آخرین تغییرات تبلیغ گوگل: دسترسی به مشتریان راحت ‌تر می ‌شود!

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل: دسترسی به مشتریان راحت ‌تر می ‌شود!

نکته مهم در گوگل ادز توانایی ما در ایجاد ارتباطی صحیح بین افراد ارائه دهنده کالا و خدمات و افرادی که به دنبال این کالاها و یا خدمات ارائه شده هستند، است. اینکه تشخیص دهیم افراد در گوگل به دنبال چه مواردی می گردند موضوعی مهم است، همچنین دسترسی آسان تر به مشتریان مناسبی که کالا و یا خدمات مورد نظرشان را جستجو می کنند بسیار حائز اهمیت است و ما در این مقاله شما را با آخرین تغییرات تبلیغ گوگل آشنا می‌ کنیم.
برای درک بیشتر این موضوع لازم است که انواع حالات کیووردها رو توی کمپین گوگل بشناسید:

Exact match=   مطابقت کامل (که با علامت [کلمه کلیدی] مشخص میشود و هدف استفاده دقیق از همین کلمه در سرچ کاربران هست)

Phrase match= مطابقت عبارت (که با علامت “کلمه کلیدی” مشخص می شود و هدف استفاده از این عبارت در یه جمله یا عبارت دیگر هست)

broad match=  مطابقت گسترده (که بدون علامت اضافی هست و در واقع تمام عبارات مترادف و گسترده را شامل می شود)

در طول سال ها، گوگل تلاش کرده شرایط را بهبود ببخشد تا دسترسی آسان تر به مشتریان مناسب را برای صاحبین مشاغل امکان پذیرتر کند. به عنوان مثال، کلمات کلیدی شما اکنون می توانند با معنای کلماتی که جستجو می شوند مطابقت داشته باشند و همخوانی گسترده ای در عملکرد موثر برای یافتن مشتری ایجاد نمایند، به ویژه هنگامی که با پیشنهادات هوشمند مرتبط باشد.

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل: دسترسی به مشتریان راحت ‌تر می ‌شود!

 

طبق آخرین تغییرات تبلیغ گوگل با این پیشرفت ها، ما مشاهده کرده ایم که جستجوها مطابقت عبارات مورد نظر است و شما می توانید از طریق ترکیبی از این دو، دسترسی آسان تری به مشتریان مناسب داشته باشید.

به همین دلیل از دو هفته دیگر، طبق آخرین تغییرات تبلیغ گوگل شاهد این هستیم که دسترسی شما به مشتریان بدون توجه به اینکه آن ها چطور جستجو می کنند، آسان تر می شود.

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل و ساده کردن انواع مطابقت

در حال حاضر می توانید با افرادی که دارای انواع کلمات کلیدی زیر هستند ارتباط برقرار کنید:

  • مطابقت دادن دقیق برای عبارات گسترده برای ایجاد دسترسی
  • مطابقت دادن عبارت و اصلاح کننده
  • برای تعادل هر دو

برای کنترل بیشتر و دستیابی بهتر به شما، بهترین اصلاح کننده را به عبارت منطبق تبدیل می کنیم. در نتیجه، مطابقت دادن عبارت تا جایی ادامه می یابد تا ترافیک اضافی مطابقت گسترده ای را پوشش دهد، در حالی که در الویت بودن ترتیب کلمات برای مهم بودن معنی که مد نظر فرد جستجو کننده است همچنان مهم است. در حقیقت طبق آخرین تغییرات تبلیغ گوگل دسترسی به مشتری و مدیریت کلمات کلیدی برای شما آسان تر می شود.

با این پیشرفت ها، افراد بدون نگرانی از اتلاف وقت و جستجوهای بیهوده، می توانید به جستجوهای مورد نظر خود دست یابند وزودتر به آنچه که مد نظر داشتند برسند. به عنوان مثال شما یک شرکت امور مهاجرتی هستید که می خواهید به افراد علاقه مند به مهاجرت از شهر نیویورک دسترسی داشته باشید. با تطبیق عبارت به روز شده، می توانید به افرادی دسترسی پیدا کنید که به عنوان مثال از شهر نیویورک به بوستون نقل مکان می کنند، بدون اینکه افرادی که قصد انتقال از بوستون به شهر نیویورک را دارند، نمایش داده شوند.

بیشتر بخوانید: قبل از انجام این کار تبلیغ گوگل خود را شروع نکنید!

این تغییرات همچنین به شما کمک می کند تا مدیریت کلمات کلیدی را ساده تر کنید و در وقت خود تا جای ممکن صرفه جویی کنید. همان طور که ایان تیلور، مدیر SEM در Wayfair می گوید، “این ساده سازی مدیریت حساب ها و دسترسی آسان تر به مشتریان مناسب با جستجو کردن را فراهم می کند، زیرا این دو نوع تطبیق امروزه موارد بسیار مشابهی را پوشش می دهند.

در واقع آخرین تغییرات تبلیغ گوگل به ما فرصت بیشتری می دهد تا روی اهداف بزرگتر تجاری تمرکز کنیم، مانند کمک به مشتریان در یافتن آنچه برای ساختن خانه مورد علاقه خود نیاز دارند.”

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل: دسترسی به مشتریان راحت ‌تر می ‌شود!

نکته: به زودی استفاده از علامت + در کلمات کلیدی کمپین های گوگل ممنوع شده و تقریباً بلااستفاده خواهد بود. و لازم از روش هایی بهتر که عنوان شده بدین منظور استفاده کنید.

چه اتفاقی برای اصلاح کننده مطابقت گسترده رخ می دهد؟

گوگل در حال حذف پشتیبانی از اصلاح کننده مطابقت گسترده است. در حقیقت گوگل درک می کند که این تغییرات می تواند برای کسب و کارهای مختلف معنای مختلفی داشته باشد و می خواهد درصدد به حداقل رساندن هرگونه اختلال باشد. به همین دلیل است که گوگل در طول چندین ماه این تغییرات را به آرامی انجام می دهد:

از اواسط ماه فوریه، کلمات کلیدی همسان سازی عبارت و اصلاح کننده تطابق گسترده به این موارد منتقل می شوند. از آنجا که این رفتار برای هر دو نوع مطابقت اعمال خواهد شد، شما مجبور نیستید فوراً اقدام کنید.

در ماه جولای، پس از اینکه رفتار جدید در سطح جهانی رواج یافت، دیگر نمی توانید کلمات کلیدی جدید اصلاح کننده مطابقت گسترده ایجاد کنید. با این حال، کلمات کلیدی اصلاح کننده مطابقت گسترده موجود با رفتار جدید همچنان ادامه خواهند داشت. به همین دلیل از همین حالا، توصیه می کنیم کلمات کلیدی جدیدی را در تطبیق عبارت ایجاد کنید.

در طول سال، شروع این تغییرات از طربق گوگل به اطلاع شما خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تغییر، لطفاً به مرکز راهنمایی گوگل ادز مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: گوگل ادسنس

کمپین های خود را برای دستیابی به موفقیت تنظیم کنید

برای کمک به شما در دسترسی آسان تر به مشتریان مناسب با جستجو کردن و استفاده بهتر از این تغییرات در آینده، بهترین روش های زیر طبق آخرین تغییرات تبلیغ گوگل به شما پیشنهاد شده است:

عملکرد را کنترل کنید و در صورت لزوم بودجه ها را تغییر دهید

ممکن است به دلیل این تغییرات میزان ترافیک دچار نوسان شود، بنابراین در صورت لزوم تنظیمات را انجام دهید.

صفحه پیشنهادهای خود را به طور مرتب بررسی کنید: “افزودن کلمات کلیدی جدید” در حفظ پوشش کلمات کلیدی و “حذف کلمات کلیدی اضافی” به شما کمک می کند کلمات کلیدی تکراری را ادغام کنید.

استفاده از انطباق گسترده (broad match) با پیشنهادات هوشمند را در نظر بگیرید

اگر نگران از دست دادن دایره پوششی خود نباشید، تطابق گسترده با پیشنهاد هوشمند به شما کمک می کند جستجوهای مرتبط تری داشته باشید که اهداف عملکرد شما را برآورده می کنند.

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل و ادامه استفاده از کلمات کلیدی منفی

موارد منطبق را که نمی خواهید، با کلمات کلیدی منفی استثنا کنید. توجه داشته باشید که این به روزرسانی کلمات کلیدی منفی شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل: دسترسی به مشتریان راحت ‌تر می ‌شود!

آخرین تغییرات تبلیغ گوگل و نکات مهم برای کلمات کلیدی

در طول سال گذشته، گوگل همچنین به طور مداوم در حال بهبود سایر موارد بوده است. بر اساس بازخورد شما، گوگل کلمات کلیدی را به روزرسانی کرده است که تعادل دسترسی، ارتباط و عملکرد را برای شما آسان کند.

برای شروع، تطبیق گسترده اکنون سیگنال های اضافی در حساب شما جستجو می کند تا جستجوهای مرتبط تری انجام شود. هنگامی که با پیشنهاد هوشمند همراه شوید، این سیگنال های تطبیق گسترده، که شامل کلمات کلیدی در گروه تبلیغات شما و موارد دیگر است، می توانند به شما کمک کنند تا فرصت های جدیدی برای کسب و کار خود باز کنید.

سرویس تحویل آنلاین غذا Just Eat Takeaway.com این ترکیب را آزمایش کرد و گفت: “ما از نتایج استفاده از تطبیق گسترده با پیشنهادات هوشمند شگفت زده شده ایم. در حین رسیدن به اهداف شاهد افزایش 127 درصدی در تبدیل ها بودیم.”

علاوه بر این، مطابقت کلمات کلیدی اکنون قابل پیش بینی تر است. یک کلمه کلیدی مطابقت دقیق تا زمانی که واجد شرایط مطابقت باشد، همیشه ترجیح داده می شود.

منبع: support.google

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *