فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی چقدر اهمیت دارد؟

در دنیایی زندگی می‌کنیم که برای رسیدن به خواسته‌های خود باید همپای سرعت بالای تکنولوژی، مهارت‌های خود را نیز گسترش دهیم. در این مطلب سعی داریم به این موضوع به طور خاص بپردازیم که چرا باید در روزهای کرونایی فروشگاه آنلاین داشت و فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی چقدر اهمیت دارد؟ همان طور که همه ما کم و بیش می‌دانیم، افزایش خرید آنلاین و تقاضا برای طراحی سایت فروشگاهی دلایل مختلف و قابل درکی دارد. صرفه جویی در وقت، برداشته شدن مرزهای شهری، کشوری و حتی قاره‌ای و تنوع در میان گزینه‌های خرید از جمله مهم‌ترین عللی است که می‌توان از زبان مشتاقان خرید آنلاین شنید.

همه افراد به خرید اینترنتی خوش بین هستند؟

شاید برایتان سؤال پیش آید که اکنون همه افراد به خرید آنلاین اعتماد دارند؟ باید بگوییم که تا چند ماه پیش (این مقاله در فروردین ماه 1399 نوشته شده است) شاید خیلی از افراد و چیزی در حدود ۴۰ درصد افراد جامعه‌ای مانند ایران به خرید آنلاین علاقه و رغبت چندانی نداشتند.

روزهای کرونایی و پررنگ شدن اهمیت خرید آنلاین

مادربزرگ و پدربزرگ‌ها باید در روزهای کرونایی بیش از دیگران قرنطینه را رعایت می‌کردند، این یعنی نه تنها به خرید نرفته بلکه حتی نباید وارد خانه آنها شویم. این نکته را ذکر کردیم تا به اوج شکنندگی خرید حضوری و بیشتر شدن علاقه و اهمیت خرید آنلاین پی ببریم. افراد مسن در صدر افرادی بودند که خرید آنلاین را تا قبل از این با دیده تردید نظاره می‌کردند. وقتی صدرنشین جدول بدبین‌ها به خرید آنلاین، لزوم آن را درک کنند، حل مسئله برای دیگر گروه‌ها طبیعتا آسان‌تر است.

پس دریافتیم که تقریبا ۸۰ درصد جامعه ما به لطف اجباری کرونا، تا همه عمر به دید مثبت به خرید آنلاین نگاه خواهند داشت و این یعنی داشتن بستری بسیار مناسب برای خروج از بحران عدم حضور و دلیل محکم برای اهمیت روز افرون فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی برای همه افراد جامعه!

خرید حضوری را فراموش کنیم؟

این که ما با داشتن فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی بخواهیم لطف خرید حضوری را منکر شویم تقریبا تا زمان‌های زیادی غیرممکن است. اما حضور در دو جبهه موازی به همه ما اجازه این را می‌دهد که در هر شرایطی بتوانیم کسب و کار خود را داشته باشیم.

بیاید کمی برای درک فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی پیرامون فواید خرید آنلاین و غیر حضوری بیشتر صحبت کنیم…

راحتی مزیتی بزرگ در خرید اینرنتی

راحتی بزرگ‌ترین مزیت خرید اینترنتی است. دیگر چه می‌خواهید جز اینکه نیمه شب در حالی که با لباس خواب در رختخواب دراز کشیده‌اید، کاناپه مدنظر خودتان را خرید کنید و حتی زمان رسیدن مرسوله را هم به راحتی انتخاب نمایید.

طراحی سایت فروشگاهی یعنی مهیا کردن خریدی بدون دغدغه رانندگی، پیدا کردن سرسام آور جای پارک، ایستادن در صف صندوق و… برای مشتریان وفادار شما!

از آنجایی که فروشگاه‌های آنلاین فرصت خرید ۲۴/۷ را به ما می‌دهند یعنی تمام روزهای هفته و تمام ساعت‌های یک روز، پس با طراحی سایت فروشگاهی شما همیشه در کنار مشتری خواهید بود، حتی زمانی که موانعی چون یک ویروس بین شما باشند!

فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی چقدر اهمیت دارد؟

دسترسی به همه گزینه ها هنگام خرید به صورت همزمان

تنوع بیشتر گزینه‌های آنلاین شگفت انگیز است. تقریبا می‌توانید هر مارک یا کالایی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. شما می‌توانید آخرین هزینه‌های بین‌المللی را بدون هزینه کردن هزینه هواپیما وارد کنید. به جای اینکه فقط به جغرافیای شخصی خود محدود شوید، می‌توانید از خرده فروشان در بخش‌های دیگر شهرتان، کشور یا حتی جهان خرید کنید. انتخاب بسیار بیشتری از رنگ‌ها و اندازه‌ها از آنچه در محله خودتان پیدا خواهید کرد، در اختیار شماست.

وب سایت‌های آنلاین نه تنها به شما کمک می‌کنند سریع و راحت خرید کنید، بلکه محصولات زیادی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر از آنچه می‌خواهید بخرید مطمئن نیستید، تنوع اقلام آنلاین به صورت واقعی می‌تواند گیج کننده باشد.

هدیه دادن فاصله های کرونایی را کم می کند

با وجود فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی مشتری می‌تواند هدیه‌ها را راحت‌تر ارسال کنید. ارسال هدایا به اقوام و دوستان آسان است، بدون توجه به اینکه آنها کجا هستند. تمام بسته بندی و حمل و نقل برای مشتری انجام می‌شود. اکنون دیگر نیازی به ایجاد بهانه برای عدم ارسال هدیه در مواردی مانند تولد، عروسی، سالگردها، روز ولنتاین، روز مادر، روز پدر و… در روزهای قرنطینگی نیست.

کنترل بیشتر مشتری بر روی فروشندگان

در بسیاری از مواقع، وقتی ما به عنوان مشتری تصمیم به خرید معمولی می‌گیریم، بیشتر از بودجه برنامه ریزی شده هزینه می‌کنیم. به صورت آنلاین، نیازی نیست که اجازه دهید موجودی فروشگاه آنچه را که خریداری می‌کنید، دیکته کند و دقیقا آنچه را که می‌خواهید و نیاز دارید دریافت می‌کنید.

بیشتر اوقات که در حال خرید هستیم، ما به خرید چیزهایی می‌پردازیم که واقعا نیازی به آنها نداریم، همه به این دلیل است که مغازه داران به ما فشار می‌آورند یا از مهارت فروش، برای مجبور کردن ما برای انجام این خریدها استفاده می‌کنند. البته ذکر این نکته اگرچه برای شما به عنوان فروشنده خوشایند نخواهد بود، اما واقعیتی است که اعتماد مشتری را به خرید آنلاین بیشتر می‌کند.

نکته محبوب ایرانی ها در خرید

مقایسه و تحقیق در مورد محصولات و قیمت‌ها در خرید آنلاین بسیار آسان است. برای مثال اگر در حال خرید لوازم خانگی هستید، می‌توانید با استفاده از لینک‌ها به بهترین قیمت‌ها، نظرات مصرف کننده و مقایسه محصولات را برای همه گزینه‌های موجود در بازار بیابید. ما می‌توانیم برای اکثر محصولات و خرده فروشان کیفیت، تجربه، رتبه‌بندی و… را تحقیق کنیم.

فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی چقدر اهمیت دارد؟فرار از جمعیت به دلیل شیوع کرونا

هنگام خرید از جمعیت متنفر هستید؟ پس مثل من هستید!

به خصوص حالا با وجود اضافه شدن کرونا به روزمرگی‌‌هایمان، حق داریم که احساس بدی نسبت به ازدحام جمعیت داشته باشیم. از این به بعد که تجربه کرونا را در کوله بار داریم، احتمالا بیشتر هم از شلوغ پیاده روها کلافه خواهیم شد!

بعلاوه له شدن در جمع خریداران گاهی باعث می‌شود احساس عجله کنیم. لازم نیست که برای یافتن یک محل پارک با دیگران به نبرد بپردازید. هنگام خرید آنلاین از همه این مشکلات جلوگیری می‌شود. این یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی به شمار می‌آید.

خرید بدون شرمندگی

در برخی جوامع یا برای برخی افراد خرید حضوری بعضی اجناس سخت است. لوازم زناشویی یا بهداشتی می‌تواند از این گروه باشند که خرید اینترنتی به افراد اجازه می‌دهد بدون دغدغه کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند و حتی در توضیحات خرید درخواست کنند که بسته بندی تیره رنگ یا بدون نشانه باشد.

چرا باید در روزهای کرونایی فروشگاه آنلاین داشت؟

در این مطلب ما خرید آنلاین را بیشتر از دید یک خریدار بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌ایم که خرید اینترنتی در هر شرایطی می‌تواند یاری رسان کسب و کار ما باشد. حتی متوجه شدیم که در کنار یک بازار آفلاین می‌توانیم درگاه آنلاین خود را داشته باشیم.

حال شما به عنوان صاحب یک کسب و کار برای بقای خود در میان رقبای خود چه راهی را انتخاب می‌کنید؟ طراحی سایت فروشگاهی خود یا ماندن در وضعیت بلاتکلیف؟

درباره امکانات یک فروشگاه آنلاین اگر اطلاعات کافی ندارید، کلیک کنید!

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. کارشناس تبلیغات در گوگل وی دیجیتال مارکتینگ و یکی از ادمین های وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.