نحوه دسترسی به آفرها و پیشنهادات تبلیغاتی پارتنرهای گوگل

نحوه دسترسی به آفرها و پیشنهادات تبلیغاتی پارتنرهای گوگل

چگونگی دسترسی به آفرهای تبلیغاتی پارتنرهای گوگل

شرکت‌ها می‌توانند از طریق پارتنرهای گوگل به آفرها و پیشنهادات تبلیغاتی گوگل ادوردز دسترسی پیدا کنند. اگر شرکت شما برای این پیشنهادات تبلیغاتی واجد شرایط تشخیص داده شود، شما قادر خواهید بود تا مستقیماً کد تبلیغاتی را برای اکانت ادوردز واجد شرایط بکار ببرید یا اینکه آفری تبلیغاتی را برای ارسال به یک مشتری احتمالی ایجاد کنید.

اقدامات قبل از شروع

اگر با آفرهای تبلیغاتی و شرایط لازم برای دسترسی به آنها آشنا نیستید، بهتر است ابتدا متن زیر را مطالعه کنید، به این نکته توجه کنید  که در برخی کشورها، آفرها و پیشنهادات تبلیغاتی ممکن است در دسترس نباشند یا ممکن است بخاطر مقررات محلی و مکانی، محدودیتهایی در نمایش آنها به وجود آید.

اطلاعاتی درباره آفرهای تبلیغاتی

با استفاده از آفرهای تبلیغاتی شما می‌توانید به آفرهای تبلیغاتی ادوردز دسترسی پیدا کنید، شما می‌توانید آفرها را برای مشتریان بالقوه یا مشتریان تازه یا حتی مشتریان خود ارسال کنید تا بتوانید آفرها و محصولات جدید خود را امتحان کنید. شما می‌توانید کدهای تبلیغاتی را به حسابهای واجد شرایطی که به حساب مدیریت ادوردز مرتبط هستند یا مشتریان جدید خود ارسال کنید.

گاهی اوقات پیشنهادات تبلیغاتی را به شرکتها ارائه می‌دهیم، در نظر بگیرید که انواع تبلیغاتی که در دسترس ما قرار می‌گیرند متفاوت هستند. بخاطر بسپارید که قبل از اینکه هزینه تبلیغات در گوگل به حساب ادوردز افزوده شود باید معیارهای موجود در آگهی را برآورده کند.

بعنوان مثال، شما آفر تبلیغاتی “ما هزینه‌های تبلیغات در گوگل شما را برای ۳۰ روز با ۱۰۰ دلار مطابقت قرار می‌دهیم” را ارائه می‌دهید. برای این آگهی تبلیغاتی، ۳۰ روز از وقتی شروع می‌شود که کد تبلیغاتی در حساب مشتری شما وارد می‌شود. حال گمان کنید که تبلیغات مشتری شما در طی این ۳۰ روز با هزینه ۸۰ دلار به طول می‌انجامد. ۵ روز پس از این مدت، مبلغ ۸۰ دلار به حساب مشتریان شما افزوده می‌شود.

حتما بخوانید: تعرفه ها و آفرهای تبلیغات در گوگل وی دیجیتال مارکتینگ

مقررات

شما نیاز دارید که برای واجد شرایط بودن از طریق پارتنرهای گوگل موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر شرکت شما از قبل حساب مدیریت تبلیغات در گوگل ندارد، باید ایجاد کند.
 • حساب ادوردز مشتری خود را به حساب مدیریت خود یا به حساب اصلی مدیریت شرکت خود متصل کنید.
 • حساب پارتنرهای گوگل شرکت خود را به حساب مدیریت یا حساب اصلی مدیریت شرکت خود متصل کنید. ( زمانی که با آدرس ایمیلی که به حساب مدیریت شما متصل است ثبت نام می‌کنید، این قسمت بصورت خودکار انجام می‌شود.)
 • پروفایل پارتنرهای گوگل خود را به پروفایل شرکت خود متصل کنید.

کدهای تبلیغاتی چگونه کارمی‌کنند؟

 

گام اول: کد تبلیغاتی را در حساب خود وارد کنید.

h-t-a-g-b-b-p-o-1

گام دوم: شرایط ذکر شده در آفر و پیشنهاد را انجام دهید.

h-t-a-g-b-b-p-o-2

 

گام سوم: اعتبار را در حساب خود بیابید.

h-t-a-g-b-b-p-o-3

 

الزامات واجد شرایط بودن

 هر نوع پیشنهاد تبلیغاتی دارای الزامات واجد شرایط خودش است و شما می‌توانید این الزامات را در صفحه “Promotions” حساب پارتنرها مشاهده کنید.

بهتر است موارد زیر را در ذهن خود بسپارید:

 • هر کد تبلیغاتی تنها برای یک مشتری قابل استفاده است.
 • اعتبارهای تبلیغاتی تنها برای هزینه آگهی‌های آینده مناسب است و قبل از وارد کردن کد، این اعتبار به هزینه تبلیغات افزوده نمی‌شود.
 • اگر یک حساب قبل از صرف کل اعتبار تبلیغاتی لغو شود، اعتبار باقیمانده قابل بازگشت نیست.
 • ارزش یک اعتبار تبلیغاتی به کشور صدور صورتحساب بستگی دارد. آفر تبلیغاتی که برای یک کشور صدور صورتحساب است نمی‌تواند برای حساب کاربری در کشور دیگری مورد استفاده قرار گیرد.
 • آفرهای تبلیغاتی قابل استفاده برای حسابهای تبلیغات گوگل شرکت شما نخواهد بود.

توصیه می‌شود شرایط و ضوابط مربوط به کدهای تبلیغاتی را مطالعه کنید. اگر شما این مقررات را نقض کنید ممکن است حساب تبلیغات گوگل مشتری شما و دسترسی شما به کدهای تبلیغاتی مسدود شود.

اکنون که با آفرهای تبلیغاتی و اقدامات قبل از شروع آشنا شدید، دستورالعملها را با هم دنبال می‌کنیم.

نحوه ارائه آفرهای تبلیغاتی به حسابهای واجد شرایط

 • به حساب پارتنرهای گوگل خود وارد شوید.
 • روی تبلیغات در بخش “Clients” نوار نویگیشن کلیک کنید. لیستی از حسابهای ادوردز را مشاهده خواهید کرد (این حسابها به حساب مدیریت ادوردز شرکت شما متصل شده‌اند) که برای آفرهای تبلیغاتی واجد شرایط هستند. برای هر حساب، تنها آفرهای تبلیغاتی مربوط به کشور صدور صورتحساب آن در دسترس است.
 • روی چک باکس بعدی که حسابهای انتخابی شما برای بکار بردن کد تبلیغاتی در آن قرار دارد کلیک کنید.
 • روی Apply کلیک کنید.
 • کد تبلیغاتی مرتبط به آفر تبلیغاتی بطور خودکار به حسابهای انتخاب شده وارد می‌شود. سپس گیرنده باید الزامات دریافت اعتبار را برآورده کند.

نکات:

 • حسابها براساس مهلت واجد شرایط بودن مرتب می‌شوند، که این زمان برابر با تعداد روزهای باقیمانده‌ای است که حساب کاربری برای آفر تبلیغاتی واجد شرایط نیست.
 • برای مشاهده همه حسابهای کاربری که برای تبلیغات واجد شرایط هستند، روی گزینه show all در جدول کلیک کنید.
 • برای نظارت بهتر همه‌ی حسابهای مشتریان خود، حسابهایی که برچسب “unnamed account” دارند، نامگذاری کنید. برای این منظور، به حساب مدیریت ادوردز خود وارد شوید، در بخش نوار نویگیشن بر روی accounts کلیک کنید و سپس روی گزینه performance کلیک کنید. روی آیکون مداد در کنار حسابهای بدون نام کلیک کنید، یک نام کاربری وارد کنید و گزینه save را کلیک کنید.

نحوه ایجاد آفرهای تبلیغاتی

 • وارد حساب پارتنرهای گوگل خود شوید.
 • روی Promotions در بخش “Clients” از نوار نویگیشن کلیک کنید.
 • برای دریافت یک آفر تبلیغاتی که شما می‌توانید برای مشتری احتمالی خود ارسال کنید، روی لینک ایجاد آفرهای تبلیغاتی (Generate promotional offers) کلیک کنید.
 • از منوی کشویی، کشور صدور صورتحساب ادوردز مشتری خود را انتخاب کنید.
 • روی گزینه ایجاد آفر (Generate offer) کلیک کنید.
 • برای کپی کردن توضیحات آفر تبلیغاتی، کد تبلیغاتی و شرایط و ضوابط روی گزینه Copy کلیک کنید. شما بعداً می‌توانید این اطلاعات را برای مشتری احتمالی خود ارسال کنید. در صورت تمایل می‌توانید آفر خود را ارائه دهید، اما لطفاً به این نکته توجه کنید که شما باید برای ارتقاء اعتبار آگهی، کپی کامل و بدون تغییری از آفر تبلیغاتی و شرایط و ضوابط در سفارش داشته باشید.
 • برای دریافت آفر تبلیغاتی اضافی، روی گزینه ایجاد آفر دیگر (Generate another offer) کلیک کنید.

توجه:

 • از آفرهای تبلیغاتی تنها برای حسابهایی که مطابق الزامات لیست شده در صفحه “Promotions” در اکانت پارتنرهای شما و مطابق با شرایط و ضوابط هستند استفاده کنید.
 • آفرهای تبلیغاتی روی حسابهای ادوردز شرکت خودتان اعمال نمی‌شوند.
 • لطفا مطمئن شوید که شرایط و ضوابط تعیین شده برای کدهای تبلیغاتی را مطالعه کنید. همانطور که قبلاً عنوان کردیم اگر مقررات را نقض کنید ممکن است دسترسی شما به کدهای تبلیغاتی و حساب ادوردز مشتری شما مسدود شود.

نحوه بررسی وضعیت آفرها و پیشنهادات تبلیغاتی شما

پس ازاینکه یک کد تبلیغاتی را به یک حساب واجد شرایط یا ایمیل یک مشتری احتمالی ارسال می‌کنید، شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Recent activity  در بخش “promotons” حساب پارتنرهای خود، وضعیت کد تبلیغاتی خود را دنبال کنید.

 

مراحل زیر را برای بررسی وضعیت آفرها چک کنید:

 • به حساب پارتنرهای خود در google.com/partners وارد شوید.
 • روی گزینه promotions در بخش “clients” از نوار نویگیشن کلیک کنید.
 • روی گزینه Reccent activity کلیک کنید.
 • شما لیستی از همه دریافت‌کنندگان مشاهده خواهید کرد که آفر تبلیغاتی را از جانب شما چه از طریق ارسال ایمیل به آنها یا اعمال کد تبلیغاتی مستقیماً به حساب گیرنده دریافت کرده‌اند.
 • برای هر گیرنده لینکی وجود دارد که شما را به حساب ادوردز آنها لینک می‌دهد و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهد: کشوری که آفر تبلیغاتی در آن معتبر است، کد تبلیغاتی، کسی که کد تبلیغاتی را استفاده می‌کند، تاریخی که آفر تبلیغاتی ارسال یا اعمال شده است، وضعیت فعلی آفر تبلیغاتی و تاریخ زمانی که  وضعیت آفر در حالت انجام شده قرار دارد.

هر یک از وضعیتها به چه معناست؟

متناسب با اینکه شما چگونه آفرهای تبلیغاتی خود را توزیع می‌کنید، شما وضعیتهای خاص و بروز شده‌ای را مشاهده خواهید کرد. معانی این وضعیتها را برایتان شرح می‌دهیم:

روش توزیع ارسال به یک مشتری احتمالی با وضعیت توزیع شده (Distributed)

معنی این وضعیت: آفر تبلیغاتی برای گیرنده ارسال شده است. بعنوان مثال، شما این وضعیت را وقتی مشاهده می‌کنید که یک آفر تبلیغاتی را به یک مشتری احتمالی ایمیل کرده‌اید.

اتفاقی که خواهد افتاد: گیرنده باید کد تبلیغاتی را در حساب ادوردز خود وارد کند.

 

اعمال مستقیم با ارسال به یک مشتری احتمالی با وضعیت اعمال شده (Applied)

معنی این وضعیت : کد تبلیغاتی مستقیماً در حساب گیرنده اعمال می‌شود یا این کد پس از ارسال در حساب گیرنده وارد می‌شود. گیرنده باید الزامات آفر تبلیغاتی را قبل از اعطای اعتبار در نظر بگیرد.

اتفاقی که خواهد افتاد: کمپین تبلیغاتی گیرنده باید حداقل تا زمانی که هزینه ذکرشده در آفر تبلیغاتی صرف شود، اجرا گردد. تا وقتی که بنابر آفر تبلیغاتی زمان باقی است، گیرنده در صفحه صورتحساب اکانت خود اعتباری را مشاهده خواهد کرد.

 

اعمال مستقیم با ارسال به یک مشتری احتمالی با وضعیت کامل شده (Complated)

معنی این وضعیت : الزامات آفر تبلیغاتی برآورده شده و اعتبار تبلیغات استفاده شده است. اعتبار در صفحات صورتحسابِ حساب گیرنده ظاهر می‌شود.

اتفاقی که خواهد افتاد: شما باید با پیاده‌سازی بهترین توصیه‌های عملی که در حساب پارتنرهای خود نشان داده می‌شود، بهینه‌سازی حساب گیرنده را ادامه دهید.

 

اعمال مستقیم با ارسال به یک مشتری احتمالی با وضعیت Terms not met

معنی این وضعیت : کد تبلیغاتی در حساب گیرنده وارد شده است اما آفر تبلیغاتی قبل از اعمال الزامات آفر، منقضی شده است.

اتفاقی که خواهد افتاد: گیرنده نمی‌تواند هیچگونه آفرهای تبلیغاتی اضافی را دریافت کند چراکه آنها تنها برای استفاده یک مشتری محدود شده‌اند.

 

اعمال مستقیم با وضعیت Error

معنی این وضعیت :ما قادر نخواهیم بود تا آفر تبلیغاتی را در حساب گیرنده اعمال کنیم. ممکن است به چند دلیل این وضعیت به وجود آید، بعنوان مثال اکانت قبلا از یک کد تبلیغاتی استفاده کرده است یا حساب لغو شده است.

اتفاقی که خواهد افتاد: حساب ادوردز گیرنده را بررسی کنید و تأیید کنید که برای دریافت آفرهای تبلیغاتی واجد شرایط است. برای مثال، تأیید کنید که حساب در ۱۴ روز گذشته ایجاد شده است یا کد تبلیغاتی قبلا در این حساب استفاده نشده است. اگر در ظاهر حساب واجد شرایط بود، به حساب پاتنرهای خود بروید و صفحه را رفرش کنید و دوباره برای اعمال آفر تبلیغاتی تلاش کنید.

سوألات متداول:

چرا من هیچ گونه آفر و پیشنهاد تبلیغاتی ندارم؟

چند دلیل برای اینکه ممکن است شما آفر و پیشنهاد تبلیغاتی دریافت نکنید، وجود دارد:

 • هیچ کدام از حسابهای متصل شده به حساب مدیریت ادوردز شما برای دریافت آفرهای تبلیغاتی واجد شرایط نیستند.
 • شرکت شما به حداکثر تعداد آفرهای تبلیغاتی که در زمان مشخص ارائه می‌شود، رسیده است. اگر شما قادر به تولید هیچ آفر تبلیغاتی نیستید، بعداً حساب خود را بررسی کنید چرا که حسابها بطور دوره‌ای بازخوانی می‌شوند.

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

بازاریابیگوگل ادوردزمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *