راهکار های طلایی گوگل برای تبلیغات در سال 2022

استراتژی-گوگل-ادز-در-2022-2

هر سال افراد بیشتری سؤالات و نیازهای خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنند. ۱۵ درصد از مواردی که کاربرها در هر سال در گوگل سرچ می‌کنند، قبلاً هرگز در این موتور جست‌وجو سرچ نشده است. همه اینها به ما نشان می‌دهد کاربرد گوگل در زندگی روزانه ما همواره در حال افزایش است. در نتیجه فرصت‌های بازاریابی بسیار خوبی در این موتور جست‌وجو وجود دارد. با تبلیغات در گوگل و قرار گرفتن در نتایج اول گوگل ما می‌توانیم نیازهای مخاطبان را برطرف کرده و به کسب‌وکار خود رونق ببخشیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بدانید چطور در سال ۲۰۲۲ بهترین کمپین تبلیغاتی را در گوگل داشته باشید.

یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ)، کلید برتری گوگل

در دو سال گذشته بیشتر از ۸۰ درصد بزرگسالان در کشور استرالیا خریدها، کارهای بانکی و بررسی روزانه اخبار را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند. به‌علاوه از هر دو استرالیایی که کمتر از ۵۵ سال سن دارند یک نفر برای تحقیق درباره چیزهایی که نیاز دارد به موتور جست‌وجوی گوگل مراجعه می‌کند. اما گوگل چطور بهترین نتایج را در اختیار ما قرار می‌دهد؟ جواب این سؤال در یک کلمه خلاصه می‌شود؛ یادگیری ماشین (machine learning).

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم یادگیری ماشین علمی است که به ماشین‌ها یاد می‌دهد چطور از خودشان یاد بگیرند. گوگل هم همین‌طور عمل می‌کند و با هر جست‌وجویی که کاربران انجام می‌دهند نتایج دقیق‌تری را به آنها ارائه می‌کند. الگوریتم‌های گوگل هر روز دقیق‌تر می‌شوند و هوشمندی بیشتری پیدا می‌کنند.

یکی از جدیدترین الگوریتم‌های گوگل که دنیای سئو را تغییر داده الگوریتمی با نام BERT است. این الگوریتم به گوگل کمک می‌کند تا ساختار معنایی عباراتی که کاربرها جست‌وجو می‌کنند را بهتر درک کند. برای مثال مردم معمولاً جست‌وجوهای خود را به زبان عامیانه و فارسی شکسته انجام می‌دهند، اما مقالات وب‌سایت‌ها با زبان رسمی و فارسی معیار نوشته می‌شوند. پس گوگل برای اینکه بهترین نتایج را برای یک جست‌وجو ارائه کند باید معنای عبارت جست‌وجو شده را درک کند. اما این موضوع چطور بر شیوه تبلیغات سایت ما در گوگل مؤثر خواهد بود؟

انتخاب کلمه کلیدی برای تبلیغ در گوگل

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌ها در تبلیغات گوگل انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. برای اینکه بهترین نتیجه را از تبلیغات گوگل به دست آورید، باید کلمات کلیدی (keyword) خود را تا جای ممکن با آن چیزی که کاربر جست‌وجو می‌کند (query) تطبیق دهید. برای اینکه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید باید سه نکته را مد نظر قرار دهید.

اول آنکه بودجه خود را برای پاسخگویی به تقاضای موجود منعطف کنید. پیش‌بینی تقاضای کاربرها در گوگل و جست‌وجوهایی که انجام می‌دهند کار دشواری است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. حالت ایده‌آل این است که هزینه‌های شما به‌خصوص در مهم‌ترین دسته‌های کلمات کلیدی مربوط به کسب‌وکار شما متناسب با میزان جست‌وجوی آنها در گوگل باشد. برای‌آنکه بتوانید بودجه منعطف و مناسبی تعیین کنید می‌توانید سه گزینه را در نظر داشته باشید.

گزینه ۱: درصد مشخصی را برای آزمایش‌ها و واکنش به تغییرات بازار کنار بگذارید.

گزینه ۳: انعطاف‌پذیر باشید. سیستم خود را طوری تنظیم کنید تا هر زمان که به سود یا ROI مناسب دست پیدا کنید و بتوانید بدون نیاز به تأیید از بودجه‌ها به دلخواه استفاده کنید.

نکته دوم در انتخاب کلمات کلیدی این است که بر رسیدن به نتایج واقعی در کسب‌وکار خود تمرکز کنید. نکته آخر این است که روی رشد بلندمدت تمرکز کنید، در حالی که به طور فعال از طریق روش‌های اتوماسیون تبلیغات در گوگل، کمپین‌های تبلیغاتی مختلف را آزمایش کرده و بهترین شیوه‌ها را یاد می‌گیرید.

انواع کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل

 

به طور کل چهار نوع کلمه کلیدی برای تبلیغات گوگل وجود دارد:

مطابقت کامل (Exact Match): تبلیغ زمانی به کاربر نشان داده می‌شود که کاربر دقیقاً همان کلمه کلیدی را جست‌وجو کرده باشد.

تطبیق عبارت (Phrase Match): تبلیغ زمانی به کاربر نشان داده می‌شود که کلمه کلیدی در بخشی از عبارتی که کاربر جست‌وجو کرده وجود داشته باشد.

تطبیق گسترده (Broad Match): تبلیغ زمانی به کاربر نشان داده می‌شود که عبارتی که کاربر جست‌وجو کرده از نظر معنایی به کلمه کلیدی نزدیک باشد.

تطبیق منفی (Negative Match): تبلیغ زمانی که کاربر کلمه کلیدی تطبیق منفی را جست‌وجو کرده به او نشان داده نمی‌شود.

استفاده از هرکدام از انواع کلمه کلیدی به هدف شما از تبلیغ بستگی دارد. اما همان‌طور که قیمت‌گذاری هوشمند نسبت به قیمت‌گذاری دستی از هوش مصنوعی بیشتری استفاده می‌کند و خودکارتر است، کلمات کلیدی تطبیق گسترده نیز نسبت به کلمات کلیدی مطابقت کامل مقدار بیشتری از هوش مصنوعی گوگل استفاده می‌کنند. بنابراین کلمات کلیدی تطبیق گسترده مخاطبین گسترده‌تری دارند و در نتیجه ریچ بیشتری را به دنبال خواهند داشت. در عین حال کلمات کلیدی مطابقت کامل ارتباط موضوعی دقیقی دارند و ازآنجاکه مخاطبین محدودتری دارند هزینه بیشتری هم دارند.

تفاوت کلمات کلیدی تطبیق گسترده در سال ۲۰۲۲

در گذشته انتخاب کلمات کلیدی تطبیق گسترده مشکلاتی را برای تبلیغ کننده به همراه داشت. ممکن بود گوگل بدون اینکه هدف کاربر از جست‌وجوی یک کلمه را در نظر بگیرد به صرف وجود شباهت معنایی تبلیغ بی‌ربطی را به او نشان دهد. همچنین ممکن بود هدف تبلیغ‌کننده از انتخاب آن کلمه کلیدی را نادیده بگیرد. در نتیجه ممکن بود کلمات کلیدی تطبیق گسترده نتایج غیر مرتبطی را به کاربر نشان دهند و عملکرد ضعیفی را ایجاد کنند.

 

اما به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۲ و با وجود الگوریتم تازه گوگل کلمات کلیدی تطبیق گسترده بهبود پیدا کرده‌اند. گفته می‌شود کلمات کلیدی تطبیق گسترده با قیمت‌گذاری هوشمند (Smart Bidding) بهتر نتیجه می‌دهند. در حال حاضر گوگل برای کلمات کلیدی تطبیق گسترده از سایر ورودی‌های آگهی‌دهنده، مانند صفحه فرود و سایر کلمات کلیدی هم استفاده می‌کند و همچنین سیگنال‌های خود مانند موقعیت مکانی کاربر، جستجوهای اخیر و جستارهای مرتبط را هم بکار می‌برد تا نتایج مرتبط‌تری بر روی صفحه کاربر ظاهر شوند.

تطبیق گسترده در خدمت تبلیغات

در حال حاضر این نوع انتخاب کلمه کلیدی می‌تواند به سه شکل به تبلیغات شما کمک کند:

محتوای صفحه فرود (landing page): وقتی کاربر کلمه‌ای که چند معنی دارند را جست‌وجو می‌کند، الگوریتم جدید گوگل می‌تواند بین معانی مختلف این کلمه تمایز قائل شده و نتایج مرتبط را به کاربر نشان دهد.

لوکیشن کاربر: تبلیغ‌کنندگانی که از کلمات تطبیق گسترده استفاده می‌کنند از این مزیت بهره‌مند می‌شوند که آگهی آنها با توجه به موقعیت مکانی کاربر به او نشان داده می‌شود. برای مثال در جست‌وجوی هتل‌های نزدیک من آگهی‌های مرتبط به کاربر با بررسی لوکیشن او نشان داده می‌شوند.

سایر کلمات کلیدی در یک گروه تبلیغاتی برای درک بهتر هدف از جست‌وجو: تبلیغ‌کنندگانی که از کلمات تطبیق گسترده استفاده می‌کنند از این مزیت بهره‌مند می‌شوند که گوگل می‌تواند معنی گروهی از کلمات را از گروه دیگری از کلمات مرتبط متمایز کند. برای مثال جست‌وجوی شخصیت پاریس هیلتون را از هتل‌های هیلتون متمایز می‌کند.

تازه‌های ۲۰۲۲ در کلمات کلیدی تطبیق گسترده

حالا که از تغییرات کلمات کلیدی تطبیق گسترده در سال ۲۰۲۲ گفتیم. بگذارید نگاهی به تازه‌ترین امکانات گوگل در سال ۲۰۲۲ بیندازیم.

انتخاب کلمات کلیدی: مواقعی وجود دارد که چندین کلمه کلیدی برای مطابقت با یک جستجو واجد شرایط هستند. الگوریتم‌های جدید گوگل طوری طراحی شده‌اند که در چنین مواردی مرتبط‌ترین کلمه کلیدی انتخاب شود. در نتیجه نیاز کمتری به استفاده از انواع محدود انتخاب کلمات کلیدی و تطابق منفی وجود خواهد داشت.

ارتباط و بهبود کیفیت: آن چیزی که کاربرها در گوگل سرچ می‌کنند به زبان طبیعی و روزمره نزدیک‌تر است. در نتیجه مدل‌های درک زبان تطبیق گسترده امسال بهبود پیدا کرده‌اند تا گوگل راحت‌تر تصمیم بگیرد آیا یک جستار معین با یک تطابق گسترده واجد شرایط مرتبط است یا خیر.

آگاهی از برند: اکنون گوگل تشخیص می‌دهد که یک جست‌وجو حاوی نام یک برند است یا نه. اگر جست‌وجو حاوی نام یک برند باشد نتایج برند دیگر را نشان نمی‌دهد. برای مثال کلمات کلیدی کفش‌های نایک و کفش‌های آدیداس با یکدیگر تطابق ندارند.

مزایای استفاده از کلمات کلیدی تطبیق گسترده در تبلیغات گوگل

 • ارائه تبلیغ زمانی که کاربر کلمات کلیدی با مفهوم مشابه کلمه کلیدی شما را جست‌وجو می‌کند.
 • با این روش، تبلیغ‌کننده پول خود را خرج کلمات کلیدی می‌کند که کار می‌کنند و از ایجاد هزینه کلیک برای کلمات کلیدی که عملاً کار نمی‌کنند جلوگیری می‌شود.
 • امکان دسترسی به کوئری‌های جدید را با صرف زمان کمتر فراهم می‌کند. در نتیجه زمان کمتری صرف ایجاد فهرست‌های کلمه کلیدی گسترده به‌صورت دستی می‌شود.
 • با توجه به تغییر همه‌روزه نحوه جست‌وجو کردن کاربرها و اضافه شدن امکان جست‌وجو با صدا، تطبیق گسترده عملکرد گوگل در پیدا کردن کوئری‌های مرتبط با کلمه کلیدی را بهبود می‌بخشد.
 • تبلیغ‌کننده می‌تواند در حین رسیدن به اهداف کمپین تبلیغاتی خود، به‌راحتی کوئری‌های با ارزش و جدید مرتبط با کسب‌وکار خود را شناسایی و ضبط کند.

بالاترین کارآمدی در تبلیغات

اگر می‌خواهید در تبلیغات گوگل خود به بالاترین حد کارآمدی برسید، بهترین روش این است که کلمات کلیدی تطبیق گسترده را با قیمت‌گذاری هوشمند مبتنی بر تبدیل (conversion-based Smart Bidding) همراه کنید. با این روش هم بالاترین ریچ را خواهید داشت و هم کارآمدی تبلیغ خود را حفظ خواهید کرد.

قیمت‌گذاری هوشمند درواقع یک استراتژی قیمت‌گذاری است که از سیستم یادگیری ماشین استفاده می‌کند و هزینه‌های تبلیغ‌کننده را به‌صورت اتوماتیک بهینه می‌کند. قیمت‌گذاری هوشمند فقط در مورد جستارهای مرتبط پیشنهاد قیمت می‌دهد. پس این اطمینان را حاصل می‌کند که کلمات کلیدی تطبیق گسترده مرتبط هستند. این دو در کنار هم می‌توانند ترافیک ارزشمندی را جذب کرده و مدیریت حساب را ساده کنند. در ضمن این استراتژی امکان پیش‌بینی‌های دقیق در مورد اینکه چگونه پیشنهادهای مختلف ممکن است بر ارزش تبدیل تأثیر بگذارد را برای تبلیغ‌کننده فراهم می‌کند. در نهایت انتخاب کلمات کلیدی تطبیق گسترده با قیمت‌گذاری هوشمند مبتنی بر تبدیل می‌تواند تا ۲۰ درصد تبدیل را افزایش دهد.

البته جدا از انتخاب کلمات کلیدی و استراتژی قیمت‌گذاری، انتخاب مناسب اهداف کمپین هم در کارآمدی آن تأثیر بسیاری دارد. اطمینان حاصل کنید که اهداف مناسبی را برای تجارت خود تعیین کرده‌اید. مطمئن شوید که داده‌های تبدیلی که به گوگل ارسال می‌شود، به طور دقیق داده‌های کسب‌وکار شما را منعکس می‌کند.

در نهایت محتوای تبلیغاتی شما هم باید مناسب باشد. از RSAها استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که کپی تبلیغات و صفحات فرود شما به طور کامل کوئری‌هایی را منعکس می‌کنند که کمپین شما مورد هدف قرار داده است.

کاوشی در حساب تبلیغاتی گوگل

اگر وارد حساب کاربری خود در گوگل ادز شوید، قسمتی با نام توصیه‌ها (recommendations) وجود دارد. در این قسمت شما می‌توانید توصیه‌هایی که برای بهبود تبلیغات شما با کمک کلمات کلیدی تطبیق گسترده وجود دارد را ببینید. خود گوگل پیاده‌سازی کلمات کلیدی تطبیق گسترده را از طریق صفحه توصیه‌ها یا آزمایش با یک کلیک به تبلیغ‌کنندگان توصیه می‌کند. همچنین توصیه می‌کند از پیش‌نویس‌های سفارشی و تنظیم آزمایشی برای انجام تنظیمات خودداری کنید. در جدول زیر نحوه پیاده‌سازی و ارزیابی هرکدام از این موارد ذکر شده است.

 

 

پیاده‌سازیبهترین حالتارزیابی نتایج
پیاده سازی از طریق صفحه توصیههمه کلمات کلیدی تطبیق عبارت در کمپین را به طور خودکار به تطبیق گسترده ارتقا می‌دهد.برای تبلیغ‌کنندگانی مناسب است که خواهان افزایش عملکرد با اجرای آسان و بدون آزمایش هستند.ارزیابی تأثیر از طریق تجزیه و تحلیل قبل و بعد و تجزیه و تحلیل افزایشی
اعمال آزمایش با یک کلیکبا ایجاد خودکار یک آزمایش:

۱) بازوی کنترل = کمپین فعلی

۲) بازوی آزمایش = کلمات کلیدی تطبیق عبارت

به کلمات کلیدی تطبیق گسترده ارتقا یافته‌اند.

برای تبلیغ‌کنندگانی مناسب است که می‌خواهند با پیش‌نویس و آزمایش (D&E) بین کلمات کلیدی عبارت و گسترده در یک کمپین آزمایش کنند، در حالی که بهترین روش‌های D&E را دنبال می‌کنند.ارزیابی تأثیر از طریق صفحه D&E. نیاز به نظارت تا رسیدن به معنی‌داری آماری دارد. می‌توانید پس از تکمیل به کمپین مقیاس دهید.
پیش‌نویس‌های سفارشی و تنظیم آزمایشی برای تست (توصیه نمی‌شود)از طریق D&E به‌صورت دستی همه کلمات کلیدی تطبیق عبارت را در یک کمپین مناسب به کلمات کلیدی تطبیق گسترده ارتقا دهید.تنها با در نظر گرفتن گزینه‌های بالا این گزینه برای تنظیمات سفارشی مورد نیاز مناسب نیست.ارزیابی تأثیر از طریق صفحه D&E. نیاز به پایش تا رسیدن به معناداری آماری دارد. پس از تکمیل نتایج کمپین را ارزیابی کنید.

 

نحوه تنظیم حساب کاربری گوگل

در بخش پیشین با انواع تنظیمات برای ارتقا تبلیغات گوگل با کلمات کلیدی تطبیق گسترده آشنا شدیم. اما در این بخش می‌خواهیم به تفکیک درباره نحوه اعمال هرکدام از این تنظیمات بپردازیم.

الف) کسانی که می‌خواهند کلمات کلیدی تطبیق گسترده را مستقیماً و بدون آزمایش بر روی کمپین خود پیاده‌سازی کنند، کافی است به بخش توصیه‌ها در قسمت چپ اکانت گوگل ادز خود مراجعه کنند. در این قسمت با زدن گزینه Apply تغییرات بر روی کمپین اعمال می‌شوند.

ب) برای کسانی که قصد دارند کلمات کلیدی تطبیق گسترده را از طریق پیش‌نویس‌ها و آزمایش‌ها تست کنند. گزینه اعمال آزمایش با یک کلیک در دسترس است. اعمال این تنظیمات دو مرحله دارد. ابتدا در همان صفحه توصیه‌ها گزینه Apply و Apply as an experiment را انتخاب کنید. سپس کمپین به‌صورت خودکار تکمیل شده و یک پیش‌نویس جدید در قسمت Save ایجاد می‌شود. داشتن ریسک پایین، اجرای راحت و راحت بودن مقیاس از جمله مزایای استفاده از این روش هستند.

ج) اما تبلیغ‌کنندگانی که قصد دارند تنظیمات کمپین خود در D&E را به‌صورت سفارشی و دستی به کلمات تطبیق گسترده ارتقا دهند، باید با کمپینی شروع کنند که پیشنهاد تطابق گسترده دارد و/یا ترافیک عمومی را هدف قرار می‌دهد. سپس مطمئن شوید که کمپین در قیمت‌گذاری هوشمند مبتنی بر تبدیل اجرا می‌شود و محدود به بودجه نیست.

برای راه‌اندازی یک کمپین آزمایشی با این روش، همه کلمات کلیدی تطبیق عبارت موجود در آزمایش را به کلمات کلیدی تطابق گسترده تغییر دهید؛ اما بگذارید کلمات با مطابقت کامل باقی بمانند. اگر می‌خواهید به ارزیابی دقیقی از نتایج برسید، از همان ابتدا اهداف خود را بر اساس استراتژی قیمت‌گذاری خود تعیین کرده و این مورد را به بعد واگذار نکنید.

نکات زیر را در طول تست رعایت کنید:

 • تست خود را برای حداقل ۴ هفته یا تا زمانی که به نتایج آماری معنادار برسید ادامه دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که کمپین شما با بودجه بدون سقف اجرا می‌شود. زیرا در غیر این صورت، امکان بالا بردن وجود نخواهد داشت.
 • هدف خود را در مرحله آزمایش ثابت نگه دارید.
 • با افزودن کلمات کلیدی منفی و محدود کردن ارائه تبلیغات، به‌صورت دستی مداخله نکنید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی تطبیق منفی

انتخاب کلمات کلیدی تطبیق منفی باید با دقت بسیاری انجام شود. هنگامی که از کلمات کلیدی تطبیق گسترده استفاده می‌کنید، ممکن است با انتخاب تعداد بیش از اندازه کلمات کلیدی تطبیق منفی به الگوریتم فضایی برای گسترش ندهید و تعداد مشتری‌های خود را کم کنید. به هر کلمه کلیدی که انتخاب کردید نگاه کنید. آیا واقعاً غیرممکن است که شخصی که از آن عبارت در جست‌وجو استفاده می‌کند بتواند در سایت شما تبدیل انجام دهد؟ اگر شک دارید، آن کلمه را حذف کنید. همچنین برای جلوگیری از محدود کردن عملکرد، به طور منظم هدف‌گذاری کلمه کلیدی منفی خود را بررسی کنید.

برای مثال در موارد زیر می‌توانید از کلمات کلیدی تطبیق منفی استفاده کنید:

 • غلط املایی در مورد برند: اصطلاحات خاص برند و/یا غلط املایی نام تجاری را حذف کنید.
 • عبارات رقیب: برای عبارات خاص رقیب نشان داده نمی‌شود.
 • محصولات اشتباه: موارد مرتبط با محصول اشتباه را مستثنی کنید.
 • اصطلاحات معمولاً گیج کننده: اطمینان حاصل کنید که کلماتی که معمولاً اشتباه تعبیر می‌شوند یا به‌راحتی اشتباه گرفته می‌شوند، مانند همنام‌ها، هموگراف‌ها و سایر اصطلاحات نامربوط، حذف می‌شوند.

هماهنگی اجرای تطابق گسترده با اهداف کمپین

برای رسیدن به نتیجه مطلوب اجرای تطابق گسترده باید با اهداف کمپین و گروه تبلیغاتی هماهنگ باشد. پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که الگوریتم یادگیری ماشین بستگی به این دارد که ما چه چیزی به ماشین یاد می‌دهیم. در نتیجه برای اینکه یک کمپین تبلیغاتی به موفقیت برسد باید داده‌های تبدیل صحیح و متناسب با اهداف خود را در تنظیمات خود وارد کنیم.

قیمت‌گذاری هوشمند قیمت‌گذاری مبتنی بر هدف است. درواقع این اهداف بازاریابی شما هستند که استراتژی‌های قیمت‌گذاری را تعیین می‌کنند. شما باید همه کلمات کلیدی را با هدف تجاری و بودجه یکسان در یک کمپین گروه‌بندی کنید، نه بر اساس نوع مطابقت آنها.

گروه‌بندی همه کلیدواژه‌ها با مضمون مشابه با هم به گوگل کمک می‌کند تا کلمات کلیدی شما را بهتر درک کند تا بهترین گزینه تبلیغات و کلمه کلیدی را برای ارائه انتخاب کند. گروه‌های تبلیغاتی باید به خدمات و محصولات ارائه‌شده وابسته باشند، نه به نوع مطابقت کلمات کلیدی.

در نهایت کلمات کلیدی باید مجموعه‌ای از محصولات و خدماتی را که می‌فروشید پوشش دهند، اما لازم نیست یک کلمه کلیدی مشابه را در چندین نوع تطبیق تکرار کنید یا تعداد زیادی کلمات مختلف اما نزدیک به هم را اضافه کنید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در سال ۲۰۲۲ الگوریتم‌های گوگل به‌واسطه یادگیری ماشین پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌اند. این موضوع می‌تواند تغییرات جدی و تأثیرگذاری را در کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ایجاد کند. امکان استفاده از کلمات کلیدی تطبیق گسترده این امکان را برای تبلیغ‌کنندگان فراهم می‌کند که بتوانند با انجام هزینه‌های تبلیغاتی کمتر بازدید بیشتری را برای سایت خود فراهم کنند. این امکان در کنار قیمت‌گذاری هوشمند و محتوای مناسب می‌تواند نتایج بسیار خوبی برای تبلیغ‌کنندگان به ارمغان بیاورد.

برای اینکه کمپین تبلیغاتی خود را در گوگل ادز به بهترین شکل هدایت کنید، نتایج به‌دست‌آمده برای کسب‌وکار خود را شناسایی و اندازه‌گیری کنید. در قدم بعدی برای بهینه‌سازی کمپین از اتوماسیون استفاده کنید. در نهایت روش‌های مختلف را تست کنید، یاد بگیرید، کمپین خود را با شرایط تطبیق دهید و برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *