نکات مهم در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل

در دنیای امروز برای اینکه کسب و کارهای مختلف به موفقیت برسند، باید حتما یک برنامه ویژه برای تبلیغات خود داشته باشند. تجربه این موضوع را اثبات کرده است که تبلیغات شاپینگ گوگل، یک راه عالی برای این کار است که باعث رشد و شکوفایی کسب‌وکار شما خواهد شد. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، حتما یک برنامه ویژه برای بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل داشته باشید تا نتیجه بهتری از تبلیغات خود بگیرید. تمامی کسانی که از گوگل ادز استفاده می‌کنند از این موضوع آگاه هستند که تبلیغات گوگل تا چه اندازه مفید و کارساز است. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در این مطلب از سایت وی دیجیتال مارکتینگ با نکات مهم در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل آشنا خواهید شد؛ تا انتها همراه ما باشید.

نکات مهم در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل

تقسیم بندی کمپین‌ها؛ راز موفقیت در تبلیغات شاپینگ گوگل

در صورتی که شما می‌خواهید یک برنامه‌ریزی عالی برای تبلیغات خود داشته باشید، حتما باید مدیریت کمپین‌ها را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. یکی از اشتباهات رایج در تبلیغات شاپینگ گوگل این است که در آن کمپین‌ها را دسته‌بندی نمی‌کنند. از آنجایی که امروزه تعداد رقبا در فضای آنلاین به شدت افزایش پیدا کرده است، شما باید به کمپین‌های خود حالت اختصاصی بدهید تا به صورت ویژه برای یک حالت خاص استفاده شود. تقسیم بندی کمپین‌ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند که برای هر دسته از محصولات و خدمات خود، برنامه‌ریزی جداگانه‌ای داشته باشید.

در این حالت برای هر دسته محصولی تبلیغات ویژه‌ای شکل می‌گیرد که باعث افزایش فروش شما خواهد شد. اگر شما نگاهی به برترین استراتژی‌های تبلیغاتی بیندازید، متوجه خواهید شد که همه آن‌ها از این شیوه تبلیغاتی برای رشد خود استفاده می‌کنند. در واقع هر کمپین تبلیغاتی باید به دنبال آن باشد که برای مخاطبین و مشتریان خلق ارزش کند. اگر شما بتوانید تقسیم بندی کمپین‌ها را به درستی انجام دهید، مسلما قدم بزرگی در راستای بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل به حساب می‌آید.

ایجاد کمپین‌های موثر شاپینگ گوگل بر اساس نتایج جستجو

برای اینکه بتوانید تبلیغات شاپینگ گوگل را موثرتر کنید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در ایجاد کمپین‌ها به آن دقت کنید،‌ نتایج جستجوهای گوگل است. هر روزه مردم برای تهیه محصولات یا خدمات مورد نظر خود آن را در گوگل سرچ می‌کنند. بر همین اساس اگر شما بتوانید تبلیغات خود را با توجه به موارد پرجستجو تنظیم کنید،‌ مطمئنا از نتایج خارق‌العاده‌ای که به دست می‌آید شگفت‌زده خواهید شد.

برای این کار شما باید کلمات یا محصولاتی که درصد سرچ بالایی دارند را پیدا کنید و از این طریق آن‌ها را در تبلیغات جدید خود بگنجانید. اگر شما به خوبی تبلیغات شاپینگ موفق را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که همه آن‌ها از این راهکار ویژه استفاده کرده‌اند. در همین راستا شما باید موارد پرجستجو را در حیطه کاری خود پیدا کنید و از این طریق بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل را برای خود انجام دهید.

تقسیم‌بندی کلمات کلیدی در تبلیغات شاپینگ گوگل

همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز به آن اشاره کردیم،‌ برای داشتن تبلیغات موثر باید از کلمات پرجستجو استفاده کنید که به آن‌ها کلمات کلیدی گفته می‌شود. این کلمات حالت‌های مختلفی را در بر می‌گیرند که شما می‌توانید از این طریق میزان بازدید تبلیغات خود را افزایش دهید. کلمات کلیدی محصولات یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این نوع از کلمه کلیدی، نام محصول همراه با مدل آن به صورت کامل ذکر می‌شود. در صورتی که بتوانید کمپین‌های تبلیغاتی خود را بر این کلمات کلیدی استوار کنید،‌ مسلما نتایج بهتری خواهید داشت.

کلمات کلیدی برند دسته‌ای دیگر از کلیدواژ‌ه‌ها هستند که در آن‌ها اسم برند خاصی آورده شده است. بسیاری از مردم محصولات مورد نظر خود را همراه با برند سرچ می‌کنند. برخی دیگر از کلمات کلیدی برای دسته‌بندی محصولی به کار می روند. به طور مثال شامپو ضدشوره یک کلمه کلیدی دسته‌بندی است. ایجاد کمپین تبلیغاتی موثر نیازمند این است که شما از انواع کلمات کلیدی که گفته شد استفاده کنید. به طور قطع این کار می‌تواند نقش زیادی در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل داشته باشد. اگر شما یک برنامه‌ریزی درست از این لحاظ داشته باشید،‌ مسلما از نتایج بی‌نظیری که برای شما به وجود می‌آید شگفت‌زده خواهید شد.

مزایای استفاده از چند گروه تبلیغاتی در شاپینگ گوگل

برای اینکه بتوانید میزان تاثیرگذاری تبلیغات شاپینگ گوگل را افزایش دهید‌، بهتر است که از چند گروه تبلیغات برای این کار استفاده کنید. یکی از بهترین مزایایی که گروه تبلیغاتی به دنبال دارد این است که بهتر می‌توان بر روی تبلیغات کنترل داشت. وقتی که شما از چند گروه تبلیغی در کنار هم استفاده می‌کنید،‌ میزان بازدهی تبلیغات افزایش پیدا می‌کند. یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده‌ای که در این روش تبلیغاتی وجود دارد این است که می‌توان مشتریان خاص را به راحتی جذب نمود. در واقع تبلیغات شما به صورت ویژه برای مخاطبین هدف به نمایش درمی‌‌آیند که از این طریق می‌توان تعداد مشتریان واقعی بیشتری را جذب کرد.

مزیت بعدی که در تبلیغات چندگروهی دیده می‌شود این است که محصولات و خدمات زیادی تحت پوشش قرار می‌گیرند. مسلما زمانی که محصولات بیشتری را ارائه می‌دهید، احتمال خرید از طرف مشتری نیز افزایش زیادی پیدا می‌کند. به طور کلی اگر از این راهکار به طور موثر استفاده کنید، بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل نیز بهتر صورت می‌گیرد.

بهینه‌ سازی محتوا؛ بهترین راه برای بهبود کمپین‌های تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توان برای بهبود عملکرد در تبلیغات انجام داد این است که از بهینه‌سازی محتوا استفاده کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که یک محتوای جذاب می‌تواند یک تبلیغ جذاب را بسازد. برای اینکه شما بتوانید مخاطب را مجاب کنید تا بر روی تبلیغ کلیک کند،‌ حتما باید یک راهکار عالی را در پیش پای او قرار دهید. محتوای تبلیغ شامل موارد مختلفی همچون متن و عکس می‌شود که شما باید برای ترسیم آن‌ها برنامه‌ریزی خوبی را انجام دهید. خلق یک محتوای جذاب برای تبلیغ، یک قدم بسیار مهم است که حتما باید برای آن برنامه‌ریزی درستی داشته باشید.

فرض کنید که خود شما با یک تبلیغ شاپینگی روبرو هستید. مسلما توضیحات محصول،‌ عکس و قیمت برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد. حال اگر بتوانید این موارد را به درستی رعایت کنید، مسلما نتایج فوق‌العاده‌ای نیز برای شما خلق خواهد شد. در صورتی که احساس می‌کنید که خود توانایی خلق محتوا را ندارید،‌ بهتر است که از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. اگر نگاهی به موفق‌ترین برندهای کسب‌وکار بیندازید،‌ متوجه خواهید شد که آن‌ها بهینه سازی تبلیغات شاپینگ را با استفاده از خلق محتوای ارزشمند انجام داده‌اند. حال اگر شما هم بتوانید این کار را به صورت دقیق انجام دهید، حتما نتایج فوق‌العاده‌ای برای شما ایجاد خواهد شد.

افزایش بازدهی تبلیغات با کلمات کلیدی منفی

در صورتی که شما قصد راه‌اندازی یک کمپین موفق را دارید،‌ حتما از کلمات کلیدی منفی برای گرفتن بازخورد بهتر استفاده کنید. این قابلیت به صورت ویژه در گوگل ادز قرار داده شده است تا میزان بازدهی شما را افزایش دهد. در این روش خاص،‌ شما لیست کلمات کلیدی که نمی‌خواهید در هنگام سرچ تبلیغات شما نمایش داده شود را مشخص کنید. برای اینکه بهتر بتوانید این موضوع را درک کنید،‌ بهتر است که مثالی برای آن بزنیم. فرض کنید که شما یک کمپین تبلیغاتی برای کلمه طراحی سایت ایجاد کرده‌اید.

حال اگر مخاطبان در هنگام جستجو مواردی همچون طراحی سایت جوملا را نیز سرچ کنند، تبلیغات شما برای فرد نشان داده می‌شود؛ حال ممکن است که شما خدمت طراحی سایت جوملا را نداشته باشید. در این مواقع کاربر وارد سایت شما می‌شود ولی به دلیل اینکه نمی‌توانید به او خدمت‌رسانی کنید، از سایت خارج می‌شود. این کلیک‌ها نه تنها برای شما سودی به همراه ندارند بلکه هزینه‌های تبلیغاتی را به شما تحمیل می‌کنند. حال اگر شما طراحی سایت جوملا را به عنوان کلمه کلیدی منفی به گوگل ادز معرفی کنید،‌ در هنگام سرچ این عبارت تبلیغ شما نمایش داده نمی‌شود.

تعیین استراتژی درست برای کمپین‌های تبلیغاتی

برای اینکه بتوانید نتایج فوق‌العاده‌ای را در کمپین‌های تبلیغاتی به دست بیاورید،‌ بهترین کار ممکن این است که یک استراتژی عالی برای خود تعیین کنید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در تعیین استراتژی مشخص شود، هدف اصلی کمپین است. شما باید قبل از شروع کار خود از این موضوع اطلاع داشته باشید که چه هدفی در ذهن خود دارید. اگر دوست دارید که با استفاده از تبلیغات به میزان فروش مشخصی دست پیدا کنید، حتما باید برنامه تبلیغاتی خود را نیز بر اساس آن بچینید. یک بخش بسیار مهم در تعیین استراتژی تبلیغاتی این است که تحقیق کلمه کلیدی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

در حال حاضر ابزارهای زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر شما در استراتژی خود کلمات کلیدی پرجستجو و پرفروش را قرار دهید، مسلما نتیجه ایجاد شده برای شما بسیار عالی خواهد بود. با توجه به اینکه تعیین استراتژی باید بهترین نحو ممکن صورت بگیرد، حتما برای آن یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده داشته باشید. طبق برررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است، تعیین استراتژی درست از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای آن هدف‌گذاری داشته باشید.

تاثیر گروه‌های کالایی در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل

برای اینکه بتوانید تبلیغات خود را در شاپینگ گوگل بهینه سازی کنید، حتما باید گروه‌های کالایی مناسبی را انتخاب کنید. برای درک بهتر این موضوع خود را در جای مشتری قرار می‌دهیم. فرض کنید که شما در جستجوی گوگل با تبلیغ یک کالای خاص مواجه می‌شوید. اگر کالای نمایش داده شده بتواند حس نیاز را در شما ایجاد کند، احتمال اینکه بر روی تبلیغ مورد نظر کلیک کنید بسیار زیاد خواهد بود. بر همین اساس شما باید نقش ویژه کالاها و محصولات را در نظر داشته باشید.

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق و سودساز هستید،‌ حتما بهترین و جذاب‌ترین محصولات خود را برای این مورد گلچین کنید. چنانچه محصولات شما جذابیت لازم را داشته باشند،‌ مسلما نرخ فروش شما نیز با افزایش زیادی روبرو می‌شود. طبق بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است، تبلیغات کالاهایی که دارای قیمت جذاب هستند نیز بسیار عالی خواهد بود. وقتی مشتری با تبلیغ کالایی برخورد می‌کند که قیمت مناسبی دارد، معمولا بر روی آن کلیک می‌کند تا اطلاعات کامل‌تری از آن به دست بیاورد. البته سعی کنید که کالاهای ترند روز را هم برای بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل به کار ببرید.

هدف‌گذاری مکانی برای کمپین‌های تبلیغات شاپینگ گوگل

راه‌های زیادی برای افزایش بازدهی تبلیغات وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای شرایط خاص خود هستند. بر همین اساس یکی از بهترین راه‌هایی که برای افزایش راندمان تبلیغات پیشنهاد می‌شود، اجرای تبلیغات محلی است. زمانی که شما یک کمپین تبلیغات ایجاد می‌کنید،‌ این امکان برای شما فراهم است که برای آن محدوده جغرافیایی نیز تعیین کنید. چنانچه حس می‌کنید مشتریان شما در یک منطقه جغرافیایی خاص هستند، می‌توانید کمپین خود را بر همین اساس تنظیم کنید. در این حالت اگر کسی در منطقه جغرافیایی مشخص شده جستجو انجام دهد،‌ تبلیغ شما برای این شخص نمایش داده می‌شود.

همچنین شما با استفاده از این کار می‌توانید باعث عدم نمایش تبلیغ در سایر مکان‌ها شوید. این قابلیت باعث می‌شود که شما بتوانید هدف‌گذاری دقیق‌تری را به انجام برسانید. در این حالت تعداد کلیک تبلیغ افزایش پیدا می‌کند که در نهایت منجر به فروش بیشتر برای شما خواهد شد. طبق بررسی‌‌هایی که صورت گرفته است، تبلیغات محلی بازدهی بسیار بالایی دارد و اکثر افراد نتایج فوق‌العاده‌ای از آن دریافت کرده‌اند.

نوشتن عنوان جذاب برای تبلیغات شاپینگ گوگل

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما باید در اجرای کمپین‌های خود در بگیرید‌،‌ نوشتن عنوان جذاب و هدفمند برای محتوا است. بر همین اساس به شما توصیه می‌کنیم که برای این بخش، یک برنامه‌ریزی عالی داشته باشید. برای اینکه بتوانید عنوان نویسی محتوا را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، حتما باید در این زمینه تبحر کافی داشته باشید. حتما در قسمت عنوان، مشخصات مهم محصول را ذکر کنید. در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که متاسفانه اطلاعات درستی در عنوان درج نمی‌شود که همین موضوع می‌تواند باعث کاهش بازدهی تبلیغ گردد.

به طور مثال اگر می‌خواهید محصولی مانند کفش را تبلیغ کنید، حتما مواردی همچون رنگ،‌ مواد سازنده و سایز را در عنوان بیان کنید. در این حالت مخاطب اطلاعات جامعی از محصول مورد نظر دریافت می‌کند که بر اساس آن می‌تواند تصمیم‌گیری درستی صورت دهد. یکی دیگر از نکاتی که باید برای نوشتن عنوان در نظر بگیرید این است که حتما متن آن پرجستجو باشد و جزو کلمات کلیدی قرار بگیرد. به طور قطع اگر عنوان تبلیغ شما دارای سرچ بالایی باشد،‌ احتمال موفقیت کمپین تبلیغاتی شما نیز بسیار بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه تبلیغات شاپینگ گوگل اهمیت زیادی برای عنوان تبلیغ قائل است، حتما برای بهینه سازی در این بخش برنامه‌ریزی لازم را داشته باشید.

 

نکات مهم در بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل

 

 

سخن پایانی

بهینه سازی تبلیغات شاپینگ گوگل یک راه عالی برای رشد کسب‌وکار شما است که می‌توانید از این امکان ویژه به نفع خود استفاده کنید. از آنجایی که اجرای کمپین‌های موفق و تاثیرگذار نیازمند مهارت و تخصص است،‌ حتما از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه وی دیجیتال مارکتینگ به عنوان مشاور برتر تبلیغات آنلاین شناخته شده است. به همین علت اگر شما می‌خواهید که در گوگل ادز به دستاوردهای مناسبی برسید، حتما از خدمات این مجموعه استفاده کنید. در این مطلب تمامی نکات مهم برای بهینه‌سازی تبلیغات گفته شد پس همه آن‌ها را برای رسیدن به موفقیت کسب و کار خود به کار ببرید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.