چگونه در تبلیغات گوگل خود به موفقیت 100 درصدی دست یابیم

چگونه در تبلیغات گوگل خود به موفقیت 100 درصدی دست یابیم

برای اینکه بتوانید در تبلیغات گوگل به موفقیت خوبی دست پیدا کنید، بهتر است با استفاده از اقدامات خود گوگل و بودجه‌بندی هوشمندانه کار خود را پیش ببرید. بدین منظور می‌توانید در این مقاله با خودکارسازی و بهینه سازی پیشنهادات بودجه‌بندی خود، بهترین عملکرد را به نمایش بگذارید.

خودکارسازی بودجه‌ها در تبلیغات گوگل ادوردز

خودکارسازی بودجه‌ها در تبلیغات گوگل ادوردز می‌تواند ضمن صرفه‌جویی در زمان شما، پیشنهادات بهتر و آگاهانه‌تری را ارائه دهد. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا بهتر است از بودجه‌بندی خودکار استفاده کنید، همچنین یک استراتژی پیشنهاد بودجه هوشمند را برایتان شرح خواهیم داد. ما به شما خواهیم گفت که کدام استراتژی را انتخاب کنید و چگونه قابلیت بودجه‌بندی هوشمند را در حساب کاربری خود آزمایش کنید.

 

چگونه در تبلیغات گوگل خود به موفقیت 100 درصدی دست یابیم

 

 

1-به منظور بودجه‌بندی در تبلیغات گوگل ادز از بودجه‌بندی زمان مزایده‌ها استفاده کنید.

به کاربران، مفاد زمان مزایده را جهت بودجه‌بندی هوشمند پیشنهاد کنید.

پیشنهادهای پویا و متناسب با هر رقابت و مزایده، اغلب می‌توانند نتایج بهتری را به همراه داشته باشند.

گوگل این قدرت را دارد که وقتی شما بودجه خود را متناسب با زمان وقوع مزایده تنظیم می‌کنید از بهترین سیگنالها استفاده کند. اصطلاحا به این روش، بودجه بندی زمان مزایده و حراج (auction-time) گفته می‌شود.

تعیین بودجه مناسب، بخش مهمی در هر حساب کاربری سودآور است. شما ممکن است این حس را داشته باشید که باید حتما بودجه‌های خود را تنظیم کنید اما روشهایی وجود دارد که شما می‌توانید روش فعلی خود را بهبود دهید. در این صورت پرسشهایی مطرح می‌شود که آیا شما می‌توانید بودجه‌های خود را سریعتر و بین کلمات کلیدی بیشتری بهینه کنید؟ آیا می‌توانید بودجه‌های خود را بطور جداگانه برای هر مزایده و رقابت تبلیغاتی تنظیم کنید؟

خودکارسازی بودجه‌ها توسط تبلیغات گوگل ادز می‌تواند ضمن صرفه‌جویی در زمان شما، بودجه عاقلانه‌تر و بهتری را ارائه دهد.

 

تصمیم‌گیری در مورد تعیین بودجه بسیار مهم است. چرا که این امر است که می‌تواند سودآوری حساب شما را تعیین کند. شما می‌توانید از تغییرات بودجه‌بندی به شکل زیر استفاده کنید:

بعنوان مثال 17000 شهر را به 6 بخش تقسیم کنید و برای هر قسمت یک روز در هفته را اختصاص دهید، قسمتها می‌تواند به این صورت باشد که کاربرانی که قسمتهای مختلفی از سایت شما را بازدید کرده اند یا کاربرانی که از دستگاه‌های مختلفی برای بازدید و جستجو استفاده می‌کنند، هر کدام می‌توانند در دسته خاص خود قرار گیرند. بر این اساس می‌توانید مخاطبان خود را پارت‌بندی کنید و بودجه منحصربفردی را به هر پارت اختصاص دهید.

در این مثال، بیش از یک میلیون ترکیب بودجه‌بندی وجود دارد که فقط در یک کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد. متناسب کردن این تعداد ترکیب با هزاران کلمه کلیدی هنگام مدیریت حساب کاربری بسیار دشوار است.

بودجه بندی هوشمند راه‌حلی مناسب برای این مشکل است و تنها راه استفاده از این روش، از طریق گوگل ادز است. بودجه‎‌بندی هوشمند نسبت به بودجه بندی استاندارد عادی، فاکتورهای بیشتری را درنظر می‌گیرد. این بودجه بندی در هر مزایده و رقابت تبلیغاتی که ورود می‌کنید، منحصراً اعمال می‌شود. این نوع بودجه‌بندی کاربردی و منحصربفرد است.

گوگل بهترین شرایط را هنگام رقابتها برای تنظیم بودجه‌بندی درنظر می‌گیرد.

بودجه‌بندی روی کلمات کلیدی اصلی‌ترین روش در بودجه‌بندی دستی است، اما حتی با این روش نمی‌توانید بودجه را دقیقا برای پرسشهای مختلف زیادی که با یک کلمه کلیدی مطابقت دارند استفاده کنید. حتی زمانی که از کلمات کلیدی چند کلمه‌ای یا عبارات کلیدی استفاده می‌کنید باز هم این امر صادق است.

همچنین اگر کلمات کلیدی کاملا مطابق را در بودجه‌بندی لحاظ کنید باز هم نمی‌تواند مجموعه وسیعی از محتواهای مربوط به یک جستجو را به خود اختصاص دهد. تنها در زمان مزایده و رقابت است که می‌توان در یک بودجه بندی هوشمند، بهای پیشنهادی متناسب با پرس و جو و جستجوی واقعی کاربر را تعیین کرد.

بودجه‌بندی هوشمند ، بودجه شما را در همان زمان مزایده برای هر حالت براساس کلیه عوامل درگیر تعیین می‌کند. بنابراین بجای اینکه درگیر تنظیمات شوید، همه عوامل مربوطه را با هم در بودجه بندی هوشمند خواهید داشت، مواردی چون: جمله بندی دقیق پرس و جوها، نوع تطابق، دستگاه مورد استفاده کاربر، نوع مرورگر، زبان، زمان مناسب تبلیغ در روز و سایر عوامل مانند تبلیغات خلاقانه یا لیست مخاطبانی که ممکن است براساس بازدید قبلی آنها از سایت جمع آوری شده باشند. همه این موارد در لحظه می‌توانند مورد بررسی قرار گیرند، بدین ترتیب بودجه‌ای برای شما لحاظ می‌شود که در راستای اهداف تجاری شماست. بودجه‌بندی هوشمند با افزودن المانهای جدید به الگوریتم خود، بطور مداوم در حال بهبود است.

حتما بخوانید: آموزش ساخت کمپین داینامیک هوشمند در گوگل ادورز

2-بودجه‌ها را براساس دستیابی به کارایی بیشتر در گوگل ادوردز مدیریت کنید

با خودکارسازی بودجه و هزینه‌های خود، در هزینه نگهداری از حساب کاربری خود صرفه‌جویی کنید.

شما می‌توانید با این روش هزینه‌های خود را برای کاربرد در جاهایی که می‌دانید برای بهبود حساب کاربریتان لازم است صرفه‌جویی کنید.

مزایای زیادی در این روش بودجه‌بندی وجود دارد. علاوه بر بهبود نتایج رقابت، باعث صرفه جویی در وقت شده و به شما امکان می‌دهد روی بهینه‌سازیهای استراتژیک‌تر تمرکز کنید.

به حساب کاربری خود و کلمات کلیدی که باید مدیریت کنید فکر کنید. اگر قرار بود بودجه را بصورت دستی تنظیم کنید، خیلی دشوار بود که به تعداد کلمات کلیدی که ممکن است هزار یا ده هزار یا بیشتر باشد زمان صرف کنید تا اینکار را انجام دهید. بودجه‌بندی هوشمند بطور چشمگیری باعث صرفه جویی در مدت زمان این کار می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا زمان خود را صرف بهینه سازی سایر بخشهای حساب کاربری خود کنید.

به این بیاندیشید که پیش از این بدنبال زمانی برای رسیدگی به سایر کارها بودید و اکنون این زمان در اختیار شما قرار دارد.

چگونه در تبلیغات گوگل خود به موفقیت 100 درصدی دست یابیم

3-استراتژی بودجه مناسب را انتخاب کنید

استراتژی را انتخاب کنید که متناسب با هدف اصلی تجارت شما است.

این اتوماسیون حساب کاربری شما را مدیریت می‌کند تا بیش از هر چیز دیگری روی هدف خود متمرکز شوید.

خودکارسازی بودجه خود را براساس دقیقترین داده‌های تبدیل موجود انجام دهید. چرا که داشتن داده تبدیل بهتر به معنای بودجه‌بندی قابل قبولتر است.

قبل از کاربرد استراتژی‌های بودجه‌بندی مبتنی بر تبدیل، ابتدا پیگیری تبدیلها را تنظیم کنید

روشهای مختلف ردیابی تبدیلها

هنگامی که تبلیغات گوگل خود را با استفاده از گوگل ادز اجرا می‌کنید، ممکن است بخواهید ببینید که آیا کلیک روی تبلیغ شما باعث شده است که کاربر کار خاصی را انجام دهد، اقداماتی مانند خرید در وب سایت، تماس با واحد فروش و پشتیبانی یا دانلود اپلیکیشن.

اولین قدم در پیگیری تبدیلها، انتخاب چیزی است که می‌خواهید پیگیری کنید.

حتما بخوانید: ساخت یک کمپین تبلیغ گوگل در کلاس آموزشی 2 ساعته

نوع تبدیلی که می‌خواهید پیگیری کنید را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید خریدها در وب سایت، ثبت نام در خبرنامه، کلیک روی دکمه یا سایر اقدامات وب سایت را پیگیری کنید، نیازدارید که پیگیری تبدیلها را در وبسایت خود تنظیم کنید.

اگر می‌خواهید مشتریانی که اپلیکیشن شما را نصب کرده‌اند یا خریدهای خود را از اپلیکیشن انجام می‌دهند را پیگیری کنید، نیاز دارید که یکی از این موارد را انتخاب کنید:

  • تبدیلهای اپلیکیشن موبایل را با فایربیس دنبال کنید
  • تبدیلهای اپلیکیشن اندروید را دنبال کنید
  • تبدیلهای اپلیکیشن ios را دنبال کنید
  • تبدیلهای اپلیکیشن را توسط آنالیز اپلیکیشن third-party یا ردیابی کلیک third-party دنبال کنید.

اگر می‌خواهید تماسهای تلفنی را پیگیری کنید نیاز دارید که یکی از این موارد را انتخاب کنید:

  • پیگیری تماسهای دریافتی از طریق تبلیغات گوگل
  • پیگیری تماسهای دریافتی از شماره تلفن وب سایت
  • پیگیری کلیکهای تلفن تماس روی یک شماره وبسایت

اگر می‌خواهید تبدیلهای آفلاین مانند بازدید از فروشگاه یا تماسهای تلفنی بعد از اجرای تبلیغات گوگل خود را پیگیری کنید، نیاز دارید که تبدیلهای آفلاین را پیگیری کنید.

آیا تمایل دارید انواع مختلفی از تبدیلهای گفته شده را دنبال کنید؟ بدین منظور تنها کافی است تا برای هر نوع تبدیل که می‌خواهید پیگیری کنید، یک عمل تبدیل متفاوت تنظیم کنید. بعنوان مثال برای پیگیری خریدها در وب سایت خود، یک عمل تبدیل تنظیم کنید و عمل دیگری را برای پیگیری تماسها از تبلیغات گوگل خود تنظیم کنید.

از طرفی فکر کنید که می‌خواهید دو عمل مختلف را برای وب سایت خود ردیابی کنید: خرید و ثبت نام در خبرنامه. در این حالت دو عمل تبدیل را تنظیم کرده‌اید: یکی برای خریدها و دیگری برای ثبت نام.

 

4-تنظیمات کمپین خود را با استراتژی بودجه خودکار هماهنگ کنید

ساختار حساب کاربری خود را ساده کنید.

کمپینهای خود را براساس اهداف پایه‌گذاری کنید.

بودجه‌بندی خودکار مبتنی بر هدف است، به این معنی که یک کمپین واحد معمولا باید از همان هدف برخوردار باشد.

به عنوان مثال: اگر شما در حال بهینه‌سازی برای کلیک روی کلمات کلیدی خاصی هستید اما تبدیلها را روی کلمات کلیدی دیگری دریافت می‌کنید، باید کمپینهای خاص آنها را ایجاد کنید.

از راه اندازی کمپینهایی با بودجه محدود خودداری کنید. کمپینهایی که بر مبنای بودجه روزانه عمل می‌کنند، دارای محدودیت در عملکرد هستند. در حالت ایده‌آل بودجه روزانه خود را حداقل 20 تا 30 درصد بالاتر از هزینه روزانه کمپینهای خود تنظیم کنید. این امر امکان عملکرد بهتر را هنگام استفاده از CPA هدف یا ROAS هدف و دستیابی به بازدید و بازده بیشتر فراهم می‌کند. اگر کمپینهای شما بر مبنای بودجه روزانه کار می‌کنند از استراتژی بیشینه سازی تبدیلها (Maximize Conversions) استفاده کنید.

گروه‌های تبلیغاتی یا کمپینها را بصورت منسجم و قدرتمند شکل دهید. ارتباط بین گروه‌های تبلیغاتی هنوز اهمیت دارد. تبلیغات مرتبط برای کاربران مفیدتر است و نرخ کلیک و نرخ تبدیل در آنها بالاتر است. هرچه اهداف شما دقیقتر و بیشتر باشند، بودجه‌بندی هوشمند شما کاراتر خواهد بود و می‌تواند بهبود پیدا کند.

از کلمات کلیدی با تطابق broad (کلمات چند بخشی و عریض) برای عملکرد خود استفاده کنید. از آنجایی که این روش بودجه‌بندی، براساس پرسشهای مطرح شده در مرورگر هم کار می‌کند، استفاده از کلامت کلیدی با تطابق گسترده به ماشینهای گوگل اجازه می‌دهد تا سوألات دیگری را پیدا کنند که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند.

لیست مخاطبان را به منظور افزایش بازده بودجه‌بندی هوشمند اضافه کنید. افزودن لیست به یک کمپین یا گروه تبلیغاتی در بودجه‌بندی هوشمند، اطلاعات بیشتری در مورد اتوماسیون ارائه می‌دهد و می‌تواند کارایی را بهبود بخشد.

5-استراتژی بودجه بندی خود را آزمایش کنید

هر آزمایش بودجه‌بندی را بصورت ساده، سازگار و متمرکز روی یک KPI انجام دهید. چرا که با افزودن عناصر اضافی در هنگام تست استراتژی خود، ممکن است نتایج آزمون دچار خطا شود. برای تست عملکرد استراتژی بودجه بندی تبلیغات گوگل خود، از پیش نویسها و آزمایشها استفاده کنید. بزرگترین کمپینی که راحت می‌توانید روی آن آزمایش انجام دهید انتخاب کنید.

در انجام هر تستی، داده‌های بیشتر به معنای اطمینان بیشتر و دستیابی سریعتر به نتیجه است.

با اهدافی شروع کنید که با CPA یا ROAS شما همسو هستند. چرا که اهداف دیگر می‌توانند روی حجم بازده تأثیر بگذارند و باعث تغییر در نتیجه حاصله شوند.

قانون کاردینال بر این اساس است که امور را ساده نگه دارید. شما می‌خواهید تستهای شما به وضوح مشخص کند که آیا بودجه‌بندیهای خودکار شما خوب کار می‌کند یا نه. بنابراین دست به تست همزمان تبلیغات جدید یا صفحات فرود نزنید و سعی کنید نتایج را تفسیر کنید. روی استراتژی خودکار خود تمرکز کنید. بدین ترتیب راحتتر می‌توانید اتفاقات را ببینید و هرگونه مشکل را عیب یابی کنید.

ما توصیه می‌کنیم که برای مقایسه استراتژی فعلی خود با موارد جدید از پیش نویسهای آزمایشی و انجام تست استفاده کنید. این امر به شما امکان می‌دهد نتایج آزمون خود را به روشنی ارزیابی کنید. بعنوان مثال می‌توانید یک آزمایش را انجام دهید تا CPA هدف استراتژی خودکار خود را با بودجه‌بندی دستی و روشهای دیگر مقایسه کنید بدین ترتیب می‌توانید ببینید که استراتژی خودکار باعث بهبود عملکرد حساب کاربری شما می‌شود یا خیر.

وقتی آزمون خود را شروع می‌کنید، میانگین CPA عملکرد خود در گذشته را بعنوان هدف عملکرد خود در کمپین استفاده کنید. این امر بهترین مقایسه ممکن در عملکرد با استراتژی بودجه بندی شما ارائه می‌دهد. در این حالت به نتایج خود اطمینان بیشتری خواهید داشت.

نکته: تأخیر تبدیل را هنگام ارزیابی عملکرد درنظر بگیرید. احتمالا می‌خواهید آن تأخیرها را از تحلیل خود حذف کنید. به عنوان مثال اگر بطور معمول هفت روز پس از کلیک روی تبلیغات گوگل، سرانجام همان کلیک به تبدیل منتهی شود، آخرین ارزیابی عملکرد هفته را هنگام ارزیابی تستها اعمال نکنید.

هنگامی که تستهای خود را به پایان می‌رسانید، برای یک پنجره یک هفته‌ای برنامه‌ریزی کنید، در این حالت استراتژی بودجه خودکار در حال آشنایی با حساب کاربری شماست. پس از دوره آشنایی استراتژی با حساب کاربری خود، تست شما باید چند هفته طول بکشد. بعد از گذشت این زمان می‌توانید در مورد استراتژی خود تصمیم بگیرید و آن را در سیستم خود تنظیم کنید.

این استراتژی در تبلیغات گوگل می‌تواند یک راه حل ساده و قدرتمند برای حساب کاربری شما باشد. برای شروع بهتر است تصمیم بگیرید که کدام استراتژی برای تجارت شما مناسب است و سپس آنرا امتحان کنید. اگر کارساز بود، در طولانی مدت صرفه جویی در زمان نتایج بهتری برایتان به همراه خواهد داشت. البته هدف نهایی، هدایت کلیکها، تبدیل، درآمد و دستیابی به سود موردنظر با بودجه‌ای مناسب است که بیشترین سود را برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.