چگونه گواهینامه پارتنر گوگل را دریافت کنیم؟

چگونه گواهینامه پارتنر گوگل را دریافت کنیم؟

دریافت گواهینامه پارتنر گوگل

پس از اینکه شرکت خود را در برنامه پارتنر گوگل رایگان ثبت کردید، می‌توانید بعنوان یک پارتنر گوگل واجد شرایط تلقی شوید. هنگامی که به نشان پارتنر گوگل دست پیدا می‌کنید به این معنی است که آژانس تبلیغاتی شما ثابت کرده است که در زمینه تبلیغات در گوگل کاملا حرفه‌ای و خبره است، نیازهای تبلیغاتی گوگل را می‌تواند برآورده کند، می‌‌تواند نیاز یک آژانس تبلیغاتی و مشتریان را برآورده کند و باعث رشد آنها شود، نشان پارتنر گوگل مزایایی برای شرکت شما به همراه دارد، از جمله اینکه نشان پارتنر گوگل را می‌توانید در سایت خود قرار دهید و بعنوان ابزاری برای بازاریابی خود از آن استفاده کنید. 

گوگل پارتنر

فواید گواهینامه گوگل پارتنر 

برخی از مزایای دارا بودن گواهینامه پارتنر گوگل عبارتند از: 

 • گواهینامه پارتنر گوگل: دو سطح برای گواهینامه پارتنر گوگل وجود دارد که شما می‌تواند یکی از آنها را برگزینید – گواهینامه پارتنر گوگل و گواهینامه پارتنر گوگل برتر یا نخستین پارتنر گوگل. شما می‌توانید این نشان را به منظور بازاریابی و مطرح کردن شرکت ، در وب‌سایت خود قرار دهید. 
 • تخصصهای شرکت (specializations): کسب تخصص‌های مربوطه باعث می‌شود تا ویترین مناسبی برای آژانس خود ارائه دهید. 
 • جستجوی پارتنر گوگل: پروفایل شرکت خود را در وب‌سایت جستجوی گوگل پارتنر لیست کنید. 
 • با گوگل ارتباط برقرار کنید: دعوتنامه‌های گوگل را به مناسبت‌های مختلف دریافت کنید و به سطوح مختلف آموزشها و پشتیبانی دسترسی پیدا کنید. 

 حتما بخوانید: مراحل گام به گام ساخت اکانت کاربری تبلیغات در گوگل ادوردز

مقررات مطرح شده برای یک پارتنر گوگل 

دارا بودن هر یک از نشانهای پارتنر گوگل و پارتنر گوگل برتر بیانگر این است که گوگل شرکت شما را بعنوان یک پارتنر گوگل به رسمیت می‌شناسد. با این وجود گوگل برای شناختن کمپانی‌های برجسته که هزینه مصرفی بیشتری دارند و در مقابل گواهینامه‌ها و کارایی بیشتری دارند، شرکت‌های دارای نشان پارتنر گوگل برتر را پیشنهاد می‌کند. 

المانهای زیر نشان می‌دهد که در قبال هر یک از مدرکها چه باید کرد. برای اینکه استانداردها را در بالاترین سطح حفظ کنید، گوگل بطور منظم شرکتها را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که گواهینامه آنها را باید تمدید یا رد کند. 

 حتما بخوانید: ایجاد یک کمپین تبلیغات گوگل اپلیکیشن کارآمد در سال ۲۰۱۸

شاخص پروفایل کمپانی: 

 • شرکتهای دارای نشان پارتنر: این شرکتها یک پروفایل شرکتی پارتنر را ایجاد و پر می‌کنند بنابراین اطلاعات ضروری شرکت برای قرار گرفتن در لیست جستجوی پارتنر گوگل در دسترس خواهد بود. 
 • شرکتهای دارای نشان پارتنر برتر: این شرکتها یک پروفایل شرکتی پارتنر را ایجاد و پر می‌کنند بنابراین اطلاعات ضروری شرکت برای قرار گرفتن در لیست جستجوی پارتنر گوگل در دسترس خواهد بود. 

شاخص صدور گواهینامه: 

 • شرکتهای دارای نشان پارتنر: فردی که توسط گوگل ادوردز تصدیق شده است را بیابید تا نشان دهد شما و همکاران شما به دانش پیشرفته تبلیغات گوگل دسترسی دارید. 
 • شرکتهای دارای نشان پارتنر برتر: دو نفر را که توسط گوگل ادوردز تصدیق شده است را بیابید تا نشان دهد شما و همکاران شما به دانش پیشرفته تبلیغات گوگل دسترسی دارید. 

حتما بخوانید: چگونه می‌توان در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل کسب درآمد کرد؟

شاخص درآمد و هزینه مصرفی: 

 • شرکتهای دارای نشان پارتنر: برای اینکه نشان دهید شرکت شما دارای درصد فعالیت معقولی است، باید با توجه به حسابهای کاربری خود طی ۹۰ روز، اعتبار ۱۰۰۰۰ دلار کسب و حفظ کنید. 
 • شرکتهای دارای نشان پارتنر برتر: برای اثبات میزان فعالیت خوب شرکت خود، به مقدار اعتبار بیشتری از مدیریت حسابهای کاربری خود نیاز دارند. 

شاخص عملکرد شرکت:  

 • شرکتهای دارای نشان پارتنر: شما باید کارایی مشخصی از خود نشان دهید از جمله رشد و درآمد تبلیغاتی که از عملکرد خود بدست می‌آورید، حفظ و افزایش مشتریان شما که بیانگر کارایی عملکرد خوب شرکت تبلیغاتی شما است. 
 • شرکتهای دارای نشان پارتنر برتر: شما باید رشد و درآمد تبلیغات، بازدهی حفظ و افزایش مشتریانتان به نحوی صورت گیرد که کارایی بالای شما را نشان دهد. 

چگونه گواهینامه پارتنر گوگل را دریافت کنیم؟

 

۱- پروفایل شرکت 

شما می‌توانید شرکت خود را با ایجاد و کامل کردن یک پروفایل شرکتی به لیست پارتنرها اضافه کنید. پروفایل‌های شرکتی شامل اطلاعات پایه‌ای همچون نام شرکت، وب‌سایت، اطلاعات تماس، توضیحات و خدماتی که ارائه می‌دهید است. تکمیل یک پروفایل شرکتی اولین گام برای دستیابی به حالت پارتنر است و شما را برای نمایان شدن در لیست جستجوی پارتنر گوگل واجد شرایط می‌سازد. 

بخاطر بسپارید که وقتی که شما پارتنرها را ثبت‌نام می‌کنید، شما نیازمند ایجاد یک پروفایل شخصی برای خود و یک پروفایل شرکتی برای شرکت خود هستید. برای انجام تنظیمات پروفایل شرکتی، شما نیازمند داشتن یک وب‌سایت و یک حساب مدیریت تبلیغات گوگل هستید. 

۲- صدور گواهینامه  

الزام صدور گواهینامه براساس تعداد افرادی که به پروفایل پارتنرهای شرکت شما وابسته هستند و توسط گوگل ادوردز تصدیق شده‌اند، تعیین می‌شود. 

الزامات صدور گواهینامه:

 • برای کمپانی دارای نشان پارتنر: حداقل برای یک فرد وابسته به کمپانی، گواهینامه ادوردز الزامی است. 
 • برای کمپانی دارای نشان پارتنر برتر: حداقل برای ۲ نفر از افراد کمپانی، گواهینامه ادوردز الزامی است. 

 

برای اینکه توسط گوگل ادوردز تصدیق شوید، فرد به پاس کردن ارزیابی اصول تبلیغات در گوگل و یکی از ارزیابی‌های تبلیغات اضافی که در آکادمی تبلیغات انجام می‌شود نیاز دارد. ارزیابی‌های اضافی عبارتند از تبلیغات جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات ویدئویی و تبلیغات فروشگاهی. 

 حتما بخوانید: هزینه تبلیغات در گوگل شما چقدر است؟! (بخش اول)

برای اینکه مطمئن شوید که ارزیابی فرد در راستای الزامات صدور گواهینامه شرکت شماست، دو مورد زیر را بررسی کنید: 

 • وابستگی: پروفایل فردی پارتنرها به پروفایل پارتنر شرکت شما وابسته است. برای انجام این کار، افراد به جستجوی شرکت شما در بخش “company profile” در پیج پروفایل پارتنر خودشان نیاز دارند، سپس باید روی گزینه “Affiliate” کلیک کنند. 
 • اطلاعات حساب تبلیغاتی برای آکادمی: اطلاعات حساب تبلیغاتی برای آکادمی افراد شامل نام آنها، ارزیابی‌های معتبر و گواهینامه‌های معتبری است که نیاز دارند با شرکت خود به اشتراک‌ بگذارند. برای این منظور، فرد باید به بخش “My profile” در تبلیغات برای آکادمی رجوع کند و مطمئن شود اطلاعات حساب کاربری‌اش با شرکت شما به اشتراک گذاشته شده است. 

درآمد و هزینه مصرفی 

پارتنرها حساب مدیر تبلیغات گوگل وابسته به پروفایل شرکتی شما را بررسی می‌کنند تا  تعیین کنند که آیا شرکت شما نیاز و الزامات مصرف و درآمد را برآورده می‌کند یا نه؟ 

ما به شما توصیه می‌کنیم که حساب اصلی مدیریت شرکتتان به پروفایل شرکت شما متصل گردد – حساب مدیریت، حسابی است که همه حسابهای مدیریت شده شرکت به آن وصل می‌شوند. بدین ترتیب اطمینان حاصل خواهید کرد که کل حساب شرکت بطور کامل در راستای نیاز شما بکار گرفته خواهد شد. 

برای اینکه نیاز هزینه مصرفی شما برآورده شود، موارد زیر را باید درنظر بگیرید: 

 • حساب مدیریت تبلیغات گوگل که حداقل ۹۰ روز از آن گذشته است 
 • حداقل ۶۰ روز از این ۹۰ روز شرکت فعال بوده باشد. 
 • حداقل ۱۰۰۰۰ دلار (یا معادل پول محلی) در  کل تبلیغات گوگل در طی ۹۰ روز گذشته درآمد بدست آمده و حفظ شود. 

برای بدست آوردن نشان پارتنر برتر، کمپانی‌ها باید نشان دهند که سطح بالایی از درآمد را دارا هستند. آستانه این درآمد در کشور و بازار مصرف کننده متفاوت است. 

تفاوت هزینه‌های مصرفی 

درنظر بگیرید که هزینه‌های شما ممکن است با مقدار هزینه لیست شده در حساب پارتنرهای شما متفاوت باشد. اگر هزینه‌های مصرفی خود را مقایسه می‌کنید مطمئن شوید که حتماً حساب مدیریت ادوردزی که به پروفایل شرکت شما متصل است را مورد بررسی قرار می‌دهید. 

در حساب پارتنرها، هزینه‎‌های صرف شده از روزی محاسبه می‌شود که حساب ادوردز به حساب مدیریت شرکت شما افزوده می‌شود، بنابراین شما هزینه‌های صرف شده قبل از اتصال به اکانت را نخواهید دید. بعنوان مثال، اگر شما حساب تبلیغات گوگل  مشتری را در اول نوامبر به حساب مدیریت شرکت خود متصل کنید، تنها از اول نوامبر به بعد فعالیت حساب خود را خواهید دید. هنگامی که وارد حساب مدیریت تبلیغات گوگل خود می‌شوید، شما هزینه مصرفی ۹۰ روزگذشته را خواهید دید. 

عملکرد شرکت 

پارتنرها حساب مدیریت تبلیغات گوگلی که به پروفایل شرکتی شما وابسته است را برای تعیین میزان کارایی شرکت شما بررسی می‌کنند.  

ما به شما توصیه می‌کنیم که حساب اصلی مدیریت شرکتتان به پروفایل شرکت شما متصل گردد – حساب مدیریت، حسابی است که همه حسابهای مدیریت شده شرکت به آن وصل می‌شوند. بدین ترتیب اطمینان حاصل خواهید کرد که کل حساب شرکت بطور کامل در راستای نیاز شما بکار گرفته خواهد شد. 

معیارهای مختلفی وجود دارد که پارتنرها برای تعیین کارایی شرکت شما درنظر می‌گیرند: 

 • رشد درآمد مشتری 
 • حفظ مشتری 
 • رشد کل درآمد 
 • رشد تعداد تبلیغات کنندگان 

برای برآورد عملکرد و کارایی کلی شرکت شما، پارتنرها حساب متصل به حساب مدیریت خود را در طول دوره ۱۸ ماهه ارزیابی می‌کنند. پارتنرها به حداقل ۱۲ ماه فعالیت مالی در حساب مدیریت خود نیاز دارند. 

به این امر توجه کنید که اگر حساب کاربری یک مشتری ایجاد شود ولی در طی دوره ۱۸ ماهه به حساب مدیریت شرکت شما متصل نشود، ما تنها هزینه‌های مصرفی حسابهای متصل به اکانت اصلی مدیریت را محاسبه می‌کنیم.  

برای بهبود عملکرد و کارایی شرکت خود، اطمینان حاصل کنید که بطور کامل اهداف بازاریابی مشتریان خود را درک می‌کنید و موفقیت کمپینهای تبلیغاتی آنها را برای رسیدن به اهدافشان افزایش می‌دهید.

خلاصه مطلب:

برای اینکه بعنوان پارتنر گوگل شناخته شوید و در لیست جستجوی پارتنر گوگل قرار گرفته و توسط مشتریان دیده شوید به طی مراحلی چون نوشتن پروفایل فردی و شرکتی، بررسی و دریافت گواهینامه، بررسی هزینه‌های مصرفی و عملکرد شرکت نیاز خواهید داشت. 

شما می‌توانید برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهامی با مشاورین خبره ما در وی دیجیتال مارکتینگ تماس حاصل نمایید. 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.