چگونه در 3 مرحله با کمک گوگل ادوردز بتوانیم بهترین کلمات کلیدی رقبایمان را پیدا کنیم؟

چگونه در 3 مرحله با کمک گوگل ادوردز بتوانیم بهترین کلمات کلیدی رقبایمان را پیدا کنیم؟

3 مرحله برای اینکه چگونه با کمک گوگل ادوردز بهترین کلمات کلیدی رقبایتان را کشف کنید

چرا روی پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی سرمایه گذاری می‌کنید؟ وقتی قبلا رقیبانتان این کار را انجام داده‌اند؟

ژاکوب بادسگارد، ستون شناس، توضیح می دهد که چگونه از تحقیقات رقابتی برای پیدا کردن کلمه کلیدی استفاده کنید.

خواه شما تازه وارد حیطه‌ی تبلیغات کلیکی گوگل (paid search) یا تبلیغات در گوگل ادوردز شده باشید یا اینکه از طرفداران قدیمی آن باشید، یکی از بزرگترین چالش‌ها فهم و کشف کلمات کلیدی صحیح است. کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید و بدین ترتیب کسب و کار شما رشد خواهد کرد. اگر کلمات کلیدی را اشتباه را انتخاب کنید، گویی تبلیغات خود را در چاه توالت ریخته‌اید.

در حال حاضر، با زمان کافی، تلاش و پول، اکثر تبلیغ کنندگان می‌توانند لیست کلمات کلیدی مناسب را جمع‌آوری کنند. تنها مشکل این است که این کار به زمان، تلاش و پول نیاز دارد. چیزی که اکثر کسب و کارها در آن محدودیت دارند.

بهتر نمی‌شد اگر راه دیگری وجود داشت که این پروسه را موثرتر می‌کرد؟

خبر خوب این است که با اینکه شناسایی کلمات کلیدی درست آسان نیست، راه سریع‌تری برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شما وجود دارد. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که آنها را از رقبای خود سرقت کنید.

حتما بخوانید: چگونه تبلیغات گوگل ادوردز خود را با رقبا مقایسه کنیم

یادگیری و جستجو از رقبا

اگر رقیب دارید، به خصوص رقبای موفق و با ثبات، به احتمال قوی آنها برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای بازار شما مقدار زیادی خون، عرق و اشک ریخته‌اند. احتمالا می‌دانند که چه چیزی عملکرد خوبی دارد و چه چیزی به درد نمی‌خورد.

بهتر نبود اگر شما هم می‌توانستید آن اطلاعات را به دست آورید؟

خوشبختانه راهی وجود دارد. با روشی مناسب، شما به سرعت می‌توانید بهترین کلمات کلیدی رقبای خود را شناسایی کنید و در رقابت با آنها از این کلمات استفاده کنید. همه چیزی که نیاز دارید، آنالیز درست، یک ابزار تحلیل رقابتی (iSpionage و SpyFu گزینه های خوبی هستند) و یک بودجه تست است.

یک تجزیه و تحلیل عالی

کلید موفقیت برای هر استراتژی تبلیغات کلیکی گوگل، تجزیه و تحلیل عالی است. در نهایت، اگر شما راه حلی برای پیگیری و اندازه‌گیری نرخ تبدیلات نداشته‌ باشید چگونه متوجه می‌شوید که کدام کلمات کلیدی بیشترین تبدیلات و فروش سودآور را دارند؟

بنابراین، قبل از اینکه به شناسایی بهترین کلمات کلیدی رقبای خود بپردازید، یک لحظه صبر کنید تا در مورد اطلاعات تحلیلی که برای عملکرد بهتر این استراتژی نیاز دارید، بحث کنیم.

هر دو سرویس Bing و گوگل ادوردز، ردیابی نرخ تبدیل را بسیار آسان کرده‌اند. ساده ترین نوع تبدیل برای پیگیری، ارسال فرم و معاملات آنلاین است، اما این احتمال وجود دارد که شما فقط علاقه‌مند به فرم‌های ارسال شده نباشید. شما می خواهید مردم گپ بزنند، با شما تماس بگیرند، خرید آفلاین انجام دهند.

هر یک از این اقدامات یک تبدیل است و یک شاخص مهم از نحوه عملکرد یک کلمه کلیدی می‌باشد. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید که کدام کلید واژه بهترین نتایج را تولید می‌کند، در مورد هرکدام از این تبدیلات به تمام اطلاعات نیاز دارید.

انجام تمام این تنظیمات می تواند کمی سردرگم کننده باشد (به خصوص اگر بسیاری از تبدیلات شما به صورت آفلاین اتفاق می‌افتد)، اما اگر شما نتایج تبلیغات کلیکی خود را ردیابی نکنید، هرگز نمی‌توانید عملکرد خود را بهبود ببخشید.

۱٫ نگاه اول

در نگاه اول، ممکن است این کار به نظر واضح بیاید، اما ما با کمک همکاران با تجربه در vdigimarketing پس از حسابرسی به بیش از ۱۰۰ حساب گوگل ادوردز، متوجه شدیم که کمتر از ۳۰ درصد از تبلیغ‌کنندگان همه‌ی تبدیلات مهم خود را پیگیری می‌کنند.

در مطالعه ما، تبلیغ کنندگان در گوگل ادوردز که تنها برخی از تبدیل‌ها را پیگیری می‌کردند بیش از یک سوم از تبدیلشان را از دست می‌دادند. تصور کنید که در بهینه سازی کمپین‌های خود، حاشیه خطا ۳۳ درصد است!

با وجود همه‌ی اینها، باید روشن شود چرا تجزیه و تحلیل کلید این تاکتیک است. سرقت کلمات کلیدی رقبا عالی است، اما اگر واقعا می‌خواهید بدانید کدام کلمات کلیدی نتایج مطلوب را تولید می‌کنند، نیاز به تجزیه و تحلیل دارید.

۲٫ تحقیق رقابتی

تبلیغ‌کنندگان دوست دارند در مورد تحقیقات رقابتی سخن بگویند، اما اغلب دشوار است بدانیم که چه چیزی برای رقبای شما مفید است و عملکرد خوبی دارد و چه چیزی فقط به نظر خوب می‌آید. مهم‌تر از همه آیا موفقیت آنها از فقط به خاطر آگهی آنهاست؟ یا به خاطر توصیفات در صفحه فرودشان؟ یا فقط کلمات کلیدی که استفاده می‌کنند؟

در بسیاری موارد، احتمالا هرگز نخواهید فهمید. شما می توانید بهترین حدس را بزنید، اما واقعا نمی دانید که چه چیزی برای رقیب شما کار می‌کند و چه چیزی فقط به نظر شما خوب می‌آید. مهم تر از همه، حتی اگر یک عبارت خاص یا گواهی کلید موفقیت آنها باشد، نمی‌توانید فرض کنید که همان عناصر برای شما نیز خوب خواهد بود. بنابراین، در حالی‌که تحقیقات رقابتی به نظر خوب می‌رسد، اغلب استفاده از آن‌ها در عمل سخت است.

با این حال، هنگامی که در مورد کلمات کلیدی حرف می‌زنیم، تحقیقات رقابتی فوق العاده عملی است. با ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی درست می‌توانید بدانید دقیقا رقابت بر سر چه کلمات کلیدی می‌باشد. در بیشتر موارد، همه کاری که باید انجام دهید این است که وارد یک سایت مانند SpyFu یا iSpionage شوید، دامنه رقیب را وارد کنید و لیستی از کلیدی که رقبایتان استفاده می‌کنند را دریافت کنید.

بعد از آن، کاری که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی که برای کسب و کار شما ارزش دارد را شناسایی کنید.

متأسفانه اکثر تبلیغ‌کنندگان در گوگل ادوردز در مقابل کلمات کلیدی زیادی قرار می‌گیرند. در واقع، همانطور که قبلا ذکر کردیم، هنگامی‌که تمام حساب‌های گوگل ادوردز را بررسی کردیم، متوجه شدیم که به طور کلی تنها ۶ درصد از کلمات کلیدی در حساب گوگل ادوردز ، تبدیل را ایجاد می‌کنند.

بنابراین، اگر فرض کنید که هر کلمه کلیدی که رقیبتان استفاده می‌کند، سود آور است و از آن در حساب کاربری گوگل ادوردز خود استفاده کنید، در نهایت به همان اندازه که رقبایتان برای تبلیغات کلیکی، پول هدر می‌دهند، شما نیز همان مقدار پول را هدر خواهید داد. برای بهترین استفاده از این استراتژی، نمیتوانید فقط لیست کلمات کلیدی رقیب را کپی و جایگذاری کنید. شما باید آنها را در بازی خودشان شکست دهید.

۳٫ سرقت بهترین کلمات کلیدی رقبا

اگر می خواهید بهترین کلمات کلیدی رقیبانتان را سرقت کنید، باید بدانید که کدام کلمات کلیدی ارزشمند اند و کدامیک (و احتمالا رقبای خود) را باید نادیده بگیرید.
این کار نیاز به کمی تست دارد.

ما با سابقه‌ی بالا در مورد تبلیغات، در vdigimarketing معمولا توصیه می‌کنیم حدود ۲۰ درصد از بودجه تبلیغات کلیکی را برای تست تبلیغات جدید، کلمات کلیدی یا سایر تغییرات در حساب گوگل ادوردز خود سرمایه‌گذاری کنید. بدیهی است، هرچه شما در این حوزه جدیدتر باشید، بودجه‌ای که می خواهید با آن تست کنید، بیشتر خواهد بود. اما این تقسیم هزینه یک قاعده خوب برای اکثر حساب های پایدار و پابرجاست.

هنگامی که کلید واژه‌های رقیب را شناسایی کردید، تبلیغات خود را پیرامون آنها ایجاد کنید و از بودجه تست خود استفاده کنید و تا حدود سه ماه آنها را امتحان کنید. با فرض اینکه شما تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشید، این کار باید داده های کافی برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی سودمند هستند، به شما بدهد.

بعد، حساب کاربری گوگل ادوردز خود را باز کنید و به اطلاعاتی که در طول سه ماه جمع کرده اید نگاهی بیاندازید. به بخش کلمات کلیدی بروید و کلمات کلیدی خود را برای تبدیل فیلتر کنید.

h-c-w-f-b-k-c-3-s

این گزارش تمام کلمات کلیدی که در سه ماه گذشته تبدیل نشده‌اند را به شما نشان می‌دهد. با کلیک کردن روی ستون «هزینه»، می‌توانید این کلمات کلیدی را با میزان پولی که برای آنها صرف کرده اید، مرتب کنید.

حال، اگر این تست نبود، تمام پولی که برای این کلمات کلیدی صرف کرده بودید، کاملا تلف شده بود. با این حال، هدف بودجه تست شما این است که کلمات کلیدی مفید را شناسایی کنید، بنابراین شما پولی هدر نمی دهید – فقط برای یادگرفتن پول پرداخت می‌کنید.

شما باید از قضاوت فردی خود برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از این کلمات کلیدی باید برداشته شود و کدامیک به زمان بیشتر یا اصلاح نیاز دارد، استفاده کنید. اما، این فیلتر باید به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام کلیدواژه رقیب شما نتایج نامطلوبی را حاصل می‌کند.

در مقابل، شما می توانید این فیلتر را معکوس کنید تا ببینید کدام کلیدواژه ها نتایج مطلوب را تولید می‌کنند. این کلمات کلیدی اغلب بهترین عملکرد را برای رقبای شما دارند. با این حال، از آنجا که احتمالا آنها تبدیل را به طور موثر پیگیری نمی‌کنند، احتمالا نمی‌دانند که این کلمات کلیدی چقدر ارزشمند هستند.

اما شما می‌دانید.

هنگامی که شما یک کلمه کلیدی جدید را شناسایی کردید، تمام چیزی که نیاز است کمی زمان و تلاش برای رسیدن به اهداف، صفحه تبلیغات و صفحات فروداست و بعد شما رقابت را برنده می شوید. حدس بزنید چه می‌شود؟ شما رقیب را در بازی خود برده‌اید!

نتیجه

هنگامی که شما به آن برسید، دیگر سرقت کلمات کلیدی این رقابت سخت نیست. همه چیزهایی که نیاز دارید، راه اندازی یک تجزیه و تحلیل خوب، یک ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی و یک بودجه آزمایشی مناسب است.

با ترکیب این سه عنصر، شما به سرعت می‌توانید تعیین کنید که کدام یک از کلمات کلیدی رقیب برای کسب و کار شما ارزشمند است و کدام به درد شما نمی‌خورد. سپس، شما می‌توانید هزینه تبلیغات خود را روی بهترین کلمات سرمایه‌گذاری کنید و در بازی رقیبتان آنها را ببرید.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. تقریبا از روزی که کم کم توی هر خونه ای یک رایانه پیدا شد به این حوزه علاقمند شدم . آی تی خوندم و الان هم به عنوان مدیریت تیم تهران شرکت وی دیجیتال مارکتینگ کار مدیریت کمپین ها و متخصصین حوزه تبلیغات آنلاین رو به عهده دارم....Linkedin

2 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *