چگونه تبلیغات در یوتیوب انجام دهیم؟ +تعرفه سفارش

چگونه تبلیغات در یوتیوب انجام دهیم؟

هرساله قوانین و روشهای جدیدی در زمینه تبلیغات عرضه می‌شود که می‌تواند به بازاریابان در امر تبلیغات کمک بسزایی نماید. ما در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که تبلیغات در یوتیوب با کمپین تبلیغات در گوگل در سال 2019 در چه جایگاهی قرار دارد؟

یوتیوب یکی از بزرگترین پلتفرمهای جهان برای تبلیغ‌کنندگان است. اعداد و ارقام در آمارها حاکی از آن است که یوتیوب با دارا بودن 1.9 میلیارد کاربر فعال ماهانه، دومین موتور جستجو پس از گوگل است. 50 میلیون از این کاربران، تولیدکننده محتوا هستند که روزانه 576000 ساعت ویدیو را در یوتیوب بارگذاری می‌کنند.

شما می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری یوتیوب، شروع به بازاریابی در یوتیوب در کنار 90 درصد از کسب و کارهای دیگر نمایید.

 

تعرفه اکانت گوگل ادز برای تبلیغات یوتوب

قیمت دلار نیوزیلند ۴۳,۰۰۰

پلن تست

$50

2,۸۷۰,۰۰۰ تومان

دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز

کارشناس اختصاصی اکانت

تحویل اکانت تا ۱۵ دقیقه

استفاده از آخرین تغییرات روز گوگل

مشاوره و پشتیبانی حرفه ای 

پلن تخفیف

$500

۲۵,۳۰۰,۰۰۰ تومان

دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز

کارشناس اختصاصی اکانت

تحویل اکانت تا ۱۵ دقیقه

استفاده از آخرین تغییرات روز گوگل

مشاوره و پشتیبانی حرفه ای 

پلن شارژ

$100

۵,۳۷۵,۰۰۰ تومان

دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز

کارشناس اختصاصی اکانت

تحویل اکانت تا ۱۵ دقیقه

استفاده از آخرین تغییرات روز گوگل

مشاوره و پشتیبانی حرفه ای

پلن تخفیف و هدیه

$600

+

$600

۳۶,۸۶۰,۰۰۰ تومان

دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز

کارشناس اختصاصی اکانت

تحویل اکانت تا ۱۵ دقیقه

مشاوره تخصصی برای هر بیزینس

استفاده از آخرین تغییرات روز گوگل

مشاوره و پشتیبانی حرفه ای

حتما بخوانید: نحوه اضافه کردن تبلیغ در یوتیوب

حتما بخوانید: چگونگی راه اندازی و بهینه سازی یک کمپین تبلیغات گوگل ویدیویی در یوتیوب

فرمتهای تبلیغات ویدیویی یوتیوب

مردم محتوای موجود در یوتیوب را بازدید می‌کنند، بنابراین به روشنی مشخص است که تبلیغات ویدیویی موثرترین راه برای رسیدن به مخاطبانتان و ساخت یک نام تجاری در این پلتفرم است.

سه گروه تبلیغات ویدیویی در یوتیوب وجود دارد:

 1. تبلیغات با بازدید درست (TrueView)
 2. تبلیغات ویدیویی غیرقابل عبور
 3. تبلیغات بامپر

تبلیغات با بازدید درست (TrueView)

تبلیغات TrueView تبلیغات گذرا هستند که در ابتدای ویدیوهای YouTube ظاهر می‌شوند. این تبلیغات به چند دلیل مکان مناسبی برای شروع تبلیغات هستند:

این تبلیغات تطبیق پذیر هستند.

تبلیغات TrueView به شما این امکان را می‌دهد که محصولات و خدمات خود را در قسمت نقد ویدیو، دمو، توصیف ویدیو و جاهای دیگر تبلیغ کنید.

در ماه سپتامبر سال گذشته، Superdry تولید کننده لباسهای بریتانیایی، برنده جایزه یوتیوب برای تبلیغ TrueView ژاکت خود شد. این کمپین به شدت موفق بود و در نتیجه توانست به فروش اینترنتی 37 درصدی و افزایش فروش 55 درصدی محصول خود دست یابد.

تبلیغات مؤثر TrueView  شامل امکان برقراری تماس مستقیم با شروع فیلم است، حال این تبلیغات می‌تواند در خود ویدیو باشد یا بعنوان سربار به ویدیو افزوده شده باشد و یا از طریق کارتهای اسپانسردار ارائه شود.

این تبلیغات یکی از بهترین روشها برای دسترسی سریع به مشتریان از طریق یوتیوب است.

حتماً ببینید: انواع تبلیغ یوتیوب و نحوه ساخت تبلیغ یوتیوب

این نوع تبلیغات کم خطر هستند.

تبلیغات TrueView یک راه مقرون بصرفه برای دستیابی به مخاطب مدنظر شماست. شما تنها در شرایط زیر برای تبلیغ خود هزینه پرداخت می‌کنید:

 • تبلیغ شما 30 ثانیه یا بیشتر پخش شود.
 • یک بازخورد مانند کلیک از بازدیدکننده دریافت کنید.

از آنجایی که تبلیغات TrueView را می‌توان بعد از 5 ثانیه متوقف کرد، شما به ندرت متحمل پرداخت هزینه اضافی توسط مخاطبان غیرعلاقمند می‌شوید.

 این تبلیغات به محدوده وسیعی از مخاطبان دسترسی دارند.

بهتر است بدانید که یوتیوب هنگامی که تبلیغی را ارائه می‌دهید، تاریخچه جستجوی آن در گوگل را هم مدنظر می‌گیرد، بنابراین شما عمدتا مخاطبان دو موتور جستجوگر بزرگ در وب را ترکیب خواهید کرد.

تبلیغات TrueView می‌توانند در سایتهایی با قابلیت بارگذاری ویدیو در شبکه نمایشی ظاهر شوند، البته این امر به نوع تبلیغی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد: In-Stream(درون برنامه) یا Discovery (تبلیغات مرتبط).

تبلیغات TrueView In-Stream

این تبلیغات در ویدیوهای یوتیوب ظاهر می‌شوند و قابلیت نمایش در شبکه نمایشی گوگل مانند اپلیکیشنها یا گیم‌ها را دارا هستند.

نوع قابل ردن شدن تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات درون برنامه‌ای می‌توانند به مدت 3 دقیقه پخش شوند، اما معمولا توصیه می‌شود که تبلیغات را در 30 ثانیه خلاصه کنید. هیچ محدودیتی در کپی تبلیغات در پیچها وجود ندارد و کلیکها به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی دیجیتال شما هدایت می‌شوند.

در حالی که تبلیغ درون برنامه‌ای شما اجرا می‌شود، یک بنر متحرک (آگهی بنری واقعی) در بالا سمت راست نمایان می‌شود که مسیر مستقیم به وب سایت شما است.

تبلیغات TrueView Discovery

تبلیغات مرتبط همانند تبلیغات بنری هستند. در حقیقت آنها با نام تبلیغات درون نمایشی شناخته می‌شوند. در واقع آنها ویدیوهای توصیه شده یا مرتبط در صفحه اصلی یوتیوب یا صفحه جستجو هستند.

نوع دیسکاوری تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات مرتبط، محدودیتی در مدت زمان اجرا ندارند، چرا که این کاربران هستند که تصمیم به نمایش آنها می‌گیرند. عنوان تبلیغ بنری به 25 کاراکتر محدود است و بدنه آن می‌تواند شامل دو خط بوده که هر کدام حداکثر 35 کلمه خواهند داشت.

بطور کلی تبلیغات TrueView ریسک کمتر و بازخورد بهتری دارند. حتی یک عمل skip در تبلیغ، می تواند امکان تعامل را افزایش دهد.

بالای 76 درصد از کاربران، با استفاده از گزینه skip، تماشای تبلیغ را متوقف می‌کنند. با این حال، افرادی که تبلیغ TrueView را skip می‌کنند، 10 بار بیشتر از افرادی که در معرض آگهی قرار نمی‌گیرند به بازدید از کانال برند مربوط به تبلیغ یا به اشتراک‌گذاری آن با دیگران تمایل دارند. 23 بار بیشتر احتمال دارد افراد واقعا تبلیغ را مشاهده کنند.

مؤثرسازی تبلیغ TrueView

در آوریل 2018، گوگل روشی برای این نوع تبلیغ معرفی کرد، که بتوان آن را براساس اهداف کمپین بهینه سازی کرد. در این روش شما بجای پرداخت هزینه برای هر بازدیدی که بدست می‌آورید، وقتی تعداد بازدیدها به 1000 عدد رسید هزینه پرداخت خواهید کرد یعنی به ازای هر 1000 بازدید. برای اینکه بتوانید از این روش بهینه سازی تبلیغ بهره مند شوید، تبلیغ شما باید دارای مدت زمان پخش 6 تا 30 ثانیه باشد.

گزینه TrueView for Reach اگر بخواهید به سرعت به مخاطبان زیادی دست پیدا کنید گزینه مناسبی است. در وبلاگ گوگل، سامسونگ اظهار کرد که در پی تست بتا با استفاده از فرمت جدید توانست تعداد بازدیدهای مؤثر خود را تا 50 درصد با توجه به رسیدن به نیمی از CPM (به ازای هر 1000 بازدید) خود افزایش دهد.

با این وجود، سامسونگ یک کمپانی بزرگ با طیف وسیعی از مخاطبان و محصولات است. اگر در حال تبلیغ یک محصول یا سرویس هستید این روش ممکن است برای شما مناسب نباشد، چرا که دلارهای تبلیغاتی که صرف می‌کند ممکن است بیشتر به نفع مخاطب خاص شما باشد.

تبلیغات یوتیوب غیرقابل عبور یا پرش (Non-Skippable)

تبلیغات غیرقابل عبور می‌توانند آزاردهنده باشند، اما در واقع آنها برای ماندن در صفحه نمایش هستند. بنظر خبر خوبی است! مردم اینگونه می‌آموزند تا آنها را تحمل کنند (یا حداقل یاد خواهند گرفت تا هنگام پخش تبلیغ کار دیگری را انجام دهند) بخصوص که یوتیوب زمان پخش تبلیغ را از حداکثر 30 ثانیه به 20 ثانیه کاهش داده است.

دو نوع تبلیغ یوتیوب غیر قابل عبور وجود دارد:

 • تبلیغات قبل نمایش، که قبل از پخش فیلم نمایش داده می‌شود.
 • آگهی‌های نیمه فیلم که در وسط ویدیوهای 10 دقیقه‌ای یا طولانیتر ظاهر می‌شوند.

اگر قصد دارید که کاربران حتما تبلیغ شما را بطور کامل ببینند، ممکن است تنظیم تبلیغات غیرقابل عبور یوتیوب گزینه مناسبی برای شما باشد. اطمینان حاصل کنید که ویدیوی شما به اندازه کافی متمرکز بوده و به وضوح محصول شما را به مخاطبان موردنظرتان نشان دهد.

بهتر است اطمینان حاصل کنید که ویدیو پیام شما را بصورت شنیداری و بصری به کاربر منتقل کند. بنابراین حتی اگر کاربر علاقمند به تماشای تبلیغ شما نیست، باید بتواند از طریق صدا پیام شما را بشنود.

هدفمندسازی تبلیغات پربازدید، کلید موفقیت در تبلیغات غیرقابل عبور است. زمان را برای مخاطب مورد نظر خود متوقف کنید بگذارید سراپا گوش شود.

بطور کلی، تبلیغات غیرقابل عبور گزینه مناسبی برای افزایش آگاهی کاربران و بازارهای هدف از نام تجاری شماست. یکی دیگر از مزیتهای این نوع تبلیغ امکان پرداخت برمبنای CPM است که امکان کنترل بیشتری روی هزینه تبلیغات شما می‌دهد.

تبلیغات بامپر در پایان فیلمهای یوتیوب

این نوع تبلیغ نسبت به تبلیغات غیرقابل عبور، قابل تحملتر بوده و حداکثر دارای مدت زمان پخش 6 ثانیه هستند. تبلیغات بومپر در پایان فیلمهای یوتیوب ظاهر می‌شوند و براساس CPM پرداخت می‌شوند.

از آنجایی که این تبلیغات کوتاه هستند، برای کاربران تلفن همراه مناسبند و روشی عالی برای بازیافت محتوای طولانی هستند.

بهتر است به این نکته توجه کنید، شما می‌توانید با ایجاد یک نسخه بومپر شش ثانیه‌ای، ایجاد تبلیغات غیرقابل عبور را کاهش دهید. پس از آن می‌توانید بازاریابی خود را در راستای هدایت بینندگانی که تبلیغ بومپرتان را دیده‌اند، به سمت تبلیغ غیرقابل عبور انجام دهید. بدین ترتیب می‌توانید نام تجاری خود را بیشتر مطرح کنید.

نحوه تنظیم تبلیغات ویدیویی در یوتیوب

هنگامی که فیلمهای تبلیغاتی خود را در یوتیوب بارگذاری می‌کنید، باید کمپینی با مخاطبان موردنظر خود تنظیم کنید.

کمپین خود را راه اندازی کنید

 • بر روی کمپینها در نوار ابزار اصلی کلیک کنید.
 • روی دکمه +Campaign و سپس روی گزینه کمپین جدید کلیک کنید.
 • ویدیو خود را با عنوان نوع کمپین خود انتخاب کنید.
 • هدف و زیرمجموعه فعالیت خود را ایجاد کنید.
 • نام کمپین خود را تعیین کنید.
 • بودجه خود را وارد کنید.
 • مکانها و شبکه‌هایی که مایلید تبلیغتان نمایش داده شود و مکانهایی که نمی‌خواهید نمایش داده شود را وارد کنید.
 • زبان مخاطب هدف خود را وارد کنید.
 • گروه تبلیغاتی خود را بنویسید.
 • میزان مبلغ پیشنهادی خود را تعیین کنید.

هدفگیری مخاطبان مناسب

یک کمپین تبلیغاتی یوتیوب در گوگل ادز بسازید و از برقراری تعامل بین این دو موتور جستجو استفاده کنید یعنی یک تیر با دو نشان: هنگامی که شما کمپین تبلیغ ویدیویی خود را در ادوردز می‌سازید، می‌توانید از بازخوردهایی که در یوتیوب بدست می‌آورید برای بازاریابی در شبکه نمایشی استفاده کنید.

در ادامه لیست کاملی از گزینه های هدفمندسازی تبلیغات ویدیویی در یوتیوب را بیان می‌کنیم:

گروه جمعیت شناسی

این مجموعه استاندارد شامل فیلترهای جمعیت شناخته شده است که شما می‌خواهید تبلیغ شما برایشان به نمایش گذاشته شود: سن، هویت، جنسیت، وضعیت والدین و درآمد خانوار.

جزئیات جمعیت شناسی

شما می‌توانید با هدف قرار دادن مخاطبان خاصی در جمع جمعیت مدنظر خود، جزئیات بیشتری بدست آورید. جزئیاتی چون وضعیت مجرد/ متأهلی، مالکیت منزل (صاحبخانه/ مستأجر)، تحصیلات (دبیرستان/ لیسانس) و وضعیت والدین ( والدین نوزادان/ کودکان نوپا/ پیش دبستانی/ مدرسه‌ای/ نوجوانان) را انتخاب کنید.

منافع

با هدفگیری براساس تاریخچه و منافع شخصی مخاطبان مناسب را پیدا کنید.

مخاطبان علاقمند به کسب و کارتان

این نوع هدفگیری برای شرکتهایی است که محصولات خود را در تلویزیون تبلیغ می‌کنند و تمایل دارند کمپینشان حضوری آنلاین داشته باشد. مخاطبان یا دسته علاقمند به کسب و کار شامل گروه‌هایی مانند افرادی است که به بازی‌های کامپیوتری علاقمند هستند یا افرادی که عروسکها را جمع آوری می‌کنند.

مخاطبان علاقمند به کسب و کار سفارشی

این دسته هدف خاصتری را ارائه می‌دهند. بجای افرادی که پخت و پز را دوست دارند، مخاطبانی مدنظر هستند که تجهیزات کبابی را جستجو می‌کنند.

رویدادهای زندگی

عادتهای خرید مردم و ترجیح آنها در نام برند هنگامی که در سطوح مختلف زندگی هستند تغییر می‌کند، مثلا در دوره فارغ التحصیلی از کالج، ازدواج یا داشتن یک کودک. هدف گذاری مخاطبان در چنین مواقعی باعث می‌شود تا در لحظات مهم و خاص در بازار، برتری داشته باشید.

مخاطبان موجود در بازار

تبلیغات یوتیوب خود را برمبنای افرادی که بدنبال کالایی مثله شما هستند، هدف قرار دهید. گوگل تعیین می‌کند که فرد مورد نظر برمبنای تاریخچه جستجوهایش بدنبال چه کالاهایی بوده، یا اینکه فرد چقدر در جستجوی چیزهای خاص بوده است.

مخاطبان با قصد خرید

افرادی را انتخاب کنید که اصطلاحات جستجویشان نشان می‌دهد که آنها در آستانه خرید قرار دارند.

بازاریابی مجدد ویدیویی

مخاطبان خود را بر این اساس هدف قرار دهید که:

 • آیا ویدیوهای دیگر کانال شما را مشاهده کرده‌اند؟
 • کدام یک از آنها را تماشا کرده‌اند؟ این امر بسیار مهم است چرا که هدف دقیق را مشخص می‌کند.

هدفگذاری مکان تبلیغ

این یعنی شما انتخاب خواهید کرد که تبلیغاتتان در کانالهای منحصربفرد، ویدیوها، برنامه‌ها، وبسایتها یا مکانهای تبلیغاتی موجود در یوتیوب یا شبکه نمایشی گوگل قرار گیرد

شما می‌توانید عملکرد تبلیغات خود را در هر یک از این شرایط تبلیغاتی از طریق گوگل ادز پیگیری کنید، بدین ترتیب می‌توانید کمپینهای تبلیغاتی خود را بهینه سازی کنید.

هدفگذاری مناسب کلمات کلیدی

کاربران را برمبنای کلمات مدنظر خود هدف قرار دهید. بعنوان مثال وقتی شما غذاهای گیاهی بفروش می‌رسانید، ممکن است افرادی را هدف قرار دهید که در گوگل در مورد عدم رشد گیاهانشان سوأل می‌پرسند.

دستگاه‌ها

هدف گذاری خود را برمبنای صفحه نمایش انجام دهید. (دسکتاپ/ موبایل/ تلویزیونهای هوشمند)

تنظیم کمپین‌های ویدیویی زنده

 • هنگامی که مخاطبان درست خود را نشانه گذاری کردید، اکنون زمان تنظیم کمپین تبلیغاتی زنده است.
 • ویدیوی یوتیوبی که برای این کمپین بارگذاری کرده‌اید را انتخاب کنید.
 • فرمت تبلیغاتی خود را انتخاب کنید (تبلیغات درون برنامه‌ای یا تبلیغات مرتبط)
 • روی گزینه ذخیره و ادامه کلیک کنید.
 • اکنون شما می‌توانید با اولین کمپین TrueView خود نقش ایفا کنید.

راه اندازی کمپین تبلیغاتی بومپر دارای مراحل مشابهی است، تنها باید بر روی گزینه “Bumper ads: 6-second video ads” کلیک کنید.

فرمت‌های تبلیغاتی غیرویدیویی در یوتیوب

اگر هنوز برای ارائه تبلیغات در یوتیوب با محتوای ویدیویی خود آمادگی ندارید یا دوست دارید تبلیغات ویدیویی موجود را در تعامل با افراد بکار ببرید، می‌توانید در یوتیوب با استفاده از تبلیغ اورلی یا روی ویدیو، تبلیغات نمایشی و کارتهای اسپانسردار تبلیغ کنید.

تبلیغات اورلی یا روی ویدیو (Overlay)

نوع اورلی تبلیغات یوتیوب

شما می‌توانید تبلیغهای اورلی خود را در ویدیوهای مربوط به کمپین خود تنظیم کنید.

تبلیغات اورلی یوتیوب بصورت تبلیغات بنری هستند که اغلب آنها را در زیر یک ویدیو مشاهده می‌کنید. آنها می‌توانند بصورت تبلیغ متنی ساده یا بنرهای تصویری باشند.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی در بالای لیست پیشنهاد ویدیو ظاهر می‌شود. این تبلیغات را می‌توان در گوگل ادز مدیریت کرد که اجازه می‌دهد میزان دسترسی کاربران نسبت به شبکه نمایشی دو برابر شود.

نوع نمایشی تبلیغات یوتیوب

کارت‌های اسپانسردار

کارتها در واقع تبلیغات پاپ آپ تماس با ما کوچک (call-to-action) هستند که شما می‌توانید تنظیم کنید که در حین نمایش ویدیو در یوتیوب ظاهر شوند. شما می‌توانید این گزینه را برای بالا بردن سطح تعامل با کاربران به ویدیوهایتان اضافه کنید.

کارتهای یوتیوب برای تبلیغات در یوتیوب بسیار تأثیرگذار هستند و به نظر روش مناسبی برای دستیابی به کاربران هدف است. این کارتها تنها زمانی که روی آنها کلیک شود بزرگ می‌شوند و به اندازه کاملشان نمایش داده می‌شوند.

نوع کارت اسپانسری تبلیغ یوتیوب

نحوه افزودن کارت به یک ویدیو در یوتیوب:

 • به بخش Creator Studio در کانال یوتیوب خود بروید.
 • روی مدیریت ویدیو کلیک کنید و ویدیویی را جهت افزودن کارت انتخاب کنید.
 • روی گزینه ویرایش (edit) کلیک کنید.
 • روی کارتها کلیک کنید.
 • روی افزودن کارت کلیک کنید.
 • نوع کارتی که می‌خواهید بکار ببرید را انتخاب کنید: ویدیو یا پلی لیست برای تبلیغ محتوای دیگر در کانال خود، یا لینکی برای هدایت بازدید کنندگان به صفحه فروش با یک کارت اسپانسردار.
 • هنگامی که کارتهای خود را ایجاد کردید، می‌توانید انتخاب کنید که کجا و چه زمانی در ویدیو نشان داده شود.

مشخصات تبلیغات یوتیوب

سعی داریم در این بخش نگاهی سریع به اندازه تبلیغات در یوتیوب برای هر نوع ویدیو یا تبلیغ غیر ویدیویی بیاندازیم.

حتما بخوانید: نکاتی ارزشمند برای تبلیعات در یوتیوب و فیسبوک

قوانین موجود در تبلیغات یوتیوب (تبلیغات غیرقابل عبور، بومپر و TrueView)

کدک ویدیو: H.264، MPEG-2، MPEG-4

کدک صوتی: AAC، MP3

رزولوشن: 360*640 (با نسبت تصویر 19:9) یا 360*480 (با نسبت نصویر 4:3)

نرخ فریم: 30 FPS

سایز فایل: حداکثر 1 گیگابایت

تبلیغات TrueView که در نتایج جستجوی یوتیوب و در شبکه نمایشی گوگل ظاهر می‌شوند، می‌توانید از 4 پیش نمایش بندانگشتی کوچک خودکار استفاده کنید.

مشخصات و ابعاد تبلیغ اورلی

تبلیغات اورلی یک تصویر دارد که که کمتر از 20 درصد ویدیو را پوشش می‌دهد. اگر یک فایل تصویری ایمیشنی و متحرک را انتخاب می‌کنید، حلقه انیمیشن را زیر 10 ثانیه نگهدارید.

ابعاد تبلیغ یوتیوب: 480 پیکسل در 70 پیکسل

نوع تصویر تبلیغ: PNG، JPG، GIF (ثابت یا متحرک)

سایز تصویر تبلیغ: حداکثر 150 کیلوبایت

مشخصات تبلیغ نمایشی

شما می‌توانید گیفهای متحرک را در تبلیغات نمایشی خود لحاظ کنید، اما لوپ انیمیشن باید 30 ثانیه یا کمتر درنظر گرفته شود. اگر تصویر شما بک گراند سیاه یا سفید دارد، دارا بودن یک بخش هایلایت شده قابل کلیک بر روی تبلیغ ضروری است.

ابعاد تبلیغ یوتیوب: 300 پیکسل در 250 پیکسل

نوع تصویر تبلیغ: PNG، JPG، GIF

سایز تصویر تبلیغ: حداکثر 150 کیلوبایت

مشخصات و ابعاد کارتهای اسپانسردار

با کارتهای اسپانسردار، شما تصویری خواهید داشت که محصولات شما را به وضوح نشان می‌دهد. یک CTA (تماس با ما) کاملا متقاعدکننده همراه تبلیغ خود درج کنید.

ابعاد تبلیغ یوتیوب: متغیر (نسبت ابعاد 1:1)

نوع تصویر تبلیغ: PNG، JPG، GIF (می‌تواند متحرک باشد)

اندازه تصویر تبلیغ: حداکثر 2 مگابایت

علاوه بر این قوانین فنی، یوتیوب فهرستی از قوانین و مقررات را در مورد انواع محتوایی که در پلتفرم قابل استفاده است، ارائه می‌دهد. این قوانین را در حین تولید تبلیغ خود به ذهن بسپارید.

8 روش فوق العاده برای تبلیغات یوتیوب

اکنون که با تمام انواع تبلیغات یوتیوب و قوانین و مقررات پلتفرم آشنا هستید، اکنون نوبت به آن رسیده که در مورد چیزی که می‌خواهید در یوتیوب تبلیغ کنید فکر کنید. در ادامه لیستی از بهترین روشها را برایتان شرح می‌دهیم تا ذهنیت روشنی در مورد آن بدست آورید.

1-بینندگان را با محتوای جذاب و مناسب به دام بیاندازید.

نمایش محصولاتتان از طریق یوتیوب و محتوای دیگر در کانال شما، بهترین راه برای خرید آنهاست.

80% از خریداران فیلمهای یوتیوب را تماشا می‌کنند تا قبل از خرید محصولات تحقیقات لازم را انجام داده باشند، بنابراین اولین نتایج بدست آمده در جستجو را بدقت مشاهده می‌کنند. با تبلیغ ویدیویی باید سعی کنید داستانی را به بیننده‌های خود بگویید که فقط درباره محصول شما است.

2-بهینه سازی ویدیوهای خود برای جستجو

عناوین خود را ساده ولی منحصربفرد انتخاب کنید تا اگر تبلیغتان از چشم بیننده دور شد بتواند بعداً راحت آنرا پیدا کند. اگر عنوان  تبلیغ ویدیویی شما با شرایط جستجوی کاربر مرتبط نباشد، در صفحات جستجوی یوتیوب نمایش داده  نمی‌شود.

همچنین مطمئن شوید که تصاویر بندانگشتی برای تبلیغات ویدیویی شما جذاب هستند و تبلیغ شما را در ویدیو بصورت برجسته نشان می‌دهد. این امر CTR شما را بهبود می‌بخشد.

3-دکمه عضویت به کانال یوتیوب خود را انتخاب کنید.

در اوت 2018، یوتیوب ویژگی جدیدی را در اختیار گذاشت که هزینه 4.99 دلار ماهانه را به بینندگان در راستای دسترسی به برخی کانالها پرداخت می‌کند. دکمه عضویت یا join سطح منحصر بفردی را به کانال شما می‌افزاید، بدین ترتیب شما امکان جذب فالوورهای واقعی را خواهید داشت.

دکمه join تبلیغ یوتیوب

از سال 2019، شما نیاز به حداقل 30000 فالوور برای افزودن دکمه join به کانال خود دارید

افرادی که در کانال شما عضو می‌شوند هزینه دریافت می‌کنند تا سفیرانی برای نام برند شما باشند. یک نمایه یا علامت به پروفایل عمومیشان افزوده می‌شود که نشان می‌دهد از شما حمایت می‌کنند. این روش بسیار جالب است چرا که در صورتی که در ویدیوهای رقیب شما گذر کنند، باعث کنجکاوی بیینندگان آن ویدیوها هم می‌شود و این امر ترافیک کانال شما را افزایش می‌دهد.

از دیگر مزایا می‌توان از ایموجیهای سفارشی و تبلیغات خاص مربوط به اعضای کانال نام برد که راه دیگری برای فروش محصولات و خدمات شماست.

4-داشتن پلی لیست یا فهرست مطالب برای محتوای خود

سازماندهی ویدیوها در کانالتان راهی عالی برای بیان داستانهایی است که بینندگان را درگیر می‌کنند.

نحوه ایجاد یک پلی لیست در یوتیوب:

 • ویدیویی که می‌خواهید بیافزایید انتخاب کنید.
 • زیر ویدیو روی Add to و علامت + کلیک کنید.
 • روی ایجاد playlist جدید کلیک کنید.
 • نام لیست خود را انتخاب کنید (آن را ساده و قابل جستجو درنظر بگیرید).
 • تنظیمات حریم خصوصی را با استفاده از منوی کشویی تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که عمومی باشند.
 • روی گزینه ایجاد کلیک کنید.

بله، اکنون لیست شما آماده است. امکان حرکت بین پلی لیست یوتیوب خود را در بخش راهنما، واقع در سمت چپ رابط یوتیوب قرار دهید.

5-مطالب را بصورت منظم منتشر کنید.

اگر کانال یوتیوبی برای رشد نام تجاری خود راه اندازی کرده‌اید باید نسبت به آن متعهد باشید. انتشار، انتشار و انتشار! بدترین چیزی که ممکن است شما بعنوان صاحب یک کانال با آن مواجه شوید وقتی است که بینندگان روی آگهی شما کلیک کنند و به یک کانال غیرفعال وصل شوند.

به یاد داشته باشید که برای ایجاد یک ویدیو نیاز به یک هزینه گزاف یا صرف انرژی زیادی نیست. بسیاری از کاربران یوتیوب محبوب در جهان، ویدیوهای خود را در منزل تهیه می‌کنند.

ما نمی‌گوییم که ویدیوهایتان باید بی نظیر و خارق العاده باشد. تنها اطمینان حاصل کنید که مشخصات تبلیغ، قوانین و مقررات یوتیوب را رعایت کرده اید.

می‌توانید کانال خود را برای تعطیلات برنامه ریزی کنید. گزینه Hootsuite در یوتیوب این امکان را فراهم می‌کند تا ویدیوهای یوتیوب را بطور پیش فرض برنامه ریزی کنید.

6-از رقبای خود جدا شوید.

تنها 9 درصد از کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده در یوتیوب فعالند، اما این روند در حال تغییر است.

از سال 2017، تعداد شرکتهای کوچک و متوسط که روی این پلتفرم تبلیغ می‌کنند، دو برابر شده‌اند چرا که بازاریابان دریافته‌اند که از طریق ویدیوهای یوتیوب و با صرف هزینه و تجهیزات نه چندان گران، می‌توانند به مخاطبان خود دست پیدا کنند.

یکی از بهترین روشهای ایجاد مخاطبان جدید، کار با یک عامل تأثیرگذار است. قانون طلایی در این نوع فعالیت این است که چیزهای واقعی را حفظ کنید: سوپرفنها می‌توانند یک محصول جذاب را تا فاصله یک مایلی جا بیاندازند.

Wix یک نام تجاری است که توانسته مشارکت خوبی با عوامل تأثیرگذار داشته باشد. این برند با عناوین فوق العاده‌ای مانند جیسون استاتهام و گال گادت فعالیت کرده است که توانسته محصولات خود را براحتی بفروش رساند.

تبلیغات یوتیوب برای فعالان در عرصه دیجیتال مارکتینگ حیاتی هستند و چون تقاضا برای ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی در حال رشد است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

7-خیلی کوتاه نیست

کمپینهای ویدیویی موفق TrueView داستانهای ایده آلی ارائه می‌دهند که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. کاربرد محتوای کوتاه پادشاه است اما این امر تغییر می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد که یوتیوب شروع به تعیین اولویت در ویدیوهای طولانی در نتایج جستجو کرده است و پیشنهاد می‌کند که ترجیح بینندگان محتوای طولانی باشد.

8-Call to action قانع کننده

TrueView برای بهینه سازی عملکرد به شما این امکان را می‌دهد یک عنوان و یک دکمه تماس برای تبلیغات درون برنامه‌ای اضافه کنید. این امر باعث می‌شود تبلیغات یوتیوب شما بیشتر قابل اجرا باشد، چرا که این امر باعث افزایش میزان تبدیل و منفعت برای شما خواهد شد.

این بهینه سازی بر مبنای CPA(هزینه برمبنای هر تبدیل یا فعالیت مفید) پرداخت می‌شود، بعبارتی وقتی فردی روی CTA کلیک می‌کند هزینه پرداخت می‌کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در وی دیجیتال مارکتینگ تماس حاصل نمایید. به یاد داشته باشید که با استفاده از Hootsuite کانال یوتیوب خود را ترویج دهید و براحتی ویدیوها را از طریق داشبورد در فیس بوک و توییتر و اینستاگرام منتاشر کنید. اکنون زمان مناسبی است تا این روش را امتحان کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.