چارچوب موفقیت در جستجوی گوگل

چارچوب-موفقیت-در-جستجوی-گوگل

در این ویدیو به شما توضیح خواهیم داد که بهترین روش موفقیت در جستجوی گوگل چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم. و همچنین انتخاب استراتژی درست جستجوی گوگل در پنل تبلیغات در گوگل چه تاثیری میتواند روی نتایج شما داشته باشد. برای موفقیت در جستجوی گوگل  “Search Excellence” فرصت را اولویت بندی می کند تا  شما عمل “جستجوی اکنون” را انجام دهید. اینکه شما در گوگل ادز جدید باشید، اهمیتی ندارد. چرا که “Search Excellence”حتماً باید پایه و اساس استراتژی بازاریابی شما باشد. این پایه‌ ای است که به شما در تحقق بخشی به اهداف شغلی خود با گوگل ادز ، کمک می کند.

چارچوب موفقیت در جستجوی گوگل

 

به شما اجازه خواهد تا  علاوه بر وفق پیدا  کردن با آن تغییر در حال افزایش، به نتایج خوبی نیز دست پیدا کنید. “Search Excellence” با در اولویت قرار دادن فرصت، سبب می‌ شود که اهداف بازاریابی شما تحقق یابد. در نتیجه، شما می توانید اعمال صحیح را بسنجید،  با استفاده از آن خودکار سازی رشد را به وجود آورید، حیطه ی دسترسی خود را گسترش دهید و حضور خود در جستجوها را به حداکثر برسانید.

حتما بخوانید: استراتژی پرداخت اتوماتیک به ازای میزان نمایش تبلیغ گوگل

زمانی که این سنجش به شکلی صحیح انجام شد، زمان استفاده از خودکار سازی برای بالا بردن رشد است. به کارگیری یک استراتژی صحیح و هوشمندانه در تعیین قیمت همراه با اهداف واقع گرایانه به تشکیلات شما این اجازه را خواهد داد تا حیطه‌ ی پوشش خود را بالا برده و رشد  کند. زمانی که سیستم به اندازه ی کافی داده (دیتا) برای تامین نتایج بهینه جمع آوری کرد، زمان آن می رسد تا با اضافه کردن کلمات کلیدی، استفاده از DSA’s و لیست ‌های متفاوت مخاطبان، حیطه ی دسترسی خود را افزایش داده تا به درصد بیشتری از مصرف کنندگان با ارزش دست پیدا  کنیم. پس در نهایت،  با انجام اعمال قدرتمند و خلاقانه ای همچون RSA’s، حضور خود در جستجوها را به حداکثر برسانید.

حالا قصد دارم تا برای یک لحظه مکث کنم. چرا که این موضوع تنها کلید ساختاری نخواهد بود که امروز مورد بررسی قرار می دهیم. اما این موضوع ضرورتاً نقشه ی مسیری تازه و راز موفقیت شما برای اکنون است. امروز من همه را به ملحق شدن به ما تشویق می کنم تا زمانی را  بر روی فکر کردن و مقایسه ی آن با فرایند شما در جهت بهینه سازی تشکیلات مشتریان گذاشته و ببینیم که در صورت استفاده از این مدل ها، آیا فرصت‌ ها و موقعیت هایی برای تصحیح آن وجود دارد یا خیر.

برای مثال، چند سال پیش، سنجش و نسبت دادن همیشه نقطه ی شروع در تمامی استراتژی ها نبوده و این مثال خوبی خواهد بود برای اینکه چگونه ما باید راه های دستیابی خود را طبق پیشرفت تکنولوژی، تصحیح کنیم.

در ادامه، هر یک از ستون های “Search Excellence”را بررسی خواهیم کرد.  پس برای قسمت سنجش و نسبت دادن، همان طور که می دانیم، تمامی گرایش ها (فرآیند تبدیل یک مشتری احتمالی به وسیله سرنخ به یک مشتری واقعی) به یک شکل ساخته نشده و بعضی از آن‌ ها ارزش بالاتری از بقیه دارند.

پیگیری ماکرو گرایش ها و میکرو گرایش ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه با اضافه کردن وزنه هایی درست، می‌ توانید مطمئن شوید که در قسمت خودکار سازی، سیستم در جهت مهم ترین اعمال بهینه سازی خواهد شد. برای مثال، فروش از طریق تجارت الکترونیک، اهمیت بالاتری نسبت به ثبت نام برای یک خبرنامه ی ماهانه دارد.

خب حالا در مورد قسمت نسبت دادن؛ برای این مبحث، ما در جلسات گذشته به طور کامل و با تمام جزئیات توضیح داده ایم، بنابراین اکنون چندان به آن نخواهیم پرداخت.  راندن و جهت دادن به داده ها زمانی باید در جهت زمانی که یک کاربر با تقاضا مواجه می‌ شود، اتخاذ و برگرفته شوند.

اگر چه در حالاتی که کاربران با آن تقاضاها مواجه نمی شوند، باید از آخرین کلیک نسبت داده شده توسط استفاده از یک خط مکان محور یا Time Decay( این اصطلاح معیار سنجشی برای اندازه گیری میزان افت ارزش یک گزینه‌ ی قرار دادی در گذر زمان است). زمانی که سنجش به شکلی صحیح صورت گرفته و تشکیلات نیز بنا شده اند، اکنون زمان آن رسیده تا با استفاده از خودکار سازی به رشد دست یابیم.

این کار با به کار گیری ماشین یادگیری پیشرفته در جهت رسیدن به اهداف بازاریابی شما صورت می گیرد. ابتدا بهترین و صحیح ترین استراتژی قیمت گذاری و بودجه را انتخاب کرده و سپس، اهدافی واقع بینانه تعیین کنید که در پی یادگیری تشکیلات، تصحیح شده و داده های بیشتری را جمع آوری خواهند کرد. خب حالا می رسیم به قسمت توسعه که به عنوان اساسی ترین عضو تشکیلات شما، کلید واژه ها را شامل می شود.  این امر به شما اجازه ی کنترل تبلیغاتی که ظاهر می شود را می دهد.

اما جستجوی پویا به شما این اجازه را می دهد تا فراتر رفته و به شما کمک می کند تا پرسش‌های جویشی بیشتری را با توجه به تکامل جستجوی کاربران و همچنین تکامل محتوایی وب سایت تبلیغاتی، پوشش دهید. پس از آن، با دسترسی به یافتن به مقدار زیادی از مصرف کنندگان مرتبط، می توانید استراتژی ‌های خود در زمینه ی جستجو را ارتقا بخشید. در نهایت، می رسیم به قسمت ابتکار آمیز و خلاق که با دنبال کردن فرمول ما، سبب می شود تا تبلیغات شما پایدار مانده و جستجوی بیشتری را پوشش دهید.

این کار، چرخش تبلیغات را به صورت حداقل سه تبلیغ در هر Grad Group که خود شامل یک RSA و سه افزونه می شود، بهینه سازی می کند. خب در اسلاید قبلی مطالب بسیار زیاد و گسترده ای گفته شد، اما خبر خوبی که دارم این است که ما مجله ی کاملی را در رابطه با “Search Excellence” آماده کردیم که می توانید آن را در آخر جلسه و در قسمت منابع، دریافت کنید. پس خواهشی که دارم این است که از این ابزار خارق العاده در جهت ارتقای کسب و کار خود استفاده کرده و آن را با افراد گروه خود در میان بگذارید.

البته “Search Excellence” همیشه و در همه جا به یک شکل قابل دسترس نخواهد بود. ما می دانیم که هر وبسایت تبلیغ  کننده، اهداف خاص خود را دارد. در نتیجه، دستیابی به تعداد مصرف کنندگان بیشتر یا استفاده از خودکار سازی ممکن است در تشکیلات متفاوت، معانی گوناگونی داشته باشد. پایه ی اولیه و مسیر دستیابی به “Search Excellence”، مفاهیمی بسیار منعطف هستند.

اما خبر خوب این است که ابزاری وجود دارد و به کمک آن می توان این مسیر را بر اساس داده ها و برپایی اکانت شما، شخصی سازی کرد. به  این ابزار، OptiScore (امتیاز بهینه سازی) گفته می شود. من می دانم که خیلی از شما با مفهوم OptiScore آشنایی دارید، پس در این قسمت بیشتر به جزئیات و دلایلی می پردازم که چرا این ابزار بهترین معیار سنجش برای “Search Excellence” است. هر سایت تبلیغ کننده ای، یک مسیر خاصی را برای رسیدن به “Search Excellence” دارد. شما در صفحه ی Recommendations می توانید متوجه شوید که در کدام قسمت این مسیر قرار دارید. در صفحه ی Recommendations، شما پیشنهاداتی مناسب با Real-time (در لحظه) دریافت خواهید کرد که به بیزینس شما در مسیر موفقیت کمک خواهند کرد.

شاید تمامی این پیشنهادات برای مشتری شما مناسب نباشد. چرا  که سیستم، از شرایط و اهداف مصرف کنندگان باخبر نیست. در نتیجه، اینجا قسمتی است که کارشناسان و متخصصان می توانند این پیشنهادات را با توجه به اینکه چه اعمالی با شرایط و اهداف مشتری مرتبط هستند، شخصی سازی کرده و سپس اعمال نامرتبط را حذف کنند. اما چرا OptiScore راه ورود و دستیابی به “Search Excellence” است. OptiScore تخمینی از اینکه چقدر خوب اکانت های تبلیغاتی شما عمل می کنند را فراهم خواهد کرد. این تخمین چیزی در حدود 0 تا 100 درصد خواهد بود.

هنگامی که تخمین به 100 درصد برسد، به این معنا است که اکانت شما در جهت به کار گیری تمام پتانسیل خود بهینه سازی شده است. این امتیاز می تواند بر اساس پویایی فروش بالا و پایین شود. تکنولوژی پیشرفته ی ما علاوه بر تنظیمات و عملکرد خاص اکانت شما، تمامی ترند های سراسر گوگل را نیز در نظر می گیرد تا برای شما پیشنهاداتی شخصی سازی شده فراهم  کند. برای رسیدن به این پیشنهادات ما به داده های قسمت Real-Time نگاه می کنیم،  امتیاز میزان کارآمدیReal-Time  است و در نتیجه، به عنوانی تصویری اجمالی از پتانسیل داده شده در یک نقطه از زمان کاربرد دارد. ما به جای یک روال عمومی، به فرصت ها نگاه می کنیم. این پیشنهادات بنا بر عملکرد واقعی تشکیلات شما شکل گرفته اند. در ادامه، OptiScore به شما در اولویت بندی کردن این پیشنهادات بنا بر تاثیر آن ها بر روی عملکرد این تشکیلات، کمک خواهد کرد. این پیشنهادات که از آن ها انتظار می رود تا تاثیر بسیار بزرگتری بر روی عملکرد داشته باشند، در قسمت بالایی صفحه قرار خواهند گرفت. بنابراین OptiScore با حذف فرایند پیچیده و سخت اولویت بندی کردن، این بار را از روی دوش شما برداشته و بهترین راه حل را برای ارتقای کسب و کار شما پیشنهاد می کنند.

این استراتژی ها،  با ستون هایی که پیش از این بحث  کردیم به شکلی کاملاً قوی همبسته شده اند. این ستون ها عبارت بودند از : سنجش اعمال درست و صحیح، استفاده از خودکار سازی برای ارتقای رشد، گسترش و توسعه ی حیطه ی دسترسی، به حداکثر رساندن حضور خود در جستجوها. خب ما از چیزی که خیلی از شما فکر می کنید مطلع هستیم. برای مثال خود من قسمت های opportunities قدیمی را به یاد دارم و خیلی از پیشنهاداتی که می گرفتم، بسیار بد بود.

خب ما این مشکل را در گذشته نیز داشته ایم و تیم محصول ما آن را کاملاً بررسی کرده و در تلاش بوده تا این فرصت ها را به پیشنهادات تکامل بخشد. پس تبدیل به اولین ابزار قدرتمند مصرف کنندگان شده که تاریخچه ای طولانی دارد.

خب حالا چه چیزی که موجب تفاوت میان پیشنهادات امروزی با فرصت های قدیم می شود و چرا شما به عنوان یک کارشناس و متخصص باید به آن ها توجه داشته باشید. خب اولاً ما تعداد بسیار زیادی از آن ها را اضافه کرده ایم به شکلی که الان بیش از 60 مورد در اختیار داشته این تعداد هنوز در حال افزایش است.  این امر به شما اطمینان خواهد داد که ما در تامین نیاز مصرف کنندگانمان بسیار وسیع و جامع عمل کرده ایم. همچنین با بهینه سازی تمامی پتانسیل موجود، عملکرد آن ها را از جمله قابلیت هایی همچون اضافه کردن کلمات کلیدی منفی  و کاهش دادن قیمت تعیین شده، ارتقا بخشیده ایم.

در نهایت، ما  رابط کاربری مصرف کنندگان را بسیار ساده و روان تر ساخته ایم. در نتیجه، فهم موضوعاتی همچون اینکه چرا پیشنهادات بر روی سطح ظاهری یک تشکیلات قرار می گیرند و اینکه چگونه انتظار می رود به نفع آن ها باشد، را به وجود آورده ایم.

شما توضیحاتی مشاهده خواهید کرد که چرا هر پیشنهادی سودمند بوده و همچنین تاثیر آن بروی عملکرد نیز پیش بینی شده است. علاوه بر آن، برای TCPA نیز شما همچنین سیگنال های تشکیلات خاصی را مشاهده خواهید کرد که به منظور تعیین قیمت استفاده خواهند شد.

سرانجام، باید گفت که پیشنهادات گوگل مسیر بسیار درازی را طی کرده اند. در حالی که خیلی از آن ها مرتبط نخواهند بود، باز هم ممکن است مواردی طلایی در میان آن ها یافت شود که می تواند به شما در ذخیره ی زمان و ارتقای عملکرد کمک کنند. در واقع، تبلیغ کنندگانی که OptiScore خود را 10 امتیاز افزایش دادند، به طور میانگین  افزایشی ده درصدی را در فرآیند تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی مشاهده کردند. همچنین در طول 12 ماه گذشته ما این امتیاز را به منظور شامل کردن نمایش دهی و تشکیلات خرید کردن، اضافه کردیم تا پیشنهادات Real time بیشتری را فراهم کنیم. در نتیجه، شاهد ارتقای عملکرد کلی اکانت بودیم.

حالا که چارچوب “Search Excellence” و اینکه OptiScore چگونه تقریباً هم تراز با آن قرار می گیرد را مورد بحث قرار دادیم، اکنون می خواهیم باقی این جلسه را به بررسی عمیق تر عناصر خاص بپردازیم. از آن جایی که ما در جلسه ی گذشته مبحث سنجش و نسبت دادن را بررسی کردیم و دوره ی قبلی ما نیز کاملاً درباره ی قیمت گذاری هوشمندانه بود، اکنون به بررسی مخاطبان خواهیم پرداخت.

من می خواهم که در یک جلسه ی کوتاه و سریع به مخاطبین بپردازم و در ادامه الکس و امیلی به این موضوع خواهند پرداخت که چگونه از طریق بهینه سازی بودجه، به “Search Excellence” دست یابیم. خب وقت آن است که شروع کنیم. با توجه به اینکه بیش از 5.6 میلیارد جستجو در روز اتفاق می افتد، حضور یابی در مقابل مخاطبان صحیح، تاثیر بسیار بزرگی بر روی نتایج شما خواهد داشت.

همچنین عمل “جستجو کردن” نقش بسیار مهمی را در کارهای اینترنتی یک کاربر دارد. در نتیجه، مواجه شدن با کاربر صحیح و مرتبط در زمان درست، از هر زمان دیگری برای صاحبان کسب و کار اهمیت دارد. کاربران تا مواجه شدن با محتوایی که به آن علاقه دارند، برای آن ها شخصی سازی شده و مفید باشد، به جستجو کردن ادامه خواهند داد. راه‌ حل های ما در این زمینه که نتایج آن ثابت شده است، از بالا بردن آگاهی شروع شده و به مرحله ی “به انجام رساندن” ختم خواهد شد تا بتواند تبلیغات شما را مرتبط ساخته و توجه مخاطبان ارزشمند شما را جلب کند.

با وجود اینکه ما همیشه فکر می کنیم “جستجو کردن” در پایین ترین قسمت قیف فعالیت جای می گیرد، اما بیشتر به عنوان یک ابزار تحقیقاتی برای تمامی مراحل فرایند خرید از جمله “The Messy Middle” شناخته می شود. به یاد داشته باشید که بیش از 60 درصد جستجوها برای خرید کردن، به عنوان سطح بالایی قیف در نظر گرفته شده و از زنجیره ی کلید واژه های وسیع تر و طولانی تری ساخته شده است.

برای قرار گرفتن در مقابل کاربر صحیح و مرتبط در زمان درست، شما باید از مخاطبان درست و یا مخلوطی از مخاطبان استفاده کنید. راه حل گوگل برای این موضوع، سه روش اصلی را برای شما فراهم خواهد کرد تا بازاریابی شخصی سازی شده را انجام دهید. خب ابتدا با گروه دیتای خودتان به عنوان اهرم فشار و وسیله ی نفوذی بر روی ابزار های گوگل استفاده کنید تا فهم دیتا و مخاطب خودتان به مصرف کنندگان متصل شود.

شما سپس می توانید با دیتای گوگل هم پوشانی کرده و مخاطبان صحیح و مرتبط خود را بیابید. به کمک این مخاطبان منتخب، شما می توانید علایق و تمایلات مصرف کنندگان را به شکل عمیق تری درک کنید. این امر و Google Search Intent به عنوان منابع ناشناخته به شمار می آیند. در حالی که پلتفرم های دیگر مانند ویدیو به شما این اجازه را می دهند تا از First Party خود استفاده کنید. همچنین Google Data Search به شما اجازه می دهد تا به تمایل طبیعی نشان داده شده از طرف کاربری که برای یک محصول یا خدمات جستجو کرده دست یابید. همچنین با ترکیب کردن این سه مورد ذکر شده، شما به ترکیبی برنده دست پیدا خواهید کرد و می توانید بیشتر مخاطبان ارزشمند خود را جذب کنید. امروز من به دو عنصر ابتدایی این نمودار خواهمم پرداخت. این نمودار زمانی به کار خواهد آمد که شما به عنوان یک کارشناس، فرصت بسیار منحصر به فردی را مشاهده کرده اید که می تواند به دریافت نتایجی افزایشی از طرف مشتری های شما ختم شود.

خب شما چگونه می توانید از دیتای خود در جهت هدف قرار دادن مصرف کنندگان درست استفاده کنید؟ به کمک تطبیق مصرف کنندگان. تطبیق مصرف کنندگان به شما این اجازه را می دهد تا مصرف کنندگانی را مورد هدف قرار دهید که می شناسید. حالا این مصرف کنندگانی می توانند واقعی و یا احتمالی باشند که در راه دیگری با شما مواجه خواهند شد. برای مثال، از طریق یک دیتا بیس ایمیل. این قابلیت همچنین به شما این امکان را می دهد که مصرف کنندگان خاصی که در خور اهداف شما نیستند را بیرون نگه دارید. در نهایت، این قابلیت به شما اجازه می دهد تا مصرف کنندگانی جدید با خصوصیات شخصی مشابه با مصرف کنندگان فعلی خود پیدا کنید.

پس از آن،  دیتای وسیع گوگل می تواند به شما کمک کند تا برای مشتریان بالقوه و مشابه به هم، مشتریان یک بازار و دیگر اقشار حاضر باشید. اما با وجود گزینه های متنوع، انتخاب دسته ی صحیح از مخاطبان ممکن است بسیار گیج کننده باشد. پس این امر را در قالب یک مثال بررسی خواهیم کرد. خب حالا می خواهم شما را با زویی آشنا کنم.

زویی مدیر امور مشتریان  یک کارخانه ی بزرگ کاروان سازی است. او همچنین عاشق بدنسازی و قهوه ‌ی لاته است. اما به اصل موضوع بپردازیم. زویی وظیفه دارد که با یک تشکیلات “جستجو کردن” کارآمد راه ‌اندازی کند که به کارخانه آن ها در فروش تعداد زیادی خودروی کاروان در طول فصول بهار و تابستان کمک کند. در حالی که در بیشتر مثال ها ما از بالای قیف شروع کرده و به سمت پایین حرکت می کنیم، اما حالا که مبحث ما جستجو کردن مخاطبان است، از پایین شروع خواهیم کرد.

زویی می داند که مشتریان او بر روی هزینه های رانندگی تمرکز دارند و اینکه شرکت آن ها، به تازگی به یک دیتا بیس از آدرس های ایمیل دسترسی پیدا کرده است. این دیتا بیس از یک نمایشگاه فروش کاروان جمع آوری شده است. تطبیق مصرف کنندگان، یک روش بسیار شگفت انگیز برای شناسایی آن مشتریان احتمالی است. با اضافه کردن آن لیست به اکانت خود؛ شما می توانید  کاربرانی که اطلاعات خود را از طریق کانال های آنلاین و یا آفلاین به اشتراک گذاشته اند را جذب کنید.

احتمال اینکه مشتریان و مخاطبان قدیمی به سرویس شما جذب شوند، بسیار بالا است. به یاد داشته باشید که لیست‌ های طویل (بیشتر از 1000) کارآمدی بیشتری خواهند داشت و شما می توانید با نمایندگی گوگل خود صحبت کرده تا آن را راه اندازی کنند. زویی همچنین می داند که خرید یک کاروان، خرید بسیار مهمی تلقی می شود. به شکلی که ممکن است، یک نفر مدت ها جستجو و سایت های زیادی را بررسی کند تا در نهایت گزینه ی خود را انتخاب کند. لیست های بازاریابی مجدد (به فرایند برقراری ارتباط با کسانی که در گذشته از سایت و یا اپلیکیشن یک کسب و کار استفاده کرده باشند، گفته می شود) به شما این فرصت را می دهند تا در شانسی دوباره آن مصرف کنندگان احتمالی را به خود جذب کنید. تقریباً 96 درصد بازدید کنندگان یک سایت، در طول اولین بازدید خود به خرید آن سرویس ترغیب نخواهند شد. برای جذب این مشتریان به تگ هایی خاصی نیاز خواهیم داشت. در نتیجه، این مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به ما کمک می کنند تا هنگام مواجه با “The Messy Middle” مشتریان بیشتری را به خود جذب کنیم. زویی می داند مخاطبانی که از سایت آن ها بازدید کرده اند یا در نمایشگاه فروش کاروان شرکت داشته اند، از احتمال بالایی برای خرید برخوردار هستند.

علاقه مندان زیادی به کاروان وجود دارند و این افراد می توانند به صورت طبیعی و خودکار با کسانی که در لیست شما بودند، ارتباط برقرار کنند. به همین منظور، شما می توانید مقدار دستیابی، ارتباط و عملکرد را در صورت دست یافتن به این مشتریان، ارتقا بخشید.

در واقع، تبلیغ کنندگانی که از مخاطبینی مشابه همراه با لیست بازاریابی مجدد استفاده می کنند، بیشتر اوقات کلیک های بیشتری را دریافت کرده و مخاطبین به آن ها بیشتر راغب هستند. بهترین بخش این ماجرا، این است که مخاطبان مشابه به راحتی قابل دسترسی بوده و خیلی ساده به خرید محصول شما ترغیب خواهند شد.

خب زویی از دیتای First Party خود استفاده کرده تا بیشترین مقدار ممکن مصرف کنندگان را پیدا کند،  خب حالا می تواند از دیتای گوگل استفاده کند. با انتخاب کردن یک مشتری که در بازار به دنبال محصولی مانند کاروان است، زویی  می تواند به مشتریان با کیفیتی دست پیدا  کند که دائماً در حال جستجو برای خرید خوردوی کاروان جدید خود هستند. حالا سوال اینجاست که گوگل چگونه اشتیاق را از تمایل به خرید متمایز می کند؟ ما می دانیم کسی که به طور عمومی در حال جستجو برای تصاویر و ویدیوهای کاروان است، شاید علاقمند باشد اما احتمالاً خریدار نخواهد بود.

یک تبلیغ کننده ی کاروان ممکن است نخواهد که پول خود را بر روی این کاربر تلف کند اگر هدف آن ها دستیابی به فروش است. اما اگر می توانیم ببینیم که یک کاربر در حال بروز دادن رفتار هایی همچون تحقیق برای خودروی کاروان به طور مثال بازدید یک سایت فروش یا بررسی شرکت ‌های سازنده ی این خودرو است، به احتمال بسیار زیاد، آن ها احتمالاً در حال حاضر درون بازار برای خرید یک کاروان در کوتاه مدت هستند.

زویی بسیار مصمم است که به این کاربران دستیابی پیدا کرده و فرستادن یک پیام مشخص، بر روی روند خرید آن ها تاثیر بگذارد. حالا این مخاطب سال ها در یوتیوب در حال بررسی بوده و حالا ممکن است که تمایل به جستجو پیدا کند. خب مشابه با شکل یک قیف، قسمت مخاطبان موجود در بازار گروه وسیع تری را نسبت به تطبیق مصرف کنندگان و بازاریابی مجدد تشکیل خواهند داد اما از نظر اندازه، بسیار کوچک تر از مخاطبان مشابه است.

خب حالا که صحبت مخاطبان مشابه شد، باید بگوییم که سیگنال دیگری وجود دارد که شما می توانید به کمک آن، مخاطبانی را بر اساس علایق، سبک زندگی و حتی میزان مصرف آن ها پیدا کنید. گوگل بهترین الگوریتمی است که برای متمایز کردن مخاطبان با اشتیاق از مخاطبان کم علاقمند استفاده می شود. زویی لیست بیش از 100 مخاطب مشابه را بررسی کرده و تصمیم دارد تا علاقمندان بیشتری را از راه های دیگری شناسایی کند. پس همان طور که دیدید، با پیش روی به سوی بالای قیف می توانید مطمئن شوید که بنابر شرایط و اهداف، بهترین مخاطبان را انتخاب کرده اید. همچنین با تنظیم و تعیین متفاوت قیمت گذاری برای این مخاطبان منتخب، می توانید مطمئن شوید که قیمت مناسب بر روی هر محصول با توجه به مخاطبین آن قرار گرفته است. من خودم به شخصه فکر می کنم که استراتژی انتخاب مخاطبین زویی بسیار شگفت انگیز است.

چرا که هم از دیتای First Party و هم از دیتای گوگل به خوبی استفاده کرده است و مطمئنم که شاهد افزایش فروش کاروان های این شرکت خواهیم بود. خب پس این سه قدم برای هر تبلیغ کننده ای، بسیار اساسی و مهم است. پس اولاً لیست‌های خود را طویل تر نگه دارید تا از بخش بخش شدن جلوگیری کنید. پس هر چه طویل تر، بهتر.

دوماً اعمال خود را بر روی تمامی تشکیلات اعمال کنید تا افراد بیشتری از این لیست ها را تحت پوشش داشته باشید. در نهایت از تنظیمات “بازدید کردن” به منظور افزایش دستیابی به مخاطبان استفاده کنید. خب حالا سه نکته ی بسیار مهم را مرور خواهیم کرد.

اول اینکه صفحه ی  Recommendations(پیشنهادات) دوست شما بوده و به شما لیست مخاطبان مرتبط و صحیح را پیشنهاد خواهد کرد. این پیشنهاد بنا بر تنظیمات خاص اکانت و اهداف شما صورت خواهد گرفت. به کارت های حاضر در لیست های تطبیق مصرف کنندگان، توجه داشته و با استفاده از منابع، مخاطبان جدیدی را جذب کنید.

نکته ی شماره ی دو: با  اضافه کردن لیست های مخاطبان به تشکیلات خود، قیمت گذاری هوشمند سیگنال های بیشتری را در اختیار خواهد داشت. همچنین شما نیز می توانید به گزارش های بیشتری دسترسی داشته باشید. برای مثال در نظر می گیریم که زویی می خواست تعداد افرادی که برای خبرنامه ی او ثبت نام کرده اند را افزایش دهد.

او متوجه شد که مردم به طور معمول در بازدید دوم و یا حتی سوم خود از سایت، ثبت نام خواهند کرد. اگر زویی از لیست بازاریابی مجدد همراه با یک استراتژی قیمت گذاری هوشمند همچون حداکثر سازی میزان رغبت افراد استفاده کند، سیستم به طور خودکار پیشنهاداتی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا آن ها برای بار دوم و یا سوم به این وبسایت مراجعه کنند.

نکته ی سوم: اطمینان حاصل کنید که تشکیلات شما بر روی دستیابی به مشتریان بیشتر سرمایه گزاری کرده است. یا به عبارت دیگر، مخاطبان می توانند ابزار بسیار موثری برای کمک به تصحیح تشکیلاتی باشند که بودجه ی محدودی در اختیار دارند. شما باید عملکرد تشکیلات خود را پس از فعل و انفعال با مخاطبان بررسی و ارزیابی کرده و بودجه ی خود را بنا بر تنظیم کنید. به صورت خلاصه: 1. عمل “جستجو کردن” دائماً و به سرعت در حال تکامل است و برای یک کارشناس و تبلیغ کننده، بسیار مهم است که در چگونگی ساخت و بهینه سازی تشکیلات خود، دائماً تکامل پیدا کند. 2. به خوبی مشاهده کرده ایم که search excellence به موفقیت ختم خواهد شد. 3. شما می توانید از پیشنهادات OptiScore به منظور به کارگیری فرصت ها برای رسیدن به عملکردی بهتر استفاده کنید. 4. شما می توانید از دیتای First Party و دیتای گوگل به منظور دستیابی حداکثری به مخاطبان احتمالی استفاده کنید.

منبع ویدیو: Google Partners: Search Excellence – The Search Excellence framework by Brent Nicholls

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.