسب برای ارزیابی را بگذرانید. توجه کنید که این دوره‌ها تنها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

نحوه برگزاری ارزیابی

در آکادمی تبلیغات، شما می‌توانید ارزیابی را از مسیر Digital sales learning که دارای عنوان “certification” است، دریافت کنید.

آکادمی دستاوردهای تبلیغات و گواهینامه‌ها

هنگامی که در آکادمی تبلیغات ثبت‌نام می‌کنید، آنگاه شما به دستاوردها، گواهینامه‌ها و گزینه‌های مطالعاتی مرتبط دسترسی خواهید داشت.

یکی از دستاوردهای مهم در آکادمی تبلیغات، شناختی است که شما در هنگام انجام ارزیابی نهایی در مسیر یادگیری دریافت خواهید کرد. به دستاوردهای بدست آمده می‌توانید بعنوان جوایزی بنگرید که شما می‌توانید آنها را جمع‌آوری کنید و نزد خانواده، دوستان و حتی رئیس خود احساس سربلندی کنید.

گواهینامه‌ها زمانی اعطا می‌شوند که شما یک یا تعدادی از ارزیابی‌های مطابق با شرایط گواهینامه را گذرانده‌اید. گواهینامه ادوردز گوگل (همان تبلیغات در گوگل) اعتباری حرفه‌ای است که گوگل به افرادی که مهارتهای پایه‌ای و پیشرفته‌ای را در تبلیغات گوگل نشان می‌دهند، ارائه می‌دهد. گواهینامه ادوردز و تبلیغات در گوگل اجازه می‌دهد تا افراد دارای گواهینامه بعنوان یک متخصص در تبلیغات آنلاین از سوی گوگل شناخته شوند و البته توسط اطرافیان هم با چنین سمتی تشخیص داده شوند.

شما می‌توانید دستاوردها و گواهینامه‌های خود در پروفایل آکادمی تبلیغات را مشاهده کرده و پرینت بگیرید.

برای کسب دستاورد و گواهینامه:

 • به مسیر یادگیری بروید.
 • آماده‌سازی برای ارزیابی با در نظر گرفتن فعالیتهای موجود در مسیر.
 • هرگونه ارزیابی مرتبط با آن را بپذیرید.
 • هنگامی که ارزیابی را انجام می‌دهید، شما یک دستاورد یا گواهینامه دریافت خواهید کرد که می‌توانید در صفحه پروفایل خود آن را ببینید ویا پرینت بگیرید.

مراحل چاپ دستاوردها و گواهینامه‌های شما

 • به آکادمی تبلیغات وارد شوید.
 • روی آیکون خود در بالا سمت راست کلیک کنید و سپس روی گزینه My Profile کلیک کنید.
 • به قسمت دستاوردها یا گواهینامه‌ها بروید. شما هرگونه گواهینامه یا دستاوردی را که کسب کرده‌اید در این بخش مشاهده خواهید کرد.
 • برای مشاهده دستاورد یا گواهینامه خود روی گزینه name کلیک کنید.
 • برای چاپ یا دانلود دستاورد یا گواهینامه خود روی گزینهPrint Certificate کلیک کنید.

شما می‌توانید پس از گذراندن ارزیابی، مستقیماً دستاورد یا گواهینامه خود را چاپ کنید.

بخاطر بسپارید که بدست آوردن دستاورد در آکادمی تبلیغات به معنای یک گواهینامه رسمی نیست. با این حال، یک گواهینامه در آکادمی تبلیغات بعنوان گواهینامه رسمی تلقی می‌شود. برای پیدا کردن گواهینامه‌ها، مسیرهای یادگیری که در عنوان خود نام “certification” دارند را دنبال کنید.

گواهینامه ادوردز چگونه کار می‌کند

هنگامیکه شما در آکادمی تبلیغات ثبت‌نام می‌کنید، شما به ارزیابی‌های گواهینامه و موارد لازم برای مطالعه جهت ارزیابی دسترسی خواهید داشت.

الزامات

برای صدور گواهینامه تبلیغات در گوگل شما باید دو ارزیابی و آزمون گواهینامه تبلیغات گوگل را بگذرانید- ارزیابی مبانی تبلیغات گوگل و یکی از موارد : تبلیغات جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات ویدیویی یا تبلیغات فروشگاهی و خرید.

در حال حاضر دوره‌های آموزش الکترونیکی فقط به زبان انگلیسی (US) در دسترس هستند. با این حال، رابط آکادمی تبلیغات مواردی از قبیل راهنماهای مطالعه، ارزیابی‌ها، گواهینامه‌ها، گواهی‌های قابل چاپ و البته قابلیت پشتیبانی را به ۱۹ زبان ذکر شده در بالا در دسترس شما قرار می‌دهد.

شما می‌توانید زبان موردنظر خود را با تغییر تنظیمات زبان خود در پروفایل آکادمی تبلیغات انتخاب کنید.

تیم آکادمی تبلیغات تلاش بر این موضوع دارد که زبانهای جدیدی را به لیست پشتیبانی زبان خود اضافه کند تا بتواند در کنار زبان انگلیسی، از زبانهای دیگر هم در مسیر یادگیری و دوره‌های آموزشی استفاده کند.

 

نمره قبولی و محدودیت زمانی در ارزیابی

نمره قبولی: ۸۰%
محدودیت زمانی: ۹۰ دقیقه

اگر شما نتوانستید در ارزیابی موفق شوید، نگران نباشید می‌توانید روز بعد دوباره در ارزیابی شرکت کنید.

در هنگام آزمون تایمری وجود دارد که با شروع آزمون، شروع به کار می‌کند. شما نمی‌توانید این تایمر را متوقف کنید. اگر به هر دلیلی آزمون را ترک کنید بعنوان مثال اگر مرورگر خود را خاموش کنید یا کامپیوترتان به هر دلیلی خاموش شود، تایمر بلافاصله منقضی خواهد شد. در این صورت شما باید یک روز منتظر بمانید تا ارزیابی دوباره برگزار شود.

اعتبار ارزیابی ۲۴ ماهه است. وقتی ارزیابی منقضی می‌شود، شما باید دوباره آن را بارگذاری کرده و آزمون را بگذرانید.

اگر مایل هستید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه آزمونهای گوگل و به خصوص آزمونهای مرتبط با پارتنر گوگل بدست آورید، مقالات ما را دنبال کنید. شما حتی می‌توانید پاسخ سوألات خود را از مشاورین خبره ما در وی دیجیتال مارکتینگ جویا شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.