4نکته مهمی که در مورد اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل باید بدانید

بررسی چهار دیدگاه در مورد چگونگی استفاده مشتریان از اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل

امروزه بیش از هر زمان دیگری مشتریان به صورت مجازی به جستجو و گردش در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازند.

این افراد که به دنبال هیجان هرچه بیشتر در شکار محصول مورد نظر خود هستند، وقت می‌گذارند تا سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی را به منظور یافتن بهترین محصولات، قیمت‌ها و نظرات بررسی کنند

این موضوع سبب می‌شود تا آن‌ها در حین خرید به تجاربی سریع دست یابند.

4نکته مهمی که در مورد اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل باید بدانید

اگرچه مردم بین سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها فرق چندانی قائل نمی‌شوند، اما همانطور که می‌دانید این دو مورد به رفع نیازهای خاص مشتریان در طول خرید کمک می‌کند.

برای اینکه بهتر متوجه کارکرد این دو پلتفرم و چگونگی تحریک در تصمیم‌گیری مشتریان برای خرید می‌شوید، این چهار دیدگاه را بررسی کنید، چراکه مسلما بررسی این موارد به استراتژی بازاریابی موبایلی شما و بهره‌گیری از آن‌ها کمک خواهد کرد.

استفاده از اپلیکیشن‌ها نسبت به سایت‌های طراحی شده مخصوص موبایل آسان‌تر است

مدت زیادی است که اپلیکیشن‌ها به عنوان یک عامل برای حفظ و نگه داشتن مشتریان به عنوان یک فروشگاه در نظر گرفته می‌شوند.

اما لازم است بدانید که اپلیکیشن‌ها حتی باید در میان وفادارترین مشتری‌ها نیز جای خود را باز کنند. تحقیق اخیر گوگل نشان می‌دهد

که 87 درصد از مردم بیان می‌کنند حتی بدون داشتن اپلیکیشن برند مورد نظر در موبایلشان، باز هم به آن برند وفادار خواهند ماند.

در حقیقت 53 درصد از کاربران تلفن‌همراه بیان می‌کنند که اپلیکیشن برند محبوب خود را بر روی موبایل نصب نکرده‌اند.

4نکته مهمی که در مورد اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل باید بدانید

آگاهی و کم‌توجهی دو مورد از بزرگ‌ترین موانعی هستند که کاربران را از دانلود کردن اپلیکیشن یک برند بازمی‌دارند.

همانطور که 42 درصد از افرادی که اپلیکیشن برند مد نظر خود را دانلود نکرده‌اند هیچگاه به فکر انجام این کار نیز نیفتاده‌اند

و 25 درصد از این افراد حتی نمی‌دانند که برند محبوبشان دارای اپلیکیشن است.

یکی از مشتریان چنین می‌گوید: “من کلا هیچ اپلیکیشنی را نصب نمی‌کنم. می‌خواهم گوشی‌ام سبک و تمیز باشد و چنین مزخرفاتی را دانلود نمی‌کنم. فضای ذخیره‌ی گوشی‌ام نیز محدود است.”

بهتر است برندها به جای اینکه از مردم انتظار نصب اپلیکیشن‌ها را داشته باشند، در مورد ویژگی‌های خاص اپلیکیشن به مشتریان آموزش‌های لازم و ضروری را ارائه دهند.

اما سعی نکنید با اجبار کردن مردم برای دانلود اپلیکیشن، جای خود را در گوشی آن‌ها باز کنید!

دانلودهای اجباری نوعی حقه به حساب می‌آیند و 63 درصد از مردم می‌گویند زمانی که یک برند آن‌ها را برای خرید به دانلود یک اپلیکیشن مجبور می‌کند، در مدت کوتاهی پس از انجام خرید، اپلیکیشن مورد نظر را حذف می‌کنند.

مردم همچنین در مورد اپلیکیشن‌های اجباری که برای خرید مجبور به نصب آن‌ها بوده‌اند اظهار ناخشنودی کرده‌اند؛ خصوصا زمانی که آمادگی انجام این کار را نداشته‌اند.

زمانی که می‌خواهید برای نصب اپلیکیشن مردم را آگاه کنید باید تعادل مناسبی را در نظر بگیرید تا مبادا باعث شوید آن‌ها از برند و اپلیکیشن شما زده و بی انگیزه شوند.

مردم برای کسب اطلاعات عمیق‌تر از اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل استفاده می‌کنند

مردم برای دسترسی مستقیم به وبسایت یک برند یا بررسی محصول مورد نظر خود در منبع‌های گوناگون، از موبایل خود استفاده می‌کنند.

اغلب سایت‌های طراحی شده مخصوص موبایل، بدون اینکه نیاز باشد اپلیکیشن یک برند نصب شود اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و خرید و ارتباط آن‌ها با برند مورد نظر را شکل می‌دهند.

در حقیقت از هر سه نفر، دو نفر بیان می‌کنند که می‌توانند با استفاده از سایت یک برند نیازهای خود را تا به اندازه‌ای که از اپلیکیشن آن برند استفاده می‌کنند، رفع کنند.

 

4نکته مهمی که در مورد اپلیکیشن ها و سایت‌های مخصوص موبایل باید بدانید

حتما بخوانید:طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

ما در تحقیقات دریافتیم که در برخی موارد مردم در حین خرید، جستجو، تحقیق و یا سفارش از اپلیکیشن به سایت مراجعه می‌کنند.

این اتفاق خصوصا در زمانی که مشتریان می‌خواهند مستقیما به سراغ منبع کالای مورد نظر بروند و یا تحقیقات گسترده‌تری انجام دهند، رخ می‌دهد چون آن‌ها با سایتی که این محصول را ارائه می کند آشنا هستند و مستقیما به سراغ آن می‌روند.

سایت‌های طراحی شده مخصوص موبایل می‌توانند به برند شما کمک کنند یا به آن ضربه بزنند

زمانی که بحث تجارب سایت‌های طراحی شده مخصوص موبایل به میان می‌آید ریسک بالایی در جریان است.

اکثر مردم انتظار دارند که تجربه‌ی خرید آن‌ها از سایت به قدر استفاده از اپلیکیشن آسان باشد. زمانی که یک سایت موبایلی طبق انتظارات مشتریان عمل نمی‌کند، آن‌ها به دنبال سایت دیگری خواهند رفت.

سایت‌هایی که کند هستند و انتقال اطلاعات در آن‌ها به سختی صورت می‌‌گیرد و یا عکس‌ها با تاخیر باز می‌شوند، سبب تغییر دید فرد نسبت به برند مورد نظر می‌شود.

بیش از نیمی از مردم می‌گویند نسبت به برندهایی که سایت آن‌ها با موبایل سازگاری ندارد، دید بد و منفی دارند.

از این مهم‌تر اینکه این مسئله می‌تواند به از بین رفتن ارتباط شما با مشتری منجر شود. حدودا نیمی از مردم بیان می‌کنند که از برندهایی که سایت‌های طراحی شده مخصوص موبایل ضعیفی دارند خرید نمی‌کنند.

 

بگذارید که اپلیکیشن و سایت موبایلی شما با یکدیگر کار کنند

از آنجایی که 40 درصد از تراکنش‌ها با موبایل صورت می‌گیرد، خیلی راحت می‌توان به اهمیت یک تجربه خرید بدون مشکل و سریع از طریق اپلیکیشن و سایت موبایلی پی ببرید. هر دوی این پلتفرم‌ها مزایای ویژه‌ای را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

اما سودی که برای بازاریابان به همراه دارند در صورتی قابل توجه و چشمگیر است که به صورت مکمل با یکدیگر کار کنند. چه برای تشویق استفاده از اپلیکیشن از سایت خود استفاده کنید و یا برای آگاه‌سازی مردم برای استفاده از سایت در اپلیکیشن خود تبلیغ کنید، در هر دو صورت موفق خواهید شد. با سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های موبایلی به کاربران خود حس رضایت بخشی القا کنید زیرا بدین صورت آن‌ها بارها و بارها به فروشگاه شما باز می‌گردند.

 

 

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.