آموزش تبلیغات گوگل ویدیویی در یوتیوب

 آموزش تبلیغات گوگل ویدیویی در یوتیوب

در این مطلب در مورد راه اندازی و بهینه سازی یک کمپین تبلیغات گوگل ویدیویی در یوتیوب صحبت خواهیم نمود.

شما ماه‌ها صرف ساخت فیلمنامه، داستان نویسی، پیدا کردن استعداد مناسب، عکاسی و ویرایش میکنید اما نتیجه نهایی آن چه می‌شود؟ یک فیلم، یک نام تجاری و یا یک محصول موفق.

تمام این زمان را سرمایه‌گذاری می‌کنید، اما نمی‌توانید تنها آن را در صفحه خانگی مشاهده کنید و یا در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و امیدوار باشید که کسی آن‌ها را ببیند. در حالی که داشتن محتوای عالی بسیار حائز اهمیت است اما مهم است که در مورد به دست آوردن توجه و مشتریان بالقوه خود برای آن‌هایی که با برند شما آشنا نیستند، فعال و پویا باشید.

اجرای مجموعه‌ای از تبلیغات گوگل یوتیوب یک راه برای اطمینان از این است که مخاطب هدف شما محتوای ویدئویی که تولید کرده‌اید را پیدا ‌کند.

با فرمت های جدید و قابلیت‌های ردیابی می‌توانید از این اطلاعات برای گزارش در مورد ROI آن استفاده کنید. یکی از منابع لازم برای رشد  کسب‌وکارتان، راه اندازی کانال یوتوب است.

مساله این است که تبلیغات در یوتیوب بسیار متفاوت تر از اداره یک کمپین اجتماعی PPC است. محدودیت‌های خلاقانه خاص و گزینه‌های زیادی برای این پلت فرم وجود دارد و شما قبل از اینکه پروژه ویدئویی خود را مشخص کنید، نیاز به دانش اولیه دارید.

حتما بخوانید: نکاتی ارزشمند برای تبلیغات در یوتیوب و فیسبوک

چه چیزی در تبلیغات یوتوب جدید است؟

گوگل در ژانویه ۲۰۱۷ اعلام کرد که تغییراتی در تبلیغات گوگل ادوردز ایجاد خواهد کرد تا به تبلیغ کنندگان اجازه دهد به بینندگان بیشتری در یوتیوب دست یابند. در بین تغییراتی که پخش شد، بزرگ‌ترین اعلامیه این بود که آگهی دهندگان به زودی قادر خواهند بود تا بینندگان را براساس تاریخچه جستجوی گوگل هدف قرار دهند. بازاریابان اکنون می‌توانند تبلیغات را در افرادی که به تازگی به دنبال محصول یا سرویس خاصی برای هدف قرار دادن تبلیغات ویدئویی هستند، هدف قرار دهند.

اگر محتوای آگهی ویدئویی ارتباط نزدیکی با جستجویی که بیننده در حال تحقیق است داشته باشد، ممکن است احتمال بیشتری وجود داشته باشد که کل آگهی را تماشا کند و یا از طریق تبلیغ بر روی وب سایت کلیک کند.

کلمات کلیدی در  YouTube نسبت به جستجوی گوگل نسبتا ارزان‌تر هستند. تعداد مشاهده ها بین ۱ تا ۲ دلار برای هرکلیک تخمین زده شده است.

 

سه نوع تبلیغات گوگل ویدئویی در یوتیوب:

سه نوع کلیدی از تبلیغات یوتیوب وجود دارد که می‌توانید روی یوتیوب سرمایه‌گذاری کنید: TrueView ، Preroll  و  Bumpers.

 • TrueView Ads (تبلیغات با بازدید واقعی)

تبلیغات با بازدید واقعی نوعی تبلیغ ویدیویی استاندارد در YouTube است. تبلیغ کنندگان تنها با کلیک بر روی تبلیغ خود، تبلیغ می‌کنند. در این نوع تبلیغ، ویدیوها را میتوان به راحتی سفارشی کرد تا بتوان محتوای متنوعی را به اشتراک گذاشت.

تبلیغ کنندگان تنها زمانی که یک کاربر تبلیغ را حداقل ۳۰ ثانیه یا تا پایان فیلم تماشا کند و یا اگر بیننده حرکتی انجام دهد، مانند call-to-action هزینه ای پرداخت میکنند. دو نوع تبلیغات TrueView وجود دارد که می‌توانید با آن کانال یوتیوب خود را بهینه کنید.

 • Video Discovery Ads که قبلا به نام تبلیغات درون نمایش هم شناخته شده بود.

  این تبلیغات درون نمایشی در صفحه اصلی یوتیوب، صفحات نتایج جستجو و همچنین ویدیوهای مرتبط در صفحه‌های نمایش فیلم، نشان داده می‌شوند.

• Video Discovery Ads

هنگامی که یک کاربر بر روی آگهی کلیک می‌کند، صفحه ویدئویی مقصد نقطه‌ای را در ستون سمت راست قرار می‌دهد که در آن بنر نمایش تبلیغات نشان داده می‌شود.

هنگامی که یک کاربر بر روی آگهی کلیک می‌کند، صفحه ویدئویی مقصد نقطه‌ای را در ستون سمت راست قرار می‌دهد که در آن بنر نمایش تبلیغات نشان داده می‌شود

۱- تبلیغات در حال جریان (In-Stream Ads)

قبل از تماشای ویدئو در یوتوب، تبلیغات پخش می‌شود. بینندگان گاهی اوقات این فرصت را دارند که بعد از نگاه کردن به مدت پنج ثانیه از تبلیغ صرف‌نظر کنند.

In-stream ads (تبلیغات در جریان)،  اجازه می دهد تا بازاریابان تبلیغات ویدئویی را  CTA های مختلف و متن سفارشی کنند.

In-stream ads (تبلیغات در جریان)

 • تبلیغات یوتوب غیر قابل چشم پوشی (Preroll Ads)

برخی آگهی‌های درون جریان غیرقابل عبور هستند ( یا به اصطلاح نمیتوان از آنها گذشت) و می‌توانند قبل، میانه و بعد از ویدئوی اصلی باز شوند، به اینها تبلیغاتPreroll  گفته می‌شود و می‌توانند ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول داشته باشند.

2- تبلیغات یوتوب غیر قابل چشم پوشی (Preroll Ads)

همچنین تبلیغات ویدیویی میانه وجود دارد که در وسط یک ویدیوی یوتیوب منتشر می‌شود و ۱۰ دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. تبلیغات درون برنامه ای Preroll شما به اندازه تبلیغات با بازدید واقعی (TrueView) محتوای معینی به شما می‌دهد.

بازدید واقعی (TrueView)

 

تبلیغات در یوتیوب preroll را نمی توان نادیده گرفت، این ویدیوها با یک تماس تلفنی به بهترین شکل ایجاد می‌شوند تا شما بتوانید توجهی که از طرف بیننده می‌گیرید را بهینه کنید. به عبارت دیگر، بینندگان را تشویق کنید روی تبلیغ شما کلیک کرده و در عوض چیزی دریافت کنند.

در نظر داشته باشید که YouTube پس از هر کلیک ( PPC ) یک preroll  ویدئویی به فروش می‌رساند.

 • تبلیغات پیش از ویدیو (Bumpers)

Bumper ها سومین و کوتاه‌ترین نوع تبلیغات ویدئویی در یوتیوب هستند. در فاصله فقط ۶ ثانیه،  این آگهی‌ها قبل از ویدئوی انتخاب‌شده پخش می‌شوند.

تبلیغات ویدیویی پیش از ویدیو یا Bumper به وضوح نمی‌تواند یک داستان خوب را در عرض شش ثانیه تعریف کند،  اما آن‌ها مکمل فعالیت‌های ویدیویی بزرگ‌تر در یک رویداد جدید محصول هستند. فقط مطمئن شوید که از این شش ثانیه عاقلانه استفاده می‌کنید و تنها مولفه‌های برند خود را در نظر بگیرید که می‌خواهید مخاطبین تان به خاطر داشته باشند.

نحوه تنظیم و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی در YouTube:

زمانی که یک ویدیو بازاریابی برای تبلیغ در یوتوب ایجاد کردید، زمان آن رسیده که تبلیغات ویدئویی خود را هم بسازید. سپس ویدئوی تان را در یوتیوب آپلود کنید.

نحوه تنظیم و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی در YouTube

اکنون، شما آماده راه‌اندازی کمپین تبلیغات گوگل خود هستید. اول، به حساب گوگل تبلیغات در گوگل ادوردز خود بروید تا کمپین خود را راه‌اندازی کنید.

 • نوع کمپین:

بر روی منوی کشویی در سمت راست دکمه قرمز “+ کمپین” در صفحه اصلی Google AdWords کلیک کنید  و “ویدیو” را انتخاب کنید.

نوع کمپین

 • نام کمپین:

یک نام برای کمپین خود وارد کنید و مطمئن شوید که ویدئو از منوی کشویی Type انتخاب شده باشد.

نام کمپین

 

 • فرمت ویدئویی تبلیغات Video Ad Format:

گزینه In-stream or video discovery ads را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تبلیغ ویدئویی شما در فرمت بازدید واقعی یا همانTrueView قرار خواهد گرفت.

فرمت ویدئویی تبلیغات

 

 • بودجه:

تنظیم کنید چه مقدار بودجه در روز میخواهید صرف تبلیغات یوتوب کنید. شما همچنین می‌توانید یک روش تحویل را انتخاب کنید یا  تحویل استاندارد که تبلیغات را به طور یکسان در طول روز نشان میدهد و یا تحویل سریع که نمایش ها را در اسرع وقت هدایت می‌کند.

بودجه

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟

 • شبکه:

تصمیم بگیرید که می خواهید تبلیغتان کجا ظاهر شود.

شبکه

جستجو در YouTube: تبلیغ ویدئویی شما در نتایج جستجو، در صفحه خانگی یوتیوب، صفحات کانال و صفحات ویدئویی ظاهر خواهد شد.

 • ویدئوی یوتیوب :

تبلیغات TrueView را اجرا می‌کند که می‌توانند در تبلیغات در جریان نمایش in-display ads ظاهر شوند. با این گزینه، می‌توانید تبلیغ ویدئویی خود را انتخاب کنید تا قبل و یا در اطراف ویدئوهای نشان‌داده‌شده در سرتاسر شبکه نمایش گوگل ظاهر شود.

شما باید کمپین های جداگانه‌ای را برای ویدیو جستجویYouTube  ایجاد کنید چون این کار به شما کمک می‌کند تا معیارهای عملکرد را بهتر ردیابی کنید.

این تبلیغات برای افرادی انجام می‌شود که فعالیت‌های بسیار متفاوتی انجام می‌دهند و نیاز به مقدار متفاوتی از تعهد بیننده دارند، بنابراین بهتر است به طور جداگانه بر عملکرد نظارت کنید.

 • موقعیت:

موقعیت کاربرانی را که می‌خواهید تبلیغ به آن‌ها نشان داده شود را تعریف کنید. همچنین می‌توانید برخی از مکان‌ها را حذف کنید.

موقعیت

 • زبان، دستگاه و قیمت گذاری تلفن همراه:

تبلیغات در گوگل اجازه می‌دهد که سیستم عملیاتی، دستگاه و حامل را برای هدف‌گیری پیشرفته تری مشخص کنید. این به خصوص برای تبلیغات برنامه‌های کاربردی تلفن همراه مفید است و گزینه افزایش یا کاهش قیمت پیشنهادی شما در صورتی که تبلیغ ویدئویی به کسی در یک دستگاه تلفن همراه نشان داده شود، می‌باشد.

• زبان، دستگاه و قیمت گذاری تلفن همراه

 

 • تنظیمات پیشرفته:

با بخش تنظیمات پیشرفته، می‌توانید تاریخ‌های شروع و پایان را برای کمپین خود تعیین کنید. یک برنامه سفارشی برای زمانی که تبلیغ ویدئوییتان باید نمایش داده شود، ایجاد کنید و نمایش و نظرات روزانه برای کاربران را محدود کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را برای هزینه تبلیغ خود به دست آورید.

تنظیمات پیشرفته

 • ایجاد ویدئو تبلبیغاتی خلاقانه:

گروه تبلیغاتی خود را نام ببرید و سپس لینک یوتیوب را برای ویدئویی که می‌خواهید تبلیغ را برای آن اجرا کنید قرار دهید. سپس شما انتخاب می‌کنید که آیا می‌خواهید این کار به عنوان یک تبلیغ در جریان و یا تبلیغ در صفحه نمایش اجرا شود .

گروه تبلیغاتی خود را نام ببرید و سپس لینک یوتیوب را برای ویدئویی که می‌خواهید تبلیغ را برای آن اجرا کنید قرار دهید

برای نمایش، شما باید یک عنوان و توصیف کوتاه داشته باشید که در دو خط جداگانه وارد شود.

توجه داشته باشید که عناوین به ۲۵ کاراکتر محدود می‌شوند و خطوط توصیف به ۳۵ کاراکتر محدود می‌شوند .

توجه داشته باشید که عناوین به 25 کاراکتر محدود می‌شوند و خطوط توصیف به 35 کاراکتر محدود می‌شوند

تبلیغات در جریان In-stream ads:

این گزینه را برای شما فراهم می‌کند تا یک نشانی اینترنتی نمایش روی قسمت بالای ویدئو وجود داشته باشد. باید از یک نشانی اینترنتی منحصر بفرد استفاده کنید که به یک URL نهایی دیگر هدایت می‌شود تا آن را به یاد ماندنی کند.

نر ترکیبی که از تصاویر ویدیوی شما ساخته شده است در سمت راست تبلیغات ویدئویی ظاهر می‌شود

شما می‌توانید گزینه‌های ردیابی نشانی اینترنتی پیشرفته را در نظر بگیرید. بنر ترکیبی که از تصاویر ویدیوی شما ساخته شده است در سمت راست تبلیغات ویدئویی ظاهر می‌شود.

 

 • مشارکت (Bidding )

می‌توانید بیش‌ترین مشارکت را برای نظر دادن تعیین کنید، که می‌توانید آن را با افزایش تعداد دیدگاه‌های پیش‌بینی‌شده که ویدئوی شما ممکن است دریافت کند، تنظیم کنید .

Bidding

در نهایت، شما می‌توانید مخاطبین خود را بیشتر تعریف کنید. گزینه‌ها عبارتند از جنسیت، سن و وضعیت والدین .

همچنین می‌توانید افراد را با علایق خود از جمله زیبایی، آشپزی، طرفداران فیلم‌های ترسناک و غیره هدف قرار دهید .

سعی کنید چندین کمپین را اجرا کنید تا گروه‌های مختلف از کاربران را هدف قرار دهید تا متوجه شوید چه کسی بیش از همه درگیر است، نه اینکه همه را در یک فعالیت هدف قرار دهید.

سعی کنید چندین کمپین را اجرا کنید تا گروه‌های مختلف از کاربران را هدف قرار دهید تا متوجه شوید چه کسی بیش از همه درگیر است، نه اینکه همه را در یک فعالیت هدف قرار دهید.

 • هدف قرار دادن پیشرفته:

می‌توانید افراد را با کلمات کلیدی، موضوعات و یا وب سایت‌هایی که می‌خواهید آگهی ویدئویی خود در آن ظاهر شود، هدف قرار دهید .

کلیدواژه که با هدف‌گیری در تبلیغات نمایش داده می‌شود می‌تواند ابزار قدرتمندی برای پیدا کردن افرادی باشد که به دنبال پاسخ دیداری به یک سوال هستند.

حتما بخوانید: دستیابی به کلمات کلیدی مفید با ابزار google planner

علاوه بر این، شما می‌توانید از آگهی‌های ویدئویی تبلیغات گوگل ادوردز برای بازاریابی جهت دستیابی به افرادی که در حال حاضر با برند شما در تماس بوده‌اند، استفاده کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا افرادی که با برند شما آشنا هستند را مجددا استخدام کنید .

می‌توانید از آگهی‌های ویدئویی تبلیغات گوگل ادوردز برای بازاریابی جهت دستیابی به افرادی که در حال حاضر با برند شما در تماس بوده‌اند، استفاده کنید

 • حساب کاربری خود را لینک دهید:

شما باید حساب تبلیغات در گوگل ادوردز خود را به کانال یوتیوبی مرتبط کنید که در آن ویدئو در صورت عدم حضور شما بعنوان میزبان در آن قرار دارد. همچنین می‌توانید روی ” finish ” کلیک کنید تا کمپین تبلیغاتی تان را اجرا کنید .

شما باید حساب تبلیغات در گوگل ادوردز خود را به کانال یوتیوبی مرتبط کنید که در آن ویدئو در صورت عدم حضور شما بعنوان میزبان در آن قرار دارد

در پایان: در این مطلب در مورد کمپین تبلیغات گوگل ویدیویی در یوتیوب صحبت کردیم، محتوای ویدئویی باید بخشی از استراتژی محتوایی شما باشد. تبلیغات YouTube همیشه هدف قرار می‌گیرند و نسبت به دنیای جستجوی گوگل کم‌تر رقابتی است زیرا محتوای ویدئو جدید ضعیفتر از  محتوا و کم‌تر از پست‌های بلاگ است .

آینده ویدئویی یوتوب روشن است پس تا دیر نشده کانال یوتوب کسب و کار خود را ایجاد کنید و به تبلیغات بپردازید.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.