5 راه فوق‌العاده برای بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب های تبلیغاتی کوچک

5 راه فوق‌العاده برای بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب های تبلیغاتی کوچک

بسیاری از حساب های تبلیغاتی کوچک دارای سرمایه محدودی هستند. به همین دلیل ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی مؤثر و معنادار به عنوان یک چالش مهم برای آن‌ها به شمار می‌رود. واقعیت این است که در بسیاری از مواقع مشتریان بزرگ، سهم عمده‌ای از منابع را به خود جذب می‌کنند. در نتیجه بسیاری از حساب‌های کوچک چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند. به نظر شما برای بهینه سازی تبلیغات گوگل چه راهکارهایی وجود دارد؟ چگونه می‌توان صرف نظر از گردش مالی یک حساب تبلیغاتی، به دیده شدن آن کمک کرد؟

بسیاری از حساب های تبلیغاتی کوچک استفاده از ظرفیت گوگل را ترجیح می‌دهند. همچنین کسب‌وکارهای مختلف تبلیغات گوگل خود را معمولاً به آژانس‌های تبلیغاتی می‌سپارند. آژانس‌های تبلیغاتی برای حفظ مشتریان خود باید بتوانند ارزش خود را اثبات کنند. حفظ مشتری از این جهت اهمیت دارد که کار کردن با مشتری قدیمی به مراتب راحت‌تر از جذب مشتری جدید است.

پنج راه بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب های تبلیغاتی کوچک

در ادامه پنج روش مهم برای بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب‌های کوچک را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این روش‌ها بارها در قبال آژانس‌های تبلیغاتی مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است و نتایج بسیار خوبی از آن‌ها به دست آمده است. در ادامه با ما همراه باشید.

1- کنترل و رصد بودجه برای بهینه سازی تبلیغات گوگل

آژانس‌های تبلیغاتی که تعداد بسیار زیادی حساب کوچک را پشتیبانی می‌کنند، باید توجه داشته باشند که اهداف مالی در پایان ماه به درستی محقق شود. استفاده از داشبوردهای مالی می‌تواند در تحقق این امر نقش بسزایی داشته باشد. این داشبوردها قابل تنظیم هستند و معمولاً به صورت خودکار عمل می‌کنند. به این ترتیب مدیریت مالی کمپین‌های تبلیغاتی به مراتب آسان‌تر و هدفمندتر می‌شود.

2- استفاده از استراتژی‌های پیشنهاد قیمت

برای بهینه سازی تبلیغات گوگل حساب‌های کوچک می‌توان از استراتژی‌های متفاوتی استفاده کرد. اما در حال حاضر بهترین گزینه پیش روی آژانس‌ها استفاده از استراتژی حداکثر کلیک‌ها یا Maximize Clicks است. این استراتژی در پی به حداکثر رساندن نرخ تبدیل تبلیغات یک سایت است. این روش در حال حاضر برای سایت‌های با تبدیلات بیش از 30 کلیک در ماه بسیار خوب جواب می‌دهد و همچنین بسیاری از بودجه‌های تبلیغاتی در حال حاضر در قالب این روش خرج می‌شود.

3- ایجاد تغییر در کلمات کلیدی برای بهینه سازی تبلیغات گوگل

همان‌طور که می‌دانید تبلیغات در بستر گوگل بر مبنای کلمات کلیدی انجام می‌شود. استفاده از کلمات کلیدی هدفمند در تحقق اهداف بسیار اثرگذار است. یک آژانس تبلیغاتی باید نگاه سیال و دینامیکی در خصوص کلمات کلیدی داشته باشد. می‌توان به بازی کردن با کلمات کلیدی در گذر زمان شانس موفقیت و اثرگذاری تبلیغات را افزایش داد. استفاده از کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail به عنوان یک پیشنهاد مناسب در این چارچوب می‌گنجد.

5 راه فوق‌العاده برای بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب های تبلیغاتی کوچک

 

4- استفاده هوشمندانه از کلمات کلیدی Broad Match

با بهبود عملکرد الگوریتم‌های گوگل، نتایجی که در جستجوهای کاربران نشان داده می‌شود، تغییرات مهمی را تجربه می‌کنند. به این ترتیب که دیگر عبارت دقیق کلمه کلیدی در به نمایش درآمدن نتایج گوگل مؤثر نیست. چه بسا ممکن است با جستجوی کلمات مترادف یا هم‌خانواده کلمه کلیدی به نتایج مشابهی دست یافت. در واقع هوشمندی گوگل در ارائه نتایج ارتقا پیدا کرده است.

این مسئله در انتخاب کلمات کلیدی برای تبلیغات گوگل اهمیت بالایی دارد. گوگل گزینه‌ای تحت عنوان Broad Match را در اختیار کاربران قرار داده است. با انتخاب این گزینه در تبلیغات شانس به نمایش درآمدن سایت افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال اگر کاربری عبارت «عطر مردانه» را به عنوان Broad Match انتخاب کند، این امکان وجود دارد که در سرچ عبارت «عطر پسرانه» نیز محتوای آن به نمایش دربیاید. البته این اتفاق صرفاً نرخ کلیک سایت را بالا می‌برد و هیچ دلیل بر افزایش فروش یک سایت ندارد.

5- استفاده صحیح از Negative Keyword یا کلمات کلیدی منفی

یکی دیگر از راه‌های بهینه سازی تبلیغات گوگل استفاده از کلمات کلیدی منفی است. این کلمات به کمپین تبلیغاتی گوگل افزوده می‌شوند و در واقع این مفهوم را به ربات‌های گوگل منتقل می‌کنند که در صورتی که کاربری این عبارات را جستجو کرد، سایت ما به نمایش در نیاید. ترکیب این قابلیت با استفاده از منطق کلمات کلیدی تطبیق گسترده می‌تواند در رسیدن به نتایج منطقی‌تر بسیار مؤثر باشد.

بهینه سازی تبلیغات گوگل در گرو استفاده از اتوماسیون است

رمز موفقیت یک آژانس تبلیغاتی این است که موارد پنج‌گانه گفته شده برای بهینه سازی تبلیغات گوگل را به صورت اتوماتیک انجام دهد. وی دیجیتال مارکتینگ این قابلیت را دارد که تمام موارد بالا و بسیاری از قابلیت‌های مطلوب دیگر برای تبلیغات گوگل ادوردز را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. مدیریت حساب های تبلیغاتی کوچک چالش بیشتری را برای آژانس‌های تبلیغاتی به دنبال دارد؛ چراکه هزینه دریافتی آن‌ها به مراتب پایین‌تر است و همچنین رسیدن به نتایج مطلوب در فضای رقابتی بسیار دشوارتر است.

استفاده از روش‌های پنج‌گانه فوق می‌تواند در بهینه سازی تبلیغات گوگل برای حساب های تبلیغاتی کوچک مؤثر باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *